Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Hruzi

Začátek filmu nijak rychle neplynul, nevypadalo to jako nějaké velké drama, jen pouze jako film, který už předem avizuje špatné manželství kvůli neobvyklím osobám, které se na manželství podíleli. A to taky může být zápletka pro nepovedenou romantickou komedii :-) Ale zhruba od poloviny filmu začne ta slušná zápletka. A vy začnete přemýšlet. Kdo...Proč...Jak...Film plyne a ke konci si říkáte: Není to už přehnané? A vůbec se to nezlepší. A nevyřeší to ani neuzavřený konec, který mimochodem nesnáším. Konec beru jako něco, co by dalo tečku za výtečným zážitkem. Podle tvůrců si asi ten film pořádnou tečku nezaslouží...podle mě ale ano. ()

Georgex

Někdy méně znamená více a v tomto případě to platí dvojnásob. Tento snímek lze rozdělit na tři naprosto odlišné části, z nichž ta první je skvělá a napínavá, přestože už téma záhadného zmizení bylo natočeno mnohokrát a v mnoha případech i lépe. Druhé dějství lze považovat za méně povedené, ale stále velmi nápadité. Nicméně pak se dostaví třetí nudná část, která je na můj vkus až příliš překombinovaná a celý film stáhne pouze do lehkého nadprůměru. Moje hodnocení 60%. ()

giovanni3

Tak toto byl hodně dlouhý a hodně zamotaný film... První půli to byla taková "klasika" co nenadchne ani neurazí, ale člověku zde pořád "něco" nehrálo. Rozplétání co se vlastně stalo děj krásně zamotalo, ač tam bylo pár okének (Viz kamery po celém domě i v kuchyni, ale ve vstupní hale ne? atd..). Stále jsem se přikláněl k 3*, ale ta koncovka, která vyprofilovala Amy "dokonale" byla skvělá a ty 4* přidám... opravdu až ci člověk říká kdo byl větší blázen zda Amy či Nick... 4z5 Hodně překvapilo herecké obsazení, kde byl Barney z "Jak jsme poznal Vaši matku" (Neil Patrick Harris), či modelka Emily Ratajkowski. "Barney" zahrál slušne u Emily to nebylo nic extra, když pomineme její odhalovací scénu... ()

Vercinix

Co se to s "ženskostí" stalo? Kde zůstala něha, pokora, cudnost a vše to, co činilo ženy neodolatelně krásnými? To není povzdech nad emancipací - jistě by měl mít každý právo např. studovat. Je to spíše povzdech nad devastací duší, kterou tato (feministická) emancipace způsobila. A jak je vidno, stále ještě působí, když je možné aby se "za vás" či "proti vám" stavěli lidé bez potřeby nějakých faktů či argumentů, a aby vám prošla snad i vražda jen proto, že jste roztomilá těhulka. Nu tento krátký povzdech jsem si prostě musel odbýt. Jinak je film velmi předvídatelný, nikterak výjimečný a dosti dlouhý. ()

Babous

Kniha je propracovanější, ale Fincherovi se ten mistrovský kousek podařilo převést na stříbrné plátno víceméně věrně. Vzhledem k tomu, že jsem knihu - asi jako jeden z mála lidí v sále - četl, jsem mohl pozorovat reakce ostatních diváků a náramně se přitom bavit. Ta lapání po dechu, výkřik "Ježišikriste!" dámy v první řadě, znepokojené zamručení pána přede mnou... Zlom v polovině filmu není ani zdaleka tak působivý jako v románu, ale myslím, že to funguje. Taková exkurze pod pokličku jednoho (ne)všedního manželství. ()

herr_carter

Udělím komentář tomuto filmu ihned plný dojmů po návratu z kina - předně bych chtěl říct, že jsem šel do kina "připraven" poměrně detailním povídáním o knize z úst mojí známé. Je jasné, že není možné (speciálně u takového tématu) vměstnat všechno do 2,5 h trvajícího filmu a některé detaily mohou být zkresleny, případně režisérem a scénáristou lehce upraveny. Dopředu říkám,že se jedná o perfektní film, i tak bych ale od Finchera čekal ještě trochu "temnější" verzi....ale to by pak film musel mít rating 100 %..po přečtení knižního originálu (tvrdí to více lidí) není vlastně úplně jasné, kdo z obou hlavních protagonistů je větší hajzl - negativněji působí ona, zatímco ve filmu (byť Affleck není žádný svatoušek) je 80 % psychopacie, vykonstruovanosti hraničící ze schyzofrenií a chladnokrevnosti jednoznačně na její straně. Nutno podotknout, že charakter hlavní herečky se zrodil především za pomoci jejích fanatických rodičů, kteří si z ní za jejího dětství udělali "Amazing Amy" - román (nebo de facto autobiografii), kde vlastně popisovali svou dceru jako dokonalou bytost. Z toho plynuly dále její sklony k fanatismu..Ve filmu to na začátku není ani popsáno, že právě oni jsou autory ! - podle mě ti, kteří vůbec nic nevěděli o knižní předloze, mohli pak v kině přijít ještě o několik procent z celkového zážitku a následného udělování hodnocení. Ale aby to nevypadalo, že filmu, kterému dám 5 *, jenom vyčítám nějaké nedotaženosti, či zkreslenosti - naopak obdivuju Finchera, že dokázal do 140 minut vtěsnat takto náročný materiál a dal možnost vyniknout Rosamund Pike v "celé své kráse" - takto jednoznačnou nominaci (a následnou podle mě alespoň 90 % transformaci) na sošku už ani nepamatuju...prostě BRAVO, Fincher je dobrej - toto je thriller, ze kterýho mě mrazí až do morku kostí...................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

KR4T4S

Nejlepší Fincher to není, ale rozhodně velmi kvalitní. Překvapilo mě, jak moc je to zábavné, pěkně to vystihlo i práci bulváru a tužby jeho diváků. Když jsem si myslel, že jsem krok před filmem, film byl o další přede mnou. Věřím, že tak jako Muži, co nenávidí ženy, si Gone girl užiju napodruhé ještě víc. Affleck jede dobře tak do 3/4snímku, pak je to jeho klasika, velké překvapení je Carrie Coon z The Leftovers, Tyler Perry neubližuje a jde mu i hrát, no a Rosamund Pike očekávaně je neuvěřitelná. Je i poměrně zajímavé, že v podstatě všechny důležité/významné mužské postavy jsou vykresleny poměrně slabošsky, jako ti špatní, selhávající v chlapských rolích (jedině snad role Tylera Perryho mi přijde jako -klasicky mužsky- jistá a úspěšná) a ženy tu ví, o co go, plní své plány a vychází jim, či případně mají větší přehled o věcech. Těkavý OST je taky super. Zatím čerstvěpocitových 90% ()

srbak

''Vždy, keď myslím na svoju ženu, spomeniem si na jej hlavu. Chcel by som jej ju rozmlátiť a pozrieť sa do nej, čo si asi tak myslíš? Čo sme si to spravili?'' Priznávam sa, prvých asi tak 20 minút som na to tupo pozeral a hľadal v tom kus Finchera a to stratenú Amy som sa vykašľal, lebo úvod, teda až na intro mi Finchera veľmi nepripomínal. A však následne sa filmový kotúč rozbehol a Finchera sme mali opäť na svete. Film je veľmi kvalitné remeslo, postupne sa vyhrocujúce až do takej miery, že sa nemá čo vyhrotiť a stále to ide. Osobne som vôbec netušil, že Fincher vie takto tvrdo tlačiť na pílu celé dve hodiny a bezproblémovo to bravúrne zakončiť. Prechádzanie zo situácií mi najprv nedávalo zmysel, a sprosté chovanie Bena Afflecka, ktorého veľa ľudí odsúdilo ma taktiež neskutočne iritovalo, ale v konečnom výsledku bol herecký výber správny a na meno Rosamund Pike tak skoro nezabudnem. Nové Fincherovské Psycho v rodinnej tématike mi po prvej pomalo-rýchej polovici začalo neskutočne lichotiť a čierne vtípky zakomponované do takého extrémneho dusna ma začali chytať za dušu. Skvelo prevedené na pomery dnešnej novodobej filmovej kinematografie, a trúfnem si povedať, že niečo také v kine už asi dlho neuvidím. Fakticky skvelé, hodnotenie rozhodne neklame, a Finch rozhodne nesklame. ()

Heraldika

Naprostá bomba. Tak jak jsem se plácala po ramenou do cca 100 minuty filmu, že jsem opět vše prokoukla a nikdo si na mě nepřijde, tak pak mi spadla čelist.. Hurá, konečně, že jsem se načekala! ()

Maynard.

U tohodle kousku sem si jen ověřil, že i takovej pán jako je Fincher stárne a dochází nápady... Páč kdyby tohle točil např strjda Nolan, tak by z toho teprve udělal Memento! Na to, jak má tenhle kousek potenciál ve scénáři, tak z něj Fincher udělal naprosto obyčejný film, který místo aby radoval, tak se řítí do pekel. Jo, to mi vadilo asi nejvíc, ten natahovanej, naprosto přeplácanej ne li doslova trapnej konec.Ze začátku sem seděl jako přikovanej, ani kyselý žízalky sem skoro nevochutnal, ale ten konec, to byla tragédie. Zdejší hodnocení sice opadne, ale stejně to bude film, kterej bude dycky hodně vysoko na žebříku. Pro mě je to film, který mi (pokud se tak někdy vůbec stane) nepřinese vůbec nic při druhým skouknutí. Kde sou ty časy Klubu rváčů... Oproti "podobnýmu" filmu Zmizení (Prisoners) je tohle dětská rýma :o). Jediný v čem se Fincher snažil bejt originální, tak je podříznutí "Bárnýho", kterej má zatraceně těžký hrat jakoukoli roli, když ho stejně každej vidí v tom podvečerním seriálu (Jak sem poznal tvoji matku). Za ten debilní konec 3*. Jinak by to byly 4*. Od tý doby sem to viděl 3x a měním názor,je to supr film!!! I s tím koncem. ()

pavcas

Tenhle komentář musím napsat ještě zatepla, hned po návratu z kina. Protože to byl tak zvláštní film...Když se kouknu na Fincherovu filmografii, nedivím se, on točí jenom zvláštní filmy..zvláštní a vyjímečný. Zmizelá pro mně zatím spadá spíš do první kolonky, ale možná přehodnotím, protože dobrej film to byl a musí se uležet. Miluju totiž filmy, u kterých na konci zůstanu koukat a se mnou celý kino. Když jako bonus přestanu zaraženě dejchat v poslední třetině, je to o to lepší. Miluju filmy, který mně nutěj přemejšlet jak bylo to nebo ono myšleno.A tenhle film splňuje všechno a přece mně donutil pochybovat..Opravdu jsem se místama měla smát? U thrilleru? Asi jo. Každopádně některý pasáže prostě byly přehnaný, kdyby to natočil někdo jinej, tak víc kritizuju, takhle prostě nevím. Body k dobru, nečekala jsem takovej vývoj děje, Affleck se dost probral a začíná se herecky dotahovat na svý režisérský já, byl civilní, uvěřitelnej a dokázal vyvolávat jak sympatie tak pochybnosti.Navíc to bylo celý celkem dost dobře vymyšlený a ta znepokojivá hudba jako podkres, to se taky povedlo.Negativa, kromě WTF asi dvou scén se to místama, ale jen místama táhlo a Rosamunde dost přehrávala. Na druhou stranu, ta role si to asi žádala, jen z ní SPOILER chvílema nešel takovej strach jak asi z vyšinutýho člověka měl jít, to byly ty místa kde to bylo spíš k smíchu....jen chvílema. Možná je to proto, že režisér fakt balancoval na hranici toho co mu divák uvěří. Každopádně jak jsem napsala na začátku, byl to zvláštní film a rozhodně bude patřit k těm nejlepším co jsem letos viděla. ()

Dinosaurier

Zabil ji pak, že jo, že jo? Ten flash na utopenou?! Co říct, ženské jsou svině. A teď jen čekáte, kdo to udělá vám. Nic už se nebude zdát takové, jako předtím. Každý je potencionální vrah! Té paranoie se už nezbavím. Fincher FTW! ()

MaMitti

Já jsem byla v kině!!!! A nebylo to s dětma!!! Bylo to s mym mužem!!!! A bylo to dobrý!!!! A žijeme oba dva, nezmizelí doteď!!!!! Hudební doprovod naprosto dokonalý - chvílema mi připomínal Twin Peaks... ()

netahlo

I pres ukrutne prepalenou stopaz jsem to nakonec dokoukal. Ale ze by me to posadilo na prdel, jako vetsinu zdejsich pisalku, tak to rozhodne ne. Prekombinovane filmy, trvajici pres dve hodiny, proste nikdy nebudou mym salkem kavy. Nehlede na to, ze mi smysl nekterych cinu obou manzelu zustal utajen. ()

kenkaku

Sem zase jednou ujel na hodnocení a davovému sebeklamu CSFD. Měl jsem tušit, že něco co má 2,5 hodiny by muselo být víc geniální než princip splachovacího záchodu. Nechápejte mě zle, Zmizelá není hloupý film. Je jen hloupě dlouhý a ještě hloupěji zakončený. Co mu dávám za obrovské plus je nečitelnost. Druhá, je relativní nesvázanost americkou prudérií (plus schopnost si z toho co se v USA děje utahovat). Bohužel, ale také (na to jak se tváří chytře) má spoustu děr a nedotažeností. Může za to také překvapivá nechuť Davida Finchera přitvrdit. Což je překvapující (na to co má Fischer za sebou). Díky tomu odpovídá i hodnocení. Průměr. Nic víc. ()

widla

Nakonec 'jen' 4*. Důvodů je několik, hlavním však délka. Film je téméř dokonale dynamický, a když už si říkáte, že toto byl vrchol, objeví se další zvrat/informace/wtf moment. A to je tochu ten problém - tempo se nedá držet věčně a s nemastným/neslaným koncem celá délka vyznívá zbytečně. Ovšem to, jak je film postaven (jak si nemůžete být jistí žádným závěvem, který si uděláte) -velmi štědrá kompenzace. Opravdu dlouho jsem neviděla takto zvratový film. A co víc - tak DOBRÝ film! Zážitek. ()

vitekpe

To je smutne pokoukani. Stacilo mi prvnich deset minut, abych vedel, ze to nebude film pro me. Dokoukal jsem to jen proto, abych si byl jisty. P.S.: Nebo to cele byla nejaka umyslna ironie kterou jsem nepochopil? ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi