Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

papadoce

V momente, keď pochopíte, že všetko je lož, sa stane dej relatívne ľahko predvídateľným, a to je pravda :). Jedná sa ale o príjemnú oddychovku so sexy Margot Robbie a sympaťákom Willom. Škoda, že najlepšou scénou nie je samotné finále, ale práve scéna s číňanom na futbale. A keby si dala Marge urobiť umelé kozy, urobil by som si počas filmu aj zo dve pauzy. ()

Zombiepod

Štýlové, premyslené, elegantné, no nuda. Focus je dokonalo ladeným filmom o vreckároch a podvodníkoch, ktorý však príliš vsádza na romantickú zložku. Je síce pravda, že je to scenáristicky kvalitná práca s dejom nepredvídateľným do poslednej minúty, no stavia romantiku medzi hlavnými hrdinami trochu nad to všetko, čo vo filme skutočne ohuruje. Ide vyslovene o nadpriemerný film, ktorý však nie u každého splní očakávania. ()

Looka

30% velké zklamání, raději bych Willa viděl v ID2 než v takto vyčpělé krimikomedii. V hlavě mi zůstala jen příprava na srážku aut s nákrčníkem, přilbou a chrániči zubů na box. ()

MAAUZ

Will opět neskutečnej, Margot krásná. Lehce předvídavý děj, ale sakra mě to bavilo od začátku do konce. Po závěru si nemá cenu Focus v dohledné době pouštět, ale až třeba za 10 let, kdy se mi přemaže paměť, a já zas budu žasnout nad triky profíků-zlodějů. Scéna s asiatem v tribuně je brutální a na konci ní jsem vybouchnul smíchy. ()

Scraffy

Nápad dobrý, ale v konečnom výsledku veľmi slabý a hlavne nudný film. Mohlo to byť trocha kratšie a celkovo viac akčnejšie a bolo by to lepšie. Takto film zapadá do už teraz plnej diery podobných zhovadilostí. Margot Robbie a Will Smith ako jediný držia film v priemere. Ale horko-ťažko... ()

movemat

Hádanka: Pôsobí to lákavo, šťavnato a príťažlivo, no v skutočnosti je to mŕtvolne nezáživné a mdlé. Čo je to? Predsa vyprážané tofu...................a taktiež tento film. ()

wege

Jediné plus na tom filmu je ta nepředvídatelnost v ději, spoustu věcí opravdu nečekáte, překvapí a zároveň umě ten děj posouvají dále. To je tak vše, co stojí za zmínku. Ano, ani to koukání na Margot není marné. Je to ale prostě obyčejný tuctový film, který zapadne a možná ho někdy spatříte někde v programu na Prima Cool v nedělním odpoledni a pokud jste ho již viděl, nebude vás to nutit dívat se znovu. Není proč. ()

Amonasr

Zpočátku velká nuda ve stylu TV sitcomu. Postupně se to sice rozjede a dostane to jistý šmrnc, ovšem vše je jen barvotiskově nakašírované a víceméně o ničem. ()

Berry0153

Will je prostě skvělý sympaťák a zárukou, že film s ním nikdy není nuda. Příběh se mi hrozně moc líbil a splnil přesně to, co na této kombinaci žánrů mám nejraději - napětí mezi dvěma hlavními hrdiny, příjemný humor, nějakou tu krimi akci bez krve všude kolem a pohodovou hudbu. Navíc není nikterak předvídatelný - lépe řečeno, že to, co jsem předvídala, se vůbec nesplnilo a z toho jsem měla hroznou radost :-) Váhala jsem dokonce i nad hvězdičkami pěti, ale k tomu ještě něco málo chybělo. SPOILER: *Možná lépe emočně odehraná scéna na konci, kdy sedí připoutaní k židlím a Nicky (Mellow) má Jess říct, že to všechno celé bylo vlastně jen hrané. Mohlo z toho čišit víc nenávídím tě/miluji tě pocitů ze strany Jess, takhle jen brečela, jak nějaká husa a to do její role, při každé situaci vyrovnané zlodějky, moc nepasovalo.* (viděno v kině) 75% ()

llydeb

Komedie? Krimi? Žánrově se Focus nejvíc blíží reklamě na auta, hodinky, plavky a luxusní zboží vůbec. Zápletka nejpřitaženější za vlasy, jakási adorace kapsářů, která se tváří jako psychologická věda. Scénárista očividně čerpal především z lifestylových časopisů. ()

Guran

Očekávání jsem neměl žádná. Vsadil jsem vše na jednu kartu a tou byl Will Smith. Příběh filmu je o kapsářích o nichž musím říct, že ikdyž dělají hodně špatnou věc, tak jsou velice šikovní, jako postava Willa Smithe. Proč je mé hodnocení relativně nízké je pro slaboučký scénář a příliš mnoho dialogů o ničem. Ve filmu se toho nicmoc neděje a náš romantický pár Smith - Robbie není nikterak zajímavý. Minimum akce, mimimum zajímavých pasáží, od půlky filmu se vyskytne velká nuda. Ikdyž jsem Smithovi vkládal veškerou důvěru, zde mě jeho výkon neoslovil, to už si lépe vedla jeho kolegyně, u který jsem sice také nenašel její charakter, ale herecky do toho dávala větší šmrnc. Zde byly nejzábavnější scény s B.D.Wongem a jeho hádáním čísla dresu a kapsářské scény, jinak ostatní nebylo nic moc. Snímek je ale slabý. ()

boombang

Na tomhle můžu a chci hodnotit jedině Margot - a je to fakt hezké pokoukání. Škoda, že neukázala i něco navíc. ()

ratpile

Scénář ke konci twistí až moc a vůbec, tyhle závěry, kdy se hrdinové dozví že celý jejich život je fake, pes reinkarnací Marty Šplechtové a záchodové prkýnko keyloggerem, nesluší snad nikdy ničemu. Nicméně, mainstream ala Hollywood je to ukázkově zvládnutý. Scénář je vyjma závěru příjemně nepředvidatelný, vizuálně je to sexy od první do poslední žárovičky a občas film dokonce překvapí originálním záběrem či celou scénou. Will Smith je navíc upír, který vypadá posledních 50 let pořád stejně hustě - a stejně hustě i hraje. Hlavní femme fatale nemá v rámci skutečných hereček se svým vzezřením konkurenci. Margot Robbie by jedním pohledem postavila do latě i ty nejtěžší případy z atlasů urologie. Velká škoda laciného závěru. V rámci nenáročně zábavy rozhodně lepší nadprůměr. Na takové Ocean's Eleven se to ale nechytá.. ()

Zolky

Čakal som, kedy sa to celé začne a zrazu som zistil, že je koniec filmu. Zložitosť deja stále stúpa, až to prestáva byť zaujímavé, pretože je z toho divák zmätený a pritom sa nič zaujímavého neudeje, resp. odhalenie podstaty v samom závere nijako neočarí. Hlavné postavy podali veľmi dobrý výkon, ale na základe traileru a hodnotení som čakal o dosť viac. ()

oasismanik

Celkom predvídateľná sračka, navyše Smithovi to ani trošku neverím, ale to môže byť spôsobené tým, že som zvyknutý na podobne čierneho Mickeyho Stone-a z Hustle a to je úplne iný level. 4/10 ()

curfew77

Pro mě zklamání, od sestavy Smith-Robbie jsem čekal větší jízdu. Jenže FOCUS je na R-kový film neskutečně krotký (ne, Margotky si opravdu neužijete ani zdaleka tolik, jako třeba ve WOLF OF THE WALL STREET), závěrečný turn-over směšně přepálený (a jeho polovina navíc vyzrazena po deseti minutách filmu), mezi ústředním duem to nijak zvlášť nejiskří, a místy se to celé dost vleče, což je u heist komedie neodpustitelné. 50 %. PS: Pointa té "slavné" dostihové scény je ve skutečnosti spíš názorným varováním před tím, kolik prostoduchosti ještě přijde na konci - rejžové si měli radši nechat ten scénář ještě někým přečíst... PS2: SPOILER: Jo a nechci rejpat, ale vyřešit problém "z jednoho z padouchů se má na konci nečekaně vyklubat hrdinův otec, ale do hlavní role nám obsadili černocha a padouch tmavé pleti už by byl divákovi přeci jen dost nápadný" tím, že otec běloch jen tak mimochodem pronese větu "Sebral jsem tě na ulici a...", to mi nápadně připomíná, jak si v TRHÁKU při natáčení poradili s tím, že je ve scénách pohřbu omylem přítomen sám nebožtík - "Taky jste si všimla, jak je bratr pana Lukeše nebožtíkovi podobný? - A taky napadá na pravou nohu, jako pan Lukeš! - To je ale zvláštní..." ()

george82

Stálo to za to. Seznámení s takovými praktikami mě jako laika mě hodně bavilo. Will jako vždy super a vlastně i jeho celý tým. ()

Hawaj

Příjemnej film, jen kdyby vynechali to občasný vykecávání se vo osobních příbězích a pak taky ten fakt nesmyslnej závěr, kterej to všechno sejmul. Na američany to mělo velmi přijemnej evropskej nádech. Smith neurazil, Margot byla místy k sežrání a i hezky hrála a Wong svou roličku dost pěkně vystřih. ()

Mr.nachos

Hodne sikovne propletenej pribeh par kapsaru, kteri to vytahnou dost vysoko. Nebyla tam ani chvilka kdy bych se nudila, melo to tempo, prekvapeni stridalo prekvapeni a zvrat stridal zvrat. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith