Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

RushRush odpad!

Kdyby člověk nevěděl co to bylo za zmrda a kolik zla způsobil..... tento film je naprostá parodie výmyslů dějové linky,ke které stačí youtube aaaa ještě to nezvládly zkopírovat....člověk vůbec neví vo co gou,vraždy až někde v Coloradu absolutně chybí nějaká posloupnost prostě tuctová sračka bez náboje a dějově scestná a zavádějící... ()

Ornament

Velice sugestivně pojatý film. Efronovo velké mistrovství. Celý děj je extrémně dobře namixovaný a poslepovaný, že Vám dvě hodiny utečou jako nic. Emotivně laděný na ženskou část publika s podtextem odporu k člověku, zřejmě nemocnému a paranoidnímu schizofrenikovi. Spousta filmů o trestu smrti bylo již natočeno a ještě natočeno bude. Pokud byl tento něčím výjimečný, posoudit nedovedu. Ale zasáhl mě svým rozměrem, silou nezaujatosti k vrahovi a citovým vyústěním příběhu. Film takřka bez brutálního násilí a krutosti, přesto ohavný ab absurdum... ()

JerryPilsen

Efron překvapivě válí.Líbilo se mi pojetí,kdy neznalý divák nemá vůbec ponětí o případech a vlastně se nic nedozví.Vše se točí jen okolo charisma hlavní postavy. ()

janececek

Způsob, jakým tvůrci pojali vyprávění příběhu nejznámějšího sériového vraha, mě zaujal. Jiní by možná uvítali větší prostor pro brutální stránku Teda Bandyho, ale mně ty dvě scény, v nichž páchal svoje psychopatické činy, bohatě stačily. Během soudního řízení člověk pomalu váhal, zda-li to opravdu udělal, nebo ne. Efron mě překvapil a použití reálných dialogů mě potěšilo. Role Scodelario byla na přesdržku. 70% ()

Ospalek

Jakožto mírný sadista bych čekal ve filmu o sériovém vrahovi nějakou tu vraždičku, leč nestalo se. Film je vcelku nudným sledováním neustálého odmítání viny Teda Bundyho, který prochází soudní fází. K mému překvapení mi nevadí Zac Efron, hraje docela přesvědčivě, ale vadí mi to neustálé omílání jeho neviny. Řekl bych, že kdyby byly do filmu zahrnuty i vraždy, měl by ode mně vyšší hodnocení. 50% ()

JJ23

Mám veľmi rád filmy a seriály s touto tématikou - Mindhunter, Hannibal, Dexter, Zodiac a pod. Zac Efron podáva perfektný herecký výkon v roli Teda Bundyho. Jediné, čo mi trochu chýbalo bol tzv. "wicked attitude", trochu som ho postrehol v scéne z útulku a jeho pohľade na psíka, inak mi tam nejak chýba. Čakal som, že sa to vyostrí a príde nejaká brutálna "mind fuck" scéna s krvavou tématikou, ako zo seriálu Hannibal no neprišlo to, šlo skôr o verný opis situácie mladej ženy, ktorá neodolala šarmu mladého muža - Teda, z ktorého sa stalo monštrum. Celkovo je film postavený na faktoch v spojitosti s reálnym Tedom a to sa mi na tom páči, rovnaké hlášky, ktoré je možno vidieť aj na konci filmu z reálnych video záznamov, či už Teda, jeho matky pri výpovedi na súde, či Carol Ann. Popravde som čakal viac akcie no film bol aj tak veľmi-veľmi dobrý a držal ma popravde v emočnom vákuu, to bude asi preto, že Joe Berlinger stavil viac na žáner životopisný ako na vyostrenú drámu či chýbajúci horror žáner(ktorý by to podľa mňa zaklincoval - ale to je len osobný pohľad). Film hodnotím 4* a vrelo odporúčam pozrieť každému. Nakoniec len vypichnem hlášku na zamyslenie, čo ma z neho zaujala - Ted Bundy : "People don't realize that murderers do not come out in the dark with long teeth and saliva dripping off their chin. People don't realize that there are killers among them. People they liked, loved, lived with, work with and admired could the next day turn out to be the most demonic people imaginable!" ()

Soucek87

Kvalita snímku není vůbec špatná, ale také není top. Skoro celý příběh se odehrává v soudní síni, přičemž bych preferoval větší zaměření na oběti vraždy. Je až neskutečné, kam člověk může zajít. Třicet potvrzených obětí je až dechberoucí... Nejde mi do hlavy, jak někdo tohle může spáchat a vlastně až do konce svého života obhajovat svoji nevinu. Nejhorší na tom všem je, že příběh je natočen dle skutečné události. ()

sun.eagle

Upřímně, ve filmu o Tedu Bandym jsem čekal více syrovosti a nějaké to vraždění a serepetičky okolo toho. Jako soudní drama to neobstojí, ze soudní síně existuje biliarda a půl lepších filmů, a jestli je Malkovich v roli soudce dobrý tak Sheldon jako žalobce úplně tragický a působí jako sáně v létě.  Film ukazuje vnitřní rozpolcení jeho ženy, přítelkyně a to dokonce možná větší část filmu, a Tedu Bandy se tváří že chodí k soudu kvůli majetkovému vyrovnání kdo dostane zánovní kolečkové brusle a ne kvůli vraždám a hrozbě trestu smrti. Ale pokud to právě tak mělo působit a ukázat jakým dojmem dokázal veřejnost obalamutit tak ok. Chybělo mi tam ale více napětí, nemělo to grády. ()

elho_cid

Film o sériovém vrahovi se dá natočit různými způsoby, ale tohle je asi jeden z nejlepších. Vyprávět příběh z pohledu jeho přítelkyně, která věří v jeho nevinu, je opravdu originální. A funguje jako drama líp, než sledovat policii nebo koukat na samotné vraždy. ()

McGuffin

Každý, kdo se začne dívat na Zlo s lid­skou tvá­ří, Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, od počátku ví, že bude sledovat osud sériového vraha, který skončí jako osudy stovky jeho obětí. Smrtí. Takže během dvou hodin filmového času před publikem leží jen jiné stručné otázky. To mu na ty vraždy opravdu přijdou až na konci, který je v nedohlednu? A opravdu je tak důležité, že některé ženy, nejméně dvě, nezavraždil? Tak takhle to scenárista Michael Werwie naservíroval. Zkrátka i když detektivové moc nepátrají, vrah je přesto odsouzený. To se tak někdy přihodí. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffina Angus ()

Miro.boc

Film to nie je zly, ale mohlo to byť aj lepšie natočené. Keď som si pozrel na netflixe 4. dielný dokument o Tedovi Bundymu, tak ten mal isto oveľa väčšiu výpovednú hodnotu ako tento film. Odporúčam teda si pozrieť Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes ()

Zaks

Super drama, s parádne gradovanou riadne mrazivou atmosférou až do konca. Film neustále osciluje na hrane viny alebo justičného omylu. Efronove herectvo famózne, rovnako tak Malkovichovi sadla rola sudcu výborne. ()

Magicbaobab

Dobrý film. Ale aby se dal označit za výborný, potřeboval by ještě pár přísad. Aby z něj mrazilo. Ano, jde z něj děs kvůli historickému pozadí, které je naprosto úděsné a strašlivé. Snímku se ale bohužel nedaří předat emoce, které by asi měl, a tak je jen zajímavým životopisným dramatem s naprosto hrůznou předlohou. POZOR SPOILER!!! Jsem poměrně ráda, že chyběla část historie před Ted+Liz, jeho manipulátorské a inteligenční schopnosti vykresluje i tak více než přesvědčivě. Pokud se ale chtěl děj zaměřit a zdůraznit vztah Teda a Liz, měl více proniknout do hloubky zděšení, nedůvěry a zmatku, který zřejmě partnerka takového člověka cítila. Chápu, že děj musí kopírovat do vysoké míry skutečný průběh procesu, ale když má čas ukázat intimní chvilky za automatem na nealko nápoje a blbiny s knihou v kanclu, určitě by dokázal zařadit i nějaké reakce v okolí Liz a Molly. Předpokládám, že dopad na Liz i na její dceru nebyl zrovna pozitivní a absence tohoto prvku mi připadala velmi nelogická, stejně jako absence jakéhokoli vykreslení Bundyho pozdější přítelkyně/podporovatelky. Kdo byla? Proč to dělala? A co dělala dál? Pokud sledujete něco hodinu a 3/4 a pak si musíte zbytek dohledat na wikipedii, abyste pochopili drama podle skutečné události, narábání s filmovým materiálem nebylo zřejmě na 1*. Škoda, Efron se zdatně vymanil z role ulíznutého zpěváka na golfovém hřišti a přeskočil do polohy, kde může dokázat a dokázal, že umí hrát i závažnější (a v tomto případě přímo extrémně závažný) materiál. Škoda, že nebyl čas Lily Collins využit lépe, mohla herecky nabídnout i víc. ()

peproch

Zřejmě měl film ambici být dokumentárně věrný. Určitě se povedlo předvést Tedovu věrohodnou svůdnost, určitě se povedlo ukázat moc silné mužské sexuality na zraněnou ženu, určitě film prokazuje ambici zpochybnit samozřejmost trestu smrti, určitě mi udělal příjemný čas sledování. Herecké výkony tři hlavních postav jsou výborné. Sama nechápu, jak se mu mohlo podařit pozabíjet brutálně tolik dívek aniž by jakkoliv pojala jeho snoubenka podezření. Chápu,  mnohé mu mohli přišít, i když nezabijel. Ten policejní mechanismus je znám. ()

PORTER44

Životopis o sériovém vrahovi ale není vidět žádné násilí ani pokus nebo náznak jak to prováděl to je trochu zklamání jen soudní proces a jak je tahal za nos a dělal si z nich srandu dokud mu nedali křeslo.Jinak z hereckými výkony spokojenost. ()

Sejkorka

Z mnoha směrů zajímavý film. Jednak poučný, pokud někdo, jako já, nezná tuto zrůdnou postavu z kriminální historie. Také jsou tu k mání skvělé herecké výkony, kterým vévodí v menší roli soudce John Malkovich. Zac Efron a Lily Collins v hlavních rolích jsou velice přesvědčiví, v obou případech z hlediska psychologie osobnosti. Masový vrah, který věří svým lžím snad víc než Bureš a milující partnerka, u které člověk obdivuje, že se neotráví, nebo tak nějak. A ještě Kaya Scodelario, a další ženská, která Bundyho milovala a měla s ním dokonce dítě, počaté u nápojového automatu v návštěvní místnosti. Přičemž jinde byly zakázány doteky byť rukou. ()

Myopia

Subjektivně vzato, výslednému dojmu z tohohle snímku paradoxně přispěl i fakt, že mám k Zacu Efronovi silnou averzi. Objektivně to ale samozřejmě nevylučuje, že je možná opravdu dobrý herec a podal tu skvělý výkon.. ()