Osem náhodne vybraných nešťastníkov sa ocitá vo vnútri zvláštneho objektu zostaveného z miestností v tvare veľkých kociek. Nevedia ako sa dostať von a sú masakrovaní fyzikálnymi silami nadpozemských dimenzií. Panika prerastá v zúfalstvo, zúfalstvo v šialenstvo. (POMO)

Ham.and.eggs

Ne, průser (či snad armagedon, konec světa nebo zkáza lidstva - jak tu mnozí naznačují) se nekoná. Pokud tedy nespojujeme první dva díly kostky víc, než je nutný. Chce to trochu víc odproštění od Kostky. Je to slušně zvládnutej film, kterej nestaví na příběhu, ale víc si hraje a experimentuje. Herci zcela zjevně nepatří do špičky v oboru, ale uvěřit se jim dá. Tak si občas zakryjete semtam oko, dvě, ucho, rozkrok...no bóže... Bohužel, konec to trochu zazdil, ale ne, průser se nekoná... ()

MikeeTheory

V tom nápadu je v podstatě obrovský potenciál. Bohužel na podobné téma by to chtělo kompletně vyměnit herecké obsazení, režii i celý scénář, aby všechny myšlenky s čtyřrozměrných prostorem a časovými "anomáliemi" dostaly nějaký řád a aspoň trochu logiky. Takhle z toho vychází rádoby sofistikovaná a rádoby originální záležitost, která působí neskutečně trapně a otravně. ()

GOREGASM

Pokračování solidní jedničky je mimo na všech frontách, tragickými hereckými výkony počínaje a absolutně tristními efekty konče. Je to fakt síla a skoro si říkám, jak někdo mohl něco podobného vůbec pustit do distribuce. Hypercube bohužel nefunguje ani jako nechtěná zábava, protože tady se opravdu není čemu smát :-). 20% ()

MickeyStuma

´Vše co se děje, je sice šokující, ale dává to smysl, jestliže jsme ve vícerozměrném kvantovém prostoru. Myšlenka kvantového vesmíru předpokládá simultánní existenci paralelních realit. Prostor a čas. To je to, co vládne osudu.´ Kdo pochopí o čem je řeč, pochopí i tento snímek, který nás opět zavádí mezi osm neznámých lidí ocitnuvší se v místnosti ve tvaru krychle, kde zákony fyziky ne vždy platí a kde logika a vize dává setsakramentsky zabrat a nedobrovolně se musí podvolit hrát nějakou hru. A tak je snímek oproti předchozímu značně odlišný. Vlastně je z toho takový prapodivný myšmaš, ale jak je výše uvedeno, kdo pochopí vlastnosti vícerozměrného kvantového prostoru, pochopí, co se tu v rámci dějství vlastně děje. Myšlenka je sice stejná, ale ve filozofickém ohraničení přeci jen odlišná. Předchozí věznice byla temná, atmosférická a snad i taková gotická. To mělo v rámci designu zvláštní impozantnost. Nyní se jedná o nekonečné bludiště velice intenzivně jasně osvětlené bez vyobrazení různorodých detailů. Daleko více to už vypadá jako sci-fi. Různé smrtící nástrahy už nejsou technického rázu, ale spíše věci, jako jsou létající paralelogramy či skartovací čtvercové antihmoty. CGI tu má po filmové stránce zkratka hlavní slovo. Jako volné pokračování sice už snímek nedokáže tak nadchnout jako předchozí, ale je dost solidní na to, aby právě v rámci sci-fi zaujal fanoušky tohoto žánru. Dějově jednoduchý počin, ale rozpoznat myšlenkovou filozofii podstaty dané věci už je hodně velký oříšek. ()

plagjoklas

tak toto jedotky fakt nedosahuje. Na môj vkus oc prekombinované a to som sa na to neskutočne tešil. A ten koniec.. Zabíja to podľa mňa úplne to tajomno prvého dielu. ()

Dimo

Atmosféta je úplně fuč, víme stále kulový, v rámci tajnůstkářství zvolili tvůrci slepenec nepochopitelností, takže ve výsledku můžete být dost nakrknutí, očekávali jste po jedničce nějaký zajímavý rozmach. Prázdný film, který nic nedal. 35% ()

Barak

Po hodně vydařené jedničce přichází zklamání. Kam se poděla temná atmosféra, spousta pastí, kódy na "dveřích" - všechno je pryč! Místo toho je všude po stěnách vyleté mléko, které vůbec nepůsobí depkovým dojmem. Boj o život se změnil v boj.. s časem? Málo napětí, po celou dobu se jen mluví, žádné hromadné vraždy, existence nějakých paralelních světů - komu se to chce chápat vlastně.. pokračování se hold moc nepovedlo. Herci opět neznámí, snad ještě méně nákladné než jednička (stačila jedna krychle na bílo) a závěr - ten jsem nemoh dostat do hlavy.... ()

Márduk33

Tak dvojka je pro mě velký zklamání, jako nečekal jsem zázraky, ale že to bude takhle zlý jsem nečekal. Největší kámen úrazu se stala naprosto suchá nebo spíše nulová atmosféra. S jedničkou se to vůbec nedá srovnávat. Celý je to takový docela nudný a nezajímavý. Jediný plus vidim v nápadu, kterej byl bouhžel dost utopenej. Provedení nic moc a herecké výkony taky dost pokulhávají. Pasti jsou taky dost nezáživný a neni to, co to bývalo. ()

helraiser

Obrovské zklamání, navnaděn předchozím dílem jsem dostal pěkně ledovou sprchu. No jo není každý den posvícení, co se dá dělat a přitom to mělo takový potenciál, ale zabili ho, neřádi. ()

ex.it

Myšlenka určítě nebyla špatná, ale proč sakra vymyslet takovou slátaninu, když máte k dispozici propracovaný a zajímavý děj z jedničky? První polovina zmatečná, nezajímavá. Druhá polovina dobrá, napínavá, ale konec tomu ještě hvězdičku ubral. ()

sokiss

No... Z tohoto filmu mam smíšené pocity. A s jedničkou to nemá moc společýho. Je to mnohem zamotanější a postrádám zde logiku, která v jedničce byla... No a ten konec? Ne-e!... Teda opravdu nevim jak bych tenhle myšmaš zakončila, ale tohle se moc nepovedlo. Podruhé to vidět nemusim! ()

AxelWers

Hyperkocka pridala ďalší rozmer, ktorý do strachu aktérov filmu pridal aj chaos. Síce tu vidíme to čo minule, ale ešte stále je sa na čo pozerať a pozerať sa to rozhodne dá. ()

Kingjiri

Ve všech ohledech o hodně slabší než první díl. Herci hodně slabí a některý z nich navíc dost nesympatický. Efektům taky tvůrci moc nedali (že by malej rozpočet?) a příběh z velký části nepovedená vykrádačka jedničky. Pasti tu byly asi tři, ale všechny stavěly na stejnym základu. Bylo hezký, že se ještě trochu víc rozvíela teorii kostky (co je zač apod.), jenomže zbytek příběhu tvořilo nereálný chování postav (kdo by měl čas a náladu při boji o přežití na sex?) a hodně velkejch logickejch kiksů (SPOILER: slepá hackerka, WTF? KONEC SPOILERU). Pointa mi nepřišla uplně debilní, ale chtělo na ní ještě zapracovat. ()

papaguy

Shodný koncept, jen vše prošlo jakýmsi downgradem (s vyjímkou počtu rozměrů krychle) - herecké výkony, dialogy, atmosféra. No a ten "překvapivý" béčkový konec - to byl opravdový skvost. V paměti uvízne tak možná jedna, či dvě 4D pasti a dáma v červených šatech... Nějak se nám ta story o krychli před očima mění - brak...bruk...buck...fuck. ()

Kadas97 odpad!

Toto sa nikdy nemalo natočiť, Po vynikajúcom prvom dieli tu máme idiotinu, ktorú neviem aká chorá mysel vymyslela, ale zaslúžila by olovo. Bóže časové dimenzie tu sú úplne zbytočné a navyše nezmyselné. Po dopozeraní filmu som pociťoval len hnev z toho ako sprznili dobrú tému. Scény ako utekanie pred plazmatickou stenou boli doslova smiešne, a pochybujem, že to tak režisér zamýšlal. ODPAD!!! 0 z 10 ()

CharlieSs

Wtf, tahle krychlička byla oproti první krychličce pěkná blbost, která i při vysokém IQ jde pochopit jen velmi těžko. ()

Vabr

Film je odlišný od Kostky, což je trochu dobré, ale trochu nedává smysl. Nejsou tu pasti. Konec nedává smysl, je blbý a existují i o mnoho lepší. Několik efektů nedává smyl. Líbí se mi jak začáteční smrt potom navazuje. Nechápu jak se sem mohli dostat, když z ní ani nemůžou odejít. Oceňuji nápad, hodně postav, vtipnou babičku, pár efektů a vraha. ()