Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

salalala

Joe Berlinger měl i díky svému výtečnému dokumentu v ruce ohromný potenciál, ten ale při tvorbě celovečerního filmu zdaleka nevyužil. Na jednu stranu je originální, že se film o jednom z nejslavnějších a nejděsivějších masových vrahů historie pokusil natočit de facto bez jediné vraždy a bez násilí, na tu druhou je ale nutno říct, že i kvůli tomuto přístupu se mu výsledek trochu rozpadl pod rukama. Vzhledem k tomu, že vychází z knihy vrahovy přítelkyně, je v centru dění jejich vzájemný vztah, který vypadal docela harmonicky, takže film je někdy ryzím romantickým dramatem. Nejvíc baví na začátku, kdy se všechno příjemně rozjíždí, má to zajímavou atmosféru a poměrně slušně rozehrává ústřední příběh. S postupujícím časem se ale film utápí ve stereotypu, přestává být tolik zajímavý a najednou je na něm znát, že bez zobrazení oněch hrůzných činů je trochu bezradný. V závěru si ale pomůže archivními dokumentárními záběry a dovětkem. Docela dost toho zachraňuje ústřední Zac Efron, který nemá problém zachytit Bundyho charisma a pohlednost, chybí mu ale onen vnitřní děs a zvláštnost, která z Bundyho vyzařovala, což ale není taková výtka, protože to asi zahrát úplně nejde. Z vedlejších postav už jsou zajímaví jen Lily Collins a John Malkovich, kteří ale nemají tolik prostoru, aby pořádně zazářili. Od snímku, jehož originální název je Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, by člověk čekal rozhodně víc, nakonec ale dostane jen bizarní romantické drama, v němž se všechno děje dost překotně a nikdy nedokáže pořádně strhnout. 60 % ()

sofiapetra

Podle tohoto snímku byl Ted Bundy, vrah desítek dívek a žen, vyobrazen jako ten nejmilejší a nejpřitažlivejší chlápek na zeměkouli. Takže něco tady asi maličko nehraje. ()

Caminzind

Joe Berlingera neprovází zrovna pověst zkušeného a kvalitního filmového režiséra. Přesto se mu povedlo převést příběh Teda Bundyho na plátno způsobem, který kromě atraktivního obsazení, nabízí zajímavou kombinaci dramatického přednesu s prvky rekonstrukce. To je něco, co nezaujatý divák asi nedokáže plně docenit. Životopisná poctivost, která zcela pohltila scénář, je pochopitelně na úkor diváckému zážitku, ovšem to nijak nesnižuje kvalitu snímku jako takového. Zajímavostí je, že emocionální hloubku příběhu zde obstarává vedlejší postava Liz Kendall (Kloepfer), na níž stojí i samotné vyvrcholení filmu. Největší rozpaky tak u mě vyvolává pojetí hlavní postavy, jejíž romantizace a démonizace tady působí triviálně. Celkově je její psychologické uchopení velice subjektivní, a byť Zac Efron i díky úlisnému vzhledu svoji roli zvládl skvěle, obávám se že to není tak úplně role skutečného Teda Bundyho. 🎬 73% ()

M.i.k.e

poměrně vydařené retro,které se snaží přinést události jedné fáze Bundyho života z jiného a celkem netypického pohledu.Vlastně by to i mohlo celkem slušně fungovat pokud by se jednalo o fikci.Ve chvíli kdy jde ale o interpretaci skutečných událostí (a dle dochovaných záznamů dost věrnou) a divák ví co byl Bundy zač je celkem problém se do toho všeho vžít a nebo mu nedej bože fandit.Efron je nicméně překvapivě velmi dobrý,Lily Collns pak využívá svého talentu ve všech filmech kde "stárne" vypadat pořád úplně stejně...60% ()

Martin741

No pre mna bol lepsi Ted Bundy Michael Reilly Burke, z Ted Bundyho z 2002 roku. kazdopadne toto je len priemer, rezia je cira rutina, rezisera akokeby horory a boj dobera so zlom nezaujimal. Herecke vykony plane, ta sudna cast ma dokonale nudila ......ze neukazali ani jednu vrazdu je mi suma fuk, nejsem jaxi na zabijanie ... len aspon ta atmosfera mohla byt lepsia .... priemerna podivana . 50 % ()

Aljak

Príbeh neslávne slávneho Teda Bundyho, o ktorom kolovali desiatky mýtov a legiend. Vinný, či nevinný? Chladnokrvný vrah, či obeť systému? A presne na týchto hranách balansuje celý osud sympatického Teda, ktorého priam znamenito zahral Zac Efron (kto by to bol povedal, že sa z neho vyvinie takýto kvalitný herec?). Musím uznať, že samotná kostra príbehu nebola ani náhodou až tak pôsobivá ako samotné spracovanie a narábanie s kontrastami, ktoré vytvárali neustále pochybnosti o Tedovej (ne)vine. Gradácia deju to ešte celé o kus vylepšilo. Film ma bavil oveľa viac ako som prvotne čakal, pretože podľa popisu to nebol zrovna môj šálok kávy. A presne toto mám rád, keď film milo prekvapí. Zac & Lily boli vynikajúci, ale samozrejme aj ostatné postavy. Výborné, takmer 5*. ()

kaposlav

Mám rád filmy, ktoré idem pozerať a neviem o čom sú a ako dopadnú. Až počas filmu pri prvom zaznení mena Ted Bundy my došlo o kom a čom to je. Už pred tým som videl hraný film o ňom a nejeden dokumentárny film a tak som vedel vlastne ako to dopadne. Je divné, keď niekoho film profiluje ako dobrého manžela a vedie diváka k tomu aby veril, že je nevinný, ale aj tak viete, že je to psycháč a ako to dopadne. ()

Vyhy

Chápu, o co se režisér snažil. Ukázat nám jednoho z nejznámějších vrahů trochu v jiném světle. Takže žádné jeho činy neuvidíme, celou dobu filmu jsme při soudních procesích. Na jednu stranu to bylo zajímavé, ale na druhou to chvílemi nudilo. Samotný závěr překvapil a dobové záběry, skoro identické s filmem, potěšily. Nebyl to špatný pohled do jedné části života Teda, ale zároveň se nejedná o nic skutečně šokujícího. Takový dokument. ()

Streeper

Klobouk dolů před Zacem Efronem. Konečně dokázal, že nemusí tančit a zpívat, aby byl dobrý. Stejně jako Ted Bundy je velice neodolatelný a milý, nikdy bych do takového muže neřekla, že by byl schopný něco takového udělat. Film je dobře natočený, bavilo mě se na něj koukat, místy to bylo napínavé a velmi emotivní. Dokonce ve mě vyvoval i pochybnosti o jeho vinně, ta scéna ve vězení mě až utvrdila, že to vážně udělal, jinak bych vážně pochybovala. Skvělý herecký výkon, dobře natočené drama, jen mi tam chyběla nějaká detailní scéna s vraždou. ()

C0r0ner

Ty superlativy v popisku jsou dost zavádějící, především proto, že vlastně za celou dobu nevidíme nic napínavého, jenom velkou haldu keců. Efron je ale kupodivu schopný to celé utáhnout, nicméně jsem si příběh o masovém vrahovi představoval víc jako Maniaka. 60% ()

fugazi

Otřesně zpracovaný televizní béčko, který co nevidět bude vyplňovat program na tv Barrandov. Je to velká škoda, protože Efron se docela snaží ... 3/10 ()

Pajky3

Velice příjemné překvapení. O Bundym nemám skoro žádné znalosti, i když vím, o koho jde. Od úvodu se ho film snaží vykreslit jako sympaťáka, který má prostě jenom smůlu a přimět vás, abyste si ho oblíbili a je třeba říct, že to docela funguje. Obsazení je super, Efron už dávno přerostl roli, kterou se proslavil a baví mě skoro pokaždé. Navíc má charisma, aby takovou postavu utáhl a doplňují ho příjemné britské herečky Lily Collins a Kaya Scodelario. Závěr měl naprosto skvělou gradaci a titulkové prolínání se skutečnými záběry mělo vážně něco do sebe. Teď se asi budu muset podívat na Bundy Tapes, aby si ještě o něco rozšířil obzory. ()

zette

Uzasny namet, ktery si zaslouzil daleko lepsi zpracovani. I tak me film ale bavil a s odrenyma usima pridam ctvrtou hvezdicku. Jinak ve vsech smerech prumerny pocin. ()

Juto

Príbeh notoricky známeho sériového vraha Teda Bundyho je rozprávaný z pohľadu jeho dlhoročnej priateľky, čo znamená, že nevidíme žiadne vraždy ani temnú stránku Bundyho prívetivej povahy. Funguje to ako ukážka toho, koľko ľudí nemohlo uveriť, že taký milý chlap môže byť nemilosrdným vrahom mladých žien. Film je pútavý len škoda, že niekde polovici dôjde režisérovi dych a príbeh začne byť predvídateľný. 6/10 ()

campix

Pokud chcete nějakou výpovědní hodnotu od příběhu Teda Bundyho, tak je potřeba ji hledat v Netflixovském dokumentu Ted Bundy Tapes a ne v tomhle melodramatu, které se téměř výlučně vyhýbá Bundyho činům a ukazuje jak normální navenek působil a vše je bráno z pohledu jeho přítelkyně, která neměla o ničem absolutně tušení. Zajímavý cast hlavních rolí mě nalákal. A nemůžu říci, že by někdo vyloženě zklamal. I Zac Efron to zvládl. Bohužel si nedovedu představit o moc nudnější a nic neříkající film o jednom z největších vrahů v historii USA. Hodně nevyužitý potenciál. ()

dr.fish

Divně a dost odtažitě natočený film. Studené jak psí čumák. Těžko se s někým ztotožnit, není moc komu fandit. Možná docela dobrých posledních 10 minut, jinak pořád čekáme jen na verdikt. ()

angel74

Před zhlédnutím jsem neměla ani tušení, o čem vlastně snímek Zlo s lidskou tváří vypráví. Možná proto mi to celé připadalo poměrně dost napínavé. Zac Efron nepatří mezi mé oblíbence, takže je až s podivem, že dokázal udržet mou pozornost po celou dobu trvání filmu. A nejenom to! Ženami milovaného sériového vraha Teda Bundyho zahrál tak dobře, že jsem do poslední chvíle věřila v jeho nevinu. (70%) ()

Deyw

Hmmm.. tak spatnej film kterej nejde tak do drzky jako napr jack stavi dum, kterej byl zabavnej diky tomu jackovi a mordam (ale jinak uplna picovina)..tady zabava moc neni, ale zase je to mrazive a clovek (kterej to vi) uplne uchcava a je fascinovanej co to bylo za zmrdecka, ten kdo to nezna tak mu bude i fandit a bude si myslet, ze to na nej upekli jako svine..efron pekelnej a zatim nejlepsi projev. zahral to fakt skvele a bylo to dost syrovy, ale vubec to neutika a ze bych se bavil to se taky rict neda je to utahany jak cecky.. hodne silnej konec a hacksaw je top z celyho filmu coz je skoda, ale jak rikam ja vedel ze to byl zmrd a uchcaval sem ztoho jak si to dava a muj pritel mu veril ze nic neudelal a pak uchcaval, ze to fakt udelal..takze bundy byl hroznej zmrd/borec a efron si ho dal jako svine..ale pici je to na 2hvezdy a lehce umrdany za efrona 3* ()

StanislachKo

Efron začína byť seriózny herec. Ale na odpálenie dekla to ešte nedáva. A čo k filmu... Akože oukej, ale videl si TRUE STORY s Francom a Hillom? Napriek tunajším percentuálnym pomerom mám zato, že aj keď druhý zmienený bol v zásade o tom istom, ale po každej stránke dokázal podstatne viac rezonovať. Tu bol nejaký Ted Bundy. Reálna persóna. Ale film v zásade nevypovedá o ničom, čo by stálo za zmienku. ()