Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

sadlokan

Voloupí elegantně bohatý a chudejm nic nedaj.A tak to zůstane.Žádnej morální happy end se-naštěstí-nekoná.W.Smith mě baví.Pokud není kosmosnautem. ()

figliar

Film plný prekvapení a zvratov, dobrých hereckých výkonov a v navyše v kvalitnom spracovaní. Podobne ako pri filme Now You See Me, som pomerne dosť často bol vývojom zaskočený. Za ,,slabý" 50 miliónový rozpočet sa dočkáte aj zábavy, akcie či romantiky. Pri pomerne nízkom hodnotení na CSFD som bol napokon nadmieru spokojný. ()

BeranSon

Pořádně zábavná jízda ve které si každý najde své. Já jsem spokojený velice. Zlodějové sou frajeři to musím uznat, protože styl s jakým pracují a riziko, které podstupují je značné a provedení loupeže jsou skvostné. Snímek mě okouzlil první ryze pětihvězdičkovou polovinou, na kterou se dalo koukat s otevřenou hubou. Druhá půlka není o noc slabší, jenže už se moc tlačí na pilu. Postavy jsou sympatické, varianty propojení a harmonie mezi nimi jsou nastaveny akurátně, tak jak to mám rád. Dvojka Smith -Robbie dost sexy, jiskření je patrné od první chvíle. Různé trýčky a podfuky jsou sic nereálné (což je pro film zcela typické), ale dost dobře se na ně kouká. Vrcholem celého snímku je "souboj" v sázení na fotbalu. Jedninou škodou je finále, které se tak zběsile snaží divákovi přibít čelist k podlaze svými zvraty a vychytávkami, že ubere na lajně filmu dost, ovšem né natolik abymi zničil celý požitek... VÝTEČNÝ SNÍMEK - 9/10 - ()

John8

Mám moc rád zlodějské filmy a tenhle patří mezi ty nápaditější. Charisma je zde narozdávání jen je škoda že druhá polovina není tak zajímavá jako první. ()

char_t

Levná kopie Dannyho parťáků. Tam, kde DP měli tucet hollywoodských hvězd, Focus má hlavní duo a kolem se míhají jeden za druhým komparzisti... Plus snaha za každou cenu ukázat nějakou tu rodinnou atmošku a navíc nečekané zvraty, přesně po vzoru DP, se občas trochu míjí účinkem - část zvratů je hodně průhledná, zbytek naopak přestřelený. Ale natočené je to moc pěkně, to zas jo. ()

P.J.2

Podle mě povedená variace na Dannyho Parťáky a film který by mohl Willa Smithe zase vynést na výsluní. Po dlouhé době jsem viděl film s originálnímy prvky a shltnul ho od začátku do konce. Margot Robbie jednou bude velká hvězda. Za mě super. ()

Qeo

Okrádačky jsou fajn, ale musí to šlapat rychlostí blesku. Tady je tempo skoro až poloviční a hodně zadrhává. Pohledy Willa a Margot jsou sice fajn, nicméně neutáhnou to celou dobu a po třetím dialogu už značně nudí a nezachrání to ani "velké" finále. ()

Toka

Jsem tak trochu na vážkách. Focus nemá grády heistových kultů jako Ocean Eleven nebo Now You See Me. Jenže právě ta nadsázka, vcelku povedený humor a fakt, že se to celé neslo v takovým zvláštním klidném duchu, ve mě zanechává hodně příjemný pocit. Snímek nemířil vysoko, a i přesto, že mě velmi příjemně překvapil, mu plné hodnocení prostě dát nemůžu. ()

KNTRFKT

"Máš pěťo na pučení vole, potřebuju koupit ňáký skanky." "Jo, mám, no problem vole. Hele, kde sou mý prachy?" "No, právě sem ti je zčořil, vole, hehe." Will Smith alá Mr. prohrabávač ženských partií a vochcávač všech zbohatlých cápků na světě se rozjel ve velkym stylu a ačkoli se jedná o už tisíckrát recyklovanou fekálii, mě to s nim prostě baví a pokaždý, když štípne starejm Warnerům jejich přes padesát let neotevřený portmonky, řehtám se smíchy jako kůň s kolikou. ()

helloween93

Když mají heist krimi-komedie typu Focus tah na branku a mezi ústředním párem to jiskří, jde o divácky vděčnou podívanou. Podobné jiskření v heist filmu jsem neviděl od dob Entrapmentu. Od Focusu jsem toho moc nečekal a překvapil mě hlavně svou přímočarostí příběhu bez jakýchkoliv vedlejších dějových linek. 4* ()

MickeyStuma

Snímek zpočátku připomíná britský seriál ´Podfukáři´, ale záhy se to celé mění do spleti eroticky romantizujícího náboje nečekaného vývoje všemožných událostí. Lehká dramatizace je nemálo těžkopádná a zbytečně komplikovaná. Počáteční nadšení tedy spadne do podivné zábavy slepených posloupností hloubky příběhu, neochvějných klišé a podivného humoru. Kupodivu to však splňuje osvědčený vzorec žánru jako takového. Atraktivní duo Will Smith a Margot Robbie společně sdílejí vzájemnou chemii ve vzájemném vztahu, která je svou dynamikou vcelku přijatelná. Sofistikovaný příběh je o něco méně předvídatelný a umělecký směr ztvárnění se dá považovat za stylový. Pro běžného diváka je snímek spíše nezábavný, unavující a bez špetky jiskry alespoň něčím zaujmout. Náročnější divák by si mohl něco najít, ale dohromady toho pro něj také moc není. Nad všechna očekávání snímek bohužel zůstal někde na půl cesty. ()

Lyžař

Po uvodnich kotrmelcich se dlouho nic velkyho nedelo a i kdyz jsem podezrival vsechno vsude, uz se zdalo, ze jsem jen paranoidni. Pak to ale zase prislo, jupiiii :) ()

ludva10

Tak na tento film jsme vyrazili se synem ( romajz15 ) a dcerou ( Natally21 ) v předpremiéře do 60 km vzdálené Plzně. A musím říct, že pro mě to byl takový rozporuplný film. Chvílemi nechybělo napětí, chvílemi humor, je tam i dost velmi zajímavých zvratů, ale na druhou stranu jsem se i v jednu chvíli přistihl, že jsem se i trochu nudil. A je i fakt, že ke konci filmu jsem už i přemýšlel, zda dám 4 hvězdy nebo 3. Nakonec o všem rozhodlo malé překvapení na konci filmu, takže dávám takové horší 4. Jinak můj oblíbený Will Smith mě opět nezklamal a pro mne dosud neznámá Margot Robbie ( ač máme Vlka z Wall Street na BD, zatím jsem nějak nenašel čas ho skouknout ) mě svým hereckým uměním mile překvapila. ()

radaza

Taková jednorázovka- mírně pobaví, zítra si už moc nevzpomeneš a podruhé už nechceš. Filmů a la Podraz je spousta, málokteré umí opravdu překvapovat a tenhle to opravdu není. Navíc se Will Smith v poslední době zaběhl na 2 výrazy- trpící chudinka a kladný černoch a to je na herce hlavní role trochu málo. Navíc první poloha, kterou nacvičil ve filmu Sedm životů budí dojem, že mu na písku starší děti rozkopaly hrad nebo je objednán zítra na colonoskopii, i když z jedné zrovna přišel. Takže za trochu sterilního pobavení 50%. ()

Lucas87

Mě se nejvíce líbila ta první polovina filmu :) Samozřejmě rajda Margot a Will bylo asi to co mě k tomu filmu dotáhlo do kina. ()

Juvecz

Suprový film, který stojí zato shlédnout !!! Film ve kterém, když si myslíte jak to bude, vás vyvede k omylu a to několikrát během filmu o to více je to zajímavější a drží vás to napjaté celou tu dobu. Napětí je tu velice dobře vyvážené hodně vtipnými scénami :-) 85% ()

bararich8

Tohle se povedlo, aby taky ne, tahle tématika nabízí spoustu možných zvratů. A ve scéně na stadionu mě taky pěkně nachytali, už jsem chtěl lamentovat, jaká je to blbost... a bum. Konec se snažil hodně nad divákem vyzrát, až to tak trochu přehnal (a ono stejně čekáte, že to dobře dopadne). Každopádně překvapivě dobrý počin, u kterého se rozhodně nudit nebudete, 4*. ()

Dm1tr1j

Režisérsky a producentsky veľmi dobré zvládnutý materiál pre film. Na začiatku nás režisér nahodil do tempa s ukážkou Smithovho umu pre rap a trefným beatom v pozadí vysvetľovania zlodejských praktík. Tempo filmu ostalo až kým sa v nejakom španielskom meste neusadilo spolu s hercami, tu sme sa dočkali príjemného a nečakaného zvratu. 4 hviezdy Willovi a Geraldovi. ()

Stíba

Ani jsem kloudně nevěděl na co jdu koukat (což dělám málokdy) a i díky tomu jsem tak byl příjemně překvapen. Svěží barevná podívaná plná zvratů kdy po x-tém jsem si už řekl, že nečekám, že by cokoliv ve filmu mohlo mít trvalou platnost. Nic se mi ale nepřejedlo a každý další okamžik byl naopak příjemným povzbuzením, úvodní dvojici to klapalo náramně a já byl ve finále nadmíru spokojen. ... Napodruhé stejně příjemná podívaná! ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith