Na základní škole jsem propadla dojmu, že až budu chodit na vysokou, budu prožívat něco podobného. Leč ačkoli je Dziga Vertov i mým chlebem, moje realita je po těch třiceti letech od Básnické verze poněkud odlišná. Pecháček nicméně v tomto filmu přinesl takový obraz vysokého školství u nás jako nikdo jiný a jako takový získává řád Felliniho i Antonioniho, jejichž pojetí sexu je skutečně diametrálně odlišné. Konečně famák nebo medik, všichni mají stejnou diagnózu. Vyfabulovaným zůstal de facto jen ten sexy Casanova za každých okolností zahraný Jirkou Štěpničkou. "Bronštajn redukoval redundantní počet učebnic ze tří hromádek na dvě."(17.2.2009)

• WANDRWALL

Už v té době se psalo v novinách, jak diváci přicházejí o iluze. Ale slova zapadají, film zůstává a pouští se dál. Co je ale zajímavé, že hladce obstojí ve srovnání s nadprodukcí "komedií" natočených za posledních 21 let.(10.4.2011)

Téhle sérii jsem na chuť nikdy nepřišla. Pamatuju is akorát lordóza a kifóza, arterie verte bralis a žhavil Béďa žhavil drát...(18.11.2010)

Nejlepší díl série, alespoň mně to tak vždy připadalo...O prázdninách se na něj znova podívám a věřím, že si ho díky ukončení prvního ročníku medicíny užiju ještě víc...Tak jsem si ho zopakoval a musím říct jedno - co nejdřív si podejte přihlášku na lékařskou fakultu, pak dostane tahle komedie další rozměr ;) !!!(4.6.2004)

No 1. díl se mi asi líbil více. Sice jsem se hodně pobavil u scének s novými spolužáky (klíííd!) a vůbec školy, ale ostatní mi přišly takové vyšumělé. Takže 4*, více ne.(17.12.2007)