Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Djkoma

Velmi zábavný film, na který se kvůli Deppovi, Keire Knightley a možná i Bloomovi stojí za to jít podívat. Tento film vytáhnul filmy o pirátech z hlubin oceánu a postavil je na novou startovací dráhu. Gore Verbinski odvedl skvělou práci a i přes pár chyb scénáře(halvně co se týče nesmrtelnosti jedné postavy :) ale aby to nebyl spoiler tak to radši fakt nepovim :). Doufám, že obě pokračování budou minimálně stejně zábavné... ()

gouryella

Film nabízí to pravé dobrodružství, napětí, spoustu soubojů a dalších akčních scén. Po této stránce mu prakticky není co vytknout, skvělá je také triková stránka. Ovšem zcela zbytečná je délka filmu, který je tak zbytečně protahován a především konec působí již značně unaveným dojmem. ()

Renton

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Pamatuji, že tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. V kině jsem ho ignoroval, i to DVD mi doma leželo pěkně dlouho než jsem se odvážil a pustil si piráty k tělu. Po více než dvou příjemných hodinách filmu jsem litoval toho odkládání.. Ústřední obsazení snímku je více než příjemné. Bloom neškodí a na překrásnou Keiru je prostě radost pohlédnout. Jenže všechny převyšuje Johnny Depp, jeho postava je tak osobitě ztvárněna, že dostává až kultovní status. Výborná je také režie, skvěle navazující na taktéž dobrý, lehce stravitelný scénář. Zkrátka, vynikající dobrodružná letní podívaná a další Jerry Bruckheimer nářez. 90%. ()

Anthony

Občas člověk potřebuje vyčistit hlavu, pořádně se pobavit a všechny starosti nechat před kinem. Pirátům se tohle skvěle podařilo. Moc se mi líbila melodická hudba, spousta humoru, trikové scény a neuvěřitelná postava Jacka Sparrowa (Johnny Depp je machr). Ovšem film mohl být skutečně o něco kratší a akční scény mohly mít větší spád. ()

Superpero

Když už popkornová zábava tak takováhle. Skvělá, svižná, nenudící se skvělým obsazením hudbou režií a vším co k tomu patří. Viděno asi šestkrát a furt mě to baví. Geoffrey Rush by byl za takovýhle výkon v každém jiném filmu glorifikován, měl bohužel tu smůlu, že natrefil na Deppa v životní komediální formě. ()

Fr

že ženská na palubě přináší smůlu, ví každej. to, že piráti jsou veselí chlápci je taky jasný. ale vtipnej může být bejt jenom jeden. jack spaarow! s pirátem kterej nekrade, ale rekvíruje a podvádí, protože je pirát, nás čeká spousta veselých zážitků. na děti, je tu pár drsňáckejch scén, ale co čekat od pirátů! vše nahrazuje všudy přítomný humor a dospěláci se jistě pobaví i při drsnějších scénách. proto nikoho nepřekvapí, že na konec všechno dobře skončí. jako v pohádce. ()

Nathalie

aneb Jak alternativec Depp k pirátskému bruckheimerovskému pokladu přišel a všem ostatním místo na slunci, potažmo na světle kamer uloupil:) ()

Dever

Verbinskemu sa podarilo natočiť impozantné dielo,ktoré nemohlo byť lepšie obsadené ako je a herecká genialita Johnnyho Deppa je nenahraditeľná. Fakticky film tak dobrodružný a komický ako málo ktorý iný.................Soundtrack Klaus Badelt: 1. Fog Bound [2:16] ,2. The Medallion Calls [1:52] ,3. The Black Pearl [2:16] ,4. Will and Elizabeth [2:08] ,5. Swords Crossed [3:15] ,6. Walk the Plank [1:58] ,7. Barbosa is Hungry [4:06] ,8. Blood Ritual [3:32] ,9. Moonlight Serenade [2:08] ,10. To the Pirates' Cave! [3:30] ,11. Skull and Crossbones [3:24] ,12. Bootstraps' Bootstraps [2:38] ,13. Underwater March [4:12] ,14. One Last Shot [4:46] ,15. He's a Pirate [1:32], ()

Viktooorka

Děkuji jednomu nudnému odpoledni a jedné nejmenované televizní stanici HBO. Díky nim jsem nikdy neplánované Piráty z Karibiku dostala do své topky filmů. Ale samozřejmě za to nemůžou jen oni. Kromě zábavného scénáře, skvělých triků, krásného papouška, slaďoučké opičky, můžou za mou lásku k Pirátům hlavně herci, lépe řečeno herec. Tím není Geoffrey Rush, ani Orlando Bloom, ani Jack Davenport, jednoduše to není nikdo jiný než Johnny Depp, který si právě díky téhle roli získal mé srdce (ostatní pánové prominou) navěky :o) Jack Sparrow je jedna z nejzábavnějších postav, kterou jsem zatím viděla. A být všichni piráti jako on, nechala bych se „rabovat“ neustále :o) On ve spojení s již jmenovanými pány, Keirou Knightley a všemi ostatními vytvořil nenáročnou ale hlavně nezapomenutelnou podívanou plnou akce a zábavy :o) Vyplouváme! ()

novoten

Určitě nejkomplexnější, logicky nejsamostatnější a s odstupem i jasně nejlepší díl ze série. Verbinskimu tehdy pod Bruckheimerovým dohledem vyšlo snad všechno, co mohlo, hlavně co se herců týče. Bloomovi stačí dělat ze sebe nevinného kováře, Keira je tradičně k sežrání, Rush jaksepatří slizký a výkon Johnnyho Deppa se stačil už po několika týdnech stát kultovním. Dokonalý příklad zábavného dobrodružného filmu, na který se dá dívat pořád dokola. ()

Kordus

Depp a Rush prostě vedou film a ostatní postavy si sem tam něco přicmrndnou... Ale stejně jsem zvědavej, jak si poradí s dvojkou... ()

tron

"Si najhorší pirát, o akom som kedy počul." - "Ale počul si." Vďaka parádnou hudbou obohateným PIRÁTOM KARIBIKU si vždy spomeniem, že Hollywood je tu hlavne preto, aby nás bavil. Soľou a rumom nasiaknutá plavba, plná skvelých prírodných scenérií, inteligentne vybraných a zručne nakombinovaných hercov, divokej akcie a skvostného humoru, plného historiek z osemnástej ruky ("...a potom zo mňa urobili náčelníka." alebo "To preto,lebo si nebol v Singapure."). Snímka občas stagnuje (no jo no, 143 minút je 143 minút) a Keira Knightley s Orlandom Bloomom nedostali zaujímavé postavy resp. sa naplno rozbehli až v dvojke a trojke. Ale kto by stíhal držať krok so všetkými masťami mazaným kapitánom Čiernej perly Barbossom v pôvabnom podaní oscarového Austrálčana Geoffreyho Rusha! Lepší je už len Johnny Depp, za svoj sfetovaný bisexuálny výkon nominovaný na Oscara. Jou-ho-ho, pirátsky život, ten je môj. ()

B!shop

Konecne nejakej poradnej film o piratech. Pribeh to ma docela slusnej, hudba je skvela a triky vyborny. Porad se neco deje takze se nebudete nudit i kdyz par hluchejch mist se tu najde, ale ty jsou asi v kazdym filmu. Herci se snazi, Orlando, Keira, Rush i ostatni sou v pohode, ale na Deppa nemaj. Jakmile se obevi na scene, hodnoceni filmu stoupa rapidne nahoru. Trosku mi jen vadil jeho prehnanej make-up v kterym vypada trosku jako devka. Bez Deppa by to nebylo ono, ale na druhou stranu mi prislo, ze by se tam spis hodil nekdo starsi a osklivejsi. Vsichni pirati vypadaj jak stary morsky vlci a Depp je tam trosku jako pest na oko, vypada trosku jako manekyn, ale to je jen detail, kterej vyslednej dojem z filmu nepokazi, diky Deppovo skvelemu herectvi. Kombinace dobrodruznyho filmu s kostlivcema-piratama se spoustou forku dopadla vyborne, takze jednoznacne 5* a navic film porad sleduje tu hlavni dejovou linii a netristi se na spoustu malejch pribehu, jako u druheho dilu. ()

Oskar

"Dnešek si zapamatujete jako den, kdy jste málem chytili... kapitána Jacka Sparrowa!" Jsem moc rád, že jsem překonal vlastní předsudky (Pcha! Bezduchý popcorn Jerryho Bruckheimera) a podíval jsem se. Někdy loni touto dobou jsem si z lenosti nechal narůst bradku a knír, načež mi dva lidé nezávisle na sobě řekli, že vypadám jako Jack Sparrow (ačkoli jsem blond a dredy, korálky či jiné legrace nenosím). A protože zrovna v tom týdnu ši Piráti z Karibiku v televizi, mé ješitné já se chtělo přesvědčit, zda je to přirovnání důvodem k hrdosti nebo k žalobě pro urážku na cti. :o) Na telecího Orlanda a Keiru jsem nebyl zvědavý, čekal jsem jen na Johnnyho Deppa - a dočkal jsem se entré, které mě přibilo ke křeslu. Za znění senzační hudby, která mohla být patetickým hrdinským motivem stejně jako jeho laškovnou parodií, se zjevil stoický pirát, vplouvající do přístavu na potápějící se lodi. Klidným krokem člověka, jemuž se podobné lapálie dějí třikrát týdně, vykročil z plachtoví na molo a rutinovaným způsobem setřásl výběrčího mýta, v němž jsem poznal poručíka Grubera z Haló, haló!... Mám velmi rád Johnnyho Deppa, ale postavám, které hraje, většinou až postupně přicházím na chuť. Kapitána Jacka Sparrowa jsem si zamiloval od tohoto prvního momentu. Akce se pak rozjela, než bys řekl johoho, a po definitivním potvrzení, že je to KOMEDIE (to jsem do té doby vůbec nevěděl), jsem se rád dodíval do konce. Poprvé, ale zdaleka ne naposled. Dodnes jsem Prokletí černé perly viděl asi desetkrát a poznal, že opakování je matkou obliby. Po druhém vidění si mě získal i záporný kapitán Barbossa, po dalším věrný Gibbs (vycházíme-li z Deppova názoru, že piráti byli něco jako rockové hvězdy své doby, pak je pan Gibbs Jackův manažer a promotér - historka s želvami je ohromné PR), nakonec i ta dvě telata atd. Následující pokračování dokonce zatmelila mezery v logice a zpětně dodala ději prvního filmu možnost vícečetných interpretací, takže věřte nebo ne - Dnešek si zapamatujete jako den, kdy milovník antikvárních konverzaček dal akčnímu spektáklu 100% ()

dO_od

// Pořád nejlepší pirátská story, jakou jsem viděl. A to nejen proto, že je to tak krásně staromódně natočený, nebo že mi to připomíná moje šílený GP Zorro: Tajemná tvář. ()

emma53

I když tenhle typ filmů moc nepreferuji, tak tady jsem se s těma kostlivečkama výborně bavila a nebýt Jacka v roli Johnyho, určitě by to nebylo to pravé ořechové. Jeho zjev s uhrančivýma očima neměl chybu a byl okouzlující, takže ho nešlo nemilovat. Já být Elizabeth....... ()

monolog

Nebýt famózního Johnny Deppa a o nic horšího Geoffrey Rushe, byl by to jen další film na jedno použití. Po prvý je to totiž super jízda, podruhý (o rok později) už jsem se i nudil a potřetí se na to podívám až zas za hodně dlouho. Ne že by to nebylo zábavný, ale spoustykrát je to dovedený k absurditě (různé ty přiblblé souboje), hláškami se nešetří, ale většinou to je humor jen opravdu na první poslech nebo čistě pro efekt, a pak taky je to chvílema dost zdlouhavý. Největším zklamáním je pro mě Jonathan Pryce, kterej sice nedostal moc prostoru, ale co dostal, to prasil a jeho konečnej náhlej přerod v dobrodinného hodného místodržícího je neuvěřitelnej. No a hlavní milostná trojka (respektive dvojka, protože třetí byl mimo vždycky) mě přiváděla k vzteku. Ti byli nejspíš původně plánovaní jako hlavní postavy, ale Johnny je zastínil opravdu dokonale. Ti dva, a nebudu zastírat, že proti Bloomovi i Knightleyové jsem nejspíš zaujatej, mě dokážou zkazit cokoliv, kde se objeví. Možná tou svou nevýrazností nebo že jejich "hraní" předstírají pouze mistři střihači, a nebo jen faktem, že mi jejich postavy jsou málokdy sympatický třeba jen jako obyčejní lidi. Jakoby jim nedokázali dodat trošku lidskosti a ukazují jen tu dvojrozměrnost jejich charakterů. A nebo je prostě jen nemusím od pohledu. Ale zbytek se dal a když člověk nepřemýšlí moc do hloubky nad divnýma věcma (například dodnes nechápu, proč potřebovali zrovna Turnerovu krev), tak ani nemá pocit nedokonalosti. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert