Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

Ruut

Armageddon pro šprty, kteří koukají v neděli na receptář a nemají rádi Bruce Willise, točený lesbou. ()

Allien.9

Jak nedělat katastrofický film aneb finální dopad kusu komety je jediná jakž-takž zapamatovatelná scéna. "Armageddon" (*****) je po vědecké stránce ještě o třídu horší, ale díky hromadě vtipů a tunám patosu vysílá k divákovy jasný signál, že ho nelze brát 100 % vážně. "Drtivý dopad" sází na vážnou notu a díky tomu prohrává na celé čáře. Nemluvě o tom, že emoce nefungují. Vůbec. ()

MIMIC

Ak nejaká megademolačná digitálka, tak rozhodne Drvivý dopad. Hneď vidno, že ten film nakrútila žena - príbeh je neuveriteľne emotívny a so sterilnou testosterónovou emocionalitou Armageddonu má spoločný iba ak gramatický slovný základ. Mnohé scény sú pekne mrazivo vypointované (E.L.E. napr.). Lyrická melancholická hudba je paradoxne omnoho efektívnejšia než ťažkotonážne orchestrálne drvivé dopady od Trevora Rabina. Tzv. americký hrdina tu absentuje, prinajmenšom nie je priamo potetovaný pruhmi a hviezdičkami. A ktorý macho by v tomto žánri dobrovoľne nechal spomenúť anglické striebro 18.storočia alebo Melvillovu Bielu veľrybu? Pri záchrane sveta je predsa vždy lepšia poriadne nadupaná akcia než nejaké blbé symboly civilizácie, ktoré nikto nevidel a nečítal... Mimi Lederová poníma film o konci sveta takmer ako komornú drámu, v ktorej síce nie je núdza o americké symboly, no typickému americkému veľkohubému a infantilnému optimizmu sa vyhýba, kde sa dá. Takisto armageddonovskému machrovaniu, šaškovaniu a hrdličkovaniu. Pred premiérou som sa nevyhol všadeprítomným strašidelným fotkám ľudí na diaľnici, pozorujúcich prelet Biedermanovej kométy. O moment prekvapenia som teda prišiel. Kupodivu nie o zážitok z prekvapujúco dobrého katastrofického filmu. ()

mchnk

Určitě se na to da dívat. Je to jeden z apokaliptických snímků, který mě neurazí, tím americkým stylem. Chvílema to má docela reálnou atmosféru. Rozhodně jednou do roka se to dá zvládnout. ()

kingik

Tohle scifi mělo velké ambice, ale bylo svěřeno do rukou amatérky Mimi Leder, která s daným žánrem nemá žádné zkušenosti, a tak kromě vizuálních a speciálních efektů, v ničem nevyniká. Na filmu je celkem znát, že ho natočila televizní režisérka. Amerického prezidenta hraje Morgan Freeman. Po dějové stránce je to bída. Špatné dialogové scény jsou prokládány působivými scénami destrukce, ale zase jich není tolik, aby tento film vytáhly z bídy. Je to slabota. 40% ()

Snorlax

Patos, patos, patos a ještě jednou patos. Jen nerozumím jedné věci, proč byly ty patetické dialogy tak dobře nadabovány. ()

sochoking

Dať do jednej z hlavných úloh astroNOta takmer 70 ročného starca so zafarbenými vlasmi krémom na topánky, tak to bol trend Amíkov vo filmovej tvorbe 90. rokov! Film ma, i napriek takýchto amíckych výstrelkov, bavil. P.S. Keby sa na nás valila taká vlna, tak osobne by som asi rád zostal na streche mrakodrapu , aby som videl taký úžas, ktorý sa vyskytne len raz za život, na vlastné oči. ()

Legas

Katastrofický film má být katastrofický. Tlachání, oplakávání a jiné žánrové aspekty mají být výplní různých stupňů destrukcí všech možných i nemožných živlů a ne hlavním tahounem příběhu. Líbil se mi ale kosmický pokus kometu zlikvidovat a dopad jejího úlomku na Zemi. ()

Anderton

Katastrofický film s minimom katastrofických záberov, a keď už, tak za moc nestoja. Nefungujúce vzťahy ako dospelých, tak teenagerských hrdinov, patos, nepríjemne sympatický americký prezident, minimum napätia. Pozerať sa na to ale celkom dá, hlavne ale nie večer, ako na hlavný bod programu. Nič proti Mimi Leder, ale ženy túto látku zrejme zvládnuť nedokážu. Na to tu máme napríklad Emmericha, alebo Baya, na ktorých sa stále iba sťažujeme. Asi nie úplne právom. ()

Kothy

Film ze stejné doby, o tom samém jako Armagedon. Bohužel ne tak optimistický a méně kvalitní. Obsazení taky není špatné. Morgan Freeman byl první americký černý prezident. :D Elijah Wood taky není špatný. ()

AllShallFall

Drtivý dopad, je jeden z mála katastrofických filmů, který se mi líbí. Napínavá atmosféra nechyběla a nebýt toho konce, kde se nějaká část lidstva zachránila, dal bych za plný počet. Mám rád příběhy se špatným koncem :-) ()

predators

Katastrofické filmy jsou též mými oblíbenci a tak není divu, že mezi ně patří i tento. Vystupňované tempo a solidní efekty jsem obdivoval před deseti lety. Nyní jsem měl sto chutí rozstřískat televizi...no nedivte se. Když se ve dvanáct v noci, 10 minut před koncem rozhuláká znělka reklamy, to naštve nejednoho diváka. "Tyto" televizní stanice zase minimálně na rok nezapnu... :-) 70% ()

Slartibarkfast

Tak trochu jiný Armageddon. Možná trochu méně přitažený za vlasy, za to však bez hereckých hvězdiček ve stylu Bruce Willise apod. Možná skutečnější, ale slabší. Nemohu jinak než 65%. Prostě to nebyla taková pecka a katastrofických filmů na toto téma je hodně. ()

klerik

Reálnejší pohľad na katastrofu ako Bayov opus. Wood a Sobieski pôsobia brutal detsky, ale vedia hrať, patriotizmom sa ako tak šetrí a dopad je trikovo naozaj fantastický... ()

SeBig odpad!

Brutálně nudná sračka a hodnotím o to hůř, protože takhle nudný zklamání jsem fakt nečekal. Naprostá nelogika shazuje jakýkoliv můj zájem dále naslouchat těm kecům, styl scénáře alá asylum - celý film se tam nelogický kecaj hovna, co jsou tak trapně nepřijatelný, že nejsou k smíchu, ale k nasrání, jestli podle někoho byl Armageddon byl nesmyl, tak to asi ješte neviděl tenhle bullshit. Až na konci spadne kus šutru na zem, zbůsobí to z půlky vlnku, která smete JENOM naštěstí New York opět a pak jakoby se nic nestalo.. Sračka hrozná. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)