Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

Nassau

Everyone knows that 'complicated' is a code word for bitch. Fincher prostě umí. Hustí to do diváka a na konci ho nechá nevěřícně civět, aniž by se ohlížel. Jednoduše kvalitní nasírací filmek. (8/10) ()

Zagros

David Fincher patří k mým neoblíbenějším režisérům a za filmy Klub rváčů a Sedm si místo v mé topce navždy zaslouží. Proto jsem se s chutí vydal před pár lety do kina na jeho nový kousek Zmizelá. Musím se opět Davidu Fincherovi poklonit. Snímek Zmizelá je v některých ohledech naprosto dokonalý. Především v tom, jak si dokáže lehce a nenuceně pohrávat s divákem, který absolutně nic netuší, celou dobu jen s napětím sleduje děj a nakonec je odrovnán. Alespoň to se stalo mně a maximální hodnocení to není jen proto, že si Zmizelou musím ještě někdy zopakovat, abych docenil všechny detaily, které jsem neměl čas a kapacitu při první setkání vnímat. Nemá cenu chválit jednotlivé části, vše do sebe zapadlo a bylo skvělé, přesto jeden detail vypíchnu. Prozrazení největší otázky zhruba v polovině filmu bylo velmi riskantní, ale i to se povedlo na výbornou a místo pokažení zbytku filmu, mu to jen dodalo další stupně napětí a grády. Čtyřikrát bravo! ()

provitamin

Tento Fincher ma až tak nezaujal. Snímok je správne temný, ale na druhej strane prílišne rozvláčny, dej sa odvíja veľmi pomaly a hlavne zo začiatku dosť nudí. Našťastie nechýba niekoľko zaujímavých dejových zvratov, nehalivúdsky koniec, ale negatívom je herecké obsadenie na čele s Affleckom, ktorého nemusím. 70% ()

kukuuuc10

Tohle jsem opravdu potřeboval. Po chvilkovém odloučení od koukání na filmy mě tato Fincherovka vrátila do kinosálové atmosféry víc než na výbornou. Scénář je vyšperkovaný do poslední scény, poslední věty. Oceňuji i spoustu dalších věcí, ale kdybych měl zmínit každou, tak píšu dlouhé 4 odstavce a to myslím netřeba. ()

ChrisBa

Jeden z lepších filmov tohto roka. Pekná zápletka a zobrazenie psychológie postáv. Ale nemôžem sa ubrániť pocitu sklamania. Možno práve kvôli hodnoteniam a kritikám k tomuto filmu som mal veľké očakávania a tešil som sa. No videl som "iba" nadpriemerný film, ktorý ničím výnimočným ani len zďaleka nebol. Najviac mi vadilo tempo, ktoré namiesto gradovania nabralo v poslednej pol hodine až hodine opačný smer a ja som sa v kine dosť nudil poslednú pol hodinu, ktorá sa vliekla bez napätia..rozuzlenie takisto nebolo prekvapujúce, ani pátranie nebolo také napínavé ako trebars v Prisoners pred rokom.. Bohužiaľ odomňa iba 3*.. Na filmy ako Se7en sa rozhodne tento nehrabe.. ()

CarlosX

David Fincher má za sebou rozhodně kvalitenější kousky než Gone Girl, to však nic nemění na tom, že Gone Girl zase posouvá žánrovou perspektivu někam dál. Za mě přece jen škoda, že se ta dějová linie neposouvala víc ve klasičtějším světle hledání Nickovi viny/neviny, protože tahle dějová pasáž byla pro mě zdaleka nejpřitažlivější, následné dějové zvraty už probíhaly s takovou dynamikou, že sice nedávaly prosotor ani snad na jednu minutu sklopit oči od plátna a alespoň předstírat nudu, na druhou stranu však neumožňovali divákovi jakokoliv hloiuběji přemýšlet o jednotlivých fázích filmu, čímž pro mě postupně v první polovině neuvěřitelně gradující tempo postupně opadávalo a jako celek to od druhé poloviny působilo sice pořád nadprůměrně (hlavně co se scénáře týče), niklov však přelomově. ()

papushka

Tak já si taky zahvězdičkuju, k tomu se nedá jen tak nic nenapsat a nenechat svět nahlédnout do nitra své lebky. Cestou domů z kina jsem provedla důkladnou sémiotickou analýzu aka "What the hell did I just see?", jež byla mimochodem tak hloubavá, že jsem si jízdu lahodným nočním metrem prodloužila o dvě stanice, a došla jsem k závěru, že Gone Girl je téměř bezchybnatý, jedinečný, dokonale cynický a urýpaný thriller, který ukrývá tolik pokladů, kolik jen sami sobě dovolíte najít. Z těch okatě viditelných musím vyzdvihnout Rosamund, ta prostě strčila do kapsy všechny včetně robopsa. Líbil se mi k mému překvapení i Ben, který tu konečně našel uplatnění pro svůj one-face acting, skvělá byla i jeho twin(cest). No a pak je tu samozřejmě mástr Fincher, který šel prostě na jistotu a rozhodně se jako vždy do slova a do detailu vyřádil. I slepej a hluchej musí uznat, že ten chlap má zkrátka styl. ()

MareT.

Dal jsem si par dnu na rozmyslenou, jestli 4 nebo 5. Nemuzu to dostat z hlavy. Fincher na to jde efektne, pomalu, hlodave, uveritelne...vsak znate Finchera. Jeden z nej filmu za posledni mesice. Kazdopadne zajimava sonda do manzelstvi dvou lidi a jejich problemu, dopad medii na soukromy zivot (oni opravdu dokazou zprasit zivot) a scenar vas bude hlodat celou pulku filmu, ze co se vlastne deje. Scena, ve ktere se vyskytuje vrazda jedne postav je extremni (kombinace obrazu, zvuku a celeho cinu-to snad umi jen Fincher). ()

farfalla

Překvapivě dobrý film. Mrazivě vypráví o manželství. Ve vztahu nic není nastálo, ale tady emoce opravdu pracují až za hranice bežné fantasie. Amy Dunne (Rosamund Pike) zmizí a její manžel Nick (Ben Affleck) to nahlásí na policii. Ale něco tady už od počátku nesedí. Nick neprožívá téměř žádné emoce. Víc a víc stop ukazuje, že on měl důvod i možnost se Amy zbavit. Od počátku filmu se dovídáme informace o jejich manželství z Amyna pohledu i z Nickova pohledu - ona/on říká. Pro Nicka se situace ztěží, když policie najde Amyny denníky. Musí se začít efektivně bránit pomocí právníka. Postupem času se ukazuje, že Amy i Nick měli své životy, o kterých jejich blízcí nevěděli. Televize vysílají prohlášení dalších a dalších lidí, co si myslí o Amyně zmizení a veřejné mínění se stále víc obrací proti Nickovi. První polovinu filmu scénář přihazuje tu na jednu, tu na druhou misku vah za hrst viny. K rozuzlení se zůčastnění dostanou postupně a je to náročný proces. Po tom všem, čím si museli projít, je konec dost nepochopitelný a smutný. ´Try not to make her angry...´ ()

cab

(David Fincher) znovu dokázal, že umí. Manželství není sranda. Známe své partnery? Herecké obsazení na jedničku s hvězdičkou pro (oscarovou Rosamund Pike). Podobný stísněný pocit po odchodu z kina jsem necítil opravdu velmi dlouho, i když jsem byl smutný, že zdánlivě dlouhá stopáž nemá o několik mrazivých momentů víc. Ne vždy film znamená odpočinek, relax, pohodu, a proto jsem vděčný za podobný originální příspěvek do filmografie. 95% ()

Fantomas92

Tak jednoduché je někoho potopit, tak složité je někoho zavrhnout. Hodně trýznivé drama. A "postelová" scéna Pike a Patrick Harrise je skvělá. ()

Merkin

Konečně snímek, který poukazuje na to, jak nesmyslné je tvrdit, že "šílenci" jsou hloupí. Těm pravým "šílencům" většina populace inteligenčně ani znalostně nesahá ani po tkaničky u bot. A právě to Amy potvrzuje. Je úspěšná ve všem, co podniká. Vystudovala několik vysokých škol. Je krásná, známá. Píše knihy. Nicméně, okolní svět, kde jen málo lidí dosahuje její úrovně, ji pomalu ale jistě začíná nudit. Zpočátku pomohlo to, že manžel předtíral "dokonalost", tak jako ji "předstírá" ona. Pak se ale prokázalo, že ani on nemůže její nároky splnit. A ona? Proč se pořád snažit, k čemu být vždy úžasnou Amy, když není s kým soutěžit. I velcí detektivové potřebovali velkého zločince, aby se neunudili k smrti. A tak Amy řeší své problémy v manipulaci s okolím tak, jak uzná za vhodné. A ono jí to samozřejmě vychází. Nechci v žádném případě obhajovat její jednání. Vražda a pokus o ni je příliš. Stejně tak by si moha vymyslet nějakou úžasnou ideologii a prosadit ji, kde by chtěla. Směju se spíš tomu, že jí to prochází (postavu Bena Afflecka považuji za jednu nejubožejších tohoto roku). Stejně tak, jako to vždycky projde tomu, kdo napřed myslí a pak činí. ()

barlow

Skvěle podaný thriller s výborným výkonem hlavních rolí. Pouze s malou připomínkou, že knížka mi přišla lepší (spíše ucelenější, ale všechno se do filmu nevleze...). ()

jakeer

Neuveriteľné, čo sa podarilo režisérovi Fincherovi - nejakým nevysvetliteľným spôsobom primäl Bena Afflecka k tomu, aby hral a ešte k tomu dobre. Už tento samotný fakt je hodný nie Oscara, ale rovno Nobelovej ceny! Avšak napriek životnému Affleckovmu výkonu film najviac ťahá Rosamund Pike, ktorá z Amy vytvorila priam ikonickú postavu. Fincher nám hlavnú konšpiráciu odhaľuje už v polovici filmu, no napriek tomu nás až do poslednej minúty necháva v napätí, že ako to nakoniec dopadne. Ja som veľmi spokojný a v mojom osobnom rebríčku ide o jeden z dvoch naj filmov roka. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi