Druhý díl je maximálně naplněn hláškami a situacemi, které vysokoškolské prostředí nabízí. Hned na začátku se nám objeví „cizinec z jižní Moravy“ s pořádným jídlem... a vysvětlí jim, že na jižní Moravě zavírají cizince do sklepů a na severní do dolů. :-) Pak se objeví Svěrák se svým předmětem duševní hygieny a sektorovým rozpracováním pracovního stolu... BTW - tenhle předmět skutečně na jedné nejmenované fakultě probíhá!!! A je skoro stejně legrační! :-))(27.10.2003)

Nejlepší díl série, alespoň mně to tak vždy připadalo...O prázdninách se na něj znova podívám a věřím, že si ho díky ukončení prvního ročníku medicíny užiju ještě víc...Tak jsem si ho zopakoval a musím říct jedno - co nejdřív si podejte přihlášku na lékařskou fakultu, pak dostane tahle komedie další rozměr ;) !!!(4.6.2004)

Tenhle díl u nás stejně jako první hraje dokola. Dokonce si troufám tvrdit, že jde o nejlepší díl série.(21.7.2005)

Na základní škole jsem propadla dojmu, že až budu chodit na vysokou, budu prožívat něco podobného. Leč ačkoli je Dziga Vertov i mým chlebem, moje realita je po těch třiceti letech od Básnické verze poněkud odlišná. Pecháček nicméně v tomto filmu přinesl takový obraz vysokého školství u nás jako nikdo jiný a jako takový získává řád Felliniho i Antonioniho, jejichž pojetí sexu je skutečně diametrálně odlišné. Konečně famák nebo medik, všichni mají stejnou diagnózu. Vyfabulovaným zůstal de facto jen ten sexy Casanova za každých okolností zahraný Jirkou Štěpničkou. "Bronštajn redukoval redundantní počet učebnic ze tří hromádek na dvě."(17.2.2009)

O studiu na vysoké škole nebylo natočeno víc lepších filmů. Škoda že to tak uteklo :-)(5.1.2003)