Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

hamir0

Takoví romantičtější Dannyho parťáci. A nač nestačí scénář, doženou hlavní představitelé. Prostě dobrý. ()

RAFT

Wau dost dobrý film o podvodníkách.Tihle režiséři ,vážně umí natočit parádní komedie.Konečně po dlouhé době vidím ve filmu herce Will Smith ,protože se jenom věnoval svým dětičkám ,tak tohle se vyplatilo počkat.Dosti dobrá scéna je pro mě,určitě vítězí stadion ,protože takhle oblafnout ,tak na to sem jenom valil oči,Nicky to dobře zařídil se svým tučatým partákem ,takhle je dostat.Herecky je film parádně obsazen ,soundtrack ,taky ujde ale ,co je pro film dosti velké plus,tak herečka Margot Robbie ,tak ta mě dostala i ve filmu Vlk z Wall Street ,tahle herečka na to ,prostě má a uvidíme ji v těch parádních filmech ,kdo ví možná jednou to dotáhne i na toho oscara.Dobře ,že sem tento snímek nestihl v kině.Dobrý film.Za mě 70% ()

Sharles

Už po pozretí traileru som tušil, že film sa bude snažiť v divákovi vzbudiť pocit mindfucku z akéhosi triku alebo podvodu, na čo som sa úprimne tešil a čakal som taký ten príjemný filmík, čo neurazí. Focus však toto moje očakávanie zradil. Film pôsobí strašne umelo a divák dokáže čítať každý zámer tvorcov. Samotné podvody sú síce vcelku nápadité a nepredvídateľné, no celkový obal filmu robeného na efekt vám nedovolí ich brať veľmi vážne. Záver značne prekombinovaný, vzťah medzi Margot a Willom príliš rozvláčný, nezaujímavý a klišé, zle zvolená hudba, ktorá plní veľkú časť filmu, čo len potvrdzuje autorskú úbohosť. Boli aj silnejšie momenty, kedy som chytal dôveru vo film (scéna na štadióne), no celkový zážitok z filmu, ktorého úmysel je tak očividný to nenapraví. ()

vetsinezobri

Fočus pěkně vypadá, ale je víceméně o ničem. Má to snad hodinovej úvod a pak se teprve začne něco dít. Je tu ale jedna scéna, která se absolutně vymyká. Nákup výbavy potřebné k vyváznutí z bouračky bez úrazu. Sama o sobě by utáhla i krátký film. ()

john.h

Hezoučky barevný, první polovina dost zábavná, ale v té druhé jsem čekal nějaký super geniální plán a geniální vyvrcholení a místo toho se dostala překombinovaná chujovina, takže tak za tři celkově. ()

TSZ

Překombinovaná omáčka o tom, jak se Will Smith prolhal a prokradl do pekla, vlastně do nemocnice. Chemie mezi hlavními hereckými představiteli je téměř nulová, tlustý hacker otravuje a za chvíli bylo těch lží tolik, že jsem nevěděl, co je lež na druhou a co lež na třetí. ()

Bube1

Tak tohle mě dobře usadilo do křesla!!! Moc jsem od filmu neočekával, protože jsem se bál nevyrovnané kombinace žánrů v podtitulku, ale dostal jsem parádní podívanou! Největšími devízami Focusu jsou nečekané (ale naprosto nečekané!) dějové twisty a skvělé herecké obsazení. To, v kombinaci se strhujícím tempem a vkusným humorem dá dohromady jedinečný filmový zážitek. Ani nemám chuť hledat nějaké vady nebo nedostatky a pálím rovnou plný počet! :)) ()

Shitonit

Film, kterej mě dokázal strhnout od prvních minut, patexem přilepil moji prdel na sedačku, a nasral mě jen tím, že skončil. Lehce stravitelný kousek, na který se rád podívám znovu. Dokonalá postava...Farhad... Will sice dobrej ale je ho tam zbytečně moc, a některý scény zbytečně natahuje... Přesto platí co výše popsáno. Výbornej pocit z výbornýho filmu. Co mě ale fakt totálně dodělalo v souvislosti s tímhle dílem, byl komentář kolegy RedAK-a, páč díky němu jsem se po dopsání tohodle blivajzu a dočtení jeho řádek doslova a do písmene posral smíchy ! :-) ()

TommyDiamond

Jak je vidět, tak i tohle řemeslo má zlaté dno a aby někdo neznevažoval takové umění, tak je hanlivé označení zloděj vyměněno za mnohem ušlechtilejší slovo- podfukář.... Snímek Focus mě však příliš neoslnil. Je to upravená, dobře nasvícená a moderně vyhlížející vykrádačka několika filmu o zlodějině. Obohacená o vážně dojímavé city mezi hlavními hrdiny, které vlastně ničí celý film. Jediná opravdu kvalitní scéna, která zaujala je ta ze šíleným ťamanem co se rád vsází. Ukázka zlodějiny v ulicích i podfukaření jsou někdy až příliš přitažené za vlasy a nevěrohodné. Škoda. Celkově Focus nepůsobí špatně, ale víc než dvě hvězdy si nezaslouží.... ()

Marty7CZ

Ne ne, vůbec ne, aura Smitha je v hajzlu, nápad kopírovanej s parádním bijákem Podfukáři, jenže je to přihlouple překombinovaný... Vizuální ale barevná nádhera s neuvěřitelně nádhernou Margotkou, proto 55% ()

dwbmb

Zatím hraje většinou grázlíky a frajírky, ale věřte mi, že jednou z Willa bude novej Morgan Freeman. Děj mě příjemně překvapil, ke konci už jsem opravdu neměl tušení, co se teď stane, ani jsem neměl snahu zbytečně hádat a to se dneska už vidí málo kdy. Dokážu si teda představit míň optimistický konec, ale v tomhle jsem já úchyl, nesnáším happyendy. ()

AshT

Focus je zajímavý heistovým mixem a zvraty, které se bohužel odehrávají až v posledních 10 minutách. Jeho mínus je, že nemá nijak převratný příběh. Vizuálně mu není co vytknout a po herecké stránce je Will Smith jako zlodějíček Žužu průměrný na druhou stranu Margot Robbie je dokonalá jak napohled tak i hereckým výkonem a celý film drží. 70% ()

El Patron

Překvapovat v průběhu skoro celého filmu není easy ale tady to šlape celkem dobře. Herecky není co vytknout, snad jen Will mohl být trochu průbojnější a když už je to o těch překvápkách, tak trochu více emocí by neuškodilo. I když je to celkem vykrádačka filmů, ale co dneska není že, tak je to film dosti impulzivní a v celku i vtáhne. A co se finále týče, tak na mě působilo spíše jako další zvrat stejného rázu jako v celém filmu, i když to měl být asi finální Boss zvratů. 70% ()

departed

Focus těží hodně z dobrýho námětu, ale scénář je prošpikovanej až moc zvraty a to hlavně ke konci, což z toho přestalo dělat vážnej film, ale spíš vtipnou parodii. Opravdu doplatil zrovna na tohle, protože jinak je casting dobrej a i licencovaný skladby se poslouchaly dobře, ale nebýt atraktivního námětu, tak jde o úplně obyčejně natočenej film, na který se do týdne zapomene. ()

Maniik88

Nečakal som moc, o to príjemnejšie sa mi na to pozeralo. Prvú polovicu som si užíval a hodne ma bavila. Šikovný a vtipný zlodejský film. Starý Will hral fajn a príjemná bola aj mladá kráska Margot. No ako nastúpilo zauzlenie, začalo to trochu škrípať a záver bol trochu prekombinovaný a nepáčil sa mi. Film ma ale potešil a šlo o fajn oddychovku s vtipným podtónom. Niektoré "ojeb" scény boli dokonca brilantné. ()

neo250

Celý film je až do samého konca nepredvídateľný. Dvaja podvodníci, ktorí chcú prostredníctvom svojich schopností získať čo najviac ma dostal. Od začiatku až po koniec som nevedel kde je pravda a pokiaľ som na to prišiel bolo to o opaku. Film si získal moju pozornosť až do konca. Nakoniec musím uznať úžasnú Margot, ktorá bola počas filmu maximálne príťažlivá a sexi. Pre mňa min za 85% preto aj 5* ()

DjangoDoe

Elegantná krimi komédia, ktorej jediná chyba je, že dokonalý koniec má v práve v polke filmu. V podstate je prvá polka dosť dobrá priam vynikajúca, no akonáhle sa film dostane na trať F1 je koniec. Atmosféra opadne a v podstate sa dejovo ocitnete úplne na začiatku. Čo sa týka zvratov a podfukov, myslím, že vo svojej podstate boli pouźité v primeranej miere a aj keď sú celkom predvídateľné tak nevadia. Skrátka ide o priemernú komédiu s dobrým hereckým obsadením preblafnutú slušnými habaďúrami. ()

darthhokro

Tak docela to ušlo, i když jsem měl pořád pocit, že už jsem to všechno viděl. Naštěstí to rychle uteklo, takže jsem se nenudil. jednu hvězdu navrch za Margotku. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith