Dream

(amatérský film)
Horor / Krátkometrážní
Česko, 2015, 16 min

Probudila se uvnitř zchátralého hotelu a teď hledá v bludišti ponurých chodeb cestu ven. Hrůzná stvoření obývající budovu ji ale nechtějí nechat odejít... Film je inspirovan a stylizován do hororů z z let 80-90 let. (oficiální text distributora)

FILMOVKA

Práce se zvukem a hudbou prozradí o autorovi hodně. Alespoň v souvislosti s filmem. Špatné ukončení zvukových efektů nebo hudby ničí atmosféru. Kamerově to není zrovna nic, z čeho bych šel do kolen, ale především ty barvy. Ta přepálená jedovatě zelená je moc. Úvodní a závěrečné titulky byly trochu jako z jiné doby (o několik let nazpět). A když už angličtina, tak ale precizněji a ne jako když je čtená z učebnice. Příšerky byly dobrý. Ale postrádám zde nějaké vysvětlení toho, kde se to odehrává, o jakou situaci jde a proč vůbec. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=3xN_09HwNEY ()

Miroslav.Zac

Hnusné gumové masky, přehrávání a (doufám) neuskutečněná snaha si díky angličtině zaplavat ve větším rybníku, než je ten náš český. Závěrečná pointa byla stejně "překvapivá" jako volby ruského prezidenta. ()

Allica

Od páté minuty to dostane správnou atmošku. Ale příběh tu není dostatečně vysvětlen .. už od samého začátku. Nevíme kdy a proč. Vázne to tu především na barvách a na zvuku, který by chtělo totálně překopat. ()

kriplozoik

Nějaká snaha z toho vidět je, ne, že ne; "výprava" (spíš vybrané prostředí) ok, ale pro mě to nějak nefunguje - trošičku mi vadí činglish, hodně nepříjemné mi bylo přehrávání, natahování a rozředění už tak fádních záběrů, hudba – celkově to vypadá jako generické klišé. Když to neskouknete, o nic nepřijdete. ()