Noví mutanti

• USA The New Mutants (více)

Rahne Sinclairová (Maisie Williams), Illyana Rasputinová (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle "Dani" Moonstarovou (Blu Hunt), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti - a vzájemné přátelství - podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. (Falcon)

Dr.Love

New teenage mutant ninja turtles...ou sorry vedle, bohužel jen New (teenage) mutants. Na komiksu je fajn že se spokojíte s mírným popsaním pozadí postavy a jejího charakteru, ale do filmu kde máte uzavřených pět osob po spolu, na anglickém venkově, to tak úplně nestačí. Očekáváte zajímavé dialogy a hloubku od charakterů postav protože to je ten důvod proč se na ně dokážete příštích 95 minut koukat. Nic jiného totiž mít nebudete. Nemůžete jen tak s kamerou utéct někam jinam. Bohužel dialogově je to tak brutálně chudý že máte pocit že koukáte na předčítanou ne na film. Charakterově patetické a ubohé protože zrovna si nic lepšího z tužky někdo nevycucal. Místo něčeho nového jsme dostali pět trdel zabitých sterotypním přemýšlením v tvorbě postavy a lesbickým cicmáním protože na tohle film bohužel sázel. Navíc herecké výkony se někam ztratí cca po dvaceti minutách a vrátí se jen až na finále. Kdo se skrz celý film snaží aktivně hrát je Braga, sem tam Williams, Heaton. Zbytek jen odříkává repliky. Jednu hvězdu za CGI a sem tam za kameru. ()

ondyGAMESTV

Nový příběh ze světa mutantů, tentokrát v hororově ponurém podání, které mi sedlo. Stejně tak postavy, od začátku až do konce vtipné a sympatické. Ta malá hodnocení si tento film nezaslouží 🧬 70% ()

BarbarellaHa odpad!

Co to do prdele bylo?! Jak se opovažujou si brát do huny X-meny? Taková sračka a to jsem si říkala, že když tam hraje Annička s lískovými oříšky a Arya, že by to mohlo bejt trošku, aspoň trošililičínku v pohodě a ono to prostě byla blitka jak hovado a ty efekty jak z devadesátek a ty dialogy🤣🤣🤣 Hej vole dialog holky a kluka, kdy ona je v bazenu- On: Ahoj, co tady děláš? Ona: Ahoj, plavu! Mmj se taky dozvíme, že doktorka, která ty trapáky ošetřuje v nemocnici je lékařka🤣🤣🤣 To celý napsal nějakej medvěd na koksu nebo to vůbec nechápu! To je tak: Pomatené indiánské děvče zvané Pokahontas se švihne do hlavy a nic si nepamatuje, vlastně ani v půlce filmu si nic nepamatuje, ale jen náhodou si vlastně vzpomene, že se jí líběj holky a zrovna je u toho vlkodlak, což je taky holka, kterou zmlátil a asi i pravidelně mlátí kněz a tak to daj dohromady, aby tam jakože bylo něco zajímavýho, ale ono to vůbec zajímavý není, takže eeeeeee A ten dabing!!! Ten zajebanej dabing! Doktorka, která pracuje v nemocnici jako lékařka je totálně nesympatická a blbá jak vrata a tak jí dali namluvit mladý Vondráčkový (strará asi nemohla), Pokahontas nikdo nezná, ale ta, aby nekazila celistnou debilitu linoucí se celým "filmem", se pro jistotu do dabingu ani nesnaží trefit a prostě celý je to ubožárna a kreténismus nejhrubšího zrna! No prostě vole všichni tam jsou debilní a na hovno a mamííííííí pomooooooc ()

Mesmeric

Fakt to byl vopruz. Ačkoliv docela dobré herecké obsazení, tak scénarista by zasloužil nakopat do koulí společně s tím, kdo vymyslel ten nejdebilnější možná přízvuk pro Maisie a Charlieho. Efekty pěkné, ale ten příběh byl prostě otřesná sračka. ()

lex85

Bohužel film nemá s X-men a Marvel světem moc společného, až na několik detailů a zmínek. Jedná se spíš o samostatný horor než o pokračování ságy. Bohužel ani Maisie Williams nedokáže pozvednout celý film. ()

JOHNZI

Noví mutanti byli na papíře asi fajn koncept. Na plátně to ovšem hapruje ve všech ohledech. Od nezajímavých herců, přes odtažitou režii až po triviální dialogy je tenhle snímek jen zbytečným pokusem o vystoupení z řady filmových komiksových adaptací. I přes krátkou stopáž jsou mutanti ukrutně zdlouhavá konverzační "komiksovka", která se do kin prostě nehodí. Není to vyloženě špatný film, nicméně věnovat mu více znaků opravdu nehodlám. ()

vinson003

Po Tenetovi byl tohle tedy notně odlehčený odvárek. NIcméně jak jsem uvedl již v dřívějších recenzích, Amerika začíná ubírat na krvi, začíná spíš klást důraz na napětí než samotnou akci a v neposlední řadě začíná být edukativně křesťanská. Máme tu pár ztracenců, ke kterým přibude jedna, která je "noční můrou pro každého". No, proti zlu musíte bojovat světlem a přesvědčením, že vše bude v pořádku, nikoli tedy laser sabrem. Pěkné a dosti překvapující je i vyznění lesbické lásky, jakože se nic neděje, "co mají holky zase za lubem", Roberto, nebo jak se jmenoval, nehne ani brvou, to je tedy až moc cool, takže sumasumárum tu máme výchovný film ala Koule, který má prvky hororu, a to notně místy (hlavně dvoumetrový kazatel a dvoumetrový smějící se muž, kvůli tomu by to mělo být tak od patnácti, tedy pokud nejste ortodox, to vůbec), ale je to tedy pohádka pro dospělé, týnejdžry řekl bych. Proto pěkných padesát procent za roztomilou akci. ()

Duffman 97

Málokterý film měl v posledních letech takovou smůlu jako právě hororový X-Meni.Původně měl být film uveden v roce 2018,poté hrozilo přesunutí na streamovací platformy a bůhví jak to bylo s přetáčením.No nakonec film dorazil o 2 roky později.Je po těch tahanicích vůbec koukatelný nebo se mu raději obloukem vyhnout? Pro začátek si pojďme připomenout příběh.Skupina mladých mutantů je uzavřena v psychiatrické léčebně,kde nezvládají svoje schopnosti a dohání je tam přízraky minulosti.Naštěstí na ně dohlíží doktorka Reyes a ta dělá všechno pro to, aby jim pomohla jejich schopnosti pochopit a ovládnout a oni se mohli vrátit zpátky do světa. Jenže teď to vypadá, že jim půjde o krk. Zdá se totiž, že jejich traumata a noční můry začínají ožívat a pokud chtějí přežít, musí se mladí hrdinové naučit spolupracovat. A svoje schopnosti ovládnout.V první řadě nutno podotknout že Boonovo tvrzení,že je film v takové podobě v jaké zamýšlel není úplně na místě.Místy se stříhalo....a to dost brutálně.Na druhou stranu je stále vidět snaha natočit psychologický horor stojící na postavách.Hororové scény tu fungují solidně,pokud ovšem po těch problémech stále čekáte čistokrevný,eRkový a drastický horor budete zklamaní.Spíše to tady funguje na principu "Tady je bubák,diváku bav se".Ve výsledku jde stále o dobrý film (vzhledem k potížím....také to mohlo dopadnout mnohem hůř že? JL 2017 😁). Minimálně oceňuji snahu odlišit se od klasického superhrdinského mainestreamu.Ovšem nečekejte to,co nám bylo slíbeno na začátku celé realizace.65%. + Snaha o inovaci, atmosféra,hororové scény tak nějak fungují - Brutální sestřihávání ()

JayJay5

Očekávání jsem měl, asi jaký každý, nízká. Ale i přes to jsem se do kina těšil. A film mě nezklamal. Na naopak potěšil. Pokud nepočítám Logana a Deadpoola, tak je to pro mě nejlepší mutantský film za poslední roky. I s menším rozpočtem a absencí velkých hereckých hvězd se o dá. Čistokrevný horor to není, ale atmosféru si zachoval. Až mě mrzí, že Myšák spolkl Lišáka. Teď už budeme vídat pouze a jenom komiksové filmy "pro celou rodinu". Disney si asi těžko dovolí natočit hororový film. Nebo prostě film, kde teče krev. A Noví mutanti to všechno mají. ()

finest

Čekal jsem mnohem víc... má to nálepku hororu, ale horor to není, má to nálepku X-Men, ale X-meni jak je známe to taky pořádně nejsou... mutace ve stylu změny v prašivého vlka, navíc u postavy, kterou hraje Maisie Williams aka Arya Stark (.... pokus o vtip scénáristů?)... no, zklamalo mě to, ačkoliv to mělo tak obrovský potenciál... 60% max. ()

Pavlis.xxx

Za mě 50/50. Kdyby film nevznikl nic se nestane, na druhou stranu oceňuji "temnější" notu a napojení na Essex. Asi by se z toho dalo vytřískat víc. I když spousta můr byla dobře udělaná i tak mi to přišlo jako horor komedie pro týnejdžry a to je škoda. Víc tomu přidat na brutalitě jako The Boys a mohl to být fajn projekt. Po všech těch problémech, které se kolem filmu točily jsem čekal větší slátaninu, ale takhle to byla příjemná rodinná jednohubka :D ()

Rhaegar

Asi to měla být variace na snídaňový klub s trochou superschopností. Už se nedozvíme jestli komplikovaný vznik filmu a neustále přetáčky a přestříhávání nakonec pomohlo nebo uškodilo. Výsledek jak už jiní poznamenali není ani vztahové drama a rozhodně to není horor. ()

Decado23

Moc jsem si to užil. Zdá se, že jsem spíše vyjímka, ale je tomu tak. A rozhodně to neznamená že chci chcát proti větru. A Anyu Taylor-Joy bych si klidně vzal taky :D, s tím mečem a drakem je.... ()

oleg121

Veľmi príjemné prekvapenie, od ohlasov som teda čakal niečo oveľa horšie. Iste, iným X-Men filmom sa to nemôže rovnať, avšak ako jednohubka, ktorá v rámci žánru, v akom je označovaná síce strašidelná nie je, ale má dostatočne zaujímavé postavy, príjemné tempo a ani na chvíľu nenudí, takže v rámci všetkého celkom spokojnosť. 6/10 ()

MaxBodycount

Čelná zrážka medzi Suicide Squad /otravné, traumatizované béčkové charaktery/ a Glass /nedôveryhodná korporácia experimentujúca na hrdinoch, čiastočný posun k horroru/ ktorú z podpriemeru nezachráni ani ohavný írsky leprechaun s besným obočím olizujúci indiánsku hlavnú hrdinku. Pokiaľ ste v minulosti pri sledovaní mutantných dobrodružstiev v akejkoľvek filmovej podobe /Singer, Vaughn, Mangold/ zažili pocit nadšenia, v tomto prípade rýchlo zabudnite. Moment filmového blaha: zaujímavý font titulkov. ()

Lucky Eda

Horor ? Sfici akcni to jo nic vic ..Trailer mne zaujal víc jak samotný film šlo z toho vyždímat víc :D spíš než film bych tomu tupoval na pilot seriálu ..Slabší průměr víc tomu nedávám ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu