Vítejte v Kolektivu, ve světě budoucnosti, který byl zbaven toho největšího nebezpečí - emocí. Nikdo v něm nepociťuje chamtivost, agresi, ale ani lásku a touhu. Silas (Nicholas Hoult) žije poklidným životem jako správný Vyrovnaný, dokud se u něj neobjeví závažné onemocnění - syndrom přepnutí. Obyvatelé s touto diagnózou totiž začínají cosi cítit... Stejný problém má i Nia (Kristen Stewart) a oba dva spolu poprvé v životě propadnou lásce a intimitě. Jenže city jsou zakázané a jedinou šancí je útěk. (Magic Box)

goauld

Tak tohle je takové "Equilibrum pro něžné pohlaví", protože se zde v podstatě neodehrává žádná akce, avšak sexu, lásky a citů je tu požehnaně. Ono to zase tak špatné není, dokonce se zde nedočkáme happeningu, nicméně mám z tohoto sci-fi takové "rozporuplné" pocity.. 1) budoucnost a nemají tam žádné "mobily"?? 2) do "páté kolony" se chodí jako do sámošky?? 3) "velký bratr" zmizel po velkým "bum"?? 4) je-li "lék" bude existovat zajisté protilék ;-) Na konci jenom konstatování - sice HO našla, ale už jí to bude H*** platný. ()

Richard768

Jednoduchý a uveriteľný príbeh zo sveta sterilnej budúcnosti, kde informačné technológie a medicínske preparáty vládnu nad človekom. Cit, ktorý sa postupne prebúdza v jeho duši, je považovaný za chorobu, lebo by mohol narušiť systém kontroly. Ale podobne ako krehká rastlina si nájde svoju cestu skrz hrubú skalu, aj ľudská túžba je nezastaviteľná... Trochu sa (možno zámerne) pozabudlo na sledovacie kamery a lokalizátory, ktoré by to hrdinom príbehu poriadne sťažili. No inak celé prostredie aj ľudia a ich vystupovanie boli zobrazené veľmi výstižne. ()

saliman

Cením snahy o ukázání světa bez emocí, bez lidské podstaty, příběhy, jak si někdo představuje, že by to mohlo vypadat. Nesnažím se hledat technické chyby, i když chápu, že každý chce od filmu něco jiného, takže nad těmito druhy sci-fi hodně lidí ohrnuje nos. Tento film tahal na začátku dobře za nitky, dobrý úvod, takže jsem okamžitě věděl to důležité, jak přibližně ten svět funguje. Neměl jsem otázky. Čekal jsem, co se stane. Nic jsem neočekával. Hudba skvěle navozovala atmosféru, hlavní postavy celkem hrály s příběhem. Bavil mě nechápavý a ztracený výraz Silase (Nicholas Hoult) i kruhy pod očima Nii (Kristen Stewart). Přišlo i pár zápletek, které se příběh snažily vystupňovat, ale to, co bylo myšleno jako vyvrcholení, jsem jako vyvrcholení nevnímal a stále čekal, že se něco stane. Nic. Byl konec. A to doznění v závěrečné scéně? Jako kdyby se někdo snažil najít záplatu na chybějící vrchol, byl rád, že ji našel, a pak šel od filmu pryč. Po skončení jsem si uvědomil, že žádné příjemné překvapení nenastalo, protože už jsem téměř vše viděl v traileru, což mě zklamalo. Je mi vážně líto, že potenciál nebyl naplněn. Příběh prostě není dotažený do konce. ()

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi