X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

kulyk

Protože se to nakonec ukázalo jako super rejže, tak se frčí opět odzadu, aby v tom měl každý vylitý kulyček pořádek, že jo.... a především proto, že dolců není nikdy dost. Zaplať ankl to dělají vcelku koukatelně a tyto pohádky pro věčně nedospělé mohu na volnoběh sledovat bez nekontrolovaných úniků žaludečních šťáv. ()

Wacoslav1

Další iks dementní konina stejně jako předchozí díly, ale kdoví proč jsem k tomuto univerzu shovívavější než k jiným Marvel vocasárnám asi jsem už tak nějak celkově vyměknul a otupěl...30% ()

Davies182

Tak, a protože tu zas všeci sázej totálně špatný a hlavně jakože strašně, ale fakt strašně neobjektivní hodnocení, žejo, tak je znovu na mně a několika comicsama poblázněnejch magorech, abysme mutanty tahali z databázovejch průserů... Apocalypse je super blockbuster. Marvelovkám se sice nedá upřít jistější tah na branku co se coolovější akce týče, foxovskejm týmovkám zas ale věřim každou osudovější repliku, která zdejším gerojům vypadne z úst. Když totiž Captain America zavelí k boji a hádá se s Iron Manem o politice, přijde mi to občas k smíchu (ale nikdy to nepřiznám). U X-Menů oproti tomu nemám problém, uronit nad vyhroceným dějem a uvěřitelnými dialogy v patových situacích nejednu slzu. Další díl chci tisíckrát víc než nový Avengers. ()

pepo

Tento film má jediné šťastie. A to, že má v mnohom natrénované z minula. Keby sa jednalo o nové postavy, ktorých neskoršie osudy nepoznáme, tak by to bola až neznesiteľná nuda. Všetko čo je tam dobré sme už v tejto sérii videli a väčšinou lepšie. V maličkostiach a určitých momentoch sú to zase tí skvelí X-mani, ale väčšinu času je to iba generický a preplácaný blockbuster so smiešnym záporákom, ktorý robí svojim predchodcom ešte väčšiu hanbu než nevýrazná trojka a spin - offy Wolverina. Nechce sa mi vypisovať čo je tam zlé, lebo je z tohto výsledku smutno a v živote ma nenapadlo, že si pri finále Singerovho filmu spomeniem na filmy ako Liga výnimočných alebo na Van Helsinga. Keby to bol film zo stajne MCU možno by som bol veľmi spokojný, ale táto séria kopala v najlepších dieloch úplne tú najvyššiu ligu. O to je to sklamanie trpkejšie. 5/10 ()

Tom_Lachtan

... A tímhle filmem na nějakou dobu zemřely velké, x-manovské série, kde je vážno vážnější, než nejveleváženější president a jeho mluvčáček a kde se řeší problémy velké, kdy se smrti lidstva a planety zabrání v poslední minutě. A je to dobře, protože už to začíná být nuda, což v kombinaci s bezpohlavností a padouchiální generičností antagonisty Apocalypseho (jak se tohle, kurník vrba, skloňuje po česky) tvoří nudný mašmyš, který nedokáže oživit ani Wolwerine, ani qvicksilver, ba ani obří vesmírná vydra s chapadlama, co by s nima oblézala všechny ženské postavy bez oděvů, by to nedokázala. Epiky již bylo příliš mnoho, vše se točí v kruzích a snad příště Foxové naservírují něco dějově komornějšího, kde se nebude řešit osud širého kosmíru. ()

Xmilden

Povážlivě dlouho mě kurzor myši kmitá nad hodnocením dvou hvězdiček. To se mě ještě nestalo u X-Menů! Fantastická First Class je dávno zapomenuta. Máme tady obrovské nafouknuté blockbusterové NIC, které si budu pamatovat opět hlavně díky Quicksilverově skvělé scéně s eskortováním školáků. Zbytek nabízí jen TRAPNÉHO záporáka, minimum Wolverina a zcela zbytečnou zápletku. Bryan Singer sérii pohřbil nevídaným stylem a diváka unudil. Mladé verze mutantů (Cyclops, Storm, Nightcrawler,...) na mě moc nefungují. Příště prosím méně postav, pořádného záporáka a hlavně notně zkrátit délku za předpokladu že sérii nebude mít na svědomí Vaughn ani netočit. 50% ()

-bad-mad-wolf-

Dvě hodiny silně nepřekvapivého schématu - nový hajzl, který je mocnější než kterýkoliv předtím, je samozřejmě porazitelný pouze tehdy, když všichni zanechají sváru a spojí se proti němu. Do toho hodně křečovitý pokus o nové Magnetovo trauma a kolosální trikové scény destrukce, jež krom oné kolosálnosti nenabízí prakticky nic, co by stálo o prostor v paměti. Docela zábavné je sledovat herecké obsazení - zatímco McAvoy s Fassbenderem jsou herecké jistoty, díky nimž mě vůbec nezajímalo, nakolik si korespondují se svými staršími verzemi, u Jennifer Lawrence a Sophie Turner nastává zádrhel. První jmenovaná dobře vypadá, skvěle hraje a po právu se o ní mluví jako o budoucí Meryl Streep, jen má tu smůlu, že proti smyslné superčubce paní Rebeky vypadá jak patnáctiletá záškolačka na útěku. Něco podobného platí v bledě modrém (rudém) pro Sophii Turner jakožto Jean Grey, u níž je to ovšem spíše o zvyku a jež má tu výhodu, že hraje ústřední roli v nejepičtějším momentu celého filmu (SPOILER - ano, Phoenix se po deseti letech opět probouzí, tentokrát na správné straně a je to velmi, VELMI působivé - přesně tak, jak si může dychtivý fanoušek téhle bandy přát). Vlastně nemůžu říct, že bych byl s poskytnutým zážitkem nespokojen - kolosální rozpočet je vidět v každém záběru, nuda moc nehrozí, vizuál vykouzlil nejednoho wallpaper adepta a před závěrečným kočkováním jsou v příběhu dva výrazné highlighty (Quicksilverovo repete ve škole mutantů a nečekaně brutální krasojízda jedné populární postavy během návštěvy staré známé přehrady). Podtrženo a sečteno, celá série: X-Men 7/10, X-Men 2 8/10, X-Men 3 5/10, První třída 6/10, Budoucí minulost 9/10, Apokalypsa 7/10 ()

darkrobyk

Děkuji B.Singerovi, že se nenechal zatáhnout do módní vlny (která snad co nejdříve skončí), co vytváří z přímočarých akčních comicsů psychologická dramata a bláboly o rozpolcených a neschopných hrdinech (poslední batmanovská trilogie je toho zářným příkladem - zejména třetí část není comics, jen obyčejná detektivka, byť zručně natočená). Chci staré pojetí superhrdinských příběhů, kdy všechno lítá, držkovaná je na každé druhé straně a hrdinové jsou opravdu super. A toho jsem se dočkal i s vtipnými vložkami - nejen Quicksilver zachraňující mutantní žáky, ale třeba i přijímací zkouška (jinak mdlého a nevýrazného) Scotta Summerse. A bavily mne odkazy i osmdesátkový song Sweet Dreams od Eurythmic. Ano, Hvězdná brána, Mumie, Indiana Jones, StarWars....paráda! Jen to 3D, i když se vylepšilo (včelka potěšila), je stále mizérie... Kdo nemá rád pravý, rychlý a barevný comics od Marvela, ať na tyhle X-Meny raději zapomene. ()

Ampi

Na konci je potitulková scéna, která není asi moc důležitá. Může to být i tím, že jsem neviděl všechny filmy z série X-menů, pokud jste neviděli ani jeden film z této série tak to budete mít těžké. To je i možná problém s mým hodnocením, těch filmů je zkrátka moc. Film nebyl není špatný, ale je jejich už moc. I když má dost silných momentu - Erik Magnus Lehnsherr alias Henryk Gurzsky alias Magneto v Polsku, zásah Quicksilvera, jaderná scéna za hudby Beethovenovy sedmé symfonie. Já jsem tvůj otec se říká ve filmech často, ale já jsem tvůj syn mnohem, mnohem méně. Asi je to těžší. ()

Fiftis

Apocalypsa je najdlhšia časť série, Taktiež ponúka strašne veľa charakterov, no výhoda oproti minulému dielu spočíva, že nepreskakujú z rôznych časových línií, takže si lepšie strážite ich pozíciu v deji či vývoji. Veľa stopáže tiež umožňuje Mystique zmiznúť aj na polhodinu z deja, čo je škoda, lebo Lawrencina riťka je najväčším lákadlom. Výhodou postáv je, že ich zväčša poznáme a česť i slušnému priestoru nováčikom - a každá ďalšia scéna prehlbuje ich vzťah k nám. McAvoy-Fassbender majú fantastické party, žmýkajú emócie naplno v uveriteľnej kreácii. Je tu aj vynikajúca pasáž Quicksilvera s fantastickým hudobným sprievodom, ktorého si užijete naplno. Scenár je dobre napísaný, hoci môže vyznieť ako taký návrat ku klasike - dobrí vs. zlí. Na oboch stranách však čakajú pútavé charaktery, ktoré chcete objavovať. Dialógy sú výborne napísané i zahrané. ()

Shakers

Celkom som ostal prekvapený. Pretože to nie je vôbec také zlé, ako sa všade píše. Singer sa vracia tam kde prestal, teda k novým mutantom a k novej časovej línii, k starým známym, ale bez starých známych. Ano, Jean, Storm, Scott a ostatná mutantská háveď je späť. Bavili ma staré postavy a ich mladé začiatky, casting celkom vyšiel. No najväčším ťahákom a najlepšou postavou je opäť skvelý Magneto v podaní Fassbendera. Na druhú stranu to nemal ťažké stať sa najlepšou postavou vo filme, kedže ostatný sa okrem akcie nikam viac neposunú, čo je trošku škoda, kedže ich mladé postavy máju ďaleko viac čo ponúknuť ako čo ponúkli. Každopádne aspoň v akcii sa ukázali v dobrom svetle. Buďme úprimný a poďme s kritikou na svetlo. Chýba tomu trošku viac hravosti a nápaditosti ako mala First Class. Bryan Singer ako keby už zo štvrtým X filmom nevedel s čím novým sa vytiahnuť (scénou z Quicksilverom sa ale znova vytiahol). Ani záporák, atmosféra, či napätie neboli na takej úrovni ako mala Days of Future Past. Taký Sentineli pútali ďaleko viac pozornosti a išiel z nich oveľa väčší strach ako z najmocnejšieho a najstaršieho s X-Menov. Samotná kostra príbehu je až príliš priamočiara a jednoduchá a ani z ďaleka nie je tak nabalená ako X2. Príbehom a záporákom X-Men: Apocalypse bohužiaľ neupúta, čo je škoda, na druhu stranu sú to stále X-Meni a je tu stále Singer, otec ságy ktorý ju naštartoval, takže vyložená nuda nehrozí a drobné pomrknutia na staršiu trilógiu potešia, nič menej trošku zamrzí, keď sa obhliadneme na staršie diely, koľko toho pamätihodného obsahovali. Inými slovami - Je to znovu fajn zábava, no v X-Menovskej spoločnosti som sa nie raz, cítil lepšie. Obľúbený soundtrack: Like a Fire, Rebuilding / Cuffed / Goodbye Old Friend, You're X-Men / End Titles. 90% - 5* ()

lamps

Film bez charismatu. Nenudí ani nenaštve, ale vše, co se v něm odehrává, je v návaznosti na komornější psychologický nádech jeho předchůdců zkrátka podraz. Takhle velké příběhové klišé a absolutní inklinaci k digitálně přeplácanému Snyderovskému rukopisu od Singera nečekal snad nikdo a vyčpělé dějové nadstavby v podobě představování "nových" rekrutů škodí nejen pochybně sladěnému scénáři, který zcela pozbyl snahy o emocionalitu nebo vytvoření silných vazeb mezi aktéry, ale i samotným hvězdným hercům, kteří nemají moc prostoru a hlavně nemají moc co hrát - ano, i Fassbender, jehož projev je samozřejmě tradičně precizní, ale rozpolcenost jeho postavy, ještě nedávno hlavní hnací motor ságy, se už také jeví jako tématický přídavek s datem minimální trvanlivosti Budoucí minulost. A bojím se, že stejnou nálepku tímto vyfasovala i celá série.... Dívá se na to hezky, hudba je skvělá, Jennifer Lawrence film od filmu hezčí a potěší prostor pro humor zastoupený opět delikátním Quiksilverem, ale tohle zkrátka nejsou ti X-Meni, které máme rádi. ()

filmfanouch

X-Men: Apokalypsa je třetí díl nové trilogie X-Menů a je proto závěrečný (pokračování z devadesátých let už se chystá). Odehrává se v alternativní časové linii poté co se stalo v Budoucí minulosti a vidíme mladé verze Cyclopse, Jean Grey, Storm a Nightcrawlera. K tomu se vrací Profesor X, Magneto, Beast, Mystique a Havok. Režíroval opět Bryan Singer který stojí již za X-Men 1, 2 a X-Men: Budoucí minulost. Má proto k sérii nějaký vztah. A dokázal to skvěle........... Zatím co Marvel Cinematic Universe jsou občas s humorem, většina věcí v X-Men: Apocalypse je brana vážně. Také se překvapivě dočkáme docela dost krve a věci které byste v podobném filmu nečekali. Herecky je to naprosto perfektní. Fassbender jako Magneto zase útočí na Oscara, McAvoy je jako Profesor X dokonalý, Nicholas Hoult jako Beast taky docela dobře zapadá do příběhu. Naopak trochu víc jsem čekal od Jennifer Lawrence která tvrdí že X-Men: Apokalypsa je její poslední film z X-Mení sagy. Lucas Till jako Havok (který mimochodem je nový McGiver) je tady spíš taky taková vedlejší figurka. Nové herecké obsazení se tvoří z Tye Sheridana (Cyclops), Sophie Turner (Jean Grey), Kodiho-Smitha McPheeho (Nightcrawler), Alexandry Shipp (Storm), Olivii Munn (Psylocke), Angela (Bena Hordyho), Jubilee (Lana Condor) a Apocalypse (Oscar Isaac). Tye Sheridan, Sophie Turner a Kodi-Smith jsou úžasní je to taková skvělá trojka. Storm, Psylocke a Angel nemají tolik prostoru kolik by si zasloužili a také Jubilee nemá zrovna moc prostoru. Docela dobrý je však záporák Apocalypse který je konečně záporák bez žádného motivu způsobu zradili mě nebo mi někoho zabili je prostě zlý. Vrací se taky Quicksilver (Evan Peters) a má další skvělou scénu která se podobá té z Budoucí minulosti. Evan Peters je dobrý herec jehož kariéru sleduju a baví mě to sledovat takže tady jsem se bavil. Hudba taky není špatná ale narozdíl od ostatních filmů jsem chvilku nevypnul a tu hudbu neposlouchal. Hudba totiž tady není moc zajímavá. Jinak je to ale všechno naprosto dobře udělaný, post-creditová scéna zase nalákala (tentokrát na Wolverina 3) a i když bych hrozně chtěl návrat X-Menů k Marvelu pokud to takhle půjde dál není důvod. Je otázka jestli je Apokalypsa lepší než Deadpool nebo Budoucí minulost. A Apocalypsa prohrává souboj. Budoucí minulost je skvělá v tom provázaní dvou časových linií a Deadpool je zase skvělý v tom že je to geniální komiksová adaptace. Apocalypsa postrádá jakousi větší myšlenku. Ale Apokalypsa rozhodně patří do TOP 3 X-Men univerza. ()

Jacinda

Komentář píšu po 14 dnech, protože dost přemýšlím, co napsat. Je to děsnej KÝČ. Až na pár herců všichni děsně přehrávaj, všude samé odhodlané pohledy, statečné pohledy, útrpné pohledy, do toho postoj typu anime, až na to, že to ve filmu nefunguje. Hlavní mutant má skill na hov**, lidi zavrtá do země a pak....co..? Angel vypadá jako karikatura na Kena, děsivě mi připomíná toho anděla tlouštíka z hrátky s čertem. Absolutně nechápu, co tam dělá Striker a všechny scény s ním jsou zcela zbytečné. Opravdový wtf efekt přišel s wolverinem. Pardon, ale to bylo tak trapný, že jsem jen bezradně rozhodila rukama. Senzory na hlavě? muhaha fakt moc. Kdyby Fassbender dal svýmu dítěti hned od začátku do držky jako Růžičková v slunce seno, mohlo sklapnout a nic by se nestalo. No a nakonec tu máme Jennifer. Role elegantní lehce záporné lehce kladné Mystique zdegenerovala do něčeho opravdu nepříjemného. Mám Jennifer celkem ráda, ale už od role Katnis je zřejmé, že ta holka neumí vést lidi, neumí prohlašovat srdceryvná poselství (měla by se učit od krále theodena) a vůbec nechápu, proč tomu tam velí. Na druhou stranu se neztotožnuju s názory, že tam nebyl, kdo by přirostl k srdci. Já mám slabost pro Speedera a když mu modrý frankenstein zlomil nohu, opravdu to se mnou hnulo. Celkem roztomilý byl i příběh mezi Jean a Cyclopem, i když Jean trvalo asi hodinu, než pochopila, že má to modrý monstrum zabít. Je tak skvělé, když se kolem řítí svět do zkázy a vy jen blbě čumíte... "rylís jour pawá" je jen hřebíčkem do rakve ()

Pepinec

Pan Singer by si měl zopakovat První třídu, zjevně se o prázdninách silně uhodil do hlavy a tahle Apokalypsa jsou jeho zfilmované hvězdičky před očima. Dvě ti přidám, kamaráde, ale slovy Olympicu "jen neptej se proč, nevím sám." Taky by asi neškodilo připomenout si, že na dýlce nezáleží je pitomost i ve filmu. Kdyby stejně rychle jako Singer formoval sestavu pro zápasy Jandač, nestihl by náš nároďák na letošním mistrovství světa ani závěrečný ceremoniál. A jestli stejně jako tady budou vypadat kolotoče na Matějský, tak to zas bude v álejích nablito... Na příští díl si do kina beru knížku. ()

JohnnyD

Od roku 1997 nebol azda žiaden komiksový film tak blízko k Batman a Robin. Obrovská degradácia oproti predošlým dvom dielom, najmä v porovnaní s First Class je ten rozdiel neuveriteľný. V Apocalypse nie je nič z uveriteľnosti či už postáv alebo dobovej štylizácie. Je to len mizerná vyfabrikovaná fraška plná nechcene smiešnych wtf scén, otrasných dialógov a patetických kecov a to všetko v hroznej výprave (tá poľská chata!) a s ešte horšími CGI, ktoré by vyzerali mizerne i desať rokov dozadu. Rok 2016 je prekliatím komiksového filmu. ()

sheen

Tak konečně, po 3 týdnech co jsem se přestěhoval do Prahy jsem si udělal čas na profesora X a jeho partu. Spokojenost, provázanost Marvel Universa je prostě geniální. Lidi v Marvelu vědí, která páčka a jak to dělat :) [Cinestar Anděl] ()

hippyman

Film prakticky stojí na (povětšinou velmi zdařilých) efektech, od X-tého pokračování X-série asi nelze očekávat bůhvíjakou invenci v charakterech nebo scénáři (taky ji divák ani nedostává). Čirá předvídatelnost se vlastně také dala předvídat. Ale svůj účel snímek podle mě splňuje, pokud tedy mluvíme o touze pobavit a odreagovat se a vypnout na chvíli mozek, aby se vám v něm žádný telepat příliš neprohrabal. A zde více než jinde platí, že účel světí prostředky. Nutno přiznat, že se i pár dobrých myšlenek v apokalypse objevilo, herecké výkony McAvoye a Fassbendera zdařilé (když už mají tu a tam co hrát), ale notná (nikoli bohužel nutná) dávka klišé, všude a neustále létajících předmětů a mutantů sráží hodnocení na lehký nadprůměr. 70% [ČSFD premiéra 18.5.2016, CineStar Anděl] ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)