Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Monisek

Tak na tenhle film se můžu dívat pořád dokola. Neomrzí, baví a má stále šmrnc. Johnny jako praštěný kapitán Jack Sparrow je prostě boží, krásná Keira v roli Elizabeth k zulíbání a Orlando ve svém přirozeném vzhedu s hnědými kukadly také není k zahození. Je to jeden z těch filmů, které prostě musíte vidět. Má spád, má humor, má skvělou hudbu a celkově vás prostě bude bavit. 80% ()

rusty09

Tenhle film mě prostě chytnul když sem ho viděl jako malý. A to jsem vůbec netušil, že bude takhle slavný, nebo dokonce že v něm hraje Johny Depp. Do teď mě baví on i ostatní díly. ()

111tom111

Piráti z Karibiku a všude proslulý kapitán Jack Sparrow!Říkám si ...byly by piráti opravdu tak dobrý film kdyby hlavní postavu nezahrál Johnny Depp ?...Jistě že ne právě díky ulítlému pirátu je tento film tak oblíbený.Jinak ve filmu je samozřejmě mnoho jiných dobrých herců ..ale pod šíleným tempem Deppa,často bohužel dost zaniká jejich herecký výkon.Johnny ve vrcholné formě!Gore Verbinski dostal sem parádní nápad udělat z posádky mrtvou posádku (prokletou),černá perla je taky velice povedená a celkově efekty ve filmu se mi líbí...dost líbivá je okolní krajina.Hudbu dodal výborný Klaus Badelt..jeho hudba dodává filmu tempo a rytmus.Noo povim vám jednička je sice dokonalá ve všech směrech ale i tak si myslim že 2 a 3 jsou lepší ..nevim proč...snad proto že je tam víc akce.ve filmu se krásně kombinuje napětí,akce a všelijaké vtipné hlášky Jacka:D...byl bych docela rád když by natočily i piráty 5...6.... a myslim že zisku se nemusí obávat :) ()

Mallyyy

První a nejlepší díl. Charismatický Johnny Depp v čele. Ještě tu není ta ,,romantická'' dvojice zas tak viděna... Což je moc dobře, protože další dva díly jsou díky tomu nahovno. ()

melloun

Johník dostal šanci hrát po svém a roli si evidentně užil. Úspěchu prvních pirátů také určitě pomohlo, že se v poslední době vůbec netočily žádné filmy s touto tématikou. Oceňuji především vtipnost, neobvyklost, a že příběh není jen hloupá splácanina. Dále je to stopáž přiměřená kvalitě celého filmu (klidně bych však i ubral), což už se 100% nedá říct o pokračováních, které jsou natažené a jsou točené pouze na efekt. ()

Bozvav

Perfektní vizuální mňamka, ve které naprosto exceluje Johnny Depp. Skvělá podívaná, ke které není co dodat. Za mne plný počet. ()

sirien

Popcornovka. Fakt dobrá popcornovka. Akce, hlášky, nadsázka, humor, romantizovaný piráti, nemrtvá opička... (jen mi někdo prosím vysvětlete, k čemu tam sakra bylo tolik Legolase a tý anorektičky - bez nich by tam bylo mnohem víc místa pro piráty) ()

zdeny99

Nechápu, co z tohoto filmu o Jacku Sparrowovi každý má. Podle mě je to jen průměrná podívaná, kterou již téměř každý viděl a i z toho důvodu ji musí vidět i ta trocha lidí, co ji neviděla. Podle mě se na ní dá vyzdvihnout pouze hudba, která byla excelentně drásající a pirátská posádka složená z koster a duchů. Vše ostatní je takové zvláštní, fantastické až divné. A nejdivnější je kapitán Jack Sparrow, který podle mě je pouhým šaškem. Rozhodně pro mě není prototypem pirátského kapitána jako tomu je u Johna Silvera z Ostrava pokladů. [77520. hodnocení, 1106. komentář, 84%, 511. nejlepší film, 63. nejoblíbenější film] ()

inachisio

Vynikající hudba, příběh i herci. Film mám velmi ráda, především kvůli prostředí a hereckým výkonům. Rovněž musím pochválit hudbu, fantastická. ()

Aurus

7,5/10. Piráty z Karibiku jsem vždycky chtěl vidět od prvního až do posledního dílu ale tak nějak sem zapomínal a teď po X-Menech se vrhám na sérii Piráti z Karibiku. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na druhý díl. ()

Tequila

Když už film s piráty, osobně bych raději nějakou poctivou historickou řezničinu, než pohádkově laděné, humorem odlehčené dobrodružství. To ale nic nemění na tom, že v kategorii nezávadné rodinné zábavy patří film rozhodně k vydařeným kouskům. Zručně zrežírovaná (byť logicky poněkud vyměklá) akce, skvěle načasované vtípky i nějaká ta romantika, to vše je zkombinováno v tom správném poměru a obaleno náležitě velkolepou výpravou. Johny Depp pojal svou roli s patřičným nadhledem (expresivní mimika + přehnaná gestikulace) a skvělým smyslem pro nadsazenou situační komiku. Strhává na sebe veškerou pozornost a s úspěchem drží snímek i ve slabších momentech. Také Geoffrey Rush si padoucha labužnicky užívá, z půvabů Keiry Knightley vám vypadnou oči a vůbec celé herecké obsazení je mimořádně šťastné. Škoda jen, že je film - vzhledem k jednoduchosti zápletky a přímočarému, řídkému ději - evidentně příliš dlouhý, místy ztrácí potřebný tah a trochu se vleče. Možná díky tomu trvalo dost dlouho, než se rozplynul můj prvotní pocit, že Piráti nemají ten správný říz. Kdybych to viděl v deseti, jsem nadšením bez sebe, takhle jde o zábavný, přes zdařilé digitální efekty příjemně „starosvětský“ dobrodružný kousek, který mi připomněl bijáky mého mládí. ()

Johnny

Pravé orechové dobrodružstvo s prímesou fantasy na čele s vynikajúcim Johnny Deppom. Efektné efekty, výborný soundtrack, čo viac ešte taký film potrebuje? Už len spokojných divákov. ()

Kochanski

Film, ktreý z podprůměru táhnou pouze herci. Lépe řečeno herec... K. Knightley a Orlando Bloom nedostávají moc prostoru, ona se pořád tváří vystrašeně a on statečně... J. Depp je sice opravdu opravdu skvělý, ale stejně jsem se nudila. Nezbývá než souhlasit s Tosimem byla to NÜDA! ()

Lindushka

Veľmi príjemný oddychový filmík s dopackaným záverom. :) Bez Johnnyho Deppa, ktorý hral perfektne by to bolo ale asi dosť o ničom, jeho postava sa mi veľmi páčila, zato Orlando Bloom ako vždy katastrofa... Tomu by som iné role ako Elfov zakázala! Ešte by tak mohol robiť komparz v nejakom filme o raji - s kamenným ksichtom sedieť na obláčiku a hrať na harfu. ()

#47

Myslíte si, že je to popkorn...ano je, ale mě tenhle popkorn chutnal jako pravý kaviár! Připadá vám to kýčovité a komerční...možná, na mě to ale působilo zábavně a svěže a strávil jsem u Pirátů příjemné dvě hodinky. Depp je opravdu zábavná postavička a bez něj by film byl poloviční. Vizuální i hudební stránky jsou také perfektní...co víc si přát...doufám že druhý díl bude alespoň stejně dobrý! ()

Marsello

Na Deppa sa môžem pozerať v čomkoľvek a nikdy mi v ničom nevadí. Tu mi dokonca tak zapasoval, ako mi nezapasovalo už dávno nič. Rush je tiež bez debaty. No a mladá dvojica ujde. Skvelý snímok. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert