Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

fallanga

Z nových X-menů se Logan nejvíce blíží duchu původní filmové trilogie. Logan (postava) je starý, nemocný, kulhavý a ještě nasranější než kdy dříve. A k tomu se musí starat o senilního Xaviera a malou, drsnou mutantku. Celý Logan (film) je opravdu hodně krvavý, brutální, drsný. Akční scény jsou úžasné. Choreografie starého, pomalého Logana a mladé, agilní Laury funguje až neuvěřitelně dobře. Laura je také neuvěřitelně dobře zahraná, to dítě má talent. Film by mohl být kratší, místy se to vleklo, ale jinak to je dokonalé a dosti emotivní rozloučení s jedním z nejznámějších X-menů. Jen by si mohli uvědomit něco, co dělají špatně už od druhého dílu. Když je adamantium nezničitelné, tak ho nezničí ani jiné adamantium. Takže používat adamantiové kulky na Wolverina není moc účinné ;) ()

Babolat89

Dle mého nározu, pokud od filmu očekáváte akci více než cokoliv jiného, nejspíše tento film nenaplní vaše očekávání. Je to spíš o tom co se stane, když stáří začne klepat na dveře a vy ztratíte svůj mladistvý šmrnc. Tyto pocity se snaží ve filmu zachytit co nejlépe. Drama a krev. Řekl bych důstojné rozloučení s jednou z nejzásadnějších postav. ()

Bezda22

Celá X-Menovská série má spoustu nevysvětlenejch a nevysvětlitelnejch okamžiků a věcí. Navíc je dost zamotaná, až se v tom zamotali samotní tvůrci a při troše zamyšlení došlo ke spoustě nesmyslů a omylů. Tím nepopírám svoje obrovský zklamání, když X-Meny vezmu z globálu. Samozřejmě jednotlivý filmy lze brát jednotně a nespojovat si je. Ale je to filmová série, která má svojí linii. Akorát velkolepost tady zabila logiku. Jasně, řeknu si, že je to komiks, to logiku mít nemusí. Ale když už se někdo pouští do takový ságy s tak komplikovanym příběhem a hromadou postav, který navíc střídají časový období a umíraj a oživujou se, tak to musí bejt kurevsky promyšlený a dotažený. Tady to není. A jestli má Logan bejt ukončení toho všeho, tak asi bohudík. Jsem vlastně zklamanej, jak to celý dopadlo. Ale Loganův odchod a ukončení X-Menů bylo důstojný a hodně vyspělý oproti všem dílům série, za to dík. Ale ve finále mi Logan přijde jako celkem nudný a prázdný dílo bez emocí. Trochu smutku ano, ale to asi vzniklo nad celým tím X-Menovskym vesmírem... 75% ()

MERKATtv

Brutálna rozlúčka s Wolverinom. Skvelý roadtrip v ktorom sa vymieňajú autá ako herci Professora X. Tento film je skvelý a je mi ľúto že Logana už neuvidíme v X-men Dark Phoenix... ()

papadoce

Uuuuuu ale toto bola lahôdka pre 18 a vyššie. Taťka Logan si vyšiel s dcéruškou a dedulom Xavierom na trip do Dakoty, no a cestou tak nejak dorezali a poprepichovali koho len išlo. A že veľmi efektne a efektívne. Toto bola ozaj najsurovšia Marvelovka aká uzrela svetlo sveta. Niečo ako Deadpool len úplne orezaná od vtipu. No, úplne nie, ale. Výborné, výbornééé. Našli ďalší spôsob ako z X-Menov vyťažiť ešte o čosi viac, a to čosi nie je vôbec zanedbateľné. Wolverine nikdy tak nebavil a tá malá vlčica jak bola odporná, tak mi k srdcu prirástla a nevymenil by som ju za žiadne iné hollyúdske decko. A finálový súboj ? W A W. Klaniam sa technickému prevedeniu, príbehu, a vôbec ... ja som práve odpadol. Toto filmové ťaženie sa mi páči čoraz viac. Už len čakám kedy dostanem šupu dákou pičovinou. ()

Aragorn

Bohužel se mi film nelíbil tak, jako ostatním. Podle spousty lidí je tento film nejlepší z X-menů, ale podle mě je zcela nejhorší. Origins Wolverine a Wolverine 2013 podle mě byly lepší. Nemám rád atmosféru posapokaliptické budoucnosti. Podle mě by bylo lepší, kdyby X-meny ukončili například vyvražděním všech mutantů, nebo epickou bitvou mezi lidmi a mutanty, ale ne posapokaliptickou budoucností, ve které je mutantů už málo bez rozumného vysvětlení ( nestačími říct, že děti prostě přestali mutovat atd. - ve třetím díle přeci říkali, že mutace není nemoc, ale evoluce, tak jak mohli přestat mutovat, to jako přestala evoluce? nebo mutace byla nemoc? - autoři by si měli ujasnit jestli mutace je evoluce nebo nemoc), chtěl bych vidět jak třeba zemřeli Cyclobs, Storm, Magneto, Beast a ostatní X-meni. Co se mi na filmu líbilo byl konečný boj - ten byl opravdu dobrý, ale jinak mě film nezaujal. ()

wege

Konečně můžu odpovídat na zásadní filmovou otázku: „bylo to lepší než Logan?“. Objektivně počítám, že málokdy odpovím, že nějaký film je lepší, protože Logan je fakt skvělý. Pro mě nejlepší film, který jsem v roce 2022 viděl. Má to neskutečnou hloubku a neskutečný morální přesah. Lepší zakončení jakékoliv postavy v sérii filmů jsem nikdy neviděl. ()

olmikee

Hugh Jackman se nemohl rozloučit se svojí ikonickou rolí Wolverina lépe než takhle. Už úvodní scéna ukáže, s kým máme tu čest se loučit. Film má naprosto boží atmosféru a neuvěřitelný tempo až do grandiózního finále kde se nám Wolvie ukáže tak jak ho máme všichni rádi! Patrick Stewart dokonalý, Hugh Jackman exceluje a Dafne Keen překvapuje. Kino povinnost a jasná pěti hvězda! I will miss you Wolvie. ()

Punisher95

Na tenhle díl jsem se těšil nejvíc z celé serie X-Menů a konečně jsem se dočkal. Bylo to perfektní! Sice jsem čekal nějakou větší podobu s komixem Old Man Logan, ale i tak to byla parádní jízda. Jackman a Stewart to zahráli brilantně a do toho mladá slečna Dafne Keen, která skoro celý film nepromluvila, jim krásně notovala. Za mě 5 hvězdiček jasná volba. Úžasné zakončení postav Profesora X a Wolverina. P.S. Ne jednou jsem při tom uronil kroupu :) vřele doporučuju. ()

Welulu

Last of us: Wolverine. Teda Logan. Podobnost mezi filmem a hrou je jasná snad každému, kdo je aspoň trochu znalý hry. A není to výtka. Logan rozhodně nezklamal, za mě nejlepší X-menovka a epická jízda, která je více než důstojným rozloučením Wolverina-Jackmana i Patricka Stewarta. Bez diskuze 10/10. SPOILER: Při jatkách ve farmářovic domě doslova tuhne krev v žilách. ()

Demonn

Zapomeňte na všechny Moonlighty a Spotlighty, teplý kněze a teplý černochy. Tohle je totiž ta pravá zábava pro velký kluky. Takovýhle filmy by se měly objevovat v nominacích na oscara protože zkrátka mají všechny co film má mít. Akce, zábava, napětí, krev. A že by oscary měly získávat filmy věnující se vážným tématům? Sakra a co je tedy potom (pozor spoiler) smrt Volverina a Charlese Xaviera když ne vážné téma? :D Nechci Logana vynášet do nebes ale tohle byla jedna z nejlepších adaptací komiksu, kterou jsem viděl. Už to nebyla ta barevná sranda pro mládež, která vždy končí happy endem ale seriózní dospělý film. 90% ()

Hedy

Když si procházíte krizí středního věku není to lehké. Obzvlášť když začne volat rodičovská povinnost o kterou jste vůbec nestáli. Starší chlapík se vydá na cestu po americe s invalidním důchodcem a malou nemluvnou holkou. Začíná to jako hezká Road-Trip komedie že? Tak to se držte protože tahle jízda vám ten humor rozseká. Film byl absolutně koule sekající nářez. Surovost a čirá bestialita tohoto snímku ve vás skoro nechce zanechat kladné emoce. Když jsou charaktery šťastné něco se posere. Přijde nějaký jiný drápatý zmrd a celou atmosféru kolosálně zničí. Aby toho nebylo ještě méně naše drápaté duo se utká na život a na smrt s kybernetickými zmetky a dalším drápatým chlapíkem. Celkový dojem z filmu byl zkrátka dokonalý. Akce byla úžasná, strhující, dokonalá a plná adamantia. Nebudu ani poukazovat na to že začátek je v podstatě o tom jak zabít zloděje v deseti krocích. Takže na rovinu. Konec jsem trochu zvládal. Pak ale přišly titulky kde si dal sólo Johny Cash a brečel jsem jako při žádném jiném filmu. Po zhlédnutí si odnesete pouze rozbušené srdce a budete pomálu ale jistě rozdýchávat zážitek. Za mě tedy sedm hvězdiček. Ne? To nejde? Tak tedy pět adamantiových drápů. Děkuji Wolverine za tvé filmy. ()

george82

Úžasné rozloučení s legendou. Hugh udělal z Wolverina živou ikonu, která z něj už byla na komiksovém papíře. Film krásně střídá brutální napětí s klidnými scénami s ''dcerou''. Parádní podívaná. Malým kazem na kráse je až příliš dlouhá doba. ()

thepeabody

Hned ze začátku roku nám Mangold nasazuje černého koně. LOGAN vypadá přesně tak, jak se před premiérou tvářil, a servíruje přesně to, co si fanoušci objednali, ač jsme na to čekali roky. Logan se jako unavený a strhaný maratonec po pádu staví na nohy a nejenže dobíhá, ale dobíhá mezi prvními. Překvapivě ze mě nevyždímal nějak extra silné emoce, i když to co do sentimentu není úplně nejjednodušší film, a v rámci žánru je vyloženě poctivým old-school těžkotonážním ledoborcem mezi drahými nýbrž pro děti vyrobenými nafukovacími čluny. Brutalita, jak slíbeno, není prvoplánová, a přitom je šťavnatá a tak strašně osvěžující. 24 mi poměrně dost kazil dojem z filmu, ale v rámci mytologie, scénáře ani akce nepřekáží, spíš mě to jen zaskočilo. Obsazení Dafne Keen a vůbec všechny scény s X-23 naprostá trefa do černého, a jiskření mezi Loganem a Chuckem osvětluje na míle daleko. Velmi dobře tady jde vidět, že samotní herci postavám rozumí a vzájemně k sobě mají blízko, dali do nich vše, co za těch 17 let nastřádali, a rozhodně nechtěli prostě jen natočit film. Šlo tady o něco víc, o rozloučení nejen s fanoušky a mytologií a frančízou, ale také sbohem na úrovni čistě individuální, a ta upřímnost a autentičnost tam jde značně cítit. Není to stopro, ale je to Dark Knight M a kopanec do koulí všem ostatním. With a bang. ()

mar11

Má očekávání byla vysoká a z velký části se taky naplnila. První půlka naprosto famózní, ale bohužel mě závěrečný fight tolik nenadchnul. Každopádně se ale jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. Díky za všechno pánové Jackmane a Stewarte. ()

Chudák

to že to je depresivní a temné by mi nikdy nevadilo, ale co mi vadí, že ten film snad je delší než cesta do Brna, příběh? kde? a nenápadné nakousnuté děje, na které lze navázat, kdyby se náhodou na filmu vydělal vejvar. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu