Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

chrispe

Kdyby nebylo Deppa, tak bych ten film hodnotila hůř. Netajím se tím, že dobrodružné filmy moc nevyhledávám a Piráti mě bohužel nedokázali zaujmout. Další díly si nechám ujít. ()

HOFMAN

Skvělý oddechový dobrodružný film. Johnny Depp je prostě boží, Keira Knightley je kočka, i když spíše od krku nahoru a Bloom nic nepokazil. Škoda že další díly nemají stejnou kvalitu. ()

Mayers

Depp odvedl pirátům výbornou službu. Zejména díky němu se při vyslovení slova PIRÁT většině lidí nevybaví černoušek se samopalem na člunu. Navíc film zdobí velmi dobrá výprava a pár svěžích, zábavných scén. Zato Orlando neměl měnit luk za bambitku. ()

Hpatrik

Příjemná dobrodružná jízda! Skvěle se na to kouká, ještě lépe se to poslouchá (dnes už notoricky známý, nádherný soundtrack z Zimmerovi dílny) a ani herecky to určitě nezklame. Scénář neřešíte, prostě se jen bavíte. Nadčasová klasika! ()

Kingjiri

Takhle má vypadat správnej blockbuster. Oddychová zábava, který nescházej nápady, hvězdnej casting (kterej má co hrát), vtípky, hlášky, rozsáhlá výprava, akce, promakaný vizuální efekty nebo chytlavej hudební doprovod. Do doby "Pirátů" by mě nikdy nenapadlo, že by se dala nakroutit takhle koukatelná pirátská fantasy podivaná, ze který nevznikne prapodivná slátanina. Pátá slabá hvězda za Deppa, vizuál a Badeltovu hudbu. ()

Plechpetr

"Já jednu znám. Ta má bejt moc rychlá. Černá perla." Co je mi po Perle, vždyť mám Golfa. Ale Jack, ten radši loď, a ja si jeho putování, okrádání a vše co s ním souvisí mimořádně užil. Hlavně jeho grimasy byli skvělé. ()

KafuR

Výborné v jednotlivých scénkách, které nepostrádají nápad, švih, dobré triky a hlavně výborného Deppa, jehož ztělesnění Sparrowa vyneslo filmu oblibu, peníze a nejméně čtyři další pokračování. K tomu vůbec ne slaboduchý scénář, který se nebojí několikrát překlopit děj, výtečná Badeltova hudba a suchý námořnický humor. Jenom celé to pohádkové pozadí a ztělesnění nemrtvých moc neladí k jinak rádoby reálnému ději a přihlouplý konec k uspokojení mas nejlépe vidět jednou a pak už jenom přeskočit. ()

Ozzy2

Pro děti je to příliš brutální, pro dospělé příliš infantilní.Pro koho se to tedy natočilo?Johny Deppa nijak nemusím a tady mi sympatie k němu nezvedlo už vůbec nic.Hodnotit to nebudu, protože nevím jak. ()

tranquill

"Nepochybně je to ten nejhorší pirát, jakého jsem kdy viděl!" Vtipná dobrodružná fantasy komedie s kvalitními vizuálními efekty. Nic víc, nic míň. ()

Razzor_82

Pirátský a vizuální opus! Depp je prostě úžasně vtipný a originální. Báječné dobrodružství o pirátech, které se veze ve skvělém kurzu po větru jako Černá perla. Rum tady teče plným proudem a Sparrow je středem celého filmu, čímž si ukousnul největší pozornost a to je dobře. Pecka i po mnoha letech. Hodnocení 85%. ()

geek.ondra

Vynikající blockbusterová jízda se skvělou výpravou, originálním nápadem, fenomenálním Deppem a poctivě nařáchlým rozpočtem. Nejlepší dobrodružný film všech dob a vrchol dobrodružného žánru který po těch dlouhých letech našel obstojnou konkurenci maximálně tak ve svých pokračováních. 9/10 ()

kondor77

Kdykoliv se na obrazovce objeví Johnny, tak znejistím, protože si nejsem jako heterosexuál jist, zda se mi líbí herecky či tam není mezi mnou a jim i jisté sexuální napětí... ;). Skvělá dobrodružná komedie, která na mě měla stejně pozitivní dopad jako např. první Indiana Jones. ()

FeriusParfax

Jaká nostalgie… Když si vzpomenu, jak jsem našla jako malá DVD Pirátů z Karibiku, co jsem měla dostat pod stromeček… Příběh, hudba a hlavně výkon Deppa je fantastický. Nebudu si tady ale cucat komentář až z paty. Stejně nenapíšu nic nového a objevného. Prostě je to super! ()

chlebos

Na pirátech je skvělé všechno až na tu délku. Depp je naprosto famozní a bez něho by byl film poloviční, když se na konci usmál do kamery tak jsem si tiše přál abych se s tím sympatickým, špinavým bídákem ještě jednou setkal – doufám (podle tržeb určitě), že se tak stane. Jsme totiž všichni křivý jak šavle, jo ho ho ()

Odpadlik

Je tu hodně příspěvků a dlouhých příspěvků, a tak se možná budu opakovat ... Když jsem se doslechl o filmu o pirátech, neměl jsem o tom zrovna valné mínění - "Kdo by dneska stál o film o pirátech?", říkal jsem si. Pak jsem ale slyšel dobré kritiky jak od kritiků tak i od těch co to už viděli a tak jsem si to po nějaké době půjčil na DVD a rozhodně jsem nelitoval. Co je bezesporu příjemné, je to že se film nebere moc vážně. Je tu spousta humoru, výkon Johnnyho Deppa, coby "lehce ujetého" piráta je jedním z nevětších kladů filmu. Tím dalším je kromě nádherných záběrů přírody a starých lodí, řemeslná stránka filmu. Šermířská scéna v kovárně v úvodu filmu je tak perfektně natočená, že ji sledujete se zatajeným dechem a posléze vydechnete jako když jste právě absolvovali tu nejdivočejší jízdu na horské dráze. Bohužel film má i trochu hluší místa, ale nikdy to netrvá dlouho a akce nebo triky (viz scéna kdy kostlivci drhnou palubu nebo kdy se postavy neustále mění z koster na živé jak přebíhají pod měsíčním svitem) to bohatě vynahradí. Ženské pohlaví mě asi nebude mít rádo, ale poměrným zklamáním pro mě byl Orlando Bloom, stejně jako Keira, ale jak psali v Cinemě, scénáristé jim asi nedali dost prostoru. ()

koudak

Moc pěkně udělaná pohádka,smekám klobouk,jak by řekl šarmantní kapitán Jack Sparrow. Velice jsem se pobavil,J.D. opět září a dodává celému film skvělí nádech něčeho,čehosi.Prostě piráti jsou excelentí počin.Doufám jen,že mě další díl nezklame. ()

MilesTeg

Natočit film o pirátech po kasovním debaklu posledního takového pokusu - Ostrovu hrdlořezů Geeny Davisové - a ještě k tomu s námětem podle atrakce v Disneylandu, to by mohl zkusit jenom cvok. Jak je vidět, v Hollywoodu je možné všechno a někdy se najdou lidé, kteří z takových základů dokážou udělat trhák. Zběsilá akce, romantické prostředí i doba, osvědčené hvězdy, krásné dívky a především úspěšná snaha ze všeho toho si neustále dělat legraci - to je film Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. A hlavně Johnny je skvělý Jack a kdyby nic jiného, tak on stojí za všech 5 hvězdiček :-) ()

Tevez10

Při totálním vypnutí všech mozkových buněk a kapacit by to bylo i za 5*, jenže to já neudělal a tak "jen" 4* !! Orlando Bloom je stylový , Keira Knightley okouzlující a Johny Depp GENIÁLNÍ, postava Jacka Sparowa dodává filmu hvězdičku navíc :o) !! ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert