Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

heyda

Armageddon na jiný způsob. Svým způsobem mám tenhle film opravdu rád. Z lidí se stanou jen mravenečci utíkající před obrovsku vlnou. Uvědomí si, že nejsou vládci planety a že se musí připravit na všechno možné hrozící jak z vesmíru, tak z nás samotných. Dokonce ani Eliah Wood mi tady moc nevadil. Přesto se nemůžu překousnout přes to, že Drtivý dopad nemá tak drtivý dopad na mě jako diváka ani emocionálně, ani vizuálně, ani dokonce hudebně. Je to takový mírný nadprůměr, který mě však rozhodně neurazil a klidně se na něj ještě v budoucnu rád podívám. 65% ()

Flego

Priemerný príbeh s vcelku slušnou hereckou výbavou, na ktorý sa dobre pozerá, ale nezanechá po sebe nič. Ako po drvivom dopade... ()

MM11

Tak tímhle stylem určitě ne ! Lederová chtěla evidentně rozplakat celou Ameriku bez ohledu na následky. Tak trapný scénář bych očekával u seriálu Tak jde čas, ale katastrofický film? Nechutné postavy (snad jen Morgan Freeman v roli prezidenta je spolehlivý) dokreslují scénáristickou impotenci. Michael Bay si může gratulovat, jeho Armageddon má bezesporu lepší scénář. I přes dobré triky nemůžu dát víc kvůli filmu jako celek. ()

Ištván87

Až donedávna jsem film označoval za dvojité sci-fi, protože jsem se nedomníval, že by kdy ve Spojených státech mohl být prezidentem černoch. Je pravda, že když mi ve filmu není žádná postava sympatická, tak bude něco špatně. ()

ARI50

Nečekal jsem nic a ani člověk ať nic nečeká je to katastrofická krása a ve směs se nic neděje ale tady prostě nevadí tady jsem žral příběh a danou situaci jednání, romantika nechyběla napětí akce a drama taky ne finální ukončení je velkolepé a rychle je dobře že i dříve dokázaly filmy nesmírně dobře potěšit mít skvělé efekty dodat mrazivé scény, herci na svém začátku a pak se s úsměvem koukám na nebezpečí. ()

luka4615

Solidní katastrofická jednohubka, která zaujme velkorysým obsazením a efektně natočenou finální vlnou tsunami. Jen škoda, že celkový dojem markantně sráží chabý a patetický scénář, který po nějaké chvíli začne působit vážně hodně hloupě. „We watched as the bombs shattered the second comet into a million pieces of ice and rock that burned harmlessly in our atmosphere and lit up the sky for an hour.“ ()

Sawy

Zatímco u Armageddonu jsem se skvěle bavil,u Drtivého dopadu jsem se celou dobu pouze nudil.Sice to nedosahuje enomní blbosti takového Jádra,ale nad 2* prostě nepůjdu.40 % ()

Lacike

Ten druhy film o komete, ktora sa blizi k zemi. Tentokrat to je pojate serioznejsie a s mensou davkou trikovych zaberov a destrukcii, co by mi nevadilo, keby to nebola taka nuda. Film postrada v klucovych scenach napätie a nedokaze ani dojat. Jednotlive postavy su dost nezaujimave s vynimkou strasne nesympatickej Tea Leoni ktorej smrt som si vychutnal. Osud ostatnych je vam ukradnuty. Samotne destrukcie vyzeraju stale solidne, ale je ich tu fakt minimum. Nakoniec je na celom filme najzaujimavejsie to, ze prezidenta hral prvykrat cernoch (Morgan Freeman), co aj tu vyvolalo dost vtipne komentare niektorych blbcov ohladom toho ake je to totalne sci-fi a absolutne nemozne. Netrvalo to az tak dlho a stalo sa to skutocnostou. Ha, ha. Vysledkom je sterilny katastroficky film. 4/10. ()

bouncer

Docela zdařilý katastrofický film, který mě zaujal především tím, že neštěstí se nakonec neodvrátilo (i když částečný happyend tam také je...). Celkem dobře zvládnuté po stránce technické (vše vypadá relisticky) i po stránce logické... ()

Terva

Scénář : Bruce Joel Rubin, Michael Tolkin. Kamera : Dietrich Lohmann. Hudba : James Horner. Produkce : Steven Spielberg. James Cromwell hraje člena týmu prezidenta Morgana Freemana. Ve filmu Nejhorší obavy si tyto role prohodili. V scéně v oválné pracovně je vidět tetování Morgana Freemana, který dokonce chtěl, aby mohl nosit náušnici. To už mu ale nebylo dovoleno. CITÁT - Už nikdy nebudeme blíže Zemi. ()

MoiJe

Z minulosti som si pamatala len, že Leelee Sobieski narobila hromadu problémov navyše. Dnes to oceňujem na 3 hviezdy miesto 2, hlavne ale asi pre mladé podoby hercov, ktorých som vtedy nepoznala (Jon Favreau, Jason Dohring a mnohí ďalší). ()

JohnCZ

Dobrý katastrofický film, který je ovšem ve srovnání s Armageddonem vcelku nevýrazný. Děj je roztříštěn na velké množství malých příběhů a trochu tím ztrácí na konzistenci. Herecké obsazení je slušné, zejména "mladej Frodo" či Morgan Freeman v roli černého prezidenta potěšili. Přesto mám pocit, že to mohlo být o kus lepší. Velké plus za Hornerovu hudbu, která, byť sice ne vždy do atmosféry filmu sedla, byla nádherná. Stejně tak závěrečná vlna byla až děsivě mrazivá. Slabší 3* ()

corpsy

Na rozdiel od svojho vtedajšieho konkurenta - ARMAGEDDONU, vsádza viac na postavy a umelecký pohľad, takpovediac menej ´´divácky´´. Rozhodne v ňom však okázalé deštrukčné sekvencie nechýbajú. Kvalitný snímok, ktorý určite vďačí za veľa Spielbergovému produkčnému dohľadu. ()

Astaroth12

Jeden z tých lepších katastrofických filmov,na Armageddon sa nechytá ale celkom slušné.Tvorcovia tam zakomponovali aj ľudské príbehy a k tomu koniec sveta.Ale musím podotknúť,že skoro celý film je nuda a skoro nič sa tam nedeje,až na posledných pár minút,ale to filmu už nepomože.Aj herecké obsadenie ma nezaujalo a M.Freeman ako prezident to tam tiež nevytrhol.Keby tam bolo viacej trikov aj moje hodnotenie by bolo lepšie. ()

DEXTER099

Dobrý katastrofický film,kde je spoustu známých tváří a plus je ,že konec není úplně klasický americký happyend.75%. ()

Andersis

Prominte, ale tohle byl pro mě opravdu trapas. Je to spíš o kecech a řešení lidských vztahů , všechno se zbytečně natahuje. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)