Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

tranquill

"Vy jste to jediné, kvůli kterému jsem ráno ochoten otevřít oči..." Bylo to sice na hraně červené knihovny, ale ne za ní... Citlivé romantické drama s okouzlující Emilií Clarke, co říct víc... "Jen si hezky žij!" ()

Darckol

Na romantickú komédiu celkom ušlo, prakticky to nemalo nejaké výrazné negatíva (avšak v každom ohľade ozaj slabšie ako francúzsky náprotivok). Záver prekvapil. 6,0/10 ()

pepa3rd

Lehce komediálně laděné, ale svou podstatou vážné romantická drama. Ta pozitivní energie hlavní hrdinky musí nakazit uplně každého, ačkoliv z počátku byla spíš na zabití a já se bál scénáře ve stylu Last christmas . To se naštěstí nekonalo. Takto vynikajícíh 75 % ()

FeriusParfax

Přiznám se bez mučení. Na konci jsem brečela.  Romanťárna jak blázen. Zamilovanost tady, zamilovanost támhle. Ale moc se mi to líbilo. Emilia Clark má úžasnou mimiku obličeje. Všiml si toho někdo? ()

bono22vox

Romantika s velkým R. S manželkou jsem byl nadmíru spokojený. Zdařilý přepis knihy do filmu, krásná sympatická dvojice, poměrně hezký příběh, který by se sice nejspíš ve skutečnosti nestal, ale co (bohatý, který si může obstarat léčbu a veškerý komfort, potká lásku života, ale přesto se rozhodne vzdát se jako zbabělec. Mnoho lidí, konkrétně v mé rodině žije osoba se stejným zraněním a stejnými problémy a přesto se rozhodl bojovat a být tu pro svou rodinu. A to nemá téměř nic. Naše úřady nás nijak nepodporují atd.) Koukalo se na to hezky, ale jedinou vadu to mělo. A to právě rozhodnutí umřít... Abych řekl pravdu, Teorie všeho je pro mne mnohem víš a je škoda, že ji tady tolik lidí odsoudilo, protože to je narozdil od tohoto příběhu snímek o opravdu skutečné Lásce ()

vodnicka

Zjišťovali jste si vůbec, jak je ten film plný předsudků a nesmyslů (to už je v knižní předloze)?! Divím se tomu hodnocení.. ()

0L0V0

Dosť depresívny snímok kopírujúci črty Nedotknuteľného a Teóriu všetkého. Nevravím že je to zlé naopak má to svoje vlastné smerovanie, ktoré však vo mne nevyvolalo súcit ako možno u iných. Skôr ma dusil pocit beznádeje a trocha ma štval výraz hlavnej postavy Louise. Emilia Clarke by mala dostať oskara za najlepšiu hereckú úlohu zahranú obočím. Celý film však má výbornú kameru ale však bez iskry väčšej kolízie šťastia ako nešťastia by som tento snímok hodnotil úplne inak. 70% ()

Matyas

Na film jsem původně nechtěl, podle textu oficiálního distributora, se dalo vydedukovat "Americká slaďárna, co okopčila Nedotknutelné, ale,buranům z USA to nevadí", ale spletl jsem se, opravdu tam byly vyhrocené momenty, kdy měl člověk na krajíčku, a pokud ne tak je cynik | 9/10 5* ()

Mouchal

Emilia Clarke si odběhla od khaleesování, aby si zahrála... Louisu Clarke? Je to tak a je to opravdové zlatíčko. Mám podezření, že zdejší vysmátá "Lou" (vůbec to nezní jak označení tříletého špunta pro močení...) v dětství prožila velmi silnou traumatickou událost, po které neumí plně ovládat své mimické svaly a musí se celý den tvářit jako slaďoučký měsíček na hnoji. Ale upřímně? Jí to sedne a pro potřeby filmu byla právě Emilia výbornou volbou, protože její ztřeštěné úbory a i její ztřeštěná povaha je něco, co si snad každý divák ihned zamiluje. Me Before You je typický film, u kterého by se u vchodu v kině měly slečnám povinně rozdávat štosy kapesníčků a nám, odolné omladině, naopak nepodkluzující bačkory (takové ty boty do sprchy, znáte ne?) a pro osazenstvo vrchních řad člun nebo alespoň menší kánoi, protože slečny při tomto filmu jsou schopny vykouzlit docela slušné oceány. Bohužel já se k nim nepřidal z dvou důvodů. Zaprvé jsem produkt neopodstatněné víry, že muž nebrečí (alespoň před svědky ne) a za druhé mě ten přelomový a takřka klíčový moment celého filmu nedokázal přesvědčit o skutečnosti, tj. hercům jsem to prostě a jednoduše nevěřil. Ikdyž jsem s hlavními herci neměl celý film absolutně žádný problém a byl to opravdu páreček snů, v tomhle to u mě dost "prokoučovali" a víc jím sedl ten pohodový až komediální motiv. Filmu z mého hlediska neprospívá ani fakt, že je to de facto kopie filmu Nedotknutelní, který ze mě ale dostal emoce mnohem lépe a mnohem přirozeněji. Taky Jsem moc nepochopil úlohu Patricka, který na konečný vývoj událostí neměl absolutně žádný vliv a čas obětovaný pro něj, mohl být věnován prohlubováním vztahu úhlavní dvojice (přeci jen takhle to bylo vyobrazeno dosti zkratkovitě). Ve výsledku je Me Before You ale i tak výborná záležitost, která by neměla uniknout žádným fanouškům filmů s touto tématikou a ani fandům příjemných filmů. 80% ()

Patrik200s

Veľmi zaujímavý film čo rozdelil divákov na dve skupiny. Prvá skupina ho považuje za nefér koniec takzvaného egoistu. Tá druhá do ktorej patrím ja film považuje za príbeh s originálnym ukončením neriešiteľnej životnej komplikácie. Film doslova postavil proti sebe dve polohy. Racionalitu a logickosť proti citu a oduševnenosti, naopak bez premýšľania nad dôsledkami. Oba pohľady sú v danom prípade obdivuhodné a ani jeden by som neodsudzoval. ()

Durgas

No, tak Milka ukázala, že vie dobre zahrať aj niečo iné, ako matku drakov. Vie zahrať aj sympatickú trubku. Film nie je ničím svetaborný, ale udrel mi do správnej struny, (SPOILER) aj vrámci nahliadania na eutanáziu v prípadoch, ako bol tento, takže hodnotím celkom vysoko. ()

Anayka

Takový standardní romantický film... Určitě si chci přečíst tu knižní předlohu, protože 1) pokud je kniha nebetyčná s*ačka, pak se s ní film vypořádal velmi důstojně, 2) pokud je kniha napsaná dobře, pak film jejích kvalit rozhodně nedosáhl a jen tak klouže po povrchu skutečných emocí. ()

haroska

A moje srdce puklo...... Velmi neznym nenasilnym zpusobem odvypraveny pribeh, ktery vtahne kazdou emocne zalozenou zenu a na jeho konci ceka to, co zadna videt nechce, i presto, ze je diky tomu pribeh velmi drtivym zpusobem skutecny. ()

RajAthen

Mnozí vyčítali Nedotknutelným, že byli až příliš kalkulativní ve snaze o slzopudnost u svých diváků. Myslím, že se můžeme shodnout, že vůči tomu filmu hrají až druhé housle. Ingredience i sázky jsou ještě o něco vyšší. Zajímavé, že jedním z parťáků vždy musí být boháč. Ale recept funguje, bylo by nefér tvrdit cokoliv jiného a všechny klíčové momenty fungují. Slza se objeví! ()

haWranka

Romantické až na půdu, depresivní, neskutečně vtipné... O tomhle filmu platí spousta věcí a každý na ně nahlíží jinak. Jedno je ale jisté - Emilia Clarke není jen Daenerys. Umí zahrát roli i naprosto odlišnou. A je kouzelná! Někoho možná její mimika může až děsit, ale mě si získala. ()

czroman2

Jednoduché až to bolí. Jedno klišé střídá druhé, s jasným dějem a postavama bez mozku. Vysoká popularita díky Hře o trůny a silným ovulacím z hormonů ve vodě. Jedna hvězda za sem-tam dobrý joke. Jo a za snahu. Snaha se cení. Za snahu udělat film. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys