Neutečeš

• USA It Follows (více)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

tykadelko

Co na tento film říct :)) párkrát jsme se faaakt lekli:D párkrát jsme vůbec nechápali..a několikrát jsme se i podivili... třeba ve chvíli, kdy zombie matka znásilnuje svého syna a přitom má na sobě stále kalhotky a jeho to zabíjí :D celý ten film je takový nedotažený do konce :D kamarádka neustále řešila, co by se stalo, kdyby došlo ke grupáči :D takže zážitek z kina byl neopakovatelný, no víckrát bych to asi vidět nemusela:) lehčí průměr za mě:) ()

krachman odpad!

Neeee, nechal jsem se ovlivnit zdejším hodnocením a stálo mě to 500 Kč v kině. Odporná nudná artová zhovadilost, podkreslená otřesnou hudbou. Moja to celé prozívala a mě ty prachy budou mrzet ještě hodně dlouho. Určitě nedoporučuju....teda pokud rádi nečumíte minutu v kuse třeba na plot, nebo dům. ()

Radussee

Dobrý, perfektní, super! Opravdu film, co mi za poslední dobu dost potěšil, má nedělní návštěva kina, spíše z dlouhé chvíle, se proměnila v nečekané nadšení! Nepříjemná kletba, pocházející odkudsi, předávaná sexem, byla zajímavá volba scénáře, nepatrně jsem si vybavil snímek ,,Prokletí‘‘, ale kdo může být dneska stoprocentně originální… Jinak z tvůrčího pohledu: zpomalené záběry, soustředění na detaily a hlavně hudba, kterou jste provázeni po celých sto minut……Až nepochopitelný, psycho, hezký! ()

halberdier

It Follows patří v kině určitě k tomu nejlepšímu co lze z horrorového žánru vidět. Mám trochu obavy, že dnešní moderní publikum odkojené na rychlokaškových rádoby horrorech nemusí It Follows zaujmout (podobně jako třeba nedávný Babadook). Tento film stojí hlavně na atmosféře (a hudbě která ji skvělé dokresluje) a někomu může tempo filmu připadat příliš pomalé. Námět s přenosem kletby je sice zajímavý, ale byl již viděný jinde (Ring, Grudge). It Follows je klasický horror jako vystřižený z 80 let oblečený do moderním hávu a moc lepších hororu v kině nejspíš letos neuvidíme. Komu je i toto málo, nechť sáhne k bohaté alternativní horrorové tvorbě. ()

Tomko87

Taký jednoduchý hororík, z debilnou zápletkou, ale super atmosférov a spracovaním. Čakal som málo, a dobre som sa bavil. Len hudba mohla byť menej výrazná. Niekedy pôsobila dosť rušivým dojmom. ()

Cocteau

Jiné a osvěžující. Pointa je patrná a výborná. Vlastně je to hodně sociální film a v druhém plánu se vlastně nejedná o horor! O hudbě je zbytečné mluvit - je cool ! ()

david666

Zajímavý nápad ale filmu by prospěli lepší herci a kamera. Takhle to vypadá jak home video - ale to byl asi i záměr. Mě to však trošku rušilo při sledování ()

Emperor1

Mělo to slušnou atmosféru, hudba se mi líbila a z některých obrazů jsem měl i docela nepříjemný pocit. Ovšem nedotažené a ne(do)vysvětlené věci v příběhu samotném a celková rozvleklost jinak dobrý dojem sráží dolů. ()

blade23mc

Zajímavý námět ohledně démonů a tématiky kleteb. Stát se to mě, tak letím někam na druhou stranu světa a tam si zaplatím nějakou lehkou děvu a letím zpátky, ty prachy bych za to dal a měl bych snad pokoj! No každopádně ono i to pomalý pochodování narozdíl od honění a běhání všude možně má svoji dobrou atmosféru a dokáže trochu nahnat husinu. Bylo to dobrý pokoukání v noci. Dobrý je za tři takže 50% ()

Blejzr

Film dost o nicem, zadne napeti... do dobreho hororu to ma sakra daleko a konec filmu jen podtrhl celkovou tragedii... ()

Mayleth

neotrelý námet, fantasticky vystavaná atmosféra a výborný hudobný doprovod. občas bolo tempo možno až príliš pomalé, ale možno som len ja netrpezlivá :) ()

BrusVejn

Nerozumiem prečo je toto nazývané hororom, keď tam sú tak maximálne dve lakačky. Tak nekonečne nudný film som už dlho nevidel. Jedinú atmosféru, ktorú tento paškvil buduje je atmosféra nudy. Ešteže to malo priam dokonale nádherný vizuál, inak by ma fakt drblo. ()

punco

It Follows je strašná sprostosť, ktorá je ale veľmi šikovne natočená. Sprostunký námet kde sa vlastne ani nebolo čoho báť a s hrozným finále. Chalan ale točiť vie len najbližšie nech dostane do rúk lepší scenár a nech ten svoj nechá na disku v PC. Chválim skvelý soundtrack. ()

MadyDollar

Idea výborná, realizace pokulhává daleko za ní. Nudný děj, stupidní charaktery, nelekavé lekačky. Kloubouk dolu před tím, že nesázely na obsazení štětky s čtyřkama a sukýnkou, že jí vidíš až do krku, do hlavní role. Vyvedl se začátek (prvních ani ne 5minut), který mě i donutil vyvalit oči a navnadit na další hodinu a půl. Nechal jsem se hold nachytat. Jednu hvezdičku za to, že pro mě byl nápad s pohlavně přenosnou šmírovačkou nový a dokonce mě i donutil se v noci ohlednout přes rameno, jestli po mně nejde nějaká babča z domova důchodců. ()

FOndra

Čekal jsem na nějakou závěrečnou pointu. Nepřišla. Ani kopírování Carpentera nepomohlo. Někteří recenzenti by si měli pustit pár starších legendárních hororů ještě před tím, než začnou tohle vychvalovat do nebe ... ()

PatriciaVe

Pointa děje a celého filmu je oprabdu zajímavá, ale zpracování trochu postrádá efekt, čekala jem víc, ale i přes to dávám tři hvězdy. Znám horší filmy. ()

Saxos

Žádné přiblblé lekačky a ani potoky kečupové krve. Přesto nic až tak krutě hororového. Perfektní soundtrack. ()

mr.twizta

Podivny slepenec. Ocenuju snahu o tizivost prostrednictvim dlouhych tichych zaberu a minimalniho zasahu hudby, stejne jako ocividneho mateni telem, co se chodici hrozby tyce, ale kdyz ono vlastne ani neni moc na cem stavet. Hrdinove se do jednoho chovaji jako pitomci, budovani napeti vubec nefunguje a film navic konci v krajne podivnem bode. Bizarni pocin. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015