Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Toumyk

Řekl bych že první díl byl z celé série jednoznačně nejlepší...vtipný kreace, který tam předvádí Depp mě místy fakt ubíjeli...zároveň chálím taky soundtrack a slečnu Knightley .. ()

Emilii

Dívat se na to dá pořád dokola, vždycky se zasměju a pokaždé jsem napnutá, aby jim to vyšlo - všem! Super dobrodružství a výborná muzika! Prostě jsou tam samá herecká Esa - bomba film! ()

papuchalk

za mě jen jedna. ani muj nejoblibenější herec s tim nic nezmůže a ani napodruhé to nedokoukám. nebaví ve všech směrech. Je to dlouhý, nic se tam pořádně neděje, žádný fórky, žádný dobrodružství, akce jak z pohádky pro 8mi leté děti. Postavy spolu nefungujou a nepatří k sobě. Orlando s Deppem jsou dva cizí chlapi. Baví se spolu jen proto, že to někdo napsal do scénáře. Je to sterilní a chladné až hrůza. ()

Saros

Opravdu unikátní oživení pirátského dobrodružného žánru.To se musí nechat.Z Ostrovem pokladů a Pirátech nejlepší film v této kategorii. Depp brilantní(vůbec mi nevadilo,že je tak zmalovaný), exteriéry překrásné, kostýmy geniální, zápletka originální.Co víc si přát…snad jen další díl. ()

adamcikv

Již velkolepý začátek naznačuje, že se jedná o skvělý film. Příběh dostal rychlé otáčky hned ze začátku a udržel si je až do konce. Navíc skvělá hudba Hanse Zimmera krásně doplňuje akční scény, zvláště pak souboj Johnnyho Deppa a Geoffreyho Rushe. No a bombastické finále - co dodat? Snad jen to, že Gore Verbinski opět splodil něco skvělého. ()

waltosin

Já moc piráti nemusím, tak jsem si řekl že to s tímhle zkusím. Výsledek byl obrovské nadšení, neodolatelný a velmi vtipný Jack Sparrow jak mám správný pirát být (jiného si ani nedokážu představit). Příběh o pirátech co chtějí vrátit svůj život jako byl dřív, ale pak zjistí že nesmrtelný není tak špatné( líbila se mi opička). Můžu na to koukat pořád a stejně se u něj skvěle bavím a to hlavně díky Jacku Sparrowovi neboli vynikajícím Johnny Deppovi. :) ()

x_ander

Curse od the Black Pearl je filmem, který tu šílenou mánii po pirátech začal. A nutno říci, že začal naprosto dokonale. Přivedl skvělé dobrodružství plné vtipu, svižné akce, nádherné hudby, dechberoucích efektů a především Jacka Sparrowa. Pokračování už tak povedená nejsou, ale tady musím sáhnout po 5 hvězdách. Ve své době mě totiž první díl pirátské série ohromil, a tento úžas se mi vybavuje i dnes. Jde o prototyp naprosto bezchybného dobrodružného filmu. ()

Ltblue

Skvelé vizuálne efekty,výprava,herci proste všetko čo patri k dobrej dobrodružnej komédii zo štipkou akcie.Ted ak neprehánam ()

VirglCZ

Po působivém Kruhu Verbinského další výborný filmový počin. Samotný příběh je dost klišovitý a předvídatelný, jak už to u tohohle typu filmů bývá, ale Piráti se mohou pyšnit výborným hudebním doprovodem (celkově zvuky včetně dabingu dopadly na jedničku), výbornou režií a prací s kamerou, po delší době skvělými a osvěžujícími vtípky, skvělými triky a taky jistou logičností (na rozdíl od dalších dílů). Rozhodujícím faktorem ale bylo, že jsem se po celých cca 135 minut ani jednou nenudil, a to ani když jsem film viděl po druhé, třetí... A co více od filmu můžete chtít? Johnnyho Deppa ve vrcholné formě chrlícího jednu hlášku za druhou? No dobře, toho taky. ()

Jaffaro

Piráti z Karibiku ma dostali. Neskutočne som si ich zamiloval. Milujem filmy ktoré sú plné akcie, dobrodružstva, romatniky alebo humoru. V tomto filme je všetko. Zaujmavý príbeh, perfektný scénar, žiariaci Johnny Depp atď..... Piráti sú pre mňa perfektní. Gore Verbinski to zmákol veľmi slušne a samozrejme Badelt svojou hudbou pridal Pirátom ešte viac. Klobúk dolu. ()

Tr3n

Velice příjemné dobrodružství především díky své hravosti a dvojici ústředních pirátů v podání J. Deppa a G. Rushe. Dojem trošku kazí zbytečně přepálená stopáž a O. Bloom v jedné ze svých dalších nevýrazných rolí. ()

lobo87

Veľké prekvapenie Gore Verbinskeho. Od režiséra Kruhu by som nečakal takú vydarenú dobrodružnú plavbu po Karibiku. Postava KAPITÁNA Sparrowa zostane nesmrteľná a výkon Johnnyho Deppa je neuveriteľne zábavný. Keira a Orlando si hrajú svoj príbeh, ktorý je síce tiež kvalitný, ale bez Jacka by to nebolo ono. Neuveriteľná zábava, výborné efekty, strhujúce boje na mori. V rámci žánru určite TOP... 85% ()

davistercz

Když jsem to poprvé slyšel,řekl jsem si že je to nějaká prkotina,ale opak byl pravdou.Tohle byl opravdu vydařený kousek!!! Nejen že ve filmu hrajou výborní herci,ale je tu zde i kapka humoru,lásky,přátelství a zla. Johnny Depp snad v nejlepší formě,kterou jsem kdy viděl.Celý film také doprovází výborná hudba od Badelta.Škoda,že ostatní díly jsou už na tom hůře.. prostě první díl z Pirátů byl nejlepší.. ()

Todd_Hewitt

Tohle je rozhodně moje srdcovka...Nezapomenutelný Johnny Depp v jeho osudové roli Jacka Sparrowa. Skvělé obsazení, parádní triky, originální zápletka a akce. ()

LordMack

Tady snad není co vytýkat. Impozantně naroubovaný běžný dobrodružný příběh na super výpravu, obsazení, a scénář. Mňam. Keira je tu ještě super hot, Orlando je příjemnej trouba, no a Depp? Rush si jede svoje a všechno odsýpá, divák se baví, fandí, a řehtá smíchy (a blood, A BLOOD. Excuse me, sorry, excuse me. Impossible... No, improbable). ()

route60

Dobrodružný film se vším co k tomu patří, hodní i zlý piráti, nebojácný hlavni hrdina, humor ,nadsázka jednoduše pohodový film s úžasným Johnny Deppem v hlavní roli který strhl veškerou pozornost Pirátu z Karibiku na sebe a je škoda že vznikla zbytečná pokračováni ale peníze jsou až na prvním místě tak se nelze divit. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert