Mladičká zdravotní sestra Marie Sahulová (A. Mihulová), „poslední panna na intru“, se rozhodne, že se stůj co stůj stane opravdovou ženou. Jenže má smůlu, vrátný ji přistihne s pacientem a ona musí za trest do zapadlé pohraniční vesničky. Její kolegyní se stane moudrá a zkušená žena, zvaná Babi (J. Jirásková), a ta dívku svérázným způsobem zasvěcuje do života a vede ji po stezkách jeho strastí i krás. Mariin příběh se vine množstvím pestrých epizod, je zalidněn rázovitými postavičkami, jejichž život je otevřený „sestřičkám“ vždy důvěrněji než jiným lidem… (Česká televize)

Belsazar

Po slivovici padám vždycky dozadu. / Víte, babi, on je príma. Ale je tak trošku primitiv. Snad že je u těch koní. ()

Amonasr

Karel Kachyňa měl na svém kontě i silnější a povedenější filmy, ale ani tady vcelku nic neslevil ze svého umění navodit patřičnou atmosféru a udělat poezii třeba i s procházky na zanedbaném jezeďáckém dvoře po hnoji. ()

topi80

Zvláštní, tento film jsem zřejmě vlivem ne úplně trefně sestříhaných upoutávek vždy považoval za jakousi odlehčenou komedii a ekvivalent k Básníkům. Inu, víc splést jsem se nemohl. Kachyňa jako vždy více než skvostný a jeho exkurz do počátků lékařské péče ve špinavých kolektivizovaných zapadákovech rozhodně zanechal hluboký dojem. Velké ocenění za ty exteriéry, natočili to tak, že jsem to bahno a hnůj cítil i v pohodlí novotou zářícího gauče a čerstvě vymalovaného obýváku. ()

winstonik

Kachyňa je filmový majster ľudskosti, ktorý nikdy nenatočil podpriemerný film. Sestřičky patria k jeho najlepším dielam a tým aj k českým briliantom. ()

Mykhaluu

To jsem nikdá tak nějak nepochopil a neuchopil... Pamatuji si slizského pana Víznera a mladého a divokého ;-) pana Vetchého! ()

ostravak30

Mládí se zralou zkušeností. Krásné mladé tele v podání Aleny Mihulové se vhodně doplňuje s Jiřinou Jiráskovou. Ve filmu zazní celá řad životních zkušeností, které platí dodnes. A k tomu venkovské prostředí. Že bylo v padesátých letech vše tak trochu v čase polo rozpadu za to bych úplně nevinil komunisty. Vždyť bylo krátce po válce. Přiznám se dobrovolně, že sestřičky jsem vždycky spíše ignoroval. Je to takový zvláštní film. Jedno se ale Karlu Kachyňovi musí nechat. Své filmy natáčel až skoro s dokumentárním pohledem. Lidským, ale zároveň blízkým. Postavy jím vykreslené jsou různé, ale hlavně se odhalují ve svých trablech a problémech až do morku lidskosti. ()

Ziriath

Je tomu poměrně dlouho co jsem tento film viděla, atmosférou temného socialismu, představitelným vesnickým zápachem hnoje, všudypřítomným blátem a jakýmsi pocitem beznaděje zapůsobil na mě tak že se mi nechce shlédnouti jej znova, když je v televizi vysílán. ()

fafejt001

OPRAVDU VYDAŘENÉ . VELMI DOBRÉ . VÝBORNÉÉÉ . MISTR KACHYNˇA . NO A SKVĚLÉ JIRÁSKOVÁ , MIHULOVÁ A DO TOHO VÍZNER A VETCHÝ . PARÁDNÍ KOUSEK . ()

Winster

Moc pekny film o praci sestricek v povalecnych casech na venkove..v opravdu nelehkych podminkach. Jen proste nechaou, ze je tenhle film K.K v modrych cislech. ()

PTuranyi

Rozkošný príbeh mladej zdravotnej sestry Mari túžiacej po tom čo všetky mladé ženy a zvedavej na to aké to bude prvý krát. Dostáva sa vďaka tomu na lazy kde je každá pomoc dobrá a ľudia sa lekárom skôr vyhýbajú. Našťastie ju zaúča dobrosrdečná zdravotná sestra, ktorú volá Babi, takže je jej priateľkou i akoby matkou zároveň. Obstojná produkcia a výborné herecké výkony Aleny Mihulovej a Jiřiny Jiráskovovej. Bacha na a tergo. 70% ()

Jardys88

Takový klasický na shlédnutí příjemný český film, který jsem poprvé viděl až nedávno. Bylo tam sice pár věcí přitažených za vlasy ale v toho bylo v komunistických filmech dost...soudruzi. Velmi zajímavé prostředí našeho venkova, které mi v tomto filmu přišlo vynesené až do absurdna ale jako člověk z vesnice vím, že takový lidé existují do teď. Čistota půl zdraví, špína celé. ()

Bořivoj Navrátil: 1933 - 2011

Bořivoj Navrátil: 1933 - 2011