Rigo

V tomto filmu je asi nejlépe patrná schopnost Dustina Hoffmana vžít se do role. Toto byl první film, ve kterém jsem ho viděl a opravdu jsem si tehdy myslel, že autistou je. Právem byl oceněnem oskarem. Všechny ostatní výkony byly ve filmu zastíněny, ale je nutné uznat, že Tom Cruise rozhodně výborně sekundoval. Scény jako počítání párátek a karet jsou nezapomenutelné. ()

Mr.Hackels

Výborný Dustin Hoffman, který prostě musel ostatní herecké kolegy zastínit. Všechny scény si pořád živě vybavuju a to jsem to viděl jen dvakrát a už to nějaký pátek bude :) Výborný scénář, který byl zúročen do posledního puntíku. ()

D||X

Ani jsem to nedodíval, obrovská nuda, nuda, nuda a vlastně nic jiného. Tak vysoké hodnocení jen kvůli tomu, že Dustin zahrál skvěle? Ale prosímvás... ()

Waizi

Čím začít? No první co se mě vybaví je mimořádný herecký výkon Dustina Hoffmana, kterému tahle role prostě sedla a vsadím se, že opravdu nikdo by to nezahrál lépe. Tom Cruise zahrál taky skvěle, ale vedle Hoffmana vypadá, jako začínající herec. Hádku v autě, jestli se tyto trenky nedají nosit, nebo ano, bych mohl poslouchat pořád :D A vůbec jsou tu takové slovní obraty, které film posouvají tam, kde je. 4 Oscary + 4 Nominace asi hovoří za vše. ***** ()

agentkenny

Velmi silný film a nabité drama. Kdo neví, jaký mají život tito postižení jedinci, tak zde mají vzorný příklad - skvěle natočený a obsazený film - s hudbou, která vás vtáhne do děje. ()

Vergo

RAIN MAN bude vždycky patřit k filmové klasice. Dustin Hoffman a jeho ztvárnění autistického Raymonda mě nepřestává udivovat. Tom Cruise jako synek, kterému se ublížilo, a proto si chce vydupat ,,spravedlnost" tím, že ,,unese" svého staršího bratra a díky němu objeví své lepší já. Vynikající koncert dvou nadaných herců, jejichž výkon do sebe přirozeně zapadá. ()

DarkAvenger

Úžasné, velkolepé, skvělé. Nemám slov. Asi se mi tento film dneska trefil přesně do nálady, ale já jsem zcela unešený, tohle bylo prostě úžasné. O hereckých výkonech se tu asi nemusím moc rozepisovat, Dustin Hoffman v roli autisty byl více než dobrý a oscar za tuto roli mu náleží zcela oprávněně. Avšak Tom Cruise zde mnohými označovaný za průměrného se mi líbil stejně, jeho role byla sice podstatně jednodušší, ale vývoj jeho postavy ve filmu nebylo rozhodně jednoduché zahrát a jemu se to povedlo skvěle. Po dlouhé době na mě opět nějaký film působil velice lidsky a upřímně a toho já si u filmů strašně vážím. Celý film jsem prostě hltal jedním dechem a když došlo na skvělý sentimentální konec, tak jsem se skoro neubránil slzám. ()

Slaaavo

Film Rain Man je jeden z tých filmov, ktoré sa oplatí pozrieť aj viackrát aby ste naozaj docenili jeho kvalitu a posolstvo. Ťažko sa mi niečo o tom hovorí, keďže ma ten film veľmi dojal ale rozhodne ma prinútil premýšľať, a to sa vždy ráta. Vrelo odporúčam. ()

montel

Charlie Babbitt (Tom Cruise) je obchodník se sportovními auty, kterému právě zemřel otec, kterého neměl příliš v lásce. Ten mu taky odkázal pouze své staré auto, které Charlie nesměl nikdy řídit a taky velký záhon jeho oblíbených růží. Naopak to nejdůležitější co Charlieho zajímalo, jsou tři milióny dolarů, které zdědil jeho bratr Raymond (Dustin Hoffman), kterého Charlie ani nezná. Při prvním setkání v domě s pečovatelskou službou však Charlie zjistí, že Raymond je autista a rozhodne se jej vzít na výlet na kterém chce Raymonda přesvědčit, aby se těch penězů vzdal. Čím víc však Charlie svého bratra poznává, tím víc začíná hodnota peněz ztrácet na smyslu...Dustin Hoffman byl parádní, tak špičkový herecký výkon už se dnes moc nevidí. Bohužel mě ale samotný film příliš nebavil. Nevím jestli mi více vadil Cruise nebo jejich cesta skrz státy, kdy se nic moc nedělo. 60% ()

Cor-Angar

Nádhera! Tady je tak vysoké hodnocení rozhodně na místě, protože co chcete tomuto filmu vytknout? Už jen za Dustina Hoffmana nejde dát nižší :) Pro jeho výkon prostě nemám slov. Tím pádem byl Tom Cruise v podstatě tak trochu "vedlejší" role, ale to neznamená že by zahrál špatně, naopak byl taky perfektní. Jejich dohadování o spodkách nebo palačinkách a javorovém sirupu mě prostě dostalo. Neviděl jsem film v originále, ale dabing mi vůbec nevadil, naopak mi přišel dost dobrej. Ke kladům bych ještě přidal hudbu, která mi dost sedla a k filmu ideálně pasovala. Celkově film ani na chvilu nenudí, spoustu scén si asi budu nějakou tu chvíli s úsměvem pamatovat a hlavně byla radost sledovat jak se vztah hlavních postav postupně vyvíjí. Prostě perfektní a někdy v budoucnu se těším na zopakování. ()

mmajjkii

Tento film do první dvacítky rozhodně patří, výborný téměř po všech stránkách. D. Hoffman zahrál autistu neskutečně dobře, takže klobouk dolů to byla fakt podívaná. A teď k tomu téměř, toto je u mne způsobeno tím, že nemám rád T. Cruise a tedy jsem musel jednu * ubrat, samozřejmě komu nevadí T. Cruise, nechť si i u mého hodnocení k tomuto filmu přidá pomyslně jednu hvězdičku. IMDb 8/10 ()

boulala

Opravdu hezký film, kterému bych dal možná i 5 hvězd. Byla tam bohužel i řada věcí, které mi vadily a jednou z nich byla postava Toma Cruise. Prostě mi byl od začátku nepříjemný a to se nezměnilo ani na konci, což se asi stát mělo. ()

JecteJogurty

Naozaj pekný film s rozumnou a hlbšou myšlienkou, ktorého kvality sú nepopierateľné. Určite však veľmi veľkú rolu zohralo aj to, ako presvedčivo Dustin Hoffman zahral Raymonda. Som rád, že existujú takéto filmy, ktoré nám ukazujú, že síce nejaké tie peniažky v živote sú dôležité, ale ďaľeko dôležitejší sú naši blízki. Celkovo je to film, ktorý ľudí má chytiť za srdce, ale robí to spontánne, bez rôznych okatých klišé. No a k tej spontánnosti zase dopomohla postava Toma Cruisea. ()

Hrobař

Tam kde jsem se bál, že bude tlačeno na citovou pilu byl film neuvěřitelně lehký a o to víc dojemný, kdy nakonec člověk div netahá kapesník "jen" z toho, že bráchové se dotknou hlavou. O výborném Dustinovi už tu bylo řečeno mnoho, to bych jen opakoval již napsané. Film o těžkém tématu uchopený za ten správný konec provazu. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel