Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

KOffi

1. třetina byla super, na 2. třetinu šlo koukat a 3. byla hrozná. Celkově film chápu spíš jako nezdravou oslavu moderního feminismu... Škoda, těšil jsem se. ()

Sdoom

Vynikající thriller, ovšem trochu vyhypovaný. Je to docela rafinované, ale zároveň i celkem předvídatelné. Některé věci ve scénáři mi přišly už trošku za hranou, no a především v klíčové roli máme jednoho z nejprkennějších herců Hollywoodu, který výsledný dojem sráží dolů. Řemeslně se samozřejmě jedná o téměř bezchybnou záležitost, jak je u Fincherových filmů zvykem, ale že bych byl z výsledku jako celku nějak významně nadšený, to se určitě říci nedá. Standardní 4 hvězdičky, (HD, orig.) ()

ondra.kymla

Teda to vám bylo psycho. Takovouhle mrchu jste ještě nikdy neviděli, ale bylo to senzační. 145 minut my docela odsýpalo a furt jsem čekal na konci filmu že se ještě něco stane, že takhle to přece nemůže skončit, ale bohužel skončilo :D ()

Rousse

Filmařsky precizní, čisté, přímé, jasně gradující k velkému "Tyvole!!!" v půlce vyprávění a dalšímu "Tyvole!!!" na konci. Osobně jsem měla trochu velký problém s Affleckem, jehož "herectví" mě doposud nepřesvědčilo a prostě ho nemám ráda, ale to tomu na kvalitě neubírá a Rosamund to krásně vykompenzovala - ta to teda vystřihla jak z partesu, až mi místy padala brada. Film vám v hlavě zůstane poměrně dlouho i po shlédnutí a to si myslím, že je důkazem opravdu dobrého snímku. ()

sedm.1

Mistr thrilleru David Fincher je zpět, a to v naprosto maximální síle. Po naprosto zbytečném a ne až tak povedeném remaku jinak skvělého originálu Muži, kteří nenávidí ženy, se David vrátil k tomu, co umí nejlíp, tedy natočit dokonalou originální podívanou, kdy je divák od první minuty vtažen do děje a až do té poslední není díky napětí a strhujícímu zpracování schopen ani dýchat. A jeho filmařský um se zde projevil o to víc, že ačkoliv v předchozích snímcích spočívala jeho největší síla především v nečekané, šokující a precizní pointě, tak zde tu hlavní pointu sice prakticky prozradí již v první polovině filmu, ovšem tím Zmizelá neztratí ani na tempu a ani na své úchvatnosti, spíš naopak, Fincher totiž teprve potom rozehraje tu pravou hru, která svou působivostí vyráží dech až do závěrečných vteřin. Prim tu jinak hraje perfekcionalistický psychologický rozbor hlavních postav, kdy je nám opět umožněno nahlédnou do těch nejhlubších myšlenek a zákrut lidského charakteru a povahy a opět to není náhled příliš líbivý a uspokojivý, tentokrát tedy především co se ženské duše týče. Fincher samozřejmě neopomněl své mistrovské dílo obohatit klasicky ani o megahutnou atmosféru a dechberoucí stylovost, hodnou jen jeho jména. Napětí tu má též neuvěřitelnou sílu, v tomto směru je to naprostá bomba a casting?, masakr. Affleck svým výkonem snad definitivně zavřel huby všem svým posměváčkům a pochybovačům, že není jen pohledný prkno, ale hrát prostě umí a jak zde předvedl, tak více než přesvědčivě, a role, kterou dostala Rosamund Pike, na tu čeká většina hereček celý život, a Rosamund se jí zhostila na výbornou, totálně strhující výkon, kterým se ihned katapultovala mezi naprostou špičku herecké elity. A to, jak nádhernou ženou je, je pak už jen navíc třešničkou na dortu. Zmizelá je zkrátka naprostá bomba, ukázka maximálně dokonalé filmařiny, strhující, dechberoucí a jen těžko zapomenutelná podívaná, a to ve všech směrech. BRAVO!!! ()

Firebug

Parádní atmosférický thriller, ve kterém Fincher mistrně zužitkoval téměř vše, od vlastního chladně vypočítavého přístupu k filmařině, Affleckově herecké prkennosti, rozkošnosti Rosamund Pike atd. atd... Skvěle pracuje s divákovým očekáváním, s přeléváním sympatií a nemilosrdným střihem který podtrhává kontrast mezi současností, minulostí a fabulací. Za mě trochu škoda Harrise (protože ať už hraje sebelépe, na první pohled to je zkrátka Barney) a trochu zvláštního konce. Jinak je ale Gone Girl skvělý uhrančivý napínák a Fincher mě po velmi dlouhé přesvědčil, že dokáže natočit dílo, které mě nadchne.4+* ()

insurgentes

To bych hodnotil jako takovej nějakej průměr televizní zábavy. Za a): fízlové, který prošmejdili celej barák jako místo činu a nalezli stopy smytý krve a kdovíco ještě, tak vražednej nástroj našli až pátej den, kdy se teprve do scénáře hodilo zatčení? za b) ten argument, že při násilným trestným činu se nepohnuly obrázky na zdi platil, když šlo o to usvědčit aflika a přestal platit, když šlo o to usvědčit bárnyho? Atakdále a tak podobně. U nás doma celkově se film nesetkal s velkým nadšením, a to proto, že je "chorý", a dokonce to jednu chvíli vypadalo, že kvůli němu dostane dištanc celá emerická produkce, což uznáte by byla véééélká škoda. Snad se na něj ale časem nějak zapomene. ()

Forsberg11

Po technickej stránke je táto nová "fincherovina" perfektná ako vždy. Od jedného z najlpeších režisérov 21. storočia sa ani nič iného očakávať nedá. Ale po stránke dejovej a obsahovej som sa nebavil natoľko aby som Gone Girl udelil viac ako 3*. Pekný obal, slabší obsah. Takto už to chodí. Ale rozhodne tento snímok nezahadzujem. Ak bude čas a chuť dám mu druhú šancu. Zatiaľ však skôr sklamanie. 65 %! ()

JADIM

Oceňujem tú sofistikovanosť. Dej, v ktorom je niekoľko zvratov, ktoré dosť menili situáciu a celý charakter filmu už bol o niečom inom a celé to bolo uveritelné. Toto však dokázalo veľa filmov a práve v tomto trochu prevláda rutinnosť nad genialitou. Väčšinu stopáže mal film čo povedať, ale neviem, či to pre 150 minút nie je až moc sebavedomé. 7/10 (Videné 13.2.2021, Originálne znenie) ()

666Carnage

Zmizelá je asi jeden z nejlepších thrillerů co jsme viděl. David Fincher rozehrál neuvěřitelně skvělou hru a natočil něco nepopsatelnýho. Nebudu tu psát jak moc jsme z toho hotovej protože asi nemam ani ta správná slova. Ben Affleck hraje výborně fakt že jo. A co Rosamund Pike? Tak ta hraje životní roli a hraje jí neuvěřitelně výborně. Všechno se jí dá věřit je to geniální mrcha a naprostej psychopat :) Výborný, geniální a strhující. 100% ()

KoRner

Ultrabrutálny film o starej láske, ktorá "nehrdzavie". Na konci som nevedel, či mám plakať, alebo sa smiať. 145 minút rozprávania a ja som sa vôbec nenudil. Najmä kvôli hercom, ktorí boli famózni na čele s Rosamund. ()

HiddenDragon

Fincheruv styl mi proste sedi. Studene barevne filtry a perfektni kamera, herci kteri pasuji do svych roli, stridme ale zato "husi kuzi nahanejici" hudebni motivy... A v neposledni rade scenar, ktery je skvely a podle me se Fincher "nasel" v techto thrillerovych adaptacich. Povedla se mu "The Girl with the Dragon Tattoo" (2011) podle Larssona a novy snimek podle ocividne stejne kvalitni autorky G. Flynn je rovnez dobrou volbou. Zajimalo by me, jestli i ostatni romany tehle autorky jsou takto poutave. Doslova me zajimalo, jaka bude dalsi scena, jak se to vsechno vyvrbi. Pribeh divaka setsakramentsky dobre mystifikuje, a i kdyz zhruba v pulce nastane hlavni zvrat, ktery vse obrati jinym smerem, nic tim nekonci a dej pokracuje zase trochu jinam, pritvrzuje a dalo by se rict i sokuje. Jako thriller je to opravdu vystaveno bravurne a charaktery postav jsou precizni. Sice Fincherovy zavery nejsou vzdy uplne takove, jak bych to zakoncil treba ja (to uz bylo i ve zminene adaptaci sved. detektivky), ale da se rict, ze nejdou s proudem, coz se da pocitat jako plus - zadny sladky happyend nebo katarzi necekejte. Spis neco ve stylu legendarniho "Sedm" (1995). "Nejhorsi" na tom vsem je, ze to pusobi dost realne, jakoby se to klidne mohlo stat... (Ale abych nedal jen na audiovizualni/emocni/hereckou stranku filmu, musim uvest dve fakticke vytky - 1) prece jen vysetrovatele uplne opomenuli detektor lzi, ktery sice asi jako dukaz uznavan neni, ale mohl by leccos napovedet, 2) v drevniku, kde se najdou "Nickem nakoupene" veci by na nich urcite nenasli jeho otisky, cili dalsi kiks; a za 3) formalni dodatek - nekomu nemusi vyhovovat caste pretaceni casu dopredu/dozadu...coz vyzaduje od divaka dost soustredeni). ()

charlie_ando

Růžová pohádka měnící se v děs nahánějící noční můru. Film vznikl podle knižního bestselleru od Gillian Flynn (ten jsem bohužel nečetl a budu to muset, jak tak na to koukám, co nejdříve napravit), jež je i autorkou povedeného scénáře. Režisér David Fincher tak mohl pracovat s myšlenkami autorky přímo z první ruky a podařilo se mu zhmotnit film, z kterého čiší poctivá filmařina a dokáže ohromit. Hodně tomu napomáhá i kvalitní kamera od Jeffa Cronenwetha, hrající si s každým záběrem. Chvílemi jsem ani nevnímal titulky, jak mě celkové zpracování pohltilo a vtáhlo do děje. Fincherovi se totiž daří budovat hutnou a dusnou atmosféru, která se dá krájet a postupem času se jen znásobuje, ale zároveň se mu ji daří zdařile odlehčovat drobnými ironickými vtípky a dvojsmyslnými narážkami. Vypjatý souboj kočky s myší v aréně zvané manželství může začít. Ve vzduchu se ale vznáší otázka: „Kdo je tady agresivní šelma a kdo nevinná oběť?“. Můj celkový dojem znásobují výtečné herecké výkony a to nejen ústřední dvojice. Ben Afflec, jenž je mezi filmovými fanoušky středem posměšků pro svou hereckou topornost, dostal roli, která mu padne přímo na tělo. Kluk s kořeny z maloměsta Nick Dunne se zdá být starostlivým bratrem a manželem, ale zdání klame a možná pod maskou konformity skrývá frustrovaného domácího násilníka. Rosamund Pike svým přesvědčivým a působivým hereckým výkonem všechny zastiňuje. Její okouzlující Amy je jako týraná žena nevinnost sama a v poloze manipulativní mrchy je zosobněním horoucího pekla. "Gone Girl" je mrazivým psychothrillerem o strastech soužití muže a ženy a pro mě je jedním z nejlepších filmů tohoto roku. ()

leon_id

Podle ohlasu jsem se tesil na neco vyjmecneho, od Finchera uz necekam nic mensiho nez dokonaly film. Dostalo se mi bohuzel pouze vyborneho thrilleru, kde me nejvic zaujala Reznorova hudba a pekny zadek zmizele. ()

Ondra16

Když už někdo vyjádří myšlenku Tylerem Perrym, tak by toho Oscara fakt měl dostat. Fincher je zkurveně nad věcí. ()

adam9

David Fincher holt umí. Já vlastně nemám filmu, co vytknout. Už od prvního dialogu mezi ústřední dvojicí jsem se do celé té tajemné roušky zatáhl a přemýšlel s filmem, s postavami. Klaním se před výkonem Rosamund Pike, jejíž postava mě naprosto dostala. Od prvního voiceoveru až po konečnou proměnu. S přibývající minutou vše gradovalo a její výkon jak by smet. Dřevo jménem Ben Affleck to ale také nějak zvládl, zkrátka nevadil mi. Kdyby však měl člověk porovnat výkony Ros a Bena, tak...no raději se do toho nepouštějme. Poslední minuty běžely jako voda a stále jsem dumal nad tím, jak to skončí. Autorce musím zatleskat, zakončila to skvěle. Dokonce uvažuji o koupi knihy pro porovnání. Nejvíce mě dostala satirou na lidskou hloupost. Ve filmu to krásně zachytili, jak hloupý americký lid působí jako stádo snadno zmanipulovatelných ovcí. A na závěr samozřejmě velká gratulace směrem k Fincherovi. Vyhrál si s každým dialogem, dal si záležet na detailech a zvolil dobré hudební skladatele. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi