Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

gombarix

Pirátské filmy mě obecně nebaví, z krásy Keiry Knightley nijak neteču, khůl prezentace Johnnyho Deppa mi připadala spíš trapná. Ale natočené to je dobře, to zas jo. ()

optimus0s

Skvělá letní . zábava se vším všudy. Romantická zápletka zde nechybí. Dobrodružná zápletka zde nechybí. Skvělé digitální triky zde nechybí. A v neposlední řadě také krásní herci (hlavně Keira:-D). Na dvě a půl hodiny můžete klidně vypnout mozek a žít v Karibiku. ALE jen to jen oddychová, letní zábava a podle toho je taky natočená. Spousta trapných klišé jí na hodnocení nepřidala, spíše ubrala. Proto ty 3 hvězdičky. ()

wictoria

Skvělý projev Johnyho Deppa, hraje to fakt úžasně. Ale možná mohlo zůstat jen u tohoto jednoho filmu, ty další jsou čím dál horší, přestože přibylo několik dalších hereckých hvězd ()

merigieren

Příběh a příliš dlouhé souboje trochu nudí tak na 3*, ale jak se objeví Jack Sparrow tak můžete čekat nečekaně propracované a komické ztřeštěnosti. Jako pirát vypadá zhuleně podle pohybů, prostě skvělá postavička. Na druhé straně stojí hezká princezna a její princ s krví, jež musí být prolita, což sem trochu nepochopil proč ?. Je to celkem efektní podívaná na 3* za povedené vtipy dávám * navíc... ()

inutihar

Výborná letní zábava, která naštěstí není tak přeplácaná jako následující dva díly. Čtvrtá hvězda za tu scénku na ostrově, kdy Jack Sparrow zjistí, že mu Elizabet pálí zásoby rumu. ()

DHDV

První film trilogie na kterou se bude hodně dlouho vzpomínat! Film je postaven na hodně vysokém rozpočtu a hodně skvělém Deppovi, kterého jen tak někdo nepřekoná..... ()

Eluin

Klasická popcornová zábavá plná klišé, jež je ale okořeněna o hezkou nadsázku a místy docela dobrý humor. Stejně tak J. Depp je ve své pirátské roli dobrý a přesvědčivý. Piráti z Karibiku jsou filmem víceméně rodinným, krev tu neteče, záběr na mrtvé skoro není, navzdory tomu, že se po velkou části filmu bojuje. U sledování jsem se nenudil, je to příjemná zábava trochu ve stylu Indiana Jonese, prostě takové dobrodružné pobíhání sem a tam, plnění úkolů a dost velká dávka romantiky na konec. To je ale také pochopitelně vše co film přináší, takže proto ty 3 hvězdy. ()

Heroine

Překvapivě výborný film. Vtipný, svižný, originální, plný neskutečně vtipných soubojů s geniální choreografií, a k tomu mužské role geniálně obsazené. Například Geoffrey Rush mi přijde ještě lepší než Johnny Depp. Prostě bez chyby. Samozřejmě mi film do jisté míry kazí Keira Knightley, kterou nesnáším. Ale není tam tak často, aby mi to zkazila úplně. Orlando Bloom a ostatní to zachraňují. Výborná podívaná, skvělý scénář, a k tomu nepřekonatelná hudba Hanse Zimmera. ()

johnywalker

Prostě klasika... Johnny Depp, jakožto Captain Jack Sparow je opravdu nepřekonatelný, rozhodně jeden z nej filmů....tenhle film je v mé top 10 za celou sérii! ()

hororwatch

Úžasnej film. Já dávam 3* už jen za výkony Deepa ten zbytek je dobrej doplňek. To platí i pro zbytek dílu . Ale abych mu až tak moc nenadržoval tak Rush v 1 a v 3 je taky skvělej. ()

Hapretor

Jack Sparrow nepochybně pirát-sympaťák k pohledání. Orlando Bloom mě sral už od začátku filmu, ale Keira Knightley to vykompenzovala svou hezkou tvářičkou. Dobrý vtipy, děj nenudí-odsýpá, na zpříjemnění večera velmi vhodné. Ale na více projekcí již ne. ()

John8

Tohle jsem opravdu nečekal, z ničeho nic tu máme čtyři postavy, jejichž osud se vzájemně proplétá v touze zachránit jeden druhého. Je to nové, je to svižné je to zábavné. ***** ()

figliar

Postava Jacka Sparrowa je ako na mieru ušitá pre Johnnyho Deppa. Jeho unikátne pohyby, gestá a správanie vytvárajú tú najoriginálnejšiu postavu, ktorú je schopný zahrať iba on. Problémy, z ktorých vždy len tak-tak vykĺzne, akčný a napätý dej robí z tohto filmu klasiku a vytvára výbornú príležitosť na úspešnú filmovú ságu. Pre mňa veľký plus za Zimmerovu hudbu. ()

Wargoo

Bez pochyby najlepšia a najvydarenejšia časť Pirátskej ságy... Samozrejme ! Piráti neboli takí obohratí, aby sa toho niekto nechytil a neurobil z toho jeden z najziskovejších začiatkov série, jedinečný a nevyspytateľný Johny Depp alias Jack Sparrow, pardon, Kapitán Jack Sparrow... + ďalšie hviezdne obsadenie, či už Geoffrey Rush, Orlando alebo Keira... Celý film je jedna obrovská šou, pri ktorej som sa nenudil ani na malinkú sekundu. Dokonalé efekty nemŕtvych pirátov počas prechádzky po dne mora pri svetle mesiaca sú pre moju filmovú dušu nezabudnuteľnou súčasťou tohto skvelého pirátskeho skvostu. Mrzí ma, že Johny nepremenil oscarovú nomináciu, ale neuberá to nič na fakte, že je to bez pochýb najlepší pirátsky film aký som kedy videl. 5***** a 85,933% ()

Jakira

První film, který jsem viděla v kině s titulky a který mě přivedl mezi zastánce původního znění. I když zrovna původní dabing s Jakubem Saicem mám paradoxně u tohoto filmu docela ráda. Co říct, jeden z mých nejoblíbenějších filmů, u kterého se dokážu smát i poté, co ho vidím podvacáté. Skvělé obsazení a Deppova životní komediální role, protože jeho Jack je osobnost, která se vepsala do dějin kinematografie. Stále mě dokáže rozesmát jen svou chůzí a pohazováním rukama, nehledě na skvělé hlášky. Navíc pirátské dobrodružství je skvělým tématem pro letní odpočinkový biják, který nemá žádné velké ambice, ale svůj cíl, pobavit, splňuje na 100%. No a kdybyste se mě zeptali před těmi osmi lety, určitě by ve výčtu kladů byl i Orlando, kterému to tam vážně seklo :D ()

char_t

Blockbuster pro jednadvacáté století - perfektní výprava, kupa hereckých hvězd, příběh je jednoduchý, ale šlape pěkně. A Depp s touhle postavou vstoupí do zlatého fondu, podobně jako třeba dřív s Edwardem. ()

BeranSon

Úroveň je v jistých mezích velmi slušná, což se odráží na na pěkně dosazené hudbě a vizuálně zdatnému zpracování. Děj je teda ale pěkně suchý, naprosto nepůsobivý až hrůza. Všichni musíme ovšem uznat že bez Jacka Sparrowa v podání Jonny Deppa by to nemělo smysl. -6/10 ()

MickeyStuma

Pirátský snímek se vyjímá až estrádní zábavou plnou úžasných efektů, skotačivých momentů, ohromnou výpravou a svou ryzostí. Jonny Depp si svoji roli užívá a dává do toho vše. Faktem je, že místy je to značně přeplácané, ale na druhou stranu, zábava je prostě zábava. Fantasy příběhu nijak neubližuje a naopak tomu dodává jisté kouzlo a přesvědčení. Pirátských filmů do uvedení tohoto moc nebylo, a tak se jeho úspěch i mohl předpokládat, i když to byl ohromný finanční risk. Ale vyplatilo se. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert