Osem náhodne vybraných nešťastníkov sa ocitá vo vnútri zvláštneho objektu zostaveného z miestností v tvare veľkých kociek. Nevedia ako sa dostať von a sú masakrovaní fyzikálnymi silami nadpozemských dimenzií. Panika prerastá v zúfalstvo, zúfalstvo v šialenstvo. (POMO)

Evandulik

Od prvej Kocky posun k horšiemu. V susedných miestnostiach čaká veľké...Myslenie postáv je jednoduchšie. Niektorí akoby ani nemysleli a pritom je väčšina z nich...Sú prepojení cez...Zdanlivo najhlúpejší je najväčší...Akurát ma zaráža, ako najlepší programátor môže byť natoľko...(Skúste sa nabúrať do vládnej organiácie, keď ho(...) nemáte, blbosť!) Extra dimenziu hodnotím ako veľké plus, dokonca s jej jednoduchým vysvetlením. Chcelo by to lepšie efekty, ktoré filmu značne uberajú. P.S.: SPOILER pre nedočkavých, v zátvorkách by mohlo byť (NIČ!, geniálnych, vládu-haha, matematik, slepý, zrak) ()

Roseinka

Hodně jsem uvažovala, zda dát odpad nebo jednu hvězdu. Tak dávám jednu hvězdu a to POUZE a jenom za vizuální stránku krychlí. Jinak takhle špatný výběr herců snad ani nepamatuju. Nenašel se ani jediný, co by dle mého názoru uměl hrát. A ta ženská v hlavní roli? Proboha, kde jí vyhrabali. Jejich herecké výkony byly tak kýčovité, že mi dělalo problém se soustředit na efekty, které mi vlastě až na gravitaci přišly úplně trapné a nesmyslné. Celý tenhle film je nereálný a dobře, má to označení sci-fi, ale pointa (i když zajímavý nápad) byla špatně zpracovaná (neříkám, že bych to udělala líp :D). Prostě se mi tehle díl hnusil a nebavil mě ani trochu. ()

Kosmik 1

Prachsprostá vykrádačka prvního dílu s ještě horším rozuzlením. Filmu neprospěl amatérismus hlavních postav (asi bylo málo financí) a i přes veškeré efekty to byla pro mě velká nuda. 40% ()

manonfire

Je třeba uznat, že pokračování Kostky ani nemohlo přinést spoustu odlišení a originality. Jednotvárné prostředí muselo setrvat a osa příběhu rovněž. Takže tahle dvojka měla od začátku nepřekonatelný handicap. Na rozdíl od většiny hodnocení jí ale kvůli tomu nepotopím, zvláště pokud jsem našel alespoň jednu jedinou věc, kterou tohle pokračování trumflo jedničku a to byl skvělý závěr, který mi přišel velmi, velmi chladný a krutý. 70% ()

Specs

Hláška: Jerry Whitehall: - "60 659 cel? Prokrista!" Kate Filmore: - "Tohle bludiště je obrovský." paní Paleyová: - "Jistě! V hyperkrychli může být 60 milionů cel." ()

Smileface

Představte si,že se jednoho dne(nebo noci:-)proberete v vístnosti jejíž další dveře vedou zas do té samé místnosti,dostanete se do třírozměrného pekla(První kostky).Autoři druhého dílu Kostky šli dále a pohrávají si se čtyřmi rozměry.Bohužel žádné kvalitní ligické hádanky z prvního dílu se nedočkáte a protože čtvrtý rozměr je doteď pouze na papíře matematiků mnozí z nich byli ve skupině uzavřené v Hyperkostce,ale místnosti kde utíká různou rychlostí čas(tam i zpátky) se mi zdají už trochu přehnané.Navíc autoři pokazili takové to neznámo z první Kostky a odhalili co je venku když z kostky vystoupíte.Ale co,jen můžeme čekat jestli nebudou další díly,protože matematikové dnes počítají v 5,6 i více dimenzách. ()

Anticque

Takhle zklamanej jsem nebyl už dlouho, proboha co udělali s původní Kostkou?, chápu, pokrok a lepší efekty jsou s časem, ale že z toho udělaj takovouhle pitomost, to jsem opravdu nečekal. Žádná pořádná vražda, kdo je zvědavej na nějaký krystaly, já teda ne, člověk si tu neužije žádný překvapení, sice dobře udělanej časoprostor, kde si chlápek potřebuje asi nařídit hodinky, a poté co zabije asi 10x stejnýho chlápka, dá konečně pokoj. Žádná masivní vražda, no prostě nic. Dát tam místo původních herců Eddie Murphyho, Rowana Atkinsona, tak z toho mohla bejt ještě dobrá komedie. ()

Gyorgy

Námět, na kterým je Kostka stavená, mám rád, ovšem do doby, kdy se tomu dá aspoň z 50% věřit. Prvních 20 minut dobrý. Člověku se představí postavy, všichni čekáme, co se bude dít dál, ovšem od doby, kdy se tam začnou objevovat ty hrozné efekty a nesmyslné časové smyčky, ve kterých se pak neztráceli jen postavy ale i tvůrci filmu..to už začalo být shitský kafe. Zbytečně složitý děj, kdy místy mám pocit, že sami autoři vůbec netušili, co určitými scénami chtěli říct. Závěr s prominutím naprosto imbecilní, implozi raději měli nechat běžet a vůbec to tam neukazovat. Jediný, co je na Hyperkrychli lepší, než na originálu, je dizajn kostky. ()

The Viper odpad!

Nerad dávám odpady hororům, ovšem toto bylo ztrapnění na úkor výborné jedničky. Tak ubohé charaktery a chování postav, naprosto otravné + ta úchvatná pointa...No a jelikož někdo přežít musí, tak přežije ta nejotravnější postava, což je klišé nad klišé u drtivé většiny hororů, až je to trapné. Viz. Zkouška. ()

PALINO

Prvá Kocka sa mi síce až tak moc nepáčila, ale ponúkala peknú dávku originality, no v prípade Kocky 2 o nej nemôže byť ani reč a tak komu sa nepáčil prvý diel nebude sa určite ani druhý. Anglický názov Kocka na druhú sa skoro trafil do pocitu, aký som mal z filmu, len namiesto slova Kocka by mi tam viac pasovalo slovo nuda. ()

Red Meat

Hrubě nepovedené pokráčování originálního snímku, které už ze své podstaty nemohlo přijít prakticky s ničím novým. Těžká nuda. ()

Testament

Kostka 2 trpí všemi příznaky typického pokračování, co je určené na video. Nesympatické postavy a nepřesvědčivé herecké výkony, nic moc efekty a chvílemi pokulhávající logika+občasná přeplácanost. Snímek jsem dokoukal až do konce, ale vracet se k němu již nehodlám a to horory patří k mému oblíbenému žánru. Samotný závěr pak působí, jako úplná komedie. ()

bruceman7

Sice slušně vizuálně vymakané, ale bez takové rozvinuté atmosféry (jaká v jedničce byla) to nemůže úplně vyznít. Navíc první díl byl uzavřeně-neuzavřený, což fungovalo...zde je to pouze neuzavřené a "nutí" více přemejšlet, navíc hůře vstřebatelné. Taky ty flashbacky nevim proč tam musely být. Dobré hudební podkreslení. 7/10 ()

iXtr3m3

Vyslovene len za triky hodnotím, pretože rozpočet viditeľne narástol, ale v tom scifi sa už tvorcovia poriadne stratili a myslím, že nenašli pevnú pôdu pod nohami. Najslabšia časť série. ()

Hopper

Priznávam, jednotku som nevidel, teda nemôžem porovnávať. Samotný film sa zrovna závratnou rýchlosťou vpred nerúti, ale zase na druhej strane som sa ani veľmi nenudil, aj keď toho napätia bolo...nnno... poskromne. Trochu prekombinované čo sa pohrávania sa s rozmermi týka a samotný záver - no comment. ()

MareT. odpad!

Trapnost, která jen těží z jedničky, nabídla jiné hrdiny a nějakou kravinu jako hyperkostku a všem je z toho na nic! ()