Tenhle díl u nás stejně jako první hraje dokola. Dokonce si troufám tvrdit, že jde o nejlepší díl série.(21.7.2005)

Stále stejně svěží, vkusná, vtipná a pohodová studentská komedie, což je v žánru vzácný úkaz na úrovni zjevení. Současně nejzdařilejší díl básnické série, plný drobných klenotů, ať už jsou to Svěrákovy přednášky a Leffinqwellův pracovní stůl nebo spousty nesmrtelných hlášek, které padají ze všech stran. „V praktických cvičeních něco přeřízl, soudruhu profesore.“ - „Ale, Sejkoro! To se mu v životě stane ještě mockrát.“(11.9.2009)

Určitě nejlepší díl básníků.(12.11.2004)

Basniky jsem poprve videl jako malej kluk, na to se neda zapomenout. Nikdo vsak nerika, ze je to uzasny, nebo vynikajici film. ALe libil se mi, coz je hlavni.(24.11.2007)

Další dobytá a ztracená kráska a další ťafka od života vtipnému básníkovi. Můj nejoblíbenější student byl Venoš Pastyřík:-)(16.1.2012)