Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

markotter

Nebýt ve filmu Johny Depp, kterýho mám opravdu rád, tak bych dal klidně *. To že je to lepší než typický hollywoodská akční produkce neznamená, že tomu hned dám 80. Připomínalo mi to Černého Korzára, u toho jsem se bavil, ale to mi bylo 14 let :-) ()

Lukasfox

Jerry ,Jerry, ty mě nikdy nezklameš, ješte k tomu když se spojíš s Johny Deppem a do toho se přiná momba dobrodružstní s mega nadupanou hudnou nejlepší film roku 2003 BOMBA BOMBA ()

haWranka

Moje slabůstka. Piráty zbožňuju a můžu je vidět stále a stále znovu. Johnny je jako pirát naprosto dokonalej. Jeho opilecká chůze a výrazy, paráda. A rozhodně doporučuju verzi v originále, protože to jak češi předabovali jeho úžasnej hlubokej hlas, to je na zabití:) ()

fandalehy

PzK je něco co na filmovém poli chybělo. Pravda, o pirátech už bylo natočeno hodně filmů, ale žádný současný nemá tak poutavý děj a ační scény jako PzK. Johnny Depp podává strhující výkon a opět dokazuje, že umí zahrát téměř cokoliv i vychcaného piráta Jacka Sparrowa. ()

BačaXXX

J. Depp si film ukradl pro sebe a jeho nominace na Oscara byla sice překvapením ale myslím, že byla zasloužená a za toto musím pánům akademikům výjmečně poděkovat. Film je plný dobrých akčních pasáží a nádherných záběrů na skalní útesy v moři. Rozhodně nejlepší pirátské dobrodružství, jaké jsem ve filmu kdy viděl. Nepostrádá vtip, akci a hlavně nadhled. ()

Sosak

Kult, kterej mě minul obloukem - vidim v tom jenom další efektní a nablýskaný hollywoodský trhák, tentokrát v pirátském prostředí. Depp je v hlavní roli výtečný, jako už to tak bývá, a počítačový triky líbivý, ale nic z toho nezakryje ohraný příběh a tuctovou zápletku. Asi nejsem pubertální fanynka. Prostě lehčí nadprůměr, vynesený do oblak hlavně tou nehoráznou reklamou, co byla okolo. Další díly jsou samozřejmostí, stejně jako moře hraček a výrobků na téma filmu. ()

cyright

Z celé trilogie nejlepší díl. Což znamená, že to dotáhl až na průměr! Pirátské téma celkem příjemě zpracované ve fantasy stylu a s mírnou dávkou humoru. Ale i tak - bez Johnnyho by téměř nebylo o co stát. ()

BLADER

Tak za štyri. Piráti z Karibiku sú veľmi príjemná zábava, čistý popcorn, ktorý pobaví a nenudí. Veľkolepý a ldhý film, ale ubehne pri tom ako jedna epizóda akčného seriálu. Efekty sú skvelé, herci takisto. Akcia rozhodne poteší a celkovo, tento film je mi dosť sympatický. 75% ()

Bobšule

Donedávna jsem měla pocit, že mě pirátské historky velice baví. Zjevně né všechny, a nepomáhá tomu ani typické Bruckheimerovské balení (jen ty honičky aut se holt vzhledem k žánru nepodařilo do věci propašovat, Jerry určitě musel trpět jako zvíře) a dokonce ani hudba, která je sice skvělá, má atmosféru a ději na mnoha místech velice napomáhá, ale v praxi jde pouze o další variaci na motivy osvědčené už ve filmu Skála. K hlavním postavám mám také trochu jedu. Předně, Orlando Bloom je obsazený očividně především kvůli tomu, že zrovna jel na vlně popularity a žádanosti nastartované Pánem porstenů. - Když už se ten lepý chlapec naučil mávat mečem, proč bychom toho nevyužili? Po blonďatém elfovi náctileté dívky určitě jen zalapou blahem nad tmavovlasým skoropirátem-kovářem. Ale to je právě ten kámen úrazu. Orlandovi uvěřím ještě toho elfa, ale vzhledem k postavě určitě né kovářského učně. Ti vypadají vážně jinak. Samotný kapitán Jack Sparrow je patrně postavou určenou hlavně malému (nikoli mladému) publiku. Patrně má být vtipný. Já nebyla až do konce filmu sto určit jeho sexuální orientaci, obecný příklon k dobru či zlu a dokonce mi není ani jasné, jestli byl chytrý nebo šílený. Měla jsem dojem, že tu postavu Johny Depp stesal zhruba ve stylu "dáme tam od každého trochu, aby tobylo pestré, přihodíme něco grimas, a ono to jistě bude veselé a bude to fungovat". Možná. Na mě to nefungovalo. Ale nedotaženost nebo spíš nekonzistence jednání je bolestí vícera postav. Takový guvernér se celý čas snaží protlačit své dceři za muže komodora. Na konci filmu pak ale bez nějakého velkého přemáhání přijme jako fakt, že si dcera vybrala kováře, kterým on ale do té chvíle opovrhoval. Ten moment proto vyzněl než jako prohlédnutí spíš ve smyslu: "sice bych asi měl teď dělat dryje, ale už přetahujeme stopáž a rozpočet, tak co mám s váma dělat, no. buďte spolu šťatsní". Čiliže, dávám-li tři hvězdičky, pak v tom smyslu, že dvě za film (= příliš se mi nelíbil) a jedna za hudbu. ()

RajAthen

Můžete se pohoršovat nad prvoplánovostí tohoto snímku, ale to je tak asi všechno, co můžete. Piráti si zkrátka na nic nehrají a plní svou roli na jedničku s hvězdičkou. Medaily by si také zasloužil za to, že se pouští do vod pirátů, na které filmový průmysl poněkud zanevřel. Jack se zatím stal legendou a pravdou je, že, jakkoli je to šílené, zaslouženě. To vše doplňuje skvělá hudba, která už dlouho americký blockbuster nezdobila. Nemohu tedy hodnotit jinak. Co jsem z děje opravdu nejvíce nepochopil (ani s ohledem na pokračování), je souvislost taťky statečného kováře a kletby. Inu dějí se věci mezi nebem a mořem.... ()

Withree

Nikdo nečekal, že to může být taková pecka a ona byla. Postavy jsou sympatické (většina), příběh sice jednoduchý, ale prokletí je přeci k popukání, pirátská tématika funguje na sto procent. Film, který vynalezl rulézní postavičku Jacka Sparrowa a za to mu patří velký dík. ()

m_a_c_a

Úvod pirátské trilogie se vcelku povedl. Především díky skvělému výkonu Johnny Deppa a melodické hudbě. Předvídatelný a jednoduchý děj, bez nějakých šokujících zvratů, propracované efekty... prostě oddychová záležitost na dlouhé zimní večery. 75% ()

FireTight

No co, zábavných a nenáročných dobrodružných filmů není nikdy dost a proto se na první Piráty z Karibiku vždycky s radostí podívám znova a zas. Je teda pravda, že mi občas Jack Sparrow pořádně leze na nervy a komediální vložky v podobě dvou podivných pirátů, respektive vojáků, jsou tak nějak navíc, ale jinak je to parádní jízda, ve které pirátské lodě, piráti a rozlehlé moře hraje prim. A to já rád, stejně jako třeba dnes již klasický Ostrov pokladů. Navíc, když k tomu všemu zahraje opravdu vynikající hudba od Klause Badelta, vychází mi z toho pohodový dvouhodinový snímek pro všechny věkové kategorie. Tudíž spokojenost! :) ()

Dony Gorila

Pro mě moc krásnej film. Vtipnost a originalita z tohodle filmu jenom číší. Depp alias Jack Sparrow mě naprosto odrovnal a já musím dát 4 hvězdy. ()

Grogan

V roce 2003 se tenhle film stal velkým překvapením, když vnesl čerstvý vítr do pirátských vod. Z kasovního trháku se producenti rozhodli vymáčknout co půjde a tak na svět vykoukla další dvě pokračování, nutno podotknout, že jedničku ani jedno z nich nepřekonalo. Jednička vsadila na jednoduchý příběh, který vyšperkovala řadou povedených hlášek ("Pořád je problém s tím, že já budu stát na pláži a budu mít jen tvoje slovo, že jeho potřebujeme." - "Z nás dvou já nezbuntoval žádnou vzpouru, takže budeme věřit spíš mému slovu.") a skvělým hereckým výkonem Johnnyho Deppa (jeho charakter v tomhle díle díle byl jedním slovem excelentní), kterému víc než zdatně sekundovali Geoffrey Rush a Jack Davenport. Ústřední milenecká dvojice mi přišla poměrně nezajímavá, ale překousl jsem ji. Prima popcornová zábava, které jsem ochoten odpustit i drobné nedostatky. ()

Psycho.R

Byl jsem na této atrakci, která slouží jako předloha filmu. A v Disneylandu jsem se bavil daleko víc, ale pokud máte rádi pirátské filmy, tak si na své příjdete majestátně. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert