Létajícím talířem, který na sebe bere podobu pivního soudku nebo kontejneru na odpadky, přistanou na planetě Zemi dva svérázní mimozemšťané A (M. Lasica) a B (J. Satinský). Cílem jejich mezigalaktické mise je poslat na rodnou planetu zprávu o stavu pozemské civilizace. Jako pokusný objekt jim poslouží bezvýznamný, průměrný vědec dr. Jánský (J. Menzel). Oba mimozemšťané mu svými dobrými úmysly způsobí řadu problémů, mimo jiné od něj odeženou nadějnou milenku Jiřinku (N. Konvalinková), znemožní mu odevzdat zprávu pro šéfa a vyhodí mu byt do vzduchu. Zatímco dr. Jánský je na pokraji nervového zhroucení a hledá odpočinek v lesní rezervaci, mimozemšťané posílají domů svá hlášení a vyrážejí do ulic poznávat výdobytky moderní společnosti… (Česká televize)

Zbygniev

Velký obdiv k nezapomenutelné dvojici Lasica,Satinský, nejen k hereckému výkonu i jejich spolupráci na dialogu,ale také jejich češtině. Inteligentní popíchnutí do tehdejšího režimu jako: "Není to nádhera,když jsou všechny domy stejné? Je v tom takový řád"....je prostě vynikající. Super film,škoda že jich nenatočili víc... ()

andykanadan

Výborná kombinácia humoru Lasicu a Satinského s mojimi obľúbenými karikatúrami Vladimíra Jiránka... Naozaj vesmírne zábavný film ! ()

Praprase

"Šéfe, nemáte nějakou zasranou zkurvenou práci?" Tak tuhle hlášku po vzoru skvělé dvojky Lasica - Satinský opakuji často, když přicházím za svým šéfem. Myslím že oba komici v této komedii excelují a Menzel tam působí jako doplněk. Skvělá směs někdy až absurdního a inteligentního humoru mě vždy pobaví společně se záběry ze stavby Jižního města, které občas tvoří kulisu. Dnešní děti si při zhlédnutí tehdejší reality a humoru komiků musí připadat také jako mimozemšťani. ()

laco176

Vlastne až teraz oveľa neskôr zisťujem že to nebola komédia ale posolstvo. Dajte pozor, lebo si tú matičku zem totálne zhumpľujete. ()

Richard768

Beh cez skládku odpadkov - to je nápad! A ten svieži vzduch! Alebo: "Jsem křišťálová studánka, napijte se, prosím!" Na rozdiel od "Vážení přátelé, ano" sú mnohé narážky na stav ľudstva platné dodnes (po 38 rokoch). ()

vipi

Hlášek hromada. Jenže to jaksi nelogicky pro mě navazuje. "Kam jedetee? Tam kam Vee", "Jak byste reagoval na návštěvu mimozemských civilizací"? "No to by záleželo, odkud by přiletěli". Jdu k zemi. ()

milos.bradik

Skvělá satirická komedie. Spousta inteligentního humoru a vynikající herecké obsazení. Vtip s medvědy ve frontě na jídlo, lidé běhající přes smetiště nebo kontejner na odpadky jako vesmírná loď a mnoho jiných jsou výborné. Na závěr cituji "Jestliže ve vesmíru platí stejné zákony vývoje jako na Zemi, pak by eventuální obyvatelé jiných planet museli zákonitě zblbnout jako my". ()

PORTER44

Blbost, ale některé scénky a hlášky vtipné a docela pobavili,všude bordel,na konferenci všichni nenažraní,Satínský vs. Lasica to zvládli. ()

MarsMartin

Ne úplně povedený pokus dát dohromady dvojici Lasica - Satinský, Jiřího Menzela a Luďka Sobotu v crazy sci-fi komedii. Některé scény pobaví více, jiné méně (tragická je podle mě ekologická scéna v umělém lese s Jiřím Lábusem). Jana Břežková s Jaroslavou Kretschmerovou  jako řidičky - svůdnice pobaví, stejně jako vědec Luděk Kopřiva. Celkový výsledek nevyrovnaný a rozpačitý. ()

Clowie

Pro mě naprosto nepoživatelné, ani tehdy, ani teď, kdy jsem se pokusila o další shlédnutí. Ale manžel říká, že humor Lasicy a Satinského se mu vždy líbil a líbil se mu i tento film. Mě se také humor obou aktérů mnohy líbil, ale ten film ne. ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica