Létajícím talířem, který na sebe bere podobu pivního soudku nebo kontejneru na odpadky, přistanou na planetě Zemi dva svérázní mimozemšťané A (M. Lasica) a B (J. Satinský). Cílem jejich mezigalaktické mise je poslat na rodnou planetu zprávu o stavu pozemské civilizace. Jako pokusný objekt jim poslouží bezvýznamný, průměrný vědec dr. Jánský (J. Menzel). Oba mimozemšťané mu svými dobrými úmysly způsobí řadu problémů, mimo jiné od něj odeženou nadějnou milenku Jiřinku (N. Konvalinková), znemožní mu odevzdat zprávu pro šéfa a vyhodí mu byt do vzduchu. Zatímco dr. Jánský je na pokraji nervového zhroucení a hledá odpočinek v lesní rezervaci, mimozemšťané posílají domů svá hlášení a vyrážejí do ulic poznávat výdobytky moderní společnosti… (Česká televize)

AnnaMae

Dvojice mimozemšťanů navštíví Zemi, bez ptaní se ubytuje se u „naprosto průměrného, bezvýznamného člověka“ a domů posílá zprávy, v kterých prostě jen popisuje, co vidí. Takže vlastně seznam, jak je lidstvo padlý na hlavu. Z dnešního pohledu nijak extra objevné, ale rok 1982?! Už tenkrát si někdo všiml, jak hloupě se chováme, a my v tom pořád ještě pokračujem? Připomnělo mi to Thoreaua, kterej už před 160 lety psal o divným chování týhle civilizace – a ona v tom pokračuje dodnes, a ještě důkladnějc. ***-**** ()

anyonecek

Krásná komedie, u které jsem se mile pobavil a dotkla se mě i ta pravda z tohohle filmu. Smysl života je práce ;), no doprdele bohužel je to pravda, která by ale vůbec neměla být a vůbec to k tomu nemělo dojít. Mně tahle komedie vyloženě sedla se vším všudy. ()

ostravak30

Tak tohle ne. Opět se po nějaké době neshodnu se svými kolegy. Já si prostě nemůžu pomoct, ale tohle se nepovedlo. Pány Lasicu a Satinského mám velmi rád. A i přes kvalitní herecké obsazení je to jediné, čemu jsem se skutečně zasmál to, jak se pan Menzel úžasně všemu diví a jak je ze dvou ufounků už trochu zoufalý a nešťastný. Jinak je to docela nuda. A podle mě jsou zde i některé dost trapné scény. Moc se mi nelíbil ani scénář. Já říkám ne, ale beru v potaz, že někomu se to líbit může. ()

subic

Mě by vlastně nejvíc zajímalo, proč tenhle film není v červených číslech. Já ho viděl naposledy asi před 20i lety a tak už jsem zapomněl třeba na vedlejší roličku Luďka Soboty coby aktivního domovního důvěrníka. Ve filmu je spousta takových těch drobných hlášek. ()

Pitryx

Další skvělá komedie pana Lipského. Nedosahuje sice takových kvalit jako jiné pecky, ale přesto je pro mne lehounce nad průměrem. Nepouštím si ji každý rok jako jiné, ale občas na ni kouknu. Má totiž více slabších scén. Ovšem zase na druhou stranu jsou ty jiné opravdu zážitek. ()

Lewaso

Od komunálního humoru k otázkám všehomíra. Lasica se Satinským na své parketě tančí kankán chytrého humoru a svou bezelstností, s jakou proplouvají mezi útesy socialistického života, by dojali i Boba s Bobkem. ()

Spielbergo

I kdyby byl celej film blbej jak Sobota s Menzelem dohromady, tak scéna s marťanským vzorkem a následný Kodetův komentář mě dostane vždycky... ()

DooFooS

Komedie s ekologickým přesahem dobírající si především ty nejlepší lidské vlastnosti a která mi nejednou provětrala bránici. ()

spookee

Já si myslím, že je to podceněný film. Lasica a Satinský tvoří nezapomenutelné duo mimozemských mimoňů, které skvěle doplňuje neurotický Menzel. Pro mě jedna z nejroztomilejších českých komedií. ()

SB

Tak nevím, jaké mělo být poselství/smysl tohoto díla. Zkusil jsem se přenést do předlistopadové doby, ale moc to nepomohlo - mělo se jednat o ekologické varování nebo odsouzení panelákových hnusů nebo naopak jejich vyzdvižení...? Prostě nevím. Dobrých frků tam bylo pár, trapných ve stylu Slunce, seno hodně. Jiránkovy animace byly to lepší. Ústřední dvojici moc typ humoru nesednul. Jak už tu někdo zmínil: Jak je možné, že po tak geniální, vtipné komedii jako Karpaty vzniknul tak hluboce podprůměrný film? ()

Memesis

Tohle se mi fakt moc libilo. Skvely sehrani a hlavne Lasica a Satnsky v nejhlavnejsich rolich. Ty obrazky pana Jiranka to jen vylepsovali. Doporuceni je na me strane. Za me 96,4% ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica