Iolanda Gigliotti sa pod umeleckým menom Dalida stala v šesťdesiatych rokoch jednou z najväčších európskych speváckych hviezd. Nemala však šťastie na vzťahy a jej život bol komplikovaný a poznačený viacerými tragickými udalosťami. Dalida sa po každej rane osudu dokázala opäť vrátiť na výslnie, stálo ju tak však čoraz viac síl. Hoci mala milióny obdivovateľov, trpela osamelosťou a napokon svoj život tragicky ukončila vlastnou rukou. Toto je jej príbeh. (RTVS)

Amonasr

Život Dalidy si přímo říkal o filmové zpracování a toto se vcelku i povedlo, nejen tím, že hlavní představitelka se jí podobala téměř dokonale (stejně jako podle fotografií v závěrečných titulcích se to povedlo i u dalších osobností). Jediné, co mi vadilo, bylo neustálé přeskakování z jedné časové roviny do druhé, až jsem měl občas problém se v tom zorientovat. Tohle je bohužel jakýsi podivný filmový módní trend u životopisných snímků v posledních letech, který snad zase, doufám, brzy pomine... ()

subic

Po té čtyřicítce jsem nějak víc semtimentální a mě se to prostě líbilo. Přitom její písničky se tak nějak poslední dobou zapomíná, nevídám je ani na Óčku, což je fakt škoda. ()

Talita1

Tento životopis ma celkom milo prekvapil. Bol to nielen príjemne strávený čas, ale zároveň som sa niečo nové dozvedela o mne neznámej francúzskej speváčke Dalide, ktorá bola vo svojej dobe veľmi populárna. "Keď spievam, stávam sa piesňou. Stávam sa hudbou. Už nie som rozorvaná." Okrem jej úspechov na hudobnej scéne sa film venuje vo veľkej miere aj jej vzťahom s mužmi. Dá sa povedať, že je to akási biografická vzťahovka a mňa teda naozaj bavila. Film je nielen hudobným zážitkom, ale dáva aj mnoho podnetov na premýšľanie. ()

Operator

Z filmu jsem se dozvěděl o zpěvačce, kterou už jsem nevědomky znal přes její písně. Na Svevu Alviti se navíc velmi dobře koukalo. Zato ty dvě *. Teď negativa: film je strašlivě nudný. Režisérský styl je jak z 80. let (úmyslně), ale je to nuuuudáááá. Po hodině filmu nemáte už chuť vůbec na nic. Navíc bylo iritující koukat na útržky z života této divy, ze kterých si člověk může dát dohromady jenom to, že měla vážně, ale vážně mizerný vkus na chlapy, jakkoliv byla profi ve své branži. Nic o jejím mládí, nic o jejích začátcích. Asi se někdo vyřádil ve střižně. A přesto má film úmorné 2 hodiny, které utíkají svižně asi jako stoletá válka. ()

Evan7

Film bol po vizuálnej stránke spravený veľmi dobre, pekné show, herečka, ktorá stvárnila speváčku bola veľmi krásna a a veľmi sa podobala. Na životopisný film však dosť slabé, bola to taká sonda do tragických udalostí jej života. Inak sa udalosti dosť prelínali, strácal som sa v nich a nevedel, kedy sa stalo to a to. Film ma občas nechytal do deja. Škoda, aj keď je to iba film. ()

Rajca

Smutný príbeh krásnej a talentovanej ženy, ktorá sa celý život rozhodovala medzi láskou a kariérou v snahe nájsť dokonalé šťastie. ()

HanaFor

Tento film je v mých TOP. Nejsem schopna najít slova, jaké pocity ve mně vyvolává. Napadlo mě, že je to zčásti kvůli tomu, že jsem žena, ale mému chlapovi film taky sedl. Když zpívá Dalida zážívám tolik emocí... Když jsem poprve viděla a dotkla se moře, měla jsem pocit, že přesně toto mi chybělo. Když jsem díky tomuto filmu našla písně Dalidy, pocity byly hodně podobné... některé písně jsem znala, teď jsem k nim přiřadila i životní příběh. Miluju tento film. ()