X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Yoshitsune

Je tady !!!! Apokalypsa přináší smrt a zase jenom smrt, slabí padnou v prach a budou rozdrceni jeho silou a silní povstanou z jejich popela. Ano spousta lidí teď bude říkat, ale, ale, ale na Moviezone psali že to špatný film, a ti z Moviezone sou přece zkušení odborníci a všemu rozumí. No lidi z Moviezone sou hlavně povýšenecký, arogantní a sebestřední lidé, co čuchají vlastní prdy a koupou se ve vlastní samolibosti, takže takové lidi nemůže, normální inteligentní člověk brát vážně. Takže Bryan Singer opět dokazuje, že je to vynikající režisér, velice důmyslně nám podává příběh a akci dává až ke konci. Tak jako v předchozích filmech, a opět se to vyplácí, takže film je postaven hlavně na příběhu a o tom jak se mutanti, vyrovnávají sami se sebou a s okolním světem. Takže akce až lehce za polovinou, ale je vynikající, už mně ani nepřekvapuje že komiksový filmy mají vynikající akční scény, režisér nechce na něčem takovém pohořet. Logan trochu rozpohybuje svého berserkera a směřuje k svému poslednímu filmu, který bude značně melancholický. Co se týče Apocalypse tak paráda tohle je záporák jak má být, žádný Ultron se tedy nekoná, Apocalypse pouští všude hrůzu a drtí hrdiny a je silný, ale fakt hoooooodně silný, přesně jak má být. Soundtrack doslova epický, chorály, smyčce, klavíry a trubky rozjedou svoji vlastní apocalypsu, a trochu mně odváděly od filmu. To se mi už dlouho nestalo že bych z hudby takto unešený, ani u Batman vs Superman sem se takhle na hudbě nevznášel. Jo a film je asi R, no taky mně to překvapuje, ale ten Deadpool fakt s tím Hollywoodem pohnul, už třetí Kapitán byl docela drsnej a emočně napjatý, ale že X-meni budou takhle drsný ? No páni já zírám. Aaa pokavaď bych si měl na něco stěžovat, tak to je na rádoby "héérečku" Jennifer Lawrence, která jakože cejtí že si může vyskakovat a rozkazovat, že tu modrou na sebe tedy jako prostě nedá. Naštěstí je to tak kulantně vyřešeno, že to nepůsobí až tak zle, ale snižovat za to hodnocení nebudu, to si ten film nezaslouží. Protože film je prostě a jednoduše vynikající. ()

silentname

Mám z "X-Men: Apocalypse" veľmi zmiešané pocity. Na jednej strane je to dobre natočený, veľmi efektný a miestami skutočne zaujímavý alebo aj vtipný film, ale má aj veľké množstvo momentov, ktoré ma až tak veľmi nenadchli a mám skôr pocit, že to čo urobil X-Men: Days Of Future Past super, v tomto filme akosi spadlo niekam dole. Našťastie nie úplne, ale poďme si teda rozobrať, čo je na filme podľa mňa výborné. V prvom rade musím povedať, že Magnetov príbeh v tomto filme je skutočne silný a veľmi dobre spracovaný. Je to skutočne silné, efektné a človek s ním prežíva každý jeden moment. Rovnako vynikajúca je podľa mňa aj Jennifer Lawrence ako Mystique a je tu absolútne úžasná scénka s Quicksilverom, o ktorej nepoviem nič iné len fakt, že prekonal svoj výkon v minulom filme. A to je čo povedať. Smial som sa strašne na tom. Dokonalé. Apocalypse je miestami zaujímavý a miestami som mal pocit, že mi strašne pripomína Arnolda Schwarzeneggera vo filme Batman & Robin. Dokonca aj svojimi gestami, ktoré vo filme robil. Jeho schopnosti sú ale zaujímavejšie. A myslím si, že vďaka nemu sme sa dočkali v úvode aj pokračovanie filmu Gods Of Egypt. Môj najväčší problém s týmto filmom sú ale niektoré detaily, ktoré keď sa človek pokúša prepájať na pôvodnú trilógiu, tak absolútne neviem napasovať. A možno to môže byť vysvetlené faktom, že keď Wolverine v minulom filme zmenil minulosť, tak aj všetko z minulých filmov je úplne inak, ale nemyslím si, že by to šlo len tak lusknutím prstov. Niektoré veci ma v tomto akosi iritovali. Ale ešte poviem, že je aj fajn vidieť aspoň na chvíľku Hugha Jackmana, ktorý tu má malú Wolverine momentku. Som rád, že som film videl ale nemôžem povedať, že by som z neho ostal nadšený ako to bolo pri "Days Of Future Past." Určite si to svojich fanúšikov nájde a nemyslím si, že ide o zlý film, ale nemyslím si ani, že ide o vynikajúci film. Posúďte z toho sami. Hodnotenie: C+ ()

PetrPan

Další veleepický pšouk z univerza mužstva X. Doby, kdy byl filmový komiks odlehčenou zábavnou jízdou s kopou nadhledu a hláškujícími postavami jsou zřejmě nenávratně pryč. Tu a tam se sice urodí nějaký ten klasický Ant-man nebo až možná kapku příliš ulítlý Deadpool, ale vypadá to, že jsou to pouhé agonické křeče. Marvelovský vesmír chce být totiž zjevně větší a ještě větší až bude největší na celém světě. Já ale preferuji ten malej uprděnej kousek zcela mimo jejich rozšiřující se galaxii plnou megaemocí. Už Budoucí minulost stála za hovno a já nepoučen vkládal marné naděje do Apokalypsy, která svým námětem prvního mutanta se superschopnostmi přece jen slibovala divokou řezanici. Hm, divoké to skutečně bylo, Magneto je zcela NEJrozpolcenější ze všech rozpolcených, profesor X zase NEJhumanističtější ze všech humanistů a Jean je zase NEJhnusnější, a to už od her s trůny. Raven má taky své NEJ, ale to už bych s těmi hrami přeháněl. Ale abych jen nehanil, našly se chvíle, kdy jsem si pošušňával. Respektive našla se jedna, poslední dvacetiminutovka, ty dvě hodiny předtím byly pro mě velkým (NEJ má rezervováno Marvel) utrpením. Jo a bylo to ukecaný víc než Woody Allen. Bléé. ()

cukorek

Úprimne poviem, že sa dosť čudujem tak vysokému hodnoteniu tohto dielu X-mena. Nič nové neponúkol, ničím extravagantným nezažiaril, pôsobilo to ako keď žujete už vyžuvanú, bezchutnú žuvačku. Raven či Magneto len znova pokračovali vo svojích šľapajách a ani nová postava mutanta z minulosti na mňa neurobila dojem. Dej úplne predvídateľný a kopirujúci predošlú časť. Pochváliť sa dá hádam len scéna, keď ultra rýchly mutan zachránil životy mladých mutantov. ()

Happens

Záporáci si mě vždy něčím získají, až tohoto. Nemastný, neslaný. Jednu chvíli Bůh, druhou zas dostává nesmyslně na frak. Film je kritizován pro příliš mnoho příběhů, co se rádoby smotávají v jeden bezduchý. Přílišná roztříštěnost bránící divákovi přilnutí. Chaotické uzpůsobení hrdinů po slabé dějové linii slepené z jednotlivých minipříběhů. Nerozumím, proč Jackman vzal tuto roli, 40 vteřin Wolverina v nejmíň svalnaté podobě - urážka komiksu, v kleci se má skrývat supermonstrum a vyleze vyzáblý a zarostlý australan. Pomoc. Magneto táhne celý film, příjemně překvapí. ()

Vitason

Tak nám nová generace X-menů ztratila duši. Nejnovější film o partě milovníků upnutých oblečků je totiž úplně plochý a prázdný. Z komornějších dramat, které spíše zdobila psychologie (v rámci žánru samozřejmě), se tak stávají další Avengers s motivací, která je naprosto vycucaná z prstu... Hezky se na to kouká, ale to je tak vše a je to opravdu škoda. Hlavně, když už se vytáhl na plátno jeden z vůbec nejmocnějších záporáků marvelovského vesmíru a můj veliký oblíbenec, jenž je na scénu uveden s velikou parádou, aby se vteřinu od vteřinu proměňoval ve stále většího ubožáka. Apokalypsa se nekoná. Jen další tuctová akce plná parádních efektů. ()

Arsenal83

Tých postáv s mimoriadnymi schopnosťami tam je toľko, že sa už v tom človek stráca. A pritom tu máme naozaj kvalitné herecké výkony Jennifer Lawrence, James McAvoya i vedľajšej Sophie Turner, či Rose Byrne, a tie sú zárukou kvality. Na môj vkus tu máme pridlhý začiatok, bez neho to mohlo byť a malo byť o polhodinku kratšie. Podobnosť s Múmiou si mohli odpustiť. Finále bolo tiež predĺžené skoro do nekonečna. Záporné postavy sú slabé, na druhej strane digitálna stránka je prepracovaná. Je to taká oddychovka do kina, ak máte toľko voľného času a ste fanúšikom tohto žánru. ()

eLeR

Dievka, ktorá hrá Jean, na svoju rolu absolútne nestačí. Ostatní ma síce neotravovali, ale ani extra nezaujali. James skvelý, Michael o kus lepší. Príbeh nič svetoborné, ale zase žiadna nuda. Mám dojem, že to trošku ide dole vodou. 3,5* ()

Chrustyn

No, ve stručnosti bych napsal jen to, že se rozhodně jedná o to nejhorší co filmový x-men za celou svojí 16-ti letou filmovou kariéru přinesli. Pokud bych se měl rozepisovat, není zde prakticky nic co by fungovalo, ať už přepálené trikové sekvence, nezáživný příběh, nebo příšerné postavy, které nejsou ani z 10% tak zajímavé, jako jejich pozdější (nebo spíše předchozí) dospělé já. Film jsem viděl cca 14 poté, co jsem v kině okusil Logana a je až z podivem, jak odlišně můžou vypadat a na diváka působit, 2 filmy z totožného filmového universa. Singer natočil zároveň jedny z nejlepších X-Men filmů, tak i ten zdaleka nejhorší. ()

SeBig

Nezaujatelný, nudný, bezduchý a strašně vážný.. Povedlo se jen pár scének. Jinak já už se vtěch Xmenech přestávám orientovat.. je v tom tak zamotanej bordel a postavy mi přijdou všichni (až na Logana) tak nezábavný... Nejdřiv někoho zabijou, pak zas žije, nejdřív je někdo hajzl, pak je zase dobrák.. to se furt opakuje..záporáci stojej vždycky za piču, že už si ani skoro nikoho nepomatuju, jen z uplně prvního dílu, kde byl nějakej náznak snahy o to aby to vůbec dávalo smysl. Tahle série je pro mě rozcucháná. ()

korbitch22

Á sakra.Začátek vypadal velice slibně, hlavně mytologie Egypta, masky, hudební doprovod...všechno super a já měl hned chuť na novou Hvězdnou bránu, jenže X-Meni nejsou Hvězdná brána a to je ten problém.Děj kolem Magneta byl skvělej, jako vždycky a Fassbender s McCavoyem přehrávali všechny své kolegy o dvě třídy.Nápad s původním Mutantem byl sice úctyhodný, jenže strašně nedotažený.Isaac celou dobu působí jak postavička z Lega a nemá žádný charisma, scénář mu navíc uděluje jednu ránu za druhou a to když ho nechá lámat lidem vazy lusknutím prstu a pak najednou nezvládne 4 hodně debilně oblečený puberťáky.Pracně vybudované univerzum se silnými charaktery je pryč a nahradilo ho unylé boření digitálních měst a partička nesympatických homobukvičáků v latexových trenýrkách.Singer to měl všechno ukončit skvělou Budoucí minulostí, ve které všechny otazníky na konci padli a všechno se vrátilo do normálu, jako by se první tři díly série ani neměli nikdy stát.Proč tu tedy teď najednou Logan běhá jako retardovaný mýval nechápu, jelikož tím Singer navazuje na původní jedničku, která se ale zase neměla dle Budoucí minulosti stát.Tak vám nevím.Mám dojem, že fanoušci už ztratili o tohle dění veškerý zájem a kdo se s nadšením držel jako já, asi odpadl při sledování tohodle neškodnýho letního popcornu bez jediné emoce.Když nepočítám Wolverinovi sólovky, tak se jedná jednoznačně o nejhorší díl a bohužel i strašně zbytečný díl.Vše mělo skončit Budoucí minulostí.Pár vychytaných scén jako QuickSilverovo zachraňování nebo neuvěřitelně přiléhavý kostým Olivie Munn to nespasí.Zbytečnost, bohužel.55%. ()

classic

Podľa filmových ukážok, to vypadalo na extra porciu velikánskej deštruktívnej APOKALYPSY, ale zdanie klame, vo filme je množstvo nezaujímavých postáv, ale aj príjemné ženské obsadenie, Lawrence, Byrne a Turner, tak aspoň niečo, najlepšia pasáž z filmu, je v spomalenom zábere, keď Peter Maximoff, ALIAS Quicksilver, zachráni študentov školy profesora Charlesa Xaviera, pred mohutným výbuchom, explóziou, to je vskutku pôsobivá a úsmevná scéna s geniálnym hudobným doprovodom, samotný film je zasadený do 80. rokov, keď leteli Hviezdne Vojny, alebo Knight Rider, ale okrem toho som nemal pocit, že sa pozerám na akési staršie Retro. Hlavný zlosyn s tvárou En Sabah Nur, má asi len perfektné masky a hlas, inak je výkon jeho predstaviteľa Oscara Isaaca, príliš jednotvárny a mdlý ! Strihači sa rozhodli, že filmu udelia nádielku v podobe viac, ako dvoch hodín, čo ma spočiatku strašne znepokojovalo, lebo sa aj mne doniesli chýry o tom, že film, nie je bohviečo, našťastie som sa moc nenudil, a to ma utvrdilo v záverečnom skonštatovaní, že som to zvládol pozerať bez ujmy na zdraví so všetkými týmito ingredienciami, ktoré namiešal režisér Singer, ale s tým, že to konečne prepískol ! Na jedno pozretie zo zvedavosti stačí, na druhé v budúcnosti, už z mojej strany len tak nedôjde... ()

heyda

Matthew Vaughn opět nepřemožen. Singer sice disponuje s množstvím skvělých herců a peněz na efekty, ale chybí mu dobrý scénář a originalita. Jako letní blockbuster do kina to funguje dobře, ale jen jako jednohubka. Solidní 3 hvězdy, na víc to nemá... ()

Stanislaus

Další díl ze série mladé generace X-Menů lehce zaostává za svými předchůdci (První generace, Budoucí minulost), za což může hlavně menší komplexnost děje a poněkud velké množství postav, kterým není dán dostatečný prostor, aby se k nim mohl divák vytvořit jakýkoli vztah. Co se charakterů týká, tak nejlepšího vykreslení se dostalo Magnetovi a částečně i Jean, jinak šlo spíše o plytké představení resp. znovunavrácení se. Film je plný akce, která je zahalena v líbivém audiovizuálním obalu, nicméně v poslední čtvrtině filmu to už tvůrci trošku natahovali (SPOILER: viz scéna Jean vs. Apocalypse). Nejlepší scéna byla Sweet Dreams sekvence s Quicksilverem, která byla sice už v předchozím díle, ale zde byla povýšena o další úroveň. Zkrátka stále dobře natočený blockbuster, který sice nedosahuje kvalit předchozích dílů, ale i tak se stále celkem pevně drží nad hranicí šedého průměru. ()

Darneth

Tak to vypadá, že Bryan Singer už asi nic moc nenatočí a ani mi to není líto. Jeho X-Meni totiž stojí za úplnou prdlačku, proto doufám, že toto byl poslední hřebíček do sarkofágu a nikdy už mu tahle komiksovka nespadne do klína. ()

BMW12

Musím říci, že filmy ze světa X-MENů mě baví. A to přitom nejsem nějakým jejich nadšeným fanouškem, jsem zblázněn do jiných filmových (komiksových) sérií, ale i tak mě X-MENi baví. Tenhle film měl skvělou posloupnost. Perfektní začátek, kdy jsme se věnovali jednotlivým mutantům, hlavně tedy Magnetovi. Líbilo se mi na tom, že těhle pár jedinců dostalo prostor, abychom mohli nahlédnout do jejich osobních životů. Dalším střípkem do skvělé skládanky filmu bylo vytvoření jednoho z nejlepších záporáků, ve světě X-MEN možná vůbec toho nejlepšího, prvního mutanta, který je neporazitelný. A samozřejmě nemůže chybět epická bitva, která se opravdu povedla a oceňuji, že každý z hrdinů dostal stejný prostor. Jediné s čím mám u této série problém je, že se v tom trošku ztrácím, protože každý film přepisuje předchozí film a já už ani nevím kdy se teda ten daný film odehrává a také jsem už zmaten, jestli ta daná postava už byla v předchozích filmech nebo ne. Jinak vím, že už tak je můj komentář dlouhý, ale rád bych se ještě vyjádřil k obsazení tohoto filmu. James McAvoy je herec, kterého nemám moc rád, nelíbí se mi jeho výkony a nelíbí se mi jeho filmy. Ovšem tahle role Profesora X je jediná, ve které se mi líbí, která mu fakt sedí. Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Rose Byrne to jsou herci, které mám opravdu rád a i díky nim je film skvělý. Hodně mě potěšilo i obsazení Tye Sheridana, to je velmi talentovaný kluk. A objev měsíce je Sophie Turner, ta holka zahrála fantasticky a naprosto mě také uhranula svojí krásou. ()

Jinny

Zábavné tři hvězdy, ale víc dát nemůžu. Noví X-Men dobře fungují jako letní blockbuster, jsou tu ty správné postavy, spousta akce, krásných žen a obligátní ničení města. A nejspíš by film působil i líp, kdyby skoro souběžně nebyl uvedený do kin třetí Captain America, který má stejně tolik akce, lepší scénář a postavy, ke kterým mám blíž. A taky lepšího záporáka, protože ten v nových X-Men je amalgán všech možných komiksových klišé. Asi nejvíc mě potěšilo dění okolo Magneta, protože Fassy zkrátka dokázal jeho emoce prodat, Raven/Mystique pro něj má pořád slabost a navíc tu máme malé rodinné drama se synem. Quicksilverovi mimochodem znovu patří nejzábavnější a nejoriginální akční sekvence celého filmu. ()

honajz

Egypt, 50. nebo 60. léta, mladí X-Meni, srnečka Bambi, Osvětim... A protože všichni víme, že budou X-Meni řádit i v 21. století, má někdo strach, že apokalypse nedokážou ti začínající nováčci zabránit? Nebo kterým směrem se bude film ubírat? A protože to člověk ví, žádné napětí se nekoná a jen koukáme na přehlídku triků (u Egypta mimochodem pěkně mizerných). Kytičky a včelky u cesty, pejsek pojídající pizzu... Mutantští teenageři. Wolverin. Digitální bordel. Pyramida. Nejasné motivy prvního mutanta - chce svět beze zbraní, nebo i bez lidí? (Protože v Egyptě mu lidé sloužili.) Nebo chce mít všude jen trosky a sutiny? Tak proč tedy pyramida? ... Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Jů, dozvíme se, proč je profesor plešatý, to je terno. ... A v závěru pěkně rozpálená zrzka... Tak jo, za zrzku a některé triky dám dva bodíky. Jinak je sice scénář jakž takž fanouškovský a ctící určité linie, ale pořád to jede po povrchu, jde spíše o akci, a když není akce a s ní digitální velkovýrobna světelných bičů a různých dalších prkotin, je to jen ukecané rádoby sociální drama. ()

Deschain

Phoenix, modliaci sa Kurt, scény s Weapon X a Quicksilverom, SW, jazyky. A potom keď Erik kričí "Nina!" a ja zo sedadla: "Ánoooo?" Niekoho zabávajú blockbustery od Baya, mňa niečo takéto. (Cinema City Polus - Filmánia - 4.6.2016) ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)