American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Gamekeeper77

Od AHS jsem čekal něco trochu jiného. Čekal jsem klasické hororové dění, více lekaček, napětí a mnohem víc strašidelnosti. V Tv jsem kdysi zahlédl asi 20 minut jednoho dilu, takže i víc znetvořenců a děsivých individuí. Byla to nejspíš nějaká z dalších řad, takže o to určité nepřijdu. Kvalitou jsem ale dostal přesně to, v co jsem doufal. První čtyři díly jsem netušil, jak se věci mají, ale tím vůbec nechci říct, že se to rozjíždělo pomalu, nebo že to bylo nějak zmatený. Naopak, seriál jede na plný otáčky hned od začátku, jen divák je záměrně udržovaný v napětí a nevědomosti kdo, jak, s kým a proč. To postupně odhaluje spousta flashbacků, takže poslední díly už známe všechny souvislosti a můžeme si je vychutnat naplno. Jinak ale nejsou horši a lepší dily, celá série jede na stejným levelu. S herci nemám sebemenší problém, atmosféra Murder House taky výborná a i když se to může někomu zdát zvrácený a nechutný, mě se tenhle biják zatím hodně líbí. Takže si jdu udělat popcorn, nalejt colu a hurá na Asylum! 88%. ()

ostravak30

Původně jsem chtěl dát o hvězdu méně, ale pak jsem nad tím začal uvažovat. Když si promítnu první čtyři série, které jsem viděl, můj čistě osobní názor je, že nejvíc se mi líbil Coven. Tuhle sérii bych dal na žebříček na druhé místo, bronz by bral Asylum a Freak Show s pomyslnou bramborou. Proč to zmiňuji? Protože tahle série má docela zajímavý příběh s každým nájemníkem, který se v domě objevil. Také tajemství, která se rozkrývají postupně a i část té děsivosti, která je u tohohle seriálu nezbytností, ale ztrácí se ve chvíli, kdy pochopíte všechny postavy, porozumíte jim a odkryjete jejich příběhy. Proč jsem ale na první dvě místa dal tuhle a Coven sérii? Důvod je ten, že děsivost v obou ustupuje do pozadí s postavami, která vám naopak přirostou k srdci. Možná je to až příliš silné označení, ale řekl bych, že těch postav, s kterými soucítíte nebo jsou vám sympatické, je mnohem víc než v ostatních sériích a to říkám i s ohledem na to, že už sleduju sérii Hotel. A při shlédnutí ostatních sériií, s výjimkou již zmíněného Coven, mi tyhle postavy a herci začali chybět. Možná je série trochu více natažená, o díl nebo dva mohlo být méně, ale zde funguje i hudba, scénář a herecké výkony výborné. ()

Vera2613

Zo začiatku som veľmi nevedela do čoho idem a aj som sa trochu bála, pretože hororový žáner nepatrí práve k mojim obľúbeným. O to väčšie prekvapenie ma čakalo. Samozrejme zo začiatku to bolo desivé ako sa patrí, ale po pár epizódach, keď sa akoby 'odhalilo' tajomstvo domu takmer všetko desivé a strašidelné zmizlo. Dej je veľmi dobrý a zaujímavý a hneď vás vtiahne. Koniec niektorých postáv bol pre mňa dosť prekvapivý. Avšak nemohla som čakať happyend. Postavy sú celkom sympatické a herci úžasní. Hlavní ale aj vedľajší. Evan a Taissa majú spolu veľmi dobrú chemiu a myslím, že by ich ako pár mohli obsadiť niekedy znova. Taissin návrat do seriálu by ma veľmi potešil. Séria to bola skvelá ale Asylum len tak niečo neprekoná :D Z vedľajších postáv som si tu užívala najviac moju obľúbenú Lily Rabe, ktorej to tu veľmi svedčalo! Btw. Masaker v knižnici bol vážne masaker na pozeranie. ()

Hemlock

Tak toto bylo něco pro mě. Skvěle zahraná a ponurou atmosférou nadupaná hororová story!!! Každý díl jsem hltal a zkoukl jsem to za víkend, prostě pecka - 90% a jasný plný počet. ()

hrumsrt

Od tísnivého hororu k absurdnímu drama... Ale vlastně proč ne! V jednom domečku se toho stalo teda hodně, ale proč ho pořád někdo teda kupuje. Lidi se nepoučí a nepoučí. Zajímavý scénář je podpořen opravdu výborným castingem. A děj série? No výborný, dobrá atmosféra, fajn duchařina. Hlavní twist série se tak nějak dal očekávat, ale přesto se tvůrcům fakt povedl! A závěrečný už oddechový díl, má vlastně tak pohodovou atmosféru, že se ani nezlobíte, že jde spíše o vatu. Nejoblíbenější postavy - Constance (Jessica Lange), Tate Langdon (Evan Peters) a Vivien Harmon (Connie Britton). 85% ()

koty2201

Spomínal som to viackrát, ale je asi dôležité to pripomenúť aj v tomto prípade - nie som fanúšik hororov. Ale väčšinou len tých, ktoré sú istým spôsobom duchárske a plné ľakačiek. Naopak ak sa jedná o krvák, tak mi väčšina nechutností nevadí. Každopádne, dal som sa nahovoriť na American Horror Story a zatiaľ neľutujem. Už som aktuálne v polovici druhej série, ale prvú som ešte nezhodnotil. Len už je to dlhší čas, odkedy som ju videl, tak to nebudú čerstvé a konkrétne dojmy. To čo sa mi páči a čo ma bavilo na prvej sérii je zasadenie deja (keďže AHS je antalogický seriál a každá séria má iný príbeh; len zdieľa niektorých hercov, ktorí hrajú v jednotlivých sériách rôzne postavy). Mám rád creepy príbehy, ktoré sa odohrávajú v nejakom strašidelnom dome, kde strašia duchovia a obyvatelia postupne prichádzajú o rozum. Našťastie to nie je veľmi strašidelné a preto som si to mohol užiť. Hororom z tejto 1. série robí skôr tá nepríjemná atmosféra a čudné veci a udalosti, ktoré sa začnú množiť. Rodina psychiatra sa nasťahuje do nového domu, aby mal väčší priestor a kľud pre svoju prácu. Zároveň sa snaží zachrániť svoje rozkladajúce sa manželstvo a nájsť so ženou novú iskru. Ich pubertálna dcéra to nenesie dobre, nemá dobrý vzťah s rodičmi a sama má psychické problémy, ktoré jej rodičia a ani samotný otec psychiater nevidí. Nehovoriac o tom, že on sám má divné úchylky. Ale to tak býva, že aj obuvník chodí bosý. Takže už vďaka tomuto má celá séria dobrú a nepríjemnú, ťaživú atmosféru, ktorú by mal správny horor mať. No a zároveň je séria plná klasických hororových klišé a preto skôr záleží na kvalite ich spracovania. V tomto prípade si tvorcovia zaslúžia poklonu. Oceňujem herecké obsadenie, pretože tu máme aj pár známych tvári či už z televíznej alebo kino tvorby. A teda aj keď ide o psycho horor, kedy sa dejú stále viac a viac šialené udalosti a rodina si stále nič z toho nerobí; aj keď postupne všetci prichádzajú o rozum a stretáva ich smutný osud; aj keď postupne zisťujú čo to je za miesto kde sa ocitli a steny sídla boli svedkami rôznych hrôz a záhadných úmrtí … napriek všetkým týmto klišé je to výborne natočené. Baví ma ako celú záhadnú históriu domu vám seriál servíruje postupne a ako sa aj s divákmi samotnými tvorcovia hrajú. A vy len čakáte čo ešte sa odhalí a ako táto rodinná psycho tragédia vyvrcholí do pochmúrneho a depresívneho konca. A ako som spomínal to sympatické obsadenie, tak herci okrem toho podávajú veľmi solídne výkony, kedy vás aj oni nie raz presvedčia o svojim talente veľmi prirodzeným stvárením ich psychického rozpoloženia. Takže ja môžem American Horror Story odporučiť každému, kto má rád tento žáner. Myslím, že si každý nájde to svoje, keďže každá séria ponúka iný subžáner hororu. ()

Tuomas88

i když je American Horror Story založeno na naprosté neoriginálnosti, udržuje si pilot velkou míru zábavnosti a to především díky strhujícímu tempu a postavám (nejslabší matka, nejsilnější sousedka). navíc klasické motivy aktualizuje svým nekonformním, až "HBOvským" přístupem (pro mě je to takové Six Feet Under v hororovém kabátě - a to nejen díky Frances Conroy). s čistokrevným "haunted house" hororem se v seriálových vodách setkávám poprvé, a proto netuším, kam a jakým způsobem se to bude dál ubírat, do jaké míry si zachová koncept žánru, nakolik ho bude ctít či parodovat, jestli vydrží jedna rodina celou sérii popřípadě několik sérií. do budoucna si přeju, ať se nahota neomezí pouze na mužovo pozadí, jelikož má erotika v příběhu tak podstatnou úlohu a ňadra s hororem jsou vždy vítanou kombinací. po pilotním dílu proto nemám co vytknout. p.s. latexman našlapaný ;). ()

jjimmy

Príjemne nepríjemný seriál, ktorého prvá séria mala veľmi skvelé časti a asi pár priemerných, no celkový dojem je veľmi pozitívny. "Now, what am I going to do with you?" Teším sa na druhú sériu. ()

Reketrebn

První a pro mě poslední série. Slušný náběh se prudce změní v křeč která narůstá s každým přidaným charaktarem a novým dílem. Zlom pro mě nastal po cca čtvrtém díle. Seriál si postupně podřezává větev sám pod sebou, postavy na tak malý prostor prostě nemohou dostat tolik příležitostí se projevit a v leckterých případech mi pak přišli i dost zbytečné. Tajemno a překvapení se tu mění ve stereotyp a nudu. No a uřvaný předposlední díl je kapitolou sama pro sebe, z něj jsem málem začal řvát také, ovšem ze zoufalství nad ztraceným potenciálem. Jedinou hvězdičku si zaslouží Jessica Lange! ()

Kaffewelwet

1. Série - Je tady možná něco, co tu ještě nebylo. Možná to nemá až tak originální příběh, ale za to zpracování příběhu dělá tento seriál tím čim je. 100% závislost! Chci víc! 2.Série - Když se nad tím tak zamýšlím asi tu zatím nebyl seriál který by mě na celých 50 minut připoutal ke křeslu takovým způsobem jako AHS. 2 Série? Je snad možný že by 2 série předčila všechna očekávání všech, a hlavně, aby předčila serií první? Ano, AHS to dokázalo. AHS si nebere servítky a na nic nečeká, tento seriál nemá rád dlouhé napínání, všechno vám naservíruje tak jak to je a ani nečeká na vaši reakci, protože jste jen pouhým okem co sleduje tento famózně spletitý seriál kde prostě nemáte šanci říct jak to všechno dopadne a proč se tohle děje. Každopádně je vám zaručena 100% dávka něčeho co tu ještě nebylo! ()

pali87

Trochu divné, trochu úchylné s originálnym strihom a s oldschoolovou ducharinou z toho robí najlepší seriál tohto roku. ()

IZFNP

V žánre absolútna bomba. Výborne napísaná atmosferická lahôdka s množstvom skvele obsadených prepracovaných charakterov a množstvom kvalitných príbehov. A so skvelým koncom. ()

Luckyboy

Na duchařinu a horory jsem nikdy nebyl. Ne že bych se bál, naopak, já se u nich nudím. Jediný horor, který mne dokázal udržet při v napětí byla Záhada v Blair Witch. O tomhle seriálu se tu celkem básnilo, tak jsem se z nedostatku seriálů na sledování přemohl a zkusil ho. Po prvním díle jsem dlouho rozmýšlel, jestli vůbec budu koukat dál a zbytek nesmažu. Bohužel jsem to neudělal. Hlavní snaha autorů šokování nebo pohoršení diváka různými nechutnostmi vedla jednom k roztříštěnosti a nesourodosti. Proč tolik postav a tolik mrtvých?! Kvůli tak velkému počtu vedlejších postav nemůže děj udržet žádnou rozumnou konzistenci. Jenže to není všechno. Děj i herci mi připadají nevěrohodní, řada jich přehrává, i když pro to není důvod. Další věcí je nelogičnost děje. Chápu, že horor musí být vždycky trochu mimo realitu, ale to, co se děje tady je o dvě úrovně za tím, co dokáži ustát. Od zhruba třetího dílu jsem si proto vůči hlavním postavám říkal: "To jste jako fakt tak blbý a nedojde Vám to?!!". V normálním světě najdete někoho úplně cizího ve svém domě a zavoláte policii. Pokud se tam objeví někdo další, úplně cizí druhý den, tak Vám to přijde tak divné, že se buď odstěhujete, nebo si pořídíte zbraň a budete na ně příště střílet. Ne v AHS, tady se to bere jako úplně normální věc... Se svým hodnocením se radikálně odkláním od většinového názoru. Moc nechybělo, a byl by z toho odpad. Podle mne je nutné rozlišovat horor a soubor věcí, které často vyvolávají strach, odpor, nechuť, vztek a jsou na sebe a vedle sebe halabala naskládané. Zlatí duchové v Supernatural. ()

natalie15

Vynikajúca záležitosť, atmosferické, zvrátené, strašidelné, prepracované a úžasné. A začiatočné titulky? American horror story je čistou dokonalosťou vo svojom žánri. Zatiaľ som videla len 3 časti seriálu o rodine, ktorá sa presťahuje do domu, kde sa odohrali hrozné veci, a už som na tom závislá. Teším sa na ďalšie časti! **** a 80%. ()

Mockingjay

Hneď, ako odbila posledná časť prvej série, celý seriál išiel na určitý čas do sračiek. Sanatórium, ktoré je ťažiskovým miestom pre druhú sériu bol zmesou všetkého, čo prišlo scenáristovi pod ruku. Vyfučala akákoľvek hororová atmosféra, objavilo sa tu viac postáv, ktoré so sebou niesli nejaký defekt a jedna sa snažila predčiť tú druhú. Hneď, ako som zistila, kde sa bude odohrávať dej Asyla, tak som sa tešila na poriadnu psycho úchyláreň s vraždami ako od poriadneho švihnutého magora, no namiesto nej som dostala len nemastnú neslanú rozprávočku, v ktorej sa dokonca už aj spievalo. Coven je na tom z môjho pohľadu lepšie. Prišla téma so strigami, kde sa čaruje, praktikuje voodoo, vyvolávajú mŕtvi zo záhrobia a nastupuje aj infantilné obliekanie bábik. Charaktery dostali charizmu, nikto nevie, kto je kto. Jednoznačne pozitívnejšia podívaná ako u dvojky. Dúfam, že už ďalšie sklamanie nepríde. 5/2/4 ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly