Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

kyrysar

Velmi povedený snímek, teda hlavně ze začátku nešetří sarkasmem. Ale pak se to snaží chovat jako necoříkající drama a tím tomu dochází dech. Ale dostal jsem, co jsem po traileru chtěl dostat. ()

Vajnlich

Tak po dlouhé době pěkný "Český film" ano v uvozovkách proto, protože konečně jsme se vrátili k tomu co mi češi umíme nejlépe a to je natočit film který nejenom potěší, ale dá i něco k zamyšlení. Ikdyž na můj vkus toho k zamyšlení bylo přece jen víc než k zasmání a to je podle mě škoda. Ale i tak příjemná podívaná a narozdíl od nehorázné slátaniny kterou byl Rodinný film která nemá hlavu ani patu a je naprosto o ničem. jsem konečně mailčko získal důvěru k českému filmu. Děkuji. ()

VLADEK

V podstatě musím souhlasit s uživately "Tetsuo" a "xxmartinxx", ale myslím, že pokud mám hodnotit ve srovnání s ostatní českou tvorbou, tak na odpad to není. ()

hony23

Sláva Radku Bajgarovi!!! Konečně někdo zúčtoval s ženským pokolením a natočil film, který by měl být puštěn všem těm nešťastníkům, kteří plánují strčit hlavu do chomoutu. Balzerová i Vilhelmová si střihly role dokonalých semetrik, které svými muži manipulují, neboť jim jde o jejich dobro, Bartoška zase exceluje v roli muže na útěku. ()

gipper

Některé věci byly teda dosti přitažené za vlasy. Opravdu se raději nechám zavřít na psychiatrii než abych opustil svoji manželku? To snad ne :) Několik trefných věcí jsem ale ve filmu našla. Něco mě i pobavilo, ale bohužel jen tak zlehka. Možná byla moje očekávání a nadšení kolegyň z práce trochu přemrštěné, a proto následovalo spíš mírné zklamání. Jinak Bartoška je teda štramák, Moneta udělala dobře, že si ho jako veterináře půjčila pro svoji reklamu :) ()

esmoke

Postarší veterinář má hodně dlouho ženu, která mu hodně řídí život. Když jednou konečně vysleduje, že tento způsob vládá celá manželčina rodina, cosi se v něm zlomí a on volí radikální řešení. Teorie tygra není bezchybná ani nezapomenutelná, ale dobře funguje a nemá úplně dementní scénář. Film je celovečerní debut Radka Bajgara (televizní seriály "Expozitura", "Neviditelní". ()

ZetDaElO

Otázka znie, prečo všetky novodobé české filmy majú taký neprirodzený vizuál oscilujúci medzi akýmkoľvek tuzemským televíznym seriálom a veľdielom s názvom Kameňák? Odhliadnuc od formy (s opäť raz nie najlepším zvukom) je námet zaujímavý, ale nedotiahnutý dokonca. Tvorcovia tápajú v nerozhodnosti, akým smerom posúvať dej. A tak to nie je ani komédia vedená do absurdna a vonkoncom nie rodinná dráma. Výsledok je presne taký ako naša kinematografia - priemerný. 6/10 ()

Merenre

Po hooooooodně dlouhé době (snad od pelíšků) je tu český film, na který se dá s radostí dívat a nemuset mět nachystaný u nohy kýbl na blití. Pro mě velmi příjemné překvapení. Sice samozřejmě nemůže chybět pro mě naprosto nepochopitelná osoba čuráka koháka, který na mě asi za chvílu vyskočí, aj když otevřu konzervu fazolí...no nic. ()

marekspanel

Nevěřím tomu, že to takhle u nás funguje. Nevím prostě proč mi většina nových českých filmů přijde tak umělá, nerealistická..nebo je taková fakt teď doba..? To od Pelíšků nikdo neumí natočit pořádnou komedii.. asi ne, jelikož ta reflektovala jinou dobu. Pokud je tohle odraz dnešního Česka, tak "velebnosti du blejt". Bartoška ani prakticky moc nehrál. Role, kdy jen čumí a něco si myslí musela být vážně "náročná". Kvalitativně je ancábl ale celkem v pohodě. Překvapil mě Kohák, přijde mi, že jedinému role vážně sedla a jediný moment s ním byl vážně hezký (debata o otcovství). Zvrat Tatianiny postavy byl tak předvídatelný, že jsem měl co dělat, abych to dodíval. Proč vůbec někdo vydal energii a peníze, aby vzniklo něco tak zbytečného, nudného, něco co hloupě kategorizuje a odsuzuje mužské a ženské role, jako bychom byli všichni nešťastní, nesvobodní patroni. Možná nás takový film dělí nejen na náročné a nenáročné diváky, ale dělí nás Čechy jako takové, jak vnímáme svůj život a okolí, ve kterém žijeme. ()

tomino28

Sledování Teorie tygra bylo trochu smutným zážitkem. Smutným v tom smyslu, že film měl velký potenciál zpracovat vždy aktuální téma muži vs. ženy zábavně, poučně, sarkasticky a vlastně jakkoliv si divák představí. Místo toho jsem celou dobu čekal, kdy to tvůrci konečně rozbalí a film se rozjede. Měl jsem bohužel pocit, že se během natáčení zalekli a zůstali někde na půli cesty k cíli. Jedná se zkrátka o jeden z těch filmů, od kterých jsem měl na začátku určitá očekávání a na konci jsem musel vydechnout s lehkým zklamáním, že jsem neviděl výjimečný, ale "jen" slušný film. ()

KorenGeorge

Po delší době výborná česká komedie s velkou výpovědní hodnotou a celkově dobře zmáknuté filmové řemeslo. Herce vybral mně neznámý režisér Radek Bajgar výborně a na Bartošku a spol. je radost se podívat. Postavy včetně vedlejších zajímavé a komplexní i hudební doprovod zajímavý. Film ani chviličku nenudí, nadsázka je v daném žánru pochopitelná a sonda do duše muže a ženy velice nenásilná a přitom hluboká. V dnešní postmoderní feministické společnosti se, myslím, mnoho mužů dokáže identifikovat s pocity "vykastrovaného kocoura" veterináře Jana stejně jako mnoho dam s pocity jeho dominantní ženy, kdy oba mají svou pravdu, přes kterou vlak nejede; jenže žít potom společně je nemožné. Dále se mi líbila postava Vilhelmové, která si v pravý čas dokázala uvědomit, co je třeba změnit na svém přístupu k manželství, aby byla ještě šance zachovat a možná i zlepšit svůj vztah se svým mužem. Film se ale chová trošku nespravedlivě k ženskému pohlaví, stejně tak dominantní a uzurpátorští mohou být i muži s nejčistšími záměry vůči svým manželkám a partnerkám a výsledek dopadá stejně. Teorie tygra mi vychází jako hezký velice vtipný film o svobodě, vztazích, lásce, sobeckosti a nedorozumění, nad nimiž se můžeme s lehce hořkým úsměvem zamyslet. A starší ročníky, kterým se podařilo v manželství setrvat 20 a více let, musí tuto komedii ocenit ještě dvakrát tolik. ()

čertíček

Film prostě ze života :) ... téměř každý si v tom něco najde... někdy je až melancholicky depresivní (ale v tom dobrém slova smyslu). Ti, co hodnotí tento film jako odpad, či jejich koment je - hromada nechutných blafů - neví ještě nic o životě :))) ()

r007

Pro mě spíš zklamání. Začátek velmi hezký, možná se příběh měl víc držet pohřbu a posledního přání, tam to funguje výborně. Jakmile je ale hlavní hrdina sám, děj upadá do neděje a pár vtipných scén to nezachrání. Hlavní nedostatek vidím v tom, že všechna zajímavá témata byla jakoby nakousnuta, ale nedotažena do konce. Tedy kromě žen naprosto ovládajících své muže, a to tedy naprosto přehnaně. Ale můj názor je možná ovlivněn tím, že žádnou takovou v mé blízkosti neznám, takže nemám s čím srovnávat. Pan Kohák mi tam vůbec neseděl, ale patrně by mi neseděl v žádném filmu, protože se mi zdá, že neumí hrát...Naopak potěšil beauceron v jedné z hlavních rolí. ()

Nugat

Z těch tří hyen mi bylo tak zle, že jsem měla tendence od filmu odejít. Naštěstí Bartoška se svou touho po svobodě mě udržel. Velmi vtipný a podařený český film. A dobrý konec na závěr, že dcerka Olga se stihla ještě napravit - příběh odvolaného ředitele ústavu mi tu chybí - patrně by pokazil happy závěr.... ()

kachnacekk

Tenhle film by měly povinně všechny dospívající ženy, aby pochopily, že uvázat si mužskýho na provaz se jim dřív nebo později vymstí. V ideálním případě by to pak měly pustit i svým matkám, které se o domestifikaci ještě stále pokouší. Hlavním sdělením filmu od mužských ženám je: "Ženský, nechte nás dejchat, my vás budeme milovat a budeme se k vám chtít vracet." :) ()

luki00

Film teorie tygra.. nechtěl jsem jít ale nakonec jsem udělal dobře. Po dlouhé době perfektní český film se skvělým hereckým obsazením.. Klobou dolů před Bartoškou Balzerovou..Super děj a možná i pro někoho rada do života :-) ,tak jak sem neuznával Koháka tak tady zahrál perfektně.. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017