Osem náhodne vybraných nešťastníkov sa ocitá vo vnútri zvláštneho objektu zostaveného z miestností v tvare veľkých kociek. Nevedia ako sa dostať von a sú masakrovaní fyzikálnymi silami nadpozemských dimenzií. Panika prerastá v zúfalstvo, zúfalstvo v šialenstvo. (POMO)

hell_boy

Podle mého názoru neztratila Kostka 2 oproti své předchůdkyni vůbec nic. Kostka se sice zmodernizovala, přibyl jeden rozměr, přibyli matematicko-fyzikální "kecy" (to berte jako plus, nevím co tam napsat místo těch "keců" :-) Ale postavy jsou opět dobře napsané, atmosféra je opět skvělá a závěr není o nic horší než v jedničce ()

Andresito

Ten kdo doufal, že se dozví něco víc o tajemstvích kostky, doufal zbytečně. Kostka je tu totiž úplně nová a úplně zbytečně složitější. S bílou barvou nové kostky (což samozřejmě není jediný důvod) je pryč potemnělá klaustrofobická atmosféra strachu z prvního dílu. Ono je to vlastně jedno, o unylé nezajímavé postavy stejně nebudete mít zájem a nebude vám na nich příliš záležet. Jediný dobrý moment filmu (objevení časových paradoxů) je následně zabit idiotským finále. 20% ()

laserr

Tady je prostě všechno špatně. Zatímco první kostce jsem s ledovým klidem mohl dát 5* a u "nulté" kostky váhat o 3*, tady přemýšlím, za co je vlastně ta 1. Prvotní nápad nechat z prvního dílu jen zavřené lidi a smrtící pasti a namísto deprimující kostky s "primitivními", ale četnými pastmi, zavést sterilní kostku, která člověka dovede k šílenství svojí vyspělostí, je super. Nicméně když už točím film, kde se pracuje s 4. rozměrem, pohybem v čase, alternativními realitami atd., tak to chce dobrou přípravu. Vážně se to nedá točit ve stylu: "Ty Lojzo, co kdyby je v příští místnosti něco fešně rozsekalo a vypadalo to 4D?" "Jedině, Pepo, když v další místnosti bude čas fungovat úplně jinak než jak jsme zvyklí v naší realitě." Snaha o whov efekty je zde stejně velká a účinná jako v Cimmermanově Hodině pravdy ("Tak ty nejsi má teta, tetičko?"). Zkrátka je to naprosto ohavná samoúčelná úchylárna, která drží atmosféru tím, že neustále nechává gradovat absurdno. Budiž, napětí a zájem si u mě film udržel až do konce, ale pak zatraceně chyběl nějaký pořádný konec. Když nad tím tak přemýšlím, tak vyjma posledních 20 minut to vypadalo jako slušný rozjezd, jenže pak by musela přijít minimálně 30minutová vysvětlovačka a 15minutový akční závěr, aby to za něco stálo. ()

Antaeus

Najviac kritiky si tu film "odskákal" za námet, scenár, záver atď.. Ale nie! NEbola to tragédia ani zďaleka! Ostal námet z prvej kocky, to áno, ale (na moje potešenie) pribudli hyperpriestory, pohrávanie sa s časom, priestorom (aj tým "klasickým", nie len tým "hyper"), gravitáciou a pod. Každý priestor v kocke bol biely a to ubralo na temnej atmosfére prvej kocky, na druhú stranu celá "kocka" pôsobila viac skľučujúco aj keď menej klaustrofobicky. Záver bol tak trochu "čtk?" (z anglického originálu "wtf?" preložil Antaeus), čo je škoda. Chcem vedieť kto (aj keď to som sa sčasti dozvedel), ako a hlavne prečo? Zhrnuté v kocke: radše blúdiť v priestore, ako v čase. ()

PanTumnus

já vám nevím, ale proměnit klaustrofobickou podívanou, která je za určitých okolností i velmi realistická, v sci-fi blábol o hyperkrychli, čtvrté dimenzi, paralelním vesmíru navíc se špatnými herci, hudbou, kamerou i efekty? je mi líto, ale víc zklamaný snad ani nemůžu být. a nemluvím o tom, že pasti jsou tentokrát tak primitivní, že by jim uteklo i předškolní dítě. ()

mh.mail

30% — Pokus o druhý vstup do stejné řeky. Ačkoliv se to málokdy vyplácí, chápu snahu producentů vyvařit z nápadu, co se dá. A tady se to určitě nevyplatilo. Film je pouze variací na první díl, pouze aby to nebylo úplně stejné, přidal se čtvrtý rozměr a určité relativistické prvky (zrychlení / zpomalení času). Jinak smysl celého zařízení, stejně jako to, jak se mohlo podařit něco takového vytvořit, nebylo pořádně vysvětleno. Odkazy na nějakou tajemnou společnost nebyly dostatečné. A úplný závěr byl už vůbec konina, která ale stejně nic nevysvětlovala. ()

Johnny

Prvý diel s vylepšeným dizajnom... Navyše matické rébusy sa presunuly do nehorázne teoretickej roviny a tak niet čo riešiť. Napriek tomu sa mi to zdalo také uhladenejšie... a kvantová hyperkocka predsa len priniesla zaujímavé momenty a iné zápletky. ()

strikeman

Viděl jsem nejdříve tento díl (po náhodném výběru ve videopůjčovně, kdy jsem nevěděl, o co půjde) a pak až jedničku, proto je mé hodnocení tohoto dílu asi trošku vyšší, než kdyby tomu bylo naopak... ()

Looooooooo

Nejlepší z těch 3 dílů.. Jak byla každá jiná, je zajímavý že to nepřeplácali tak, aby se v tom pak lidi ztrácely.. Ale nelíbili se mi charaktery postav.. Typičtí USAčtí obyvatelé.. ()

Rannveig

Výborné sci-fíčko, na kterém si můžete skutečně pořádně sci-fi pošmáknout!-) ale konec to vážně sci-fi-pos-ral!-( ()

Amplifier

Možná to byla chyba, že jsem dříve viděl druhý díl než první, protože jednička už mě vůbec neláká. Nápad nebyl špatný, ale realizace byla hodně slabá a nedopracovaná. 30% ()

Judas odpad!

Po prvním díle, který ještě aspoň trošku aspiroval na vyšší ohodnocení než je odpad svou originalitou se druhý díl ponořuje na úplné dno. Nekoukatelná příšernost. ()

fr3ak

Dvě jsou asi moc, ale i tak je dám. Problém druhé kostky je ehm.... druhá kostka. V jedničce byl nápad, takže bylo vše OK, ve dvojce se snažili taky přinést nějaký nápad, sice zajímavý, ale špatně provedený. Největší slabinu však vidím v charakterech, protože nevím jak vám, ale mě rozhodně nepřipadalo jako kdyby jim vadilo, že jsou v bludišti ze kterého se asi nedostanou živí. Jednička byla plná deprese a beznaděje, ve dvojce to vypadá jak kdyby ti lidi byly rádi že tam jsou (jeden z nich si to navíc pochvaluje), no ještě že zůstal blbý závěr v aspoň tomhle se tento díl drží série. ()

DHDV

Tohle nebylo dobré pokračování a je mi docela záhadou zda tvůrci nějak pomyslely na pokračování téhle série. Nebudu rozebírat herecké výkony, spíše bych se zaměřil na efekty a nástrahy. Dle mého názoru sou tohle 2 věci, které filmu nejvíce uškodily. Žádná originalita či nápad, bohužel… Opravdu nemohu dát více jak 2 hvězdy, tohle je až moc velké zklamání z nevyužitého potenciálu ()

Hapretor

Kostka II. - HyperKrychle! / Sekulo, ty HyperKryple, cos to udělal? - Oproti jedničce sprosté vykradení, bez nápadu, zbytečné. Proč to dělají? Proč zase dělají pokračování, které je stále debilnější a debilnější? Zakázat!!! ()