Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

B!shop

No cekal jsem od toho teda vic. Pokud budu porovnavat s Armageddonem, tak z toho jasne vyjde Armageddon jako vitez, jelikoz je skoro ve vsem lepsi. Vetsina hercu je takovejch nijakejch vcetne Morgana Freemana, hudba je hodne spatna a triky taky nic moc. Navic zhruba 90 minut se jen keca, jak se zachranit a kdyz uz pride nejaka akce tak za moc nestoji. Souhlasim s golfistou, ze tenhle film neni tolik zamerenej na hrdinstvi, coz je ale podle me v tomhle pripade skoda, protoze de o zachranu cele Zeme a tam by hrdinove meli bejt. Ale samozrejme, ze tu nejaky radoby hrdinsky a drsnacky hlasky typu "Musime tem dole dat sanci na preziti" jsou. A ten konec kdy voda smete cely mesta, ale kopecku na kterym je Elijah a jeho holka se vubec nedotkne je fakt trapnej. Vetsinu filmu jsem se nudil, takze slabsi 3*. ()

Karlos80

Nevím, nevím ale já tyto druhy katastrofických filmů už delší donu prostě rád nemám.Stále stejný scénář obrovský meteorit který má narazit v nejbližších dnech do země.A co?Předtím různé spletité osudy jednotlivých rodin a jejich následné odloučení, pláč, obrovská panika a smrt.Jak jednoduché téma, typicky Americké.Jak jinak.A výsledek?Vždy stejný všichni až na pár drobných vijímek zachráněni a podobně třeba jako v Armageddonu pár obětovatších se.A pokaždé je v ohrožení především Amerika.Není to už poněkud ohrané?Viz.např.:Armageddon, Den poté aj.První polovina filmu doslova nudná a zbytečně zdlouhavá a až ve druhé půli se jakž tak něco začíná dít.A nebýt herců Freemana a Woodse kteří táhli v podstatě celý film tak by si tohoto snímku ani nikdo nevšiml.Ty dvě hvězdičky dávám za celkem zdařilé efekty letu meteoritu atmosférou a za následnou obří vlnu která spláchne vše co jí stojí v New-Yorku a v jeho okolí v cestě.Typický komerčně spotřebitelský film jakých se točí mraky a kort v Hemerice.A ten černej Americkej prezident (jak už tu bylo kolikrát zmíněno) ten se jim fakt povedl to byl přímo výsměch a také poslední tečka do rakve ! Už nikdy více tento a jakýkoliv podobný film.. ()

Boss321

Slušný katastrofický film, který mi svým příběh trochu připomíná Armageddon, ale zpracování je odlišné. ()

Faidra

N a rovinu: jde to. Provařený námět a obvyklý patos, ale neštve to. Rozkouskovaně epizodický děj se v závěru sleje do očekávaného slzopudno-nadějně budovatelského finále, ale vzhledem k tomu, že nezbytný proslov odříkává Morgan Freeman coby nejsympatičtější filmový prezident USA, jakého jsem zatím viděla, na to divák nereaguje kopáním do plátna/obrazovky/monitoru. ()

Jossie

Drtivý dopad je tak průměrný a nezáživný, že se v něm ztratí i tak dobří herci jako Morgan Freeman a Elijah Wood a osud světa je mi celý film úplně ukradený. A to by myslím u katastrofického filmu nemělo být. ()

xxmartinxx

Už zase film o asteroidu. A i když tenhle patří k těm lepším, nemohl mě ničím zaujmout ani překvapit. Prostě je tu kometa... hysterie... záchrana na poslední chvíli... a je konec. Film je jen další v řadě a to mu škodí. Sice se na něj dá koukat, ale je celkem zbytečný. 50% ()

dobytek

Je to o trochu lepší než armabeton, ale nějak už mě ty filmy, kde světu hrozí katastrofa a několik statečných američanů nakonec svět zachrání, přestávaj bavit. Sice tohle nebylo tak trapný, jako když Brus Wyliž obětoval svuj život na hemeroidu, ale stejně jsem u toho měl oči vsloup. Navíc mam alergii na Frodo šourka (páreček Frodo & Leelee Sobieski byl opravdu bizarní) a ten konec s projevem prezidenta byla trapnost největší. Jinak černoch prezidentem USA je spíš k smíchu (i když teda Morgan Freeman ve filmu podal ze všech herců asi nejlepší výkon). update: No vida, tak jsem se smál černýmu prezidentovi USA a uběhlo 10 let od natočení filmu a je to tady :-) ()

Melies

5 / 10 Ak čakáte klasický katastrofický film, ste na zlej adrese. Áno, hrdinstva a povinného patriotizmu si aj tu užijete požehnane, no Drvivý dopad nie je ani tak o zrážke meteoritu so Zemou, ako o zrážke ľudských vzťahov s novou, nečakanou situáciou. Pravda, možno sa to dobre číta, ale zas až taká strašná zábava to nie je, to mi verte. ()

flanker.27

Taková malá rodinná pozitivní politicky korektní ptákovinka okořeněná pořádně velkým šutrem, který si chce zahrát s matičkou zemí biliárd. Triky nic moc, děj už vůbec ne, hlavně ta Archa Noemova se slonama a vůbec, ovšem z normálně slabého filmu to udělalo dobrou komedii. ()

choze

ARMAGEDDON: Nezábavná verze. Spolu se SOPKOU nejzbytečnější katastrofické blockbustery 90. let, i když SOPKA aspoň byla slušně akční. Mimi Leder opět dokazuje, že do Kathryn Bigelow má zatraceně daleko. ()

Segrestor

V momentě, kdy se Elijah Wood rozhodl zachránit na malém vršíčku, bylo jasné, že to s tím filme jde do záchodu. Film vyšel ve stejné době jako jeho pompéznější brácha Armagedon a je to znát. Je znát, že producenti dali hlavy dohormady a ten nejbohatší pak řekl: "Sakra, chlapi, na druhej Armagedon už nemáme prachy. Dáme tam dva záběry z Armagedonu, jak se k zemi řítí ten velkej meteorit, ale záběr bude horizontálně převrácenej, aby to nikdo nepoznal a po zbytek filmu necháme Froda běhat po lesích. A jestli tam neprocpeme alespoň dva patetický projevy o lidskosti a solidaritě v USA, skončíte všichni na dlažbě. A teď všichni do střižny, hajzli intelektuálský." ()

Gilmour93

Klasicky hollywoodský konec amerického světa, kde Frodo na motorce ujíždí přílivové vlně.. Smutnou skutečností je, že celý film jen vlastně čekáte, kdy sebou ta vlasatice praští do moře a slzy zjihlosti se smísí se slanou vodou. Je mi líto, ale s Armageddonem to házím do jednoho pytle, který patří schovat do sklepa či na půdu (podle toho, kam chodíte méně). Jak se tak dívám, pro některé je největší science fiction obsazení M.Freemana do role amerického prezidenta a ejhle - než bys párkrát řekl "borůvkový koláč“ - je tu Barack! Snad to není znamení nějakého blížícího se Wolf-Biedermana.. ()

Hal_Moore

Typický Hollywoodský film. Při prvním shlédnutí to byla docela zábava, ale napodruhé jsem se málem unudil k smrti. Vše co se ve filmu událo bylo neuvěřitelně předpovídatelné. Jeden z lepších katastrofických filmů, ale zdaleka ne nejlepší. ()

Aluska88

Dvě hodiny trvající katastrofický epos o zániku planety, přičemž samotný "dopad" se odehraje až na konci filmu. Jinak po celou dobu se nám i tak dostává "Drtivého dopadu." Avšak v podobě té nejprovařenější zásobárny klišé, patosu a hraní na city, jaké může apokalyptické téma v rukou "zkušeného" Hollywoodu nabídnout. Samozřejmě včetně nějaké té dávky nelogických scén, postupů a chybek. Ani známí herci, v čele s prezidentem Freemanem:) či mladičkým, roztomilým Elijahem Woodem, nedokáží překonat sílející postup dějové nezáživnosti a jednotvárnosti. Alespoň James Horner dokázal svým hudebním umem navodit nějaké větší emoce, než nudná očekávání v tom, která klišé budou následovat nyní. ()

genetique

No vyzerá to tak, že na mňa každý z pohľadov na celozemskú katastrofu zapôsobil skoro rovnako. U Bayovho som sa viac bavil, tento si ale zobral na mušku aj čosi iné, čo Bay nemohol popri svojom popkorňáku stihnúť. Humanistický faktor zohral nemalú úlohu, k tomu podpora efektov a iného scenára, bol som spokojný. Inak to vyzerá tak, že všetky hviezdy, čo nehrali v 'Armageddone' sa usídlili v tomto konkurentovi. 75%. ()

Madison

Mimi Leder má švih a hoci sa jej filmy držia prevažne na čistokrvnej ,,popcornovej" úrovni, pokým mi pri megazvodných vizuálnych frekvenciách robí spoločnosť chutný popcorn a nekompromisný milovník komerčnej zábavy, užívateľ Falko , tak sa vonkoncom nemôžem sťažovať. :-) PS: Prvý prezident USA Afroameričan Morgan Freeman? Žeby Američania dopredu tušili? :) ()

Le_Chuck

Komornejší brat Armaggedonu, ktorý sa síce tvári seriózne (aj je), ale miesto akcie sme kŕmení siahodlhými nechutne slzopudnými dialógmi, ktoré len umocňujú zžireavý pocit nudy. Žial k lahodnému vlnovému finále sa film neskutočne vleče, aj pocit deja vú sa dostavil viac krát, ako by sa patrilo. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)