Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Coliseum

krvavý dost, nesmlouvavý snad i víc. rozlučka v kategorii "mas rád superhrdiny, chceš to". však ruku na propíchlý vnitřky: druhej wolvie nad plán. dcerka dort a celkově to prostě zabolelo. sbohem a drápy. ()

Kimkong

Vcelku příjemné rozloučení s nejvýraznějšími a nejoblíbenějšími postavami ze série X-man. Jsme zvědav, jak si bez nich Marvel poradí. Příběh je v tomto filmu nejuvěřitelnější ze všech komixovek vůbec. Kombinuje R násilí, ačkoli to spočívá víceméně jen v napichování hlav, s rodinným dramatem napříč tří generací mutantů. Není to typický film, kde by tým hrdinů suverénně chránil pořádek a zájmy slabších. Hrinové jsou zde zubožení a prvotní je pro ně postarat se sami o sebe. ()

Plastík

Moc kruté scény, bez příběhu. Žádná hláška, žádný důvtip v akci. Jen zabíjení, zabíjení a zabíjení. Takový hódně veliký nic. ()

Bartex

Je to dost krvavé, syrové, surové a detailní. Na druhou stranu je to ploché až to bolí. Jako rozloučení s Wolverinem to není vyloženě průser, ale dle hodnocení jsem čekal jinou bombu. Místy to bylo dost otravné, předvídatelné, ohrané, za vlasy až neskutečně přitažené cosi, co si už nikdy nepustím znovu. ()

Vykuk

Sice smutně depresivní óda na nejkrutopřísnějšího Xmeňáka, ale co, fajnová záležitost, docela se mi vybavuje Eastwoodovo Grand Torino:) ()

miki68cz

Poctivý řemeslo, úžasnej akčňák pro opravdový fanoušky Marvela. Skvělá tmosféra, výborné tempo, perfektní triky, skvělá muzika (při závěrečných titulcích Johnny Cash) tenhle film vřele doporučuji nejen fanouškům žánru. Děkuji pane Mangolde za další skvělou podívanou ()

ACDCKL

Nejlepší film z tématiky X-menů spolu s První třídou. Stárnoucí a umírající Wolverine zklamaný svým životem, utápějící se v alkoholu; profesor Xavier se stařeckou a alzheimerovou demencí; malá Dafne Keen, která je naprosto boží ve společných scénách s Loganem. Příběh je vcelku jednoduchý, avšak na obrátkách to rozhodně neubírá, z některých filmů X-menů byl hodně vidět počítač, zde je to děláno s citem. Výborná rozlučka s Hugh Jackmanem a Patrickem Stewartem. 5* ()

vipeerr

Dlouho jsem varioval nad tím, co napsat. Až druhé shlédnutí doma v klidovém režimu mi dovolilo se zamyslet. Protože první zážitek z kina byl natolik uchvacující že jsem byl doslova na zhroucení. Aby také ne, celoživotní hrdina a vzor brilantně podaný Jackmanem končí svoji patnáctiletou šňůru. Celý film člověk podvědomě ví, co bude a co ho čeká. Ale to nemění nic na faktu že z hloubi duše doufáte že to dobře dopadne. Nedopadne. Ale myslím že lepší rozloučení s Wolverinem nemohli vymyslet. Tak, jak byl natočený tento poslední díl, měli podle mého vypadat všechny Loganovi sólovky. No budiž mu země lehká, budeme vzpomínat.. Snad nástupce který je nevyhnutelný ve světě X-Menů, nebude o nic horší. I když, to nejspíše bude v každém případě. Proč? Protože Jackman je ztělesněním mužnosti, síly a charismatu. A nedokážu si představit žádného jiného herce, který s drápy od krve křičící v zuřivosti vypadá natolik uvěřitelně jako právě on. ()

pekas

Tak tohle nebyl příliš hezký a optimistický konec našich hrdinů. To si snad ani nezasloužili. X-Men byli pro mě vždy pěkný akčňák, který si rád pustím znovu, ale takhle to vyvrcholit? Jistě, své kvality to má, ale plný počet nemůžu dát. 76% ()

Stranger77

Drsný westernový komiks, který působí imho nejlépe, když ho nepropojíte s dalšími filmy ze série X-Men. Erkový rating umožnil nekompromisní film s výtečnou atmosférou, drsnými slovními výměnami i brutální akcí. Velmi podařené rozloučení s Wolverinem. 9/10 ()

Houdas18

cekal jsem vic.. par krvavych scen, to je sice hezky, ale jinak pomerne nuda.. a Albin - mutant, co predvede jen fenomalni sebevrazdu( v podstate zbytecnou, jak se tam odpali :D ) me trochu rozhodilo a zaroven pobavilo. r.i.p. wolverine. A tobe Hughu, preji ti hezky duchod pro X - Meny, pravy odchovance ze stary skoly. respekt!!! ()

dandelionela

Logan je oproti ostatním komiksovým filmům a hlavně od těch X-menovských odlišný. Je to krutá řezba, která není přitažená za uši, jak někdy bývá zvykem. Můžete si představit jak by to asi dopadlo, kdyby ste v lese narazili na medvědici chránící svá mláďata. Film je nasazen trochu do postapokalyptického světa, většina příběhu se odehrává v poušti a konec je odehráván v lese. Film byl pro mě velmi emotivní, věděla jsem, že trávím poslední chvíle s Profesorem X a samotným Wolverinem. Zkrátka super a důstojné rozloučení, jaké si zasloužili. ()

knihovna

Hodnotit tento film, nebo vůbec filmy tohoto typu je těžké. Podle mě jsou to vesměs srágory s povedenými efekty, ale pro milovníky komiksů je to asi něco jako Bible pro křesťana. Neboť jsem praktik a to co vidím na plátně si občas převádím do běžného života, pro mě je to film o magorovi s podivnou mutací, který je nebezpečný nejen svému okolí, ale hlavně sobě. Zprovodit podobý omyl ze světa nevidím jako špatný počin. Ten zbytek mutantních potvor jakbysmet. Děj má spoustu nelogičností - proč ty frackové prchají, když si můžou s pronásledovateli s odpuštěním vytřít prdel, proč Wolverin, když chce zmizet ze světa a být co nejvíc nenápadný na sebe pořád upozorňuje masakry atd. Není to ani odlehčené, aby to člověk nebral tak vážně, nemá to ani atmosféru je to prostě jenom maso, které se tváří jako existenční drama. Ty dvě hvězdy za Hugmanna a taky proto, aby si mě nějaký fanatický přívrženec komixů s přivázanýma kosama k rukám nenašel a neudělal ze mě jednoho z těch rosekanejch chudáků. ()

tom130

Film byl slabší, k ději mě to moc nepřipoutalo, ale ztráta času to také není. Dávám 2,5* a půl * za závěrečného Cashe. ()

Ilinoiska

Logan ve mě zanechal hluboký dojem. Akce od samého začátku, brutalita, krev, silné emoce. Nejsem fanoušek X-menů, ale Logan mě dostal na celé čáře. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu