Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze uživatele jedna_vrana k tomuto seriálu (44)

Sabrosito (2017) (S03E04)

Gus sa chystá pomstiť Hektorovi, ale pokojne čaká na svoju príležitosť. Mike je zasvätený do Jimmyho problému (najatým na opravu škôd po Jimmyho vpáde v Chuckovom dome), aj na spoluprácu s drogovým kartelom. Veľmi pekné predstavenie. ()

Podfuky (2017) (S03E05)

"Právo nadovšetko", skvelé kľučkovanie v súdnej sieni. ()

Výdaje (2017) (S03E07)

Jimmy sa snaží udržať nad vodou, robí dokonca smiešne kroky, aby si zabezpečil príjem. Presviedča ľudí, aby natočili hlúpe a nezmyselné reklamy. Mike sa pravdepodobne vracia k problému so Salamancom. A nakoniec Jimmy predvedie v poisťovni herecký výkon, ktorý môže znamenať len jedno - opäť niečo chystá. ()

Uklouznutí (2017) (S03E08)

Jimmy je herec - podvodník prvej triedy. Tentokrát si vychutnal dozorcu pri verejnoprospešných prácach. Chuck sa pokúša vyliezť zo svojej ulity, ale problémy vo firme na neho ešte len čakajú. A Mike sa snaží prísť na to, čo robiť so všetkými tými peniazmi, ktoré nemôže minúť. Napínavý diel - divákovi stekajú po chrbte kvapky potu spolu s Nachovými. ()

Lucerna (2017) (S03E10)

Menej akcie, diel bez Mikea, ale napriek tomu sa nejaké karty odkryli. Dokonca to vyzerá na niekoľko dôležitých zlomov a postavy sa posúvajú ďalej. Ak aj bola tretia séria rozťahaná, tento diel bol odmenou za čakanie. Divák sa môže tešiť, čo sa stane v štvrtej sérii. ()

Kouř (2018) (S04E01)

Prišli sme o Chucka! Skvelo - nepríjemnú a dráždivú osobu s tou divnou chorobou či úchylkou. Škoda ho. Chuck, budeš nám chýbať. Mike sa zapája do deja a jeho jazda na vozítku vo firme Madrigal bola príjemným uvoľnením ponurej atmosféry. ()

Něco krásného (2018) (S04E03)

Nafingovaný útok, pri ktorom Nacho dostáva pekne "na frak". Krádež zberateľskej figúrky z obchodu, ktorá mala byť o ľahko získaných peniazoch, vyzerá ako podľa scenára z Pata a Mata. Na záver dielu list, ktorý zanechal Chuck pre Jimmyho - je síce emotívny, ale nevyplýva z neho nič nové. ()

Rozmluva (2018) (S04E04)

Mike nezvykne prejavovať emócie, nezvykne veľa rozprávať, ale ak sa tak stane, pochopíme, akým dobrým pozorovateľom je. Jimmy, za to rozpráva veľa, niekedy až príliš a pravdu si niekedy ohýba podľa svojich predstáv. Nacho je mĺkvy typ, v jeho prípade často rozprávajú len oči, v jeho situácii sa musia veci skôr tajiť ako prezrádzať. ()

Docela jízda (2018) (S04E05)

Vyzerá, že Kim by sa viac páčilo robiť obhajkyňu verejných práv a tak urobí možno osudnú chybu - zanedbá kľúčového klienta Mesa Verde. Jimmy sa pretĺka v snahe prežiť najbližších 9 mesiacov, kedy by mu mohli vrátiť právnickú licenciu. Usiluje sa predávať mobilné telefóny a ocitne sa v situácii, keď dostane poriadne na frak. Mike sa snaží získať odborníka na akýsi vŕtací projekt... Uvidíme, kam nás dej ďalej povedie. Stretneme asi veľa ďalších divných ľudí, svet je ich plný... ()

Blbost (2018) (S04E07)

Zaujímavá epizóda, najmä v časti, keď sa Jimmyho a Kimin život delia na dve rôzne obrazovky - akoby najprv boli vo všetkom spolu a potom už každý za seba. Ak by sa vám posledné diely zdali nudné, môj vnútorný pocit hovorí, že sa chystáme, síce pomaly, ale isto do finále. Za zmienku ešte stojí Hector - uväznený v nemohúcom tele - akoby čosi snoval vo svojej hlave. ()

Coushatta (2018) (S04E08)

Nacho mal naozaj dobrého učiteľa – dona Hectora, pri vyberaní zisku za predané drogy. Až čas ukáže dokedy... Jimmy so súhlasom Kim zachraňuje kamaráta Huella – ako vždy jemu vlastným spôsobom. Vymyslí neskutočnú fintu a poruší niekoľko etických pravidiel. Mike do čohosi vŕta, s Nemcami. Či sa prepečie ich neschopnosť držať jazyk za zubami, sa určite čoskoro ukáže. ()

Wiedersehen (2018) (S04E09)

Špirála sa krúti ďalej... Držíme palce Jimmymu, pri jeho vypočúvaní v snahe obnoviť licenciu tajíme dych... Potom sledujeme napätie v jeho vzťahu s Kim. Na scéne sa už skôr objavil Lalo a z jeho iskrivých pohľadov sa dá vyčítať, že niečo plánuje, ako z toho vyjde Nacho? Mike a „jeho“ Nemci... Tu sa tiež zbierajú búrkové mračná. Ešte stále nevieme, čo sa skrýva za tým obrovským podzemným projektom. ()

Vítěz (2018) (S04E10)

The winner takes it all! Hlavná myšlienka tejto časti. Takže nám zdrhol pán Ziegler z nedokončeného vrtu? Mike sleduje stopu. Mikeovu stopu sleduje Lalo. Jimmy sa púšťa do akejsi charitatívnej akcie pri výročí Charlesovho úmrtia. Má si to všimnúť niekto podstatný z právnickej komory. Obhajoba pred členmi komory je na jednotku, one man show. ()

Série 5 (2020) (S05)

Policajti vykopnú Chuckovi dvere, lebo zobral noviny asi 100ročnej susedke. Tá jeho fóbia z elektromagnetického smogu začína byť vtipnou súčasťou deja. ()

Mág (2020) (S05E01)

Jimmy si mení oficiálne meno na Saul Goodman. V úvode sa dozvedáme, že to nie je posledná zmena jeho mena v živote. Táto – na Saula, má znamenať, že necháva za sebou minulosť v tieni Chucka a začiatkom nového profesionálneho života. Lalo vypočuje Nacha a začne pátrať po pôvode zriedenej drogy, na ktorú sa sťažujú klienti, čo vedie k stretnutiu s Gustavom. V dôsledku udalostí, ktoré sa odohrali, partia nemeckých robotníkov dostane letenky na cestu domov. Saul si buduje klientelu. ()

O 50 % míň (2020) (S05E02)

Mike Ehrmantraut: "Ty takto nerozprávaš. Kto ťa to naučil?" Vnučka Kaylee: "Ty." Pekná scéna s vnučkou, keď Mikeovi ušli nervy pri vypytovaní sa malej na svojho otca. Nacho má za úlohu získať si Lalovu dôveru, čo sa mu pri drogovej razii podarí. Saul (v tom krikľavom oblečení už to nie je náš pôvodný Jimmy) nevie, kde mu hlava stojí a tak sa snaží vyriešiť drobné spory mimosúdnou dohodou - ako inak, drobné podfuky mu pomáhajú. ()

Ten správnej člověk (2020) (S05E03)

Hneď v úvode boduje kamera. Saul dostáva vážnu úlohu od Lala a za pekný balík peňazí. A tak Saul spúšťa rošádu. ()

Namasté (2020) (S05E04)

Rozprávka o troch biliardových guliach... Saul valcuje moju bránicu nápadom v súdnej sieni, keď presviedča svedka, že celkom dobre nevidel páchateľa. Mike si nechá naložiť na chrbát trochu viac, ako znesie. Alebo to je z jeho strany nastražené a je to spôsob, ako trestá sám seba? ()

S plným nasazením (2020) (S05E05)

Nápady, akými Saul chce zachrániť klienta pred vysťahovaním sú originálne, vtipné, nápadité a Saul a Kim idú až tak ďaleko, že Kim ohrozuje svoju pozíciu voči Mesa Verde. Mikeov príbeh dominuje tejto časti - nedozvedáme sa, čo znamenal pre Gusa záhadný Max, ale musel byť dôležitý v jeho živote. Súdiac podľa toho, že presviedča Mikea, aby sa stal jeho spojencom - vojakom pomsty. ()

Wexler v. Goodman (2020) (S05E06)

Nemôžeme sa sťažovať, každá sekunda je naplno využitá! Tentokrát si zinscenoval scénu Mike, aby dostal Lala - urobil to na Saulovej úrovni. Zato Saul je ochotný ísť tak ďaleko, že proti sebe postaví jediného človeka, ktorý stál po jeho boku - Kim. Vyzerá to tak, že cesta späť nebude. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)