X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Pilda17

X-Meni jsou znovu tady a už po několikáté nám nabízejí akční zábavu, která stále nenudí. Opět epická hudba, skvělé efekty a akce. Přesto za některými díly zaostává a nenabídne nic převratného, čím bych mohl nadělit plný počet .. 6/10 = 65% ()

Disk

Bryan Singer mě svými novými X-Meny nezklamal. Sice přibylo destruktivních atrakcí, ale jinak si nemůžu na nic stěžovat. Kamera a hudba Bryanových dvorních spolupracovníků je opět dechberoucí, dobová atmosféra je taky fajn (byť mi nepřišla tak propracovaná jako v Budoucí minulosti). James McAvoy a Michael Fassbender opět táhnou celý film, byť společných scén mají poskrovnu, a mladí nováčci se rozhodně nemají za co stydět. Sophie Turner konečně hraje aktivní postavu (narozdíl od Hry o trůny), Tye Sheridan a Kodi Smith-McPhee nezklamou a Ben Hardy jako Angel je ách. Hlavní záporák (je jich tam víc) charisma a jistou démoničnost určitě nepostrádá. A zase si tu nejvíc kulervoucí scénu vybral Quicksilver Evana Peterse, tentokrát s boží písničkou. Co dodat, jsem spokojený - přesně jak se ode mě čekalo. :D ()

Cappuccino

V súťaži o darčeky s motívom filmu X-Men: Apokalypsa som bohužiaľ nevyhral, ale za to film samotný ma v žiadnom prípade nesklamal. Pred premietaním som síce mal mierne obavy, keďže som čítal na nových x-menov kritiku v štýle "príliš veľa akcie a film postráda na dialógoch a atmosfére", ale pravda je taká (aspoň podľa môjho názoru), že pomer akcie a dialógov je dostatočne vyvážený a ja som sa tak ako pri Days of Future Past a First Class výborne bavil. ()

S.Quentin QUALE

Tento díl je v mnohém podobný předchozímu. Je pocitově snad ještě příšerněji natažený, ve prequelovskému vztahu k sérii je snad ještě zbytečnější a highlightem filmu je Quicksilver. Asi by se slušelo jít na průměrnou trojku, ale těch podstatných plusových bodů je hned několik. Digitální bordel je celý ve dne, je destrukční ale nezběsilý. Pro mě velice příjemná věc této sorty po dlouhé době. Záporák je mytologický, nepřihřátý a váže pozornost díky manipulaci s vedlejšími postavami. Já považuju X-men za srdcovku a nejlepší komiksovou sérii, takže i když přiznávám, že se sám v těchto dílech a návaznosti na původní sérii mírně ztrácím, červenou zábavu jsem si při Apokalypse i tak užil. Mohl bych říct, že jsou tyto nové díly úplně zbytečné, ale na to nemám celou sérii dostatečně zrekapitulovanou, takže bych tvůrcům v tomto smyslu nerad křivdil. 70% ()

Allien.9

Podobně upřímné wow jsem v úvodu komiksovky už nějaký ten pátek nezažila. "Stargate" feeling!!! Záporák je ucházející, oceňuju krev a křupání kostí, Charles s policistkou jsou rozkošní, nové postavy jsou fajn a Evanův Quick Silver si opět krade film pro sebe. Co mě trochu štve (?) je neustále přelétající Eric, ale to se poddá. ()

Rominator

Režisér Bryan Singer recykluje sám sebe. Názorným příkladem je Quicksilverova scéna, která neukáže nic nového. Divák již poněkolikáté vidí zrod Wolverina a Magneta. En Sabah Nur / Apocalypse (Oscar Isaac) občas nepůsobí dojmem toho nejmocnějího mutanta. Stan Lee si si svojí skutečnou manželkou Joanie Lee v cameo roli zahráli manželský pár, který před svým domem sleduje start raket s jadernými hlavicemi. ()

HAL

Asi vážně nastává apokalypsa, když z chytrých X-Menů se stávají hloupé Marvelovky, zatímco hloupé Marvelovky ve své poslední inkarnaci povážlivě zmoudří. Zasazení do šestidílné série je tu právě to, co X-Men:Apocalypse škodí nejvíc. Jednak to v průměru nasazuje laťku do výšin, na které ten film absolutně nemá, a jednak to definuje příběhový rámec... na který toto překvapivě absolutně kašle, a odehrává se to v jakémsi alternativním emo-teen vesmíru, kde většina příběhu a vývoje postav v rámci X-Menovského světa vůbec nedává smysl. Když od toho ale odhlédnu... a odhlédnu i od zrůdného českého dabingu (bolest, nic než bolest a utrpení)... a pokusím se na to podívat jako na jednoduchý teen akční blockbuster... tak je to vlastně docela snesitelné. Příběh v rámci mezí funguje, triková akce je epická, a humor za hranicí záměrné parodie pobaví, tudíž nuda většinou nehrozí. V tomto smyslu tedy lepší než Last Stand a první Wolverine origin. Nicméně absolutně se nedá uvěřit tomu, že to točil Bryan Singer. Tito X-Men vypadají totiž úplně přesně jako něco z dílny Lee Tamahoriho. 6/10 ()

misterz

Na pohľad príjemný, vizuálne pekný, čistokrvný pukanec. Čo sa týka celej série a snímkov čo točil B. Singer je to síce najslabšia záležitosť, no dejová linka aspoň nenudila - stále sa tam niečo riešilo, pobehovalo alebo lietalo a nebola núdza ani o pekne natočené a zvládnuté akčné scény. Ten mytologický základ bola síce taká béčková, mytologická zlátanina, no v kontexte celého príbehu to ani tak nevadilo. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

Satan

Ve své podstatě souhlasím s tím, co píše Isherwood. Je to předigitalizované, umělé a nemá to vlastní ksicht, protože se až příliš jede na budování dalšího univerza/světů podle marvelovské šablony. Jsem rád, že Singer končí a předává štafetu. Z X-Men Apocalypse totiž čiší únava z materiálu. Na druhou stranu po podprůměrných trailerech příjemné překvapení. S postavami se totiž pořád dobře pracuje, má to nějaký dramatický oblouk a všichni (až na noname mladé hrdiny) mají charisma a dobře hrají. Zasazení do 80s jsem si náramně užil, ale bylo to přesně takové, jako film. Postavy se dívají na Knight Ridera, paří Pac-Mana a diskutují o nových Star Wars. Tedy máme tu akční vložku Quicksilvera, Magneto opět nerozhodný, Raven v centru dění a do toho pár hlášek a akce...a k uzoufání nudný záporák. P.S. o nejlepší (až eRkovou) scénu se zasloužil Jackmanův nasraný Wolverine, který příkladně navnadil na svou poslední sólovku. Do té doby nechci o X-Menech nic slyšet. [Přesná stopáž: 144 min] ()

liskam

Mizernej záporák, ke kterému jsem si nenašel cestu a ani jsem mu to nevěřil. Jen díky němu nedávám plných 5*. Díky posledním několika málo minutám věřím v budoucnost X-Menů. Za mě 80% ()

mzss1

|96%| Shlédnuto v kině ve 2D s českým dabingem. 3D jsem se vyhnul a dabing mi nevadí, takže s verzí, na kterou jsem šel, jsem spokojen. Tak tu máme už několikátý film o X-menech. Nedávno jsem napravil neznalost této skvělé série a chytlo mě to. Tato Apokalypsa je dle mého názoru asi nejlepší počin o mutantech. Možná časem o něco změním názor, ale snad to i předčilo První třídu. Příběh je asi trochu přímočarý, ale zabaví na nekonečno procent. Tempo je vysoké – líbilo se mi postupné rozvíjení postav (jak starých tak i pár nových). Mladá sestava hrdinů Scotta, Jean atd se opravdu povedla. Nemá asi cenu řešit další postavy. Profesor Xavier a Magneto – oba perfektní jako vždy. Hlavní nepřítel až tak moc respektu nevzbuzoval, ale to je malý nedostatek. Akce je tu opravdu hodně, především ta finální je perfektně natočena, má spousty efektů a nápadů. Hudba prvotřídní. Veškeré aspekty: Emoce, příběh, napínavost, hudba, herci, akce atd atd … to vše tento skvělý snímek nabízí. Těším se na další a další shlédnutí a případné další filmy. ()

InJo

Solidní letní komiksový blockbuster, který nejvíc dojíždí na to, že neobsahuje snad nic (zásadního), co bychom neviděli (v některých případech už dokonce několikrát!) v předchozích dílech. Není to nudné, ba ani trapné (i když vzhled hlavního záporáka je přinejmenším diskutabilní), ale nevýrazné a neosobité ano. Slova jako recyklace, úpadek či vyčerpanost jsou zde bohužel opravdu na místě. Ze všech šesti x-menovských týmovek je tahle asi jediná, kterou zřejmě nemá příliš smysl vidět (celou) vícekrát (btw možná jedinou skutečně cool scénu si pro sebe opět ukradl Quicksilver, ale pokud jste viděli jeho kuchyňskou exhibici v Budoucí minulosti, sbírat bradu z podlahy pravděpodobně nebudete). Pokud má tahle značka pokračovat a hlavně navázat na poměrně vysokou kvalitu skoro všech předchozích dílů, bude zapotřebí významná inovace. Návrat do minulosti a omlazení klíčových postav už tentokrát stačit vážně nebude... 55 % ()

IQ Tiqe

Za 4* s odřenýma ušima. On to žádnej zázrak není, ale netradičně tvůrci přidali trochu marvelovskýho humoru. ()

HoneyBunny

Apokalypsa je na úrovni První třídy a Days of Future Past. Singer hladce navazuje na X-menovské universum a počíná si velice elegantně a s citem. Zároveň taky vytvořil perfektní letní blockbuster, který má akci, drama, výbuchy, city, humor... Co mě zaujalo nejvíc, to je příběh Magneta, který citově hraje na ty správné noty a Fassbender všechny city prodává parádně. Svůj hlubší moment ale mají i Mystique (její proslov k Magnetovi), Quicksilver, Moira a Charles nebo Jean Grey. Hlavně ta poslední mě příjemně překvapila - takhle se píše silná a zároveň citlivá ženská postava. Co mě zklamalo, to byl samotný záporák - divný dyzajn, tuctové motivace, absence strašidelných momentů. Kolem a kolem ale obdivuju, jak se podařilo zároveň vytvořit skvělý popkorňák pro všechny a potěšit fandy jak komiksů a předchozích filmů (viz poslední rozhovor Magneta s Charlesem apod.). 80 % ()

Frajer42

Tentokrát se nás v kině sešlo tak o 15 lidí víc, než tomu bylo na noční projekci kapitána. Převládali tlouštíci. Ohlasy u zdejšího hodnotitelstva, na které častokrát dávám, byly dosti smíšené. Nečekal jsem tedy žádný kinematografický skvost. Opět se ovšem ukázalo, že zde hodnotí především šulini, kteří filmům vůbec nerozumějí. Úvod tedy slabší skutečně byl. Než nám Bryan Singer představil osudy všech postaviček, kterých se následující minuty měly týkat, tak to opravdu trošku vázlo a párkrát jsem si zívl. Nicméně, film postupně ve všech směrech gradoval. Ve druhé půli jsem se několikrát přistihl, že zapomínám dýchat, jak jsem byl snímkem pohlcen. Scénář tedy vyloženě na Oscara nebyl, ale hravě jej vykompenzovaly speciální efekty. Mohl jsem oči nechat na té spoustě explozí a dalších hrozně cool věcech. Skoro všechny postavy byly napsány a zahrány prostě skvěle. S jedním obrovským ALE! Nesnáším Jennifer Lawrence. Je to hrozně hnusná a hlavně neskonale přehrávající a trapná kráva. Málem se tomu biologickému omylu podařilo otrávit mi zážitek. Z těch jejích motivačních proslovů a dalších píčovin mívám nutkání zabíjet. Na druhé straně stál výborně napsaný záporák, který byl konečně tak záporný, jak se na záporáka sluší a patří. A samozřejmě tomu celému chyběl Wolverine, který si užil vyloženě jen 5 minut slávy. Sem tam bafne na diváky i velice pěkný vtípek. V rámci žánru naprostá pecka. Nevidím důvod, proč si zde hrát na píčuse a nedat všech pět. ()

Kothy

Bryan Singer již počtvrté usedl za kormidlo toho komixového kolosu. Sice se mu dílo opět povedlo, ale je vidět, že už mu dochází síly. Prostě si toho asi naložil moc. Future Past mi přišlo lepší. Postav je moc a je těžké takový cirkus ukočírovat. Každopádně omlazené verze známých hridnů vítám. Ať už jde o Scottyho, Jean, Storm nebo Nightcrawlera. Dokonce i Wolverine si tam střihne jednu scénu. Po mnoha tisících let se po dlouhém spánku probouzí mocný mutant Apocalypse a nelíbí se mu, jak to na světě chodí, Proto sestaví svůj elitní tým, aby vše změnil. Je tedy na studentech Xavierovy školy, aby s tím něco udělali a utkali se s ním. Lidé jsou tentokrát skutečně odkloněni na vedlejší kolej. Hlavní záporák v podání Oscara Isaaca mi moc nesedl. Na druhou stranu Sophie Turner byla jako Phoenix naprosto úžasná. :) Vše skončí velkou bitkou v Káhiře. Ta mi právě přišla už trochu přeplácaná. To samé ta Quicksilverova. Jako je parádně udělaná, ale prostě už to je moc. Letošním suverénem zatím stále zůstává Civil War. Samozřejmě nemohu opomenout Stena Lee, ale ten tu má pouze krátký výstup. Taky mi přišlo, že tam bylo málo fórů stejně jako minule. "Neboj, hraju Pacmana." :D Recenze ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Když v omalovyných homixech dojdou záporáci, je to k posrání. Naštěstí je to smyšlený svět, ve kterém si můžete, pokud jste scénárista, dovolit nejeden zásah Deus Ex Machina a voila! Máme tu zlého pána ze starého Egypta, který nám dlouho spinkal a včil je nasrán, bo svět se nám změnil a místo pyramid k nebi čumí plno mrakodrapů. Nebudu vás napínat. Je to opět ten samý ohraný příběh přiteplené bandy v neoprenech, která je neustále rozhádaná, ale když už má svět zas jednou namále, plivnou si společně do dlaní, povraždí hlavní záporáky, pár milionu civilistů a výrazně změní infrastrukturu nejedné metropole. Zkrátka další veselá hovadina, při které jsem se neustále plácal do čela a zadržoval salvy smíchu nad trapnými dialogy a dějovými kotrmelci. Nejlepší je opět Quicksilver se svým sebeparodujícím přístupem a jeho superrychlá scéna, která jako jediná pobaví. Zbytek je hnůj a nastavovaný koktejl klišé, kterým se scénáristé pokoušejí vykopat ze slepé uličky a marně hledají další způsoby, jak pokračovat v této sérii s novými neokoukanými xichty nehereckých komediantů a rýžovat další zlato z retardovaných puberťáků. 35% ()

Ratemus

Singer místo další komorní X-menovky natočil spíše marvelovku, ale mně se to prostě líbilo a dokonce více než druhý díl. Apocalypse se moc povedl, je to sice tupý padouch co chce zničit svět, ale chvílemi je fakt démonickej a rozhodně je hrozbou, a má tuhý kořínek, ne jako Ultron, kterej jen kecal a nic neukázal. Mladší mutanti mi nevadili, opět to byl jakýsi boj mezi hlavními postavami a ostatní tam byli prostě jen do počtu do bitev či do příštích filmů. Hodně mě mrzí že se zde Singer nezaměřil spíše opět na postavy ale na akci a boj, vývojem zde prošel tak maximálně Magneto, jinak nikdo, postavy jsem si ani nestačil oblíbit, škoda. Jistě není to to nejlepší ze serie X-men, ale rozhodně ani to nejhorší, já jsem spokojenej, ale bohužel nemohu dát pět hvězd, ke konci se dostavilo klasické klišé, které mi v kině kroutilo očima a plácalo rukou do čela a pak takové ty malé detailní chyby, takže za mě prostě 75%, spokojenost. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)