Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

SAINTS

Logan je odlišny od vedčiny komiksovej produkcie,a to je velke plus pre cely film.Hugh Jackman hra najlepšie ako može .Trefou do čierneho bol vyber malej Laury v podani Dafne Keen,jej postava je dostatočne charizmaticka a velmi dobre do filmu zapadla.Logan je temny westernovy,brutalny a dost depresivny,patri medzi to najlepšie čo v komiksovych filmoch za posledne roky vzniklo. ()

Larry12

Moc mi nešlo klení k postavě Charlese Xaviera. To, že film byl cílený pro "R" rating neznamená, že každý musí mluvit sprostě. Jinak žádné výtky nemám, právě naopak, výborný film, jsem pro více superhrdinských filmů s ratingem "R". ()

RafaKrakal

X Meni nejsou mým šálkem čaje, avšak Logan mně příjemně překvapil. Už to není jen příběh o mutantech, ale je to především příběh o silných emocích, jichž se ve filmu dočkáme v míře vrchovaté. Film se nebojí ani drastických scén, kde krev teče proudem, což je v této sérii příjemným osvěžením. Bohužel jako celek nepůsobí film zcela kompaktně, kdy brilantní scény střídají poněkud nudnější pasáže a film tak úplně nevyužil svého potenciálu, což je značná škoda. I tak pro mě osobně to byl velice osvěžující zážitek, jenž nelze hodnotit méně než 80% ()

Renie42

Nemůžu přesně vyjádřit, jaký pocity ve mě vyvolal Logan. Ale jako bych cítila tu jeho bolest, když mu drápy vylézají z těla, bolí to a nehojí se to tak jako kdysi. Cítím tu zlost, když mu chtějí a Lauře ublížit, užívala jsem si ty usekávací scény. Vidím to jeho překvapení, když vidí sám sebe. Cítím ten smutek, když už ví, že je konec. A já cítím ty svoje slzy, co mi stékají po tváři. Mám pocit, jako kdyby mi vzali kousek mě samé a už to nikdy neuvidím. Drsná a báječná podívaná. ()

Emjecko

Svět X-Menů na filmovém plátně stárne, chybí nová krev, původní mutanti umírají, byť někteří stále žijí. Zatím. Jak dlouho ještě zůstanou, než i je nevyhnutelně dožene...smrt. Co na mě z trailerů působilo jako bezduchá marvelovská rubačka, se v kině sice ukázalo jako marvelovská akční řežba, ale s filosofickým přesahem do témat života, smrti a vůbec. Silné téma, silný příběh, silné postavy. Obzvlášť Dafne Keen zářila, a to se ani moc nemusela snažit. S jejím obličejem (hlavně ty oči) jí v roli Laury úplně stačilo jenom mlčet, nevinně koukat a občas udělat pár rychlých pohybů. Wolverine měl co dělat, aby ji zkrotil. Vztah, který však spolu díky tomu navázali, za to stál, a jako nosný pilíř celého děje byl dokonalý. Stárnoucí mutant a mladá krev na cestě za novým zítřkem. Záměrně neříkám, zda lepším či horším, prostě novým, ale právě tohle je podle mě důvod, proč se Logan tolik líbí. ()

Fungore

Pořád nechápu, že musel Deadpool dokázat, že se dá vydělat i s filmem, který není přístupný uplně každému, aby třeba i ten Wolverine, který správně má být brutální, nakonec přišel s krví. A co je ta největší škoda? Že se tomu tak stalo teprve až v posledním filmu s Hughem J. Ať se jdou všechny ty studia vysrat.. točí filmy jen tak, aby vydělali co nejvíc cash. Každopádně.. Hugh do své role dal všechno a naservíroval nám nejlepšího Wolverina. Dál bych chtěl pochválit Dafne Keen, která se mi v roli malé Wolverinky fakt líbila. Za mě teda celkově velká spokojenost. ()

PAVLIS

Film výjimečný svou krvavostí, kterou konkuruje i některým hororům. Na komix nezvykle syrový a depresivní. To je ale vše, co si budu za pár dnů pamatovat. Příběh ala šel od někud někam, kde když už někdo otevře pusu, buď sprostě nadává nebo mluví o minulosti, nestojí za řeč. A akce sice krvavá, ale bez nápadů a přehlednosti. ()

iN

Bezvadný výkon Jackmana trumfuje pouze Sir Patrick Stewart - doteď nezapomenu, jak mě sevřelo, když se poprvé objevil na plátně! Dějově to je klasický roadtrip buddy movie, ale protkaný zoufalou, vyčerpanou, bezútěšnou atmosférou a pocitem, že se před zlem nikde neschováš. K tomu musím připomenout dokonalý trailer s písní Hurt od Johnnyho Cashe - já tomu těch pět asi teda dám :-) ()

HEED

Pokud udělím za pět, musím všem ostatním dosavadním marvelovkám jednu, ba dokonce dvě hvězdy odebrat. Pochybuji, že ještě někdy budu více z marvel filmů překvapen. Paradoxně nejreálnější a nejsyrovější komixovka, která vykresluje roli hlavní postavy tak bombasticky, westernově. Hodně silný filmový zážitek. ()

Murysek

Čekal jsem, že Jackmanův odchod bude ve velkém stylu, ale tohle... S klidným svědomím mohu prohlásit, že tohle byl nejlepší film, jaký jsem za posledních pár let viděl. ()

Danny723

Úplně něco jiného než nač jsme u Marvelovek zvyklí, ale stejně super. Mnohem dospělejší příběh, mnohem surovější a špinavější než ostatní Marvel omalovánky. A díky tomu se bude líbit hlavně lidem komixem nepolíbeným. ()

Echoes

Tož, koukatelný závěr jedné iksmen éry. Nebýt těch přeslazených 15 minut na konci, zanechalo by to mnohem lepší dojem (než jen další sociálně akceptovatelná kapka v moři snímků koukni-zapomeň) a možná by to bylo i na zkouknutí podruhé. ()

murkl

Být mutantem už není cool jako v předchozích filmech. Tenhle film je plný krve a bolesti. Už trailer naznačil, že tohle není klasický film plný hrdinů, ale konečné dílo předčilo veškeré moje očekávání. Tolik emocí, nadávek, hektolitry krve a tentokrát, nikoli modrá, ale normální prsa. Velkolepé loučení pro mé nejoblíbenější mutanty. Naprostá spokojenost. ()

Mkartaylas56

Tak to bylo něco! Emocionálně výborný požitek, po celou dobu je přítomna taková nepříjemná až možná depresivní atmosféra, kdy každou chvíli čekáte, že se stane něco špatného. Dospělácké zakončení wolverinovských filmů byl skvělý tah, protože teprve v tomto filmu to mělo opravdovou šťávu. 95% ()

ratpile

Nevim, v cem ma byt tenhle Logan dospelejsi - vyjma toho, ze vsechny "kladne" hrdiny stavi do role zoufalcu za zenitem. A vizualne vypada jako nova rada Prison Break. Nic proti, rozhodne jsem nenudil, hodnoceni kolem devadesatky jsou ale silne prestrelena. Jackman se louci dustojne, meta presah snimek zdarne doprovazi, jinak me ale tahle dvouhodinova nahanecka nicim nevzrusovala. ()

Olafsson

Bože... Nadupaný epilog Wolverinovské série kterému naprosto vévodí životní výkona Hugha Jackmana jemuž skvělě sekunduje fantastická Dafne Keen jíž role X23 sedla jak příslovečná prdel na hrnec a samozřejmě i Patrick Stewart, který mě navzdory tragičnosti své role chvílemi i pobavil ... Nejlepší, nejdepresivnější a nejsurovější Wolverinovský film... Ach jo, to bylo tak dobrý až mě sere, že je všemu konec... ()

XXXXXXXX

Posedne-li stoletého Xka migréna, přestane-li Rosomák nasávat a přidá-li se ke směšnému duu, ještě šikmooký žloutek, nezachrání výsledný dojem, ani jasně patrná snaha, o rodinné hovnoty. Pokud by tuto berličku scénárista dočista ignoroval, dostal by se k divákovi jeden z nejlepších 30 minutových akčňáků za posledních 15 let. Bohužel se tak nestalo a na vynikající akční pasáže, se jako hovno na botu nalepily ty, které se chudáka diváka urputně, s grácií a o 106 snaží přesvědčit, že mutant tvrdý chleba má, a úvodní popěvky Tylovy odrhovačky: "Kde domov můj" si nepobrukují jen Češi. A tak jen, stále netrpělivěji, čekám na druhého Dedpůla. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu