Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

66JIRINA

pravdivý příběh Nemůžu tomu uvěřit, neměla jsem tušení o existenci takového stavu nemoci Film je zajímavý samotným příběhem a dobře obsazený. Herecký výkon Robert De Niro obdivuhodný, náročný přesto zvládnutý mistrovsky. Penny Marshall se ujal těžkého tématu, natáčet film o lidech v komatu. Je obdivuhodné kam to doktor dokázal dostat, a snad se medicína posune časem dál a bude jeho práce zohledněna. ()

Dr.dogous

Tento film by měli povinně shlédnout všichni ti "myslitelé", co vidí na každém rohu spiknutí farmaceutických nadnárodních koncernů. Pravda bude někde uprostřed. Myslitelé si pravdu vymýšlejí, vědci pravdu odhalují. L-Dopa -úžasná molekula, zamrzlí lidé se rozpohybují. Úžásný film. 95% ()

Tomulka

Opět film co napsal život sám a to je na tom to nejnádhernější. Režie a scénář jsou úchvatné, ale na herecké výkony to opravdu nemá. To co předvedl Robert De Niro a Robin Williams to se řadí mezi špiškové herecké počiny. Nepopsatelný filmový zážitek to musíte zažít na vlastní kůži. ()

Teen.AGE.r

Víte, takovéhle filmy se točí samy. Když to podpoří mistrovské herectví De Nira a špičkové herectví Williamse, tak zákonitě musel vzniknout nezapomenutelný snímek. Co víc rříct? ...90% ()

maros.gal.7

nádherné, úžasné, jedinečné. Inak sa tento film ani nedá opísať. Obaja herci v hlavných úlohách sú skvelí, ale dá sa povedať že v tomto filme som si obľúbil Robina Williamsa. ()

lajkus

Usnul jsem po prvních 15 minutách filmu, a to jsem si to pustil k obědu a měl jsem naspáno kolem 10 hodin... Aneb místo času probuzení, čas usínání.... ()

babka

Film byl uveden ve Filmovém klubu Alfa Sokolov v sezoně 1992/93, pak jsem ho vzápětí viděla ještě jednou a dost, stačilo. Je to typické hollywoodské dílo. Zaskočilo mě, kolik emocí dokáže tento snímek vyvolat, ale podruhé už to tak silné nebylo a potřetí bych byla jen hnidopich, takže dost. Williams, který mi nikdy moc neseděl, mě strhl svým zaníceným herectvím a tak dávám za 4. ()

xawexi

Robert de Niro si mě zcela nezískal díky filmům Scarface anebo Raging Bull. Ovšem rolí nemocného mládence, který touží poznávat svět, ano. Společně s Robinem Williamsem vytvořili dramaturgicky precizní dvojici, která v průběhu filmu prochází mnoha výzvami. Tento film donutí leckterého diváka se zamyslet na smyslem našeho života, nad změnami, kterými musí každý z nás projít. Emocionální stránka filmu, kterou výtečně zdůraznila Penelope Miller, dodává celému příběhu charakteristický romantický nádech a v konečném důsledku ukazuje následné odcizení postižených pacientů sobě samým. Osobně jsem byl s filmem velmi spokojen. ()

agentkenny

Jak toto popsat..... Místy to bylo dojemné a člověku skoro ukápla slza, ale nebýt těch herců a jejich výkonů, pravděpodobně by to byl propadák. Je to tak půl na půl - úchvatnost se střídala s nudou. Čekal jsem víc, nemůžu dát víc než 3*. ()

moniii

„How kind is it to give life only to take it away?“. Příběh, který vypráví o úctě k životu, tak trochu o moderní medicíně (nejsou peníze, tak tady ty lidi radši necháme paralyzovaný), a taky o podivínech, co jsou výjimečnějšími lidmi, než ti mezi námi „normální“. Ve zkratce, krásný film i výborné herecké výkony. ()

sk.Martin

Úchvatný snímek, který mě dostal už od prvních minut. Je zde několik velmi silných momentů, které mě emočně naprosto vyždímaly. Brilátní výkon Williamse a krásně plynuje gradující i De Nira, kde se samozřejmě nabízí srovnání s Hoffmanem (Rain Man). Okouzlila mě i hudba, která atmosféru dokonale podkreslovala. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela