Vinaři

• Slovensko Vinári
TV spot 2
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (více)

Série(2) / Epizody(32)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Likan7

Průměrná česká podívaná, která má ale v první sérii prostředí krásné Moravy, několik fajn herců a takovou tu fajn atmosféru. Trochu se mi nelíbila rozkouskovanost jednotlivých dílů, protože vlastně každá hlavní i vedlejší postava dostala, když ne celý díl, tak minimálně hlavní roli. Proto je jednička hodnocením epizod tak nevyvážená, někteří jsou prostě zábavnější a lepší. Dvojce zase trvalo sžití s novými postavami a novým prostředím. Na české poměry celkem sympatický seriál, který sice není bůh ví jak dobrý, někdy vás unudí, ale často se na něj zadíváte ani nebudete vědět proč. ()

darthhokro odpad!

Hovnocucaři, aneb další trapný seriál typu polulice, vékávé a deformace v postižené zahradě. Už jen ta vtíravá upoutávka co chodila dva měsíce, mi extrémně lezla na nervy. Číponožky se mi tím tak znechutili, že jsem všechny jejich cédéčka hodil do drtiče odpadu. ()

petr12

Místo hodnocení seriálu, který na naše poměry není špatný a minimálně se vymanil z všudypřítomného papundeklu, se zde bude útočit na národnost a původ, přitom jsme všichni vylezli z...My šťastnější hlavou napřed. ()

RAFT

Vinaři není špatný seriál ,trochu mi připomínal ala bobule,uvidíme co nám předvedou další díly,zatím sem spokojen.60% ()

montenegro

Zapnu telku a nějak se přestávám orientovat- je to Ulice, Ordinace, Obchodák, Cesty domů, Bobule, Babovřesky..? To má Kostková, Smutná, Postránecký a spol. fakt takovou finanční nouzi, že musí brát všechno nebo naopak ostatní herci nejsou k něčemu takovému ochotní? Jestli mělo jít o idylu života na vsi, tak plně postačí každoroční opakování Chalupářů, kteří jsou v tomto směru nedostižní a ani nemusí mluvit jak paka ()

Martin1979

Já vám nevím....... nenadchne neurazí........... úplná pičovina to není, ale že bych si z toho něco pamatoval.......... ()

Pulper

První kritika, kterou jsem o Vinařích slyšel, se týkala mluvy a to odevšad :-) Ač bydlím v Brně, kde vyrůstal můj taťka a mamka pochází ze Znojma (dědeček dokonce z Hané), já prožil mládí na Vysočině a podle toho taky "správně" míchám české a moravské nářečí dohromady. Tudíž nejsem dostatečně oprávněn posoudit, jak moc herci v seriálu mluví či nemluví správně. Ale něco i mě tahalo za uši (to je skvělý) a jako zvídavý hoch jsem si přečetl plno zajímavých informací na netu. Je zajímavé, že když se točilo Slovácko sa nesúdí, hrálo tam celkem dost echt českých herců, kteří se dokázali naučit mluvit slováckým nářečím opravdu dobře (např. Karel Augusta, Miroslav Středa, Zdeněk Kryzánek, Vítězslav Jandák, Jiří Lábus). Opět nejsem schopen příliš posoudit vinařské fínesy. Dodnes si vzpomínám, jak ze mě měla slečna v Čejkovicích šok, když jsem se divil, proč mi do sklenky nalívá jen trochu vína a rovnou ji nenaplní :-) Po víně mám taky vyschlo v krku a zpívá se mi mnohem líp po pivě. Ale prapodivných pohárků jsem si všiml a klopení vína jednoho za druhým celý den, občas střídavě s panáky slivovice je nesmysl. Takhle se to prostě na jižní Moravě nedělá. Kamarádka mi sice tvrdila, že když si dáte před vstupem do sklípku frťana, můžete vypít vína, kolik chcete a neopijete se. Ale znáte to, jedna paní povídala. V Čejkovicích jsem vypil různých vín mraky i bez kořalky a spokojenost nejvyšší. Praví vinaři vínko ocicmávají (aspoň určitou dobu) a machrují, jaký je to ročník, svah apod. :-) Dost té ironie. Pálava je krásný kraj, který by si zasloužil mnohem lepší zpodobnění než jen záběry na vinice a městečka. Ostatní je naprd. Moravských herců nevím proč pár, herecké výkony vůbec mizerné a nuda, až to bolí. Zápletky jsou kapitola sama pro sebe. Koza s divným pohledem, veledůležitý spor o pár vteřin při hasičské soutěži, výlet kladeňáků s prostitutkami zakončený působivým, ale nepatřičným striptýzem a písní od Yoyobandu v krojovaném provedení atd. Ve středu jsem byl na Scala naslepo (velmi podařená akce v Brně, kde už jsem byl několikrát a vřele doporučuju) a asi podesáté viděl 12 rozhněvaných mužů. I když je to ponuré drama, je v něm mnohem víc legrace než v tomhle "sitcomu". A to je dost smutné. Na extrémně nezáživném seriálu, který jižní Moravu spíš paroduje než oslavuje, se mi líbí jen Anna Fialová. A šlus. ()

SuicideKing odpad!

když chcou ti šulini slopat vino tak ať jim vrazej do ruky motyku.. chtěl bych videt jak by se pak tvařili.. ty piče si myslijou, že je to jenom strasna sranda a chlast.. vubec nechapou a nikdy nepochopijou! a tem co se na tomto podilej by mel nekdo poradne rozbit hubu ()

Mahowny odpad!

Totální hovno. Seriál, kde hrajou pražáci, mluví jako pražáci a aby to vypadalo jako z Moravy, použijí občas nesmyslně jedno slovo z nářečí a dají si pohárek vína nehledě na místo a okolnosti. Takhle dělat blbce z Moraváků, to je fakt trapný. ()

Domca94 odpad!

Viděla jsem první díl a pak zběžně zbytek, i to mi ale stačí k tomu abych mohla říct, že rozdíl mezi první dílem a zbytkem je znatelný. Na počátku se seriál tváří jako něco, co by diváka mohlo bavit, ale jakmile se postupuje dále, tak se z toho stává typické české nic. Ono tomu odpovídá i to, jak klesala sledovanost. První díl rekordy a ke konci už to byl těžký průměr. Smutné na tom je, že herci jsou úžasně zvolení, tito herci by zahráli cokoliv drama, komedii, ale mrhat jejich talentem na tenhle odpad je opravdu škoda. ()

MFloyd

Možná ne tak strašný jako většina seriálů, ale že bych to s oblibou sledoval? Spíš jen projdu okolo TV a většinou jen pohoršeně odejdu, občas tam plácnou něco vcelku vtipného, aby se neřeklo, ale to je to jediné, co se na tom dá vyzdvihnout, protože u jiných seriálů je většina "vtipů" trapných. ()

FunnyXis

Klíčové postavy pro tento seriál pro mě byly mladí herci. Tam byl aspoň duvtip, moravská romance. První sérii jsem zhltnul během jednoho týdne ikdyž na české filmy/seriály nekoukám tak tohle mě dosti překvapilo a bavil jsem se. Je jasné, že tam byly slabší chvíle, někdy šílené herecké výkony, ale stejně jsem měl chuť jet dál. Co mě ale nejvíc nasralo byl začátek druhé série, kde bez jakéhokoliv rozloučení je změněna polovina herců. Tím pádem moji oblíbení herci kolem kterých se točila první série jsou pryč, proto nemá cena pokračovat a koukat dál. Škoda, mělo to potenciál, první série 4* a druhá série 2,5 takže když to zprůměruji, tak mi to vychází na 3* ()

ANTYCHRYST

Moravu mám rád stejně jako scenáristu Kolečka :) líbí se mi jeho tvorba.. Já su hřebec.... :) Matonoha šéf největší..:) celá moravská partička je sympatická.. při každém díle jsem si musel dát sedmičku vínka :) jak jsem na to dostal chuť :) 100% Update při druhém sledování celé série červen 2020 :) musím říci.. že u každého dílu se velmi bavíme :) a chuť na vínko stoupá :) ()

subic

Kristova noho... skvělé obsazení, ale co dál doktore ??? Jako proč? Proč si Pražáci chtějí hrát na Moraváky??? ()

germiny odpad!

Pardon, ale tohle opravdu, ale opravdu ne-e. Byl jsem na to víceméně dost zvědavý, ale takhle to tu opravdu nechodí. Prostě všechno špatně. Chápu, že je to pokus o úsměvnou satiru na, ehm, přepracovaný a vystresovaný živit ,,pražáka" a vykreslení jak je to na jižní moravě krásné a každý tu na potkání chlastá a nikdo tu nic nedělá a každý druhý tu chodí v kroji atd atd adt, ale prostě je to tak hrozně debilně uděláno... Grrrr. Ještě teď to ve mně bublá. ()

Phantasma odpad!

"Není to nádhera? Ne, není, mami, to se ti zdá, protože seš nalitá. Všichni moraváci si myslí, že je Morava krásná, protože sou furt na plech" Přesně po tomto dialogu jsem to vypl. Tož totok je teda mrdka. Ale podle dosavadního hodnocení (40%) to spousta Pražáků sežrala. Ne, na Moravě to takto ale nechodí ..... ()

stone odpad!

Každému z jižní Moravy se při poslechu většiny dialogů zvedne kufr. Doporučoval bych, aby se tvůrci při případné návštěvě tohoto regionu moc ke své práci nehlásili. Mohli by dostat taků po čuni, až by si nadělali do gatí.... ()

Joiner

Obsazení: známými i neznámými herci; Výprava: slunná jižní morava; Styl hraní neznámých, ale bohužel i známých herců: alá "Růžová Ulice Cestama domů" ; Děj : o hov - ničem zajímavým ani vtipným- slušně řečeno. Jestli si tvůrci mysleli, že když vytáhnou stejný lidi, co řeší podobný sračky z Pražských ateliérů do moravského venkova a řeknou jim, ať mluví po moravsky, že to bude pecka , tak nikoli. Slovo seriál slyšeti = zubami vrzati ()

marek29

Po prvním dílu.. slušný seriálový zážitek na to, že se jedná o české dílo. A i nadále mě to po 3 dílech nikterak nepobuřuje. Dá se na to dívat a baví mě to sledovat dál. 3 hvězdy zatím za křečovité vtipy místama. Edit: po 5 dílech jsem to přestal sledovat :D bohužel snižuji na 2 a pochybuju, že se to v budoucnu ještě změní.. ()