Povedené pokračování, kdy už je z hlavního hrdiny student medicíny a jeho kámoš studuje filmovou režii. Role jsem jim celkem věřil, i když ke studiu oba přistupovali dost svérázně. Přibyla spousta nových postav z řad Štěpánových spolužáků, kteří jsou pěkní exoti a jeden doslova, studující medik černé pleti s domáckým pojmenováním Mireček. A pochopitelně nesmí chybět nějaká nová láska. Pěkné, možná i propracovanější než jednička a netočí se to jen kolem jednoho dějového motivu jako předchozí díl. Takže dá se to vidět a klidně i opakovaně. 80%(6.1.2012)

Keby som si košelu vyzliekal takou rýchlosťou , ako Stěpán u Jeskyňky , tak tá baba vychladne a zamrzne !(15.3.2010)

• WANDRWALL

Už v té době se psalo v novinách, jak diváci přicházejí o iluze. Ale slova zapadají, film zůstává a pouští se dál. Co je ale zajímavé, že hladce obstojí ve srovnání s nadprodukcí "komedií" natočených za posledních 21 let.(10.4.2011)

80%(27.5.2007)

Asi nejlepší díl o básnících. Vzpomínky na prvák na vysoký jsou s tímto filmem uplně živý. "... kvantitativně předimenzované nakumulování učebnic v sektorech A1, A5 a B1. Tři hromady je skutečně moc" :-)(7.5.2009)