Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

fordhont

Žádný lítající a vybuchující p***viny a super cool pitomci, jen surová a trochu depresivní řežba těžící z charakteru Logana. ()

darthvader77

POZOR SPOILERYLogana považuji za nejlepší film z trilogie o Wolverinovi, ne-li za nejlepší X-Men film vůbec. R-kový rating to celé konečně povýšil na pořádnou krvavou zábavu, kdy kamera zbaběle neuhýbá stranou, ale každé zabodnutí do hlavy adamantiovými drápy vás bude sakra bolet (nedoporučuji pro slabší žaludky), tudíž úvodní masakr mexikánců stejně tak jako závěrečné řadění otce a dcery si náramně užijete. Ostatně svižná režie Jamese Mangolda je zárukou kvalitní akce. Logan i Charles už nejsou žádní superhrdinové, co zázračně uhnou každé kulce, ale starci za zenitem, slabí, nemocní jeden alkoholik a druhý na práškách a navíc oba pronásledováni svými demóny z minulosti i bolestý z utržených ran a postupujících chorob. A nový přirůstek do mutantí rodinky Laura je naprosto úžasný, svoje geny nezapře a tahle trojice má mezi sebou úžasnou chemii, dokonce i v tomhle dost temně naladěném snímku dojde na pár vtipných momentek, čemuž napomáhá fakt, že je film koncipován jako road movie. A pro fajnšmekry samozřejmě spousta easter-eggů na předchozí filmy ;) Agent Murphy je lepší záporák než ten modrý šmoula z minulého snímku a některé jeho cynické hlášky jsou fakt k pokukání (Freddy Kruger). A pak takové bizarní scény jako holčička, co nese v rukou useknutou hlavu je nezapomenutelná. Ostatně palec nahoru za to, že do něčeho takového mají tvůrci odvahu zakomponovat dítě. Navíc se nemusíte bát, že tu Wolverine bude jen přestárlá troska, v závěru se totiž pořádně rozjede a tvůrci mnohem líp využili koncept starý vs nový než se tak stalo v Terminátoru: Genysis. S čímž souvisí i největší pozitivum nového filmu a to, že dostál slibům a naservíroval nám dvě významná úmrtí. Smrt Xaviera byla hodně emotivní, ironie, že člověk, co přežil roztrháni na kusy zabije jedna rána do srdce. (asi přečtu komix, kvůli tomu, co se stalo ve Werchesteru) a smrt Longana ještě více, tudíž nejedno oko nezůstane suché. Nezbývá doufat, že v budoucnu se čím dal víc filmu ponese v podobném duchu. A ano souhlasím s tvůrci filmu, dnes se do potraviny přidávají různy svinstva a to ani jeden nemusí chtít vyhladit mutanty :D ()

JosefTomas

Logan se vrátil, sice naposled, ale zato pořádně. Absolutně jsme netušil, že se může někomu povést to, že se Wolverine stane ještě zajímavějším, protože každý boj je až tak drsný, až vám je to chvílemi nepříjemné. Konečně také tvůrci dokázali udělat krvavá jatka, které by neuškodilo udělat ještě někdy. Jednoznačně nejlepší film Marvelu, protože takhle jsem naposled zíral u Temného rytíře, který už taky není nejnovější. Loganovo rozloučení nemohlo dopadnout lépe. ()

Kucino

OVERRATED!!! (SPOILER) Tá smrť Wolwerina kedy jeho adamantiovú kostru prepichne drevo tak to bol fakt skvost... ()

LukeSharp

Logan je tím, čím jsem si Wolverina vždy přál. Surový, brutální, nekompromisní charakter, který přišel o všechno a o všechny, kteří z něj dělali jakž takž “člověka.“ Vhozen do světa, kde již nemá své místo, je unavený životem a nezáleží mu v podstatě na ničem. Popojíždí si ve své limuzíně světem, kde se lidstvo téměř zbavilo všech mutantů, načež paradoxně zjišťuje, že chtějí být evolučně vlastně stejní jako oni. Výsledkem je X-23, malá holčina ze které jsem měl po trailerech největší strach. No díky bohu za ní!! Její interakce s Wolverinem jsou obzvláště po akční stránce highlightem filmu. Každý souboj je více osobnější, jede se opravdu na krev a bojuje se víceméně jen o vlastní přežití. Záchranu světa, galaxie či vesmíru tady má každý u prdele. Z větší části se tak všichni starají o vlastní triko, většinou dost brutální cestou přes hromadu mrtvol. Rating R bylo moudré rozhodnutí, zároveň sem ale každá useknutá ruka či hlava a každé vykuchání tak nějak patří. Nic nejede na sílu a vše funguje skvěle. Komornější přístup je úkrokem tím lepším směrem a postavám fandíte jako snad ještě nikdy. Oproti poslednímu digibordelu ze světa X-men univerza fantastická změna. Holt méně je někdy více. Konec chvalozpěvům, Logan je boží film a už dlouho jsem z kina neodcházel spokojenější. A všem ho doporučuji! Prvotřídní Jackmanovo rozloučení s jednou z nejikoničtějších postav filmového a komiksového světa. ()

Kortexo

Film podle comicsu, natočený pro dospělé publikum.Psychologický film o jedné z nejhorších situaci v životě, kdy člověk (mutant), zůstane sám a přijde o všechny co jsou pro něj důležití.Minulost ho ničí a žádná pozitivní budoucnost není možna.Dál bojovat za cokoliv už nemá smysl.Buď se člověk zabije a nebo přežívá ze dne na den a čeká až přijde ten finální životní souboj, který rozhodne o smyslu jeho celého života.Film bez zbytečných efektů, přesto působiví a hlavně pokládající jasnou otázku: Má boj za životy jiných smysl? ()

sariety

CO TO SAKRA MĚLO BEJT?!? Bože!!!! Jak z něčeho takovýho mohli udělat něco takovýho!!!!?? Ani nevim jak to mám hodnotit. Tak na začátek ,pokud ste se koukli na trailer a viděli jste par předchozích x-menu nebo wolverinů, je asi jasný ,že to bude jiný kafe než loganovi předchůdci, ale sakra tohle kafe je hodně hořký (ne myšleno ve špatným ,ale slovo preslazeny není to správný slovo pro tenhle film za to Slov vystihující tenhle film je hodně ,jen 2 tu však vyhrávaj na plný čáře FUCKING UNEXPECTED.... Jinak wolverine (Hugh Jackman) byl libovoučkej pokud se tomu dalo vubec ještě říkat wolverine .Děj ,postavy někdy i scénář hodně zajímavý ....jediný co mi asi vadilo byl "hlavní" zaporák, kterej se teda moc nepředvedl ()

anyonecek

Trailer mi toho moc nenapověděl, jenom že tam byla výborná písnička od Johnnyho Cashe, ale neměl jsem ani ponětí, že to bude takovej krvák. Tento film za svých 137 minut děje obsáhl naprosto vše, smál jsem se, dokonce mi ukápla i slza, vystřídaly se všechny nálady během tohoto filmu. Hudba výborná, písničky co hrály na city a prohlubovaly momenty. Už delší dobu jsem neviděl tak dobrý film, nemám nic co bych vytkl a i když nejste marvelovští fanoušci nebo fanoušci komiksovejch postav, tak se na tento film určitě podívejte, každej si tu najde svoje a rozhodně to stojí za ten čas. Jediné čeho je mi líto u tohohle filmu je, že to byla poslední postava Wolverina ztvárněná Hughem Jackmanem, klobouk dolů lepšího X-mena už asi neuvidíme! ()

vieriX

Nějak mi tu chybí 6 hvězda jinak bych ji tam okamžitě vypálil. Naprosto famózní zakončení sagy Logana bez něho by nebyly X- Meni to co byly. Konečně se chápe že rating R neškodí a vyloženě u Logana chyběl. Neskutečné emoce film ve mě vyvolal a vyloženě smutek jak jsem viděl chřadnoucí ho Logana. Špičková trojice Logan, Charles a X23. Akce neskutečna tak jak měla být už dávno. A hlavně bez digitálního bordelu. Tak odchází velikáni !!!. ()

tartan

Dôstojná rozlúčka s jedným z najväčších drsňákov a zároveň sympaťákov komiksového sveta. A to dievča je jednoducho božie... ()

LukeKiller

Neskutočne surové, niekedy až moc, mimoriadne dobre zahrané a prekvapivé dejovo. Nekomiksový komiksový film. Bonus: Budete počuť profesora X poriadne nadávať :D. ()

johnsnow

Toto majstrovské komiksové dielo sa nedá opísať. Toto treba vidieť. Jackman, Stewart a Mangold ste páni a ja vám ďakujem za tento super zážitok v kine.Áno a Laura je brutálna a keď nahradí Wolverina tak to bude fajn. ()

Mistr_Moon

Wolverine si po hodně špatném prvním a hodně nudném druhém díle napravuje reputaci a své působení na filmové scéně zakončuje s grácií. Mangold podle mě nepatří mezi režisérské špičky, ale díky tak trochu jiné předloze a scénáři dokázal natočit příběh, který se na stárnoucího hrdinu prostě hodí. Oproti ostatním X-men filmům se tady už neřeší souboj mezi lidmi a mutanty případně mezi hodnými a zlými mutanty. Hlavně je to road-movie s dramatickými i komediálními momenty občas okořeněná surovými a krvavými souboji. Záměrná obyčejnost cíleně odlišuje od ostatních komixů, které jsme za poslední dvě dekády viděli. A i když si na konci filmu možná nevzpomenete na nějaký top moment, zaručeně budete odcházet z kina s pocitem, že jste viděli vyrovnaný, v rámci komixu originální a celkově dobrý film. Jeden z těch, které budete mít rádi i za pět, deset, patnáct let. ()

Joedas

Výborná věc. Rko tomu sluší mnohem víc, než třeba deadpoolovi, který ho má jen na předvádění. Tady všechna ta krev a nadávání slouží vykreslení světa, jehož středobodem je Logan, na kterého jsme čekali a kterého si x-menovské universum skutečně zasloužilo (hlavně po posledních příspěvcích). ()

Asdas

Ten film vybočuje z toho čo produkuje Marvel a spol ...zasadenie Wolverine do "despotického" sveta sedí ,akcia ujde ,finále je ale uponáhľané . Logan je akýmsi Mad Maxom medzi komiksmi . ()

Nely

U tohohle filmu nemá asi cenu se nějak rozepisovat, protože byl geniální. Takže všichni povinně do kina, protože tohle je prostě must see film! ()

DassemUltor

Hele Hugh je borec, mám ho moc rád, ale tohle bylo trochu zklamání. Může za to velký hype. Viděl jsem trailer a místní hodnocení (90%) a říkal jsem si, ty vole, to bude asi pecka. Prostě tuhé drsné drama a střílečka stárnoucího Wolverina. No.. jako tyhle věci tam byly, ale prostě to nebyla zas taková pecka. Prostě docela normání good film, nic spešl, spíš trošku zklamání kvůli hype trainu. Plusové body za hlavního záporáka z Narcos a velké množství brutálně násilných scén - hodně těch drápy propíchlích hlav. Největší minus asi za to, že v některých akčních sekvencích byly vidět celkem laciné CGI triky, trošku fail od monstra jako je Marvel, obzvlášť bolí v porovnání s Mad Max Fury Road v této disciplíně. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu