Já tedy o iluze v dobrou českou komedii nepřišel.(8.6.2006)

Znamenitý profesor Svěrák.. :-))(24.10.2009)

|| Scenár: Ladislav Pecháček, Dušan Klein | Hudba: Zdeněk Marat || Príjemná zábava na jeden večer nie len pre medikov. Vydený ako 1. z viacerých dielov ságy.(8.2.2013)

Keby som si košelu vyzliekal takou rýchlosťou , ako Stěpán u Jeskyňky , tak tá baba vychladne a zamrzne !(15.3.2010)

Po prvých skúsenostiach s problémami okolo lásky a prvých erotických radovánkach sa na Štěpána a Kendyho rúti ďalšia životná nástraha, ktorou je obávaná vysoká škola. Vtipné situácie, ktoré prináša študentský život majú však skutočne veľmi kvalitnú úroveň, k tomu nejaké ďalšie pobláznenie a o zábavu je postarané. A keďže život študáka je podobne v tuzemskej problematike zobrazený asi len tu, tak tento diel ešte máličko preskočil prvý. Čo iné sa dalo čakať, hneď od začiatku som vedel, že jednoizbové spojenie černocha, Moraváka a dvoch flákačov nemôže dopadnúť zle. 85%.(9.3.2008)

• - Honorár Pavla Kříža (Štěpán Šafránek) bol 240 Kčs na deň. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

• - Jméno Mirečkova (Joseph Dielle) dědečka zní Lepodotemačesalačogaleokranieleipsonatrium-upotrimatosifioparaletemiokaraotekemekyčlepasifepatelistrionop. (artcha)

• - Režisér Dušan Klein objavil Adrianu Tarábkovú, druhú Štepánkovu (Pavel Kříž) lásku s prezývkou "Jaskynka", v časopise Dievča, kde vyhrala súťaž o tvár mesiaca. (Raccoon.city)