Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

matow

Napáda ma veľa vecí čo by som mohol vyzdvihnúť na tejto dráme ale to tu predo mnou napísali už ostatní,ja pripájam iba jedno slovné spojenie:smutná krása..... ()

Etherium

Tento film ma tak silnu atmosferu, ze aj ked ho pozerate o 2 vnoci a ste po 2 smenach, alebo po 12 hodinach prednasok, nemate sancu si ani len zivnut :D. Podla mna Zivotna uloha Robina Williamsa a paradny Robert de Niro. ()

Maiken Algren

Tak som si znovu vymyslel že si pozriem film s Robinom Wiliamsom a znovu som znechutený polku času odvracal zrak. Smiešne zveličený príbeh, trápne moralizovanie každých 10 minút a tancujúci retardi? To sa naozaj nemohli zmôcť na viac? ()

Desmi

Příběh nezdolného vědce-doktora a hrdinného pacienta bere dech. O to víc, že se příběh skutečně stal... Emotivní závěr filmu jen přidává. Scéna ,kdy pacient ( De Niro) už ztrácí opět kontrolu a sedí u stolu se ženou svého srdce, je opravdu dojemná. Ta část, kdy žena pochopí, že za pár dní už po něm zbyde jen prázdná schránka a dopřeje mu poslední přání - tančit. Tahle scéna mě opravdu dostala a vykutálela mi z oka slzu, čehož si opravdu cením. ()

hony23

Tak tohle je pecka! Když jsem si tento film pouštěl, netušil jsem, do čeho jdu. Po půl hodině jsem ho chtěl vypnout, protože mě to celkem nudilo a nedokázal jsem si představit, že se vydržím koukat 2 hodiny na lidské utrpení z léčebny dlouhodobě nemocných. Najednou však Rober de Niro rozehrál svůj herecký koncert a já s otevřenou pusou sledoval neskutečně silný, dojemný a smutný příběh o zázračně uzdravených pacientech, kterým však nebylo přáno užívat si života příliš dlouho. Skvěle natočený film a velký konkurent Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem. Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček! Zajímavostí je, že za kamerou stál Miroslav Ondříček. ()

lucy.lu

Vrcholný výkon De Nira, kterému ovšem více než zdatně sekunduje skvělý Williams. Tento hořkosladký příběh pro mě ztělesňuje jediné - lidskost. Připomíná nám to, co všichni tak snadno zapomínáme. Že jsou to právě ony maličkosti, nejzákladnější věci, na kterých opravdu záleží. Neskutečně silné, inspirující a smutné. ()

v.indruchova

Dlouho jsem nedala takových 5. zasloužených hvězdiček. Smutný, ale moc pěkný příběh, podle skutečných událostí. Výborné herecké obsazení, skvěle zahrané. U tohoto snímku si člověk uvědomí jak je někdy nevděčný a stěžuje si na spoustu hloupostí. Radovat se z maličkostí. To je ten recept na štěstí. (Jé, tady je kytička, tady zase ptáček.) Většina z nás zapomněla jaké je to žít. Dr. Sayer and his staff kept working with the post-encephalitic patients, trying new drug treatments as they became available. Leonard and many and the patients experienced brief periods of awakening, but never as dramatically as they did in the summer of 1969. ()

tomino28

Komentářů na téma skvělých hereckých výkonů ústřední dvojice je tady všude kolem plno. A mě nezbývá, než se pod ně podepsat. Robin Williams byl výborný, ale to, co předváděl De Niro, na to jen tak rychle nezapomenu, opravdu mimořádný výkon. Logicky se tak nemůže jednat pouze o průměrný film, naopak je to kousek, kterých je jako šafránu. ()

kacer4

Film sa mal podľa mňa niesť v podobnom duchu ako doktorov monológ pred lekármi a nie sa zaoberať tri pätiny filmu nejakou drogou. Ale aj tak len tak nezabudnem na tento film. ()

Santiago.

Budu se jen opakovat po ostatních, ale musím to napsat - Robert De Niro zde zahrál naprosto fantasticky! Jeho výkon 110%, trochu škoda, že film na mě místy působil až moc přímočaře (účelově) dojemný, těžko soudit nakolik věrně ukazuje skutečné události. Robin Williams taktéž skvělý, jen se v té záři De Nira pro mě protentokrát trochu "ztrácel". Herecký koncert, parádička :). ()

silvusaak

Namet uz trosku ohranejsi psychiatricke lecebny, ale toto jak kdybyl byl jejich vsemocny zacatek v daram sfere. Rober a Robin absolutni spicka. ()

DmKK

GRANDIÓZNÍ FILM! Jen mě trochu rozesmutněl :( Trochu se podobá Čisté duši , ikdyž to nerad srovnávám. Robert de Niro na vrcholu kariéry. Robbie Williams a Niro tvoří dvojku kterou si budu v tomhle filmu pamatovat ještě sakra dlouho. ()

Fjera

Jeden z filmů, na které se nezapomíná. Skutečný herecký koncert. Dokonalá role pro Robina Williamse, padla mu jako ušitá. A proč De Niro za svůj výkon nezískal Oscara, to je mi záhadou. Smekám. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela