X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Othello

Nemůžu si pomoci, ale mám zkrátka pocit, že Singer si už víc než režírování užívá navlékání herců do těch homoušských kostýmů, aby je pak mohl v různých statických pózách rozestavovat po scéně a přihazovat jednověty. Ze začátku to celkem dobře funguje, když se přeřídíte na guilty-pleasure mód (polští dělníci odcházejí z fabriky, plácají se po zádech a přejí si dobrou noc) i díky neustálému přívalu postav a lokací, nicméně když se začne lámat chleba, tak se v zásadě lámat nezačne. Problém je celková statičnost, která vyniká zejména v dramatickém climaxu. Většina ústředních schopností totiž paradoxně nemá žádný akčně-dramatický potenciál, protože schopnosti všech důležitých postav náleží do kategorie telekineze-telepatie, takže nám ve finále zbývají akorát postavy, co na sebe urputně čumí, zatínají zuby a kolem nich něco CGI bliká a poletuje. Za pět dvanáct očividně z tímto zjištěním někdo přišel i na plac a tak se dočkáme jakéhosi fyzického ztvárnění mentálního souboje, ve kterém Xavier mlátí pěstí Apokalypsu, ale když správně přivřete oči, vidíte za tím celkem zřetelně Singerův omluvný úsměv. ()

HellFire

Přinejmenším průměrná a hloupá komiksová sága, která přesně odpovídá slovům jednoho z protagonistů filmu - třetí díl je vždy ten nejhorší. X-Meni se ztrácí v neustálých toulkách časem, takže už si ani nepamatuji, do jakého že přesně období měl spadat tento díl. Apocalypse je nudný boss, jeho sbírání čtyř jezdců probíhá stylem "beru co se mi nabízí", příběh je nezáživný a nenapínavý (možná proto, že jde o další prequel, takže víme, kdo přežije a kdo ne), mutantí omladina je kupodivu celkem snesitelná (good guys, not bad guys). Apocalypse dokáže zabíjet lidi pouhým pohybem ruky a když dojde na finální souboj, tak je bezmocný... A když už jsme u bezmocnosti mutantů, tak Beast je v boji nepoužitelný. Singer, dej od toho prosím ruce pryč. Měl by to převzít Marvel, ten alespoň ví, co dělá. ()

TheEvilTwin

Oproti předchozím dílům o něco slabší, ale pořád samostatně lehce nadprůměrný díl, který uspokojí návratem mnoha známých postav. Záporák takový bohužel ne až tak výrazný, jak by se od “stvořitele mutantů” čekalo, ale budiž. Co už zamrzí je ve výsledku pořád dokola otřískávaná akce, která se téměř neliší od ostatních dílů a hlavně neskutečná timeline zamotanost celého x men univerza, a to bohužel ve špatném slova smyslu, protože některé věci prostě nedávají nejmenší smysl, a to ani s přihlédnutím na události Budoucí minulosti (duplikace několika postav, jejich osudů...). Xmen série nedosahuje úplně kvalit avengers série, ale je mu v těsně v patách, nicméně už toho asi stačilo. ()

Xeelee

Oh my fuckin’ En Sabah Nur! Singer udělal z X-Menů stupidní nudnej blockbuster! Charaktery plochý, děj předvídatelnej a nudnej. Otupující nekončícími digitálními orgiemi a destrukcí. Navíc samotnej Apocalypse se oproti komiksový postavě fakt nepoved. V porovnání s komiksovou postavou působí směšně a Wolverine v cameu jako Weapon X je nuda. Ale úplně nejhorší byla ta část po titulcích, která nasraný fanoušky totálně dodělá. Originální komiksový scénáře jsou trošku někde jinde. A Dark Phoenix na konci to nezachrání, spíš naopak. ()

AlfaNumerO

Tak a je to venku. Těšil jsem se jak malý Jarda, ale Singer mě tentokrát a vůbec poprvé zklamal. CGI místy opravdu laciné, některé scény vypadaly jak z levného béčka natáčeného před 10 lety. Tu a tam je propracovanost postav z minulých dílů. Casting dobrý až na Sophie Turner, která mě srala už v GOTech, kdy jsem přál její smrt jako jedinou ze Starků. Podobnou hereckou křeč zažijete i zde. Prosím, už jí nikdo nikdy do ničeho neobsazujte. Fassbender opět vynikající, McAvoy taky super, Evan Peters v podání Quicksilvera taktéž. Jeho scény opět patří k tomu nejlepšímu. Příběh pak šedý průměr, kde prakticky nechápete, co kterou postavu vede k jejímu počínání. Finále obstojné, stejně by Apocalypse ale všechny smetl mávnutím ruky. 63% ()

Thomick

Jak tu píše už několik uživatelů přede mnou... Singer se zaprodal. Co z X-Menů ještě posledně dělalo unikátní blockbuster, to se tady šmahem vytratilo. Přibyla ještě horší Lois v podobě Moiry, křečovitě "bavící" Nightcrawler (Vaughnův vliv na scénář tu schází STRAŠIDELNĚ) a pár dalších nových mutantů, co za celou dobu sotva otevřou držku (představte si Olivii Munn v podstatně plnějšim oblečku - a pak si ji z celýho filmu můžete klidně celou odpředstavit). Zajetý postavy se vší silou tlačí na hranu, až to vypadá směšně; viz promluva Raven k Erikovi, Wolverineovo WTF... --- Achjo. Tohle se fakt nikdy stát nemělo. Singer se potřebuje hodně rychle snést na zem a vrátit se k základům, pokud ta série pod jeho taktovkou nemá kompletně ztratit kouzlo. ()

Necrotongue

Filmy ze série X-Men u mě jasně poráží sérii Avengers i s jejich přidruženými výrobami,a to i přes fakt,že v Apokalypse v podstatě chybí napětí,když všichni víme,kdo musí přežít,protože se vyskytoval v původních třech filmech.Příběh každopádně funguje a i přesto,že měl film víc jak dvě hodiny,nenudil jsem se a užíval si spoustu kvalitních efektů.Znovu mě potěšil Michael Fassbender v roli Magneta,ale pokud jde o Mystique,Jennifer Lawrence prostě není a nikdy nebude Rebecca Romijn. ()

ARI50

Ano adrenalin se dostal hodně vysoko ale nechci konec chci víc tolik super podívané jste mi daly že jsem teď nenasytný. ()

Will_X

Hlavní záporák byl fajn, ale někteří byli...trošku divní. Každopádně Sansa, ehm.. Jane to zachraňovala. Avšak z mého pohledu trošku menší chybky ve scénáři. Slabší 4* ()

luka4615

Zoufalství. Jediné co na X-Men: Apocalypse oceňuji, je poutavé rozvedení originů některých známých postav a úžasné cameo Hugha Jackmana. Bryan Singer se totiž nějakým špatným omylem dostal do bodu, kdy bezuzdně vykrádá svou vlastní tvorbu. Ty atributy, které jsou lehce načrtány ve "First Class", umně dovedeny k dokonalosti v "Days of Future Past", jsou v Apocalypse pouhé šedé kopie bez náboje. Říkám to nerad, ale X-Men: Apocalypse je pouhopouhým digitálním bordelem, který předchozím dvou dílům dělá jenom ostudu. PS: Záporná postava Apocalypse s mimikrami Oscara Isaaca je vážně skvělá. Až se mi nechce věřit, že je zde tak málo využit její potenciál. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Everything they've built will fall! And from the ashes of their world, we'll build a better one!“ ()

Beastmaster4

Zdlouhavý a nudný. Jediný, co trochu pozvedne jsou známé postavy v mladším vydání. Oblečky jak z nějaké fantazy telenovely :-D ()

JASON_X

Vizuálně samozřejmě velkolepé a staroegyptský začátek byl výborný, ale obsahově... tenhle díl už prostě na pět není. Nebavily mě jalové mládežnické dialogy mezi mutantí omladinou, šokovala mě Lady Buchta Stark v roli Jean (tohle někdo fakt parádně pomrvil), ale hlavně mě na celé čáře zklamal ten údajně nejstarší a nejsilnější mutant "Elohim Re". Těšil jsem se na nějakou supersilnou, temnou, až démonickou postavu, ale démonický na něm byl asi jen ten jeho xicht. Vždyť bez používání a využívání jiných mutantů by byl chudák úplně v háji a na nějakou apokalypsu by mohl zapomenout, nýmand. A stačilo, aby na něj pořádně zaječela jedna ženská, a rozplynul se jako prd. A vůbec, už mě štve, že se pořád mutanti tlučou mezi sebou, místo toho, aby pořádně zatočili s lidma. Tyhle scénáře snad píšou nějací pravdoláskaři, sluníčkáři, nebo podobná humanistická verbež... Ale film má naštěstí kromě obrazu a hudby i několik dalších světlých stránek. Třeba stylovou sekvenci s Wolverinem, se zachraňováním mutujících studentíků, hodně pěknou fetišistickou valkýru Psylocke, nebo starou dobrou Rose Byrne. ()

mm13

Ani len v hrdinskom komikse nemôžete zvrátiť apokalypsu bez obetí... (a nahradiť Halle, Famke, Rebeccu a spol. nesympatickou omladinou je možno ešte väčší prešľap). Inak ale, po Budúcej minulosti, nepresvedčivých ukážkach a až na to finále, nečakane dobrí X-Meni. Zábavní (Quicksilver) aj vážni (Magneto), pri celej svojej veľkoleposti sympaticky civilní. Každopádne stačilo, čo poviete? ()

Lucasion

Apokalypsa je přesný opak čím byl Days of Future Past před dvěma lety. Singer uchopil trilogii X-menů zcela z opačného konce. Tak jak Poslední vzdor (2006) zakončil nedůstojně původní trilogii, tak Apokalypsa vůbec nekráčí v úspěchu První třídy (2011) a Budoucí minulosti (2014). Největším problémem je scénář a špatně napsané postavy. Nováčkové jsou nezajímavý a nesympatičtí. A starší skupinka nedostává téměř žádný prostor. Wolverine (Hugh Jackman) se jen mihne, aby rozpáral pár krků, a zmizí do divočiny. Zbytečné camao, které ve výsledku ani nepotěší, tudíž by bylo snad lepší, kdyby tam vůbec nebylo. Obvykle vynikající Fassbender má minimum prostoru a tak nezbývá nikdo jiný než Evan Peters jako Quicksilver, který zachraňuje od nástupu skoro každou scénu. Sekvence s Eurythmics Sweet dreams mi dala vzpomenout na Pentagon a já si uvědomil jak skvěle a vtipně se dá ještě natočit slow motion. Přehnanou digitální projekci na konci já komentovat a hanit nebudu. Je to trend dnešní doby, a pokud to režisér chtěl použít, tak to beru. Spíš mě překvapila zbytečná délka a absolutně nevyužitá bitva mezi Apokalypsou a týmu X-menů. Nový X-men nejsou špatný, ale že bych se vyloženě bavil, to bohužel říct nemůžu. Jsou přesně jako Poslední vzdor. Příliš natahované, postavy nemají charaktery a vývoj. Příběh pak vůbec negraduje a ve výsledku je to pouze prázdná bublina. [Csfd projekce15] (70 %) ()

Morholt

Singerovo spojení s mutanty zafungovalo opět na výbornou a pro mě je tohle důstojné završení druhé z x-menovských trilogií. V tomto případě vůbec nevadilo, že zápletka s bohem byla prozrazena snad ještě dřív, než se začalo natáčet a stejně tak mi byla ukradená naprostá předvídatelnost, protože hrdinské blockbustery jsou předvídatelné všechny. Singer představil x-menovský svět opět stejně a opět jinak. Diváka tak bere opět a jinak na známá místa, opět a jinak představuje známé postavy a opět a jinak podává tu samou akci. K tomu přidal toho nejlepšího záporáka x-menovských filmů, skvělou scénu s Quicksilverem, Olivii Munn, pro kterou mám slabost a fantastický závěrečný nástup Jean Grey, což byl pro mě osobně zlatý hřeb filmu. Doufám, že to není poslední Bryanův X film. Byla by to škoda. 90% ()

Mordenroth

Bryan Singer opäť dokazuje, že je skutočný majster v práci s emóciami a pritom to nepôsobí vôbec násilne. Jeho film má tú moc diváka úplne pohltiť dejom, skvelými hereckými výkonmi, dokonalými efektami a v neposlednom rade heroickými i dojímavými hudobnými motívmi spoľahlivého Johna Ottmana (vynikajúci soundtrack!). Tlieskam všetkým zúčastneným. ()

seale

X-men série sice má v sobě provázanost, ale nikoli logickou, ať už v jednotlivých filmech nebo jako celek. Z mého pohledu hodně kiksů a nesmyslností. Občas to až místy rozesmívalo. Celé je to založené na efektech a fejkové fantasmagorii. Pardón. ()

ScarPoul

Veľmi veľmi preplácané. Singer tak neúnosne tlačí na pílu že sa nevyhne zbytočným odbočkám ( len aby nám toho naservíroval čo najviac,) ale v zásade tým len spomaľuje dej. Scéna pri priehrade a so Strykerom až bytostne bije do očí svojou zbytočnosťou. Skrátka tam potrebovali dať Wolverina. Lawrence sa snaží hrať o stošesť ale z celého filmu je aj tak najúprimnejší vzťah medzi Charlesom a Erikom. Hlavný záporák na začiatku parádny. Potom sa stane akousi sebaparódiou. A hlavne jeho počínanie prestáva dávať od určitého momentu zmysel. Chce zničiť svet, potom ho chce ale ovládnuť. Strašne je nerozhodný podľa mňa. Poteší Quicksilver. a všetky scény s ním sú parádne, ale jeho Daddy problém sa tiež nevyrieši. Všetko je to spravené tak aby sme s radosťou očakávali ďalší diel, kde sa určité veci doriešia. Pritom bohužiaľ to čo by malo fungovať tu je ako keby odsunuté na druhú koľaj. Smrť Erikovej rodiny je napríklad veľmi smiešna. Pozeratelné, ale bez duše. Pripomína mi to Transformerov s tým že sa to berie strašne vážne. A to skrátka nie je dobré. ()

Lacike

Po mizernych recenziach som cakal katastrofu, ale nakoniec som celkom spokojny. Hlavnym plusom je, ze to nepôsobi preplacane ako je dnes zvykom, ale prave naopak to ma dost jednoduchu priamociaru zapletku. Trochu nezvyk je, ze tentoraz sa neomiela neustaly suboj medzi mutantami a ludmi, ktory nikdy nebol ciernobiely, ale namiesto toho su zaporak a jeho ciele jasne definovane. Proste starodavny zly boh, ktory chce znicit svet lebo je starodavny zly boh a tak sa mu v tom vsetci mutanti snazia zabranit. S vynimkou styroch poskokov medzi ktorymi je znova nerozhodny Magneto, ktoremu znova zabili rodinu, takze je znova nasraty a znova chce znicit svet. Asi som slovo znova pouzil az prilis casto. Ale rovnako je na tom aj zapletka s Magnetom, ktora sa toci v kruhu celu seriu. Niezeby to zacalo byt otravne, ale po neviemkolkykrat to uz nepôsobi tak dramaticky ako prvy raz. Trochu zvlastne pôsobi zapletka s bohom. Doteraz sa tato seria nabozenstvu vyhýbala a zrazu sa vo vypätych scenach postavy modlia, aby to prezili. Divne. Takisto divne pôsobi, ze ludia tu su uz len do poctu a vlastne som mal pocit, ze sledujem komorny film o suboji par postav a len sem tam tam bol zaber na to ako sa plne digitalne svetozname budovy rozpadaju na prach. Akcne sceny su sice plne digibordelu, ale tentoraz sa mi to pacilo. Triky su kvalitne a akcia zaujimava. Uplne sa nevydaril casting mladych verzii starych znamych postav. Napriek tomu, ze cela prva polovica filmu je vlastne len jeden dlhy uvod nato, aby sme sa s nimi nanovo zoznamili, tak pôsobia celkom nezaujimavo. Mozno aj preto, ze vlastne nemaju co robit. Az v druhej polovici, ked dôjde na akciu, tak je to trochu lepsie. V prvej polovici by film potreboval vyrazne skratit aj o taku polhodinu. Takze vysledok vdaka natahovanej stopazi postrada poriadnu gradaciu, ale nuda to tiez nie je. Je to len trochu mdle. Nastastie ma hlavne postavy stale bavia a stale sa tesim na dalsi diel. P.S. Wolverineove cameo je znova pôsobive. 6/10. edit 2019: Po druhom pozretí mi to pripomína japonské dobrodružstvo Wolverinea. Proste príliš chabá nezaujímavá zápletka neskutočne naťahovaná v prehnanej stopáži. Modrý záporák je prílž jednorozmerný pomaľovaný bubák, ktorý ničím nezaujme. Jeho snaha zničiť svet mi do série v ktorej mali záporáci väčšinou nejaký hlbšie zámery nesedí. Jeho stvárnenie a schopnosti sú tiež fádne. Mladé verzie pôvodných mutantov sú na tom horšie a hlavne Sophie Turner je castingový omyl. Mám silné obavy o Dark Phoenix. Zlatá sexica Famke. Akčné scény sa mi síce páčili po trikovej stránke aj keď je to digibordel, ale to rúcanie budov s občasným záberom na nejakých mravcov, ehm ľudí, pôsobí strašne sterilne. Skutočne dychvyrážajúca scéna tu chýba. Viac ma tentoraz preto bavil prvá polovica v ktorej sledujeme jak sa darí jednotlivým mutantom. Aj keď vlastne to len vypĺňa dieru medzi novou a starou trilógiou s miernou obmenou, keďže sa od minulého dielu odohráva alternatívna línia. Z čoho vyplýva, že po Days of Future Past je viacmenej zbytočne sa snažiť ukazovať čo sa dialo ďalej a dej by mal radšej poskočiť výraznejšie do budúcnosti. A s tými skokmi v čase pôsobi fakt dosť divne, že medzi First Class a týmto dielom v deji ubehlo 20 rokov, ale herci viditeľne zostarli tak o dva. Mystique a snáď aj Beast starnú síce pomalšie, ale u ostatných postáv to nijak zmysluplne neokecajú. Cameo Wolvieho znova potešilo. Je to proste king. Takže celkovo je to len mierne nadpriemerný a viacmenej zbytočný diel, ktorý nám hlavne osvetlí len pár detailov typu ako Profesor prišiel o svoje vlasy. 6/10. () (méně) (více)

GeusX

Vizuální stránka, efekty a triky jsou bez sebemenších námitek. Film občas dokáže pobavit několika vtípky a v podstatě nenudit. Jen to na mme působilo neoriginálně. Takovýchto 'návratových' námětů si mohou tvůrci vymýšlet do zemdlení. Finálový souboj byl na mne až moc x-menovsky abstraktně nekonečně destruktivně poletující. A zase je hlavní nezničitelný super x-padouch jen takové bu-bu-bu a skutek utek. A lidstvo opět přežije. Aaah, sorry, to byl spojler ;-) Hloubka příběhu a psychologické prokreslení postav hraje až druhé housle. I přes výtky je to nadprůměrný film. I když mezi X-Meny slabší (asi jsem jimi už nasycen). Slabší čtyři hvězdy. (a opět je tu marvelovské 'scene behind credits') (kino ČSFD projekce) ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)