Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

Allgreen

"...Lidský duch je silnější, než jakákoliv droga a že to je to, co musí být živeno. Prací, hrou, přátelstvím, rodinou. To jsou věci, které platí. To je to, co jsme zapomněli. Ty nejjednodušší věci." ()

Kinofil

|| PG-13 || Sony || Rozpočet: $31 mil. || USA: $52 096 475 - ČR: N/A - Celkem: $52 096 475 || Kdo by to byl řekl, že má Kukaččí hnízdo neoficiální spin-off, který přitom kvalitativně nezaostává za formanovou legendou. Přesně takový je Čas probuzení, další výborný film z prostředí psychiatrické léčebny, který ale málokdo zná. Aby toho nebylo málo, příběh je inspirován skutečnou událostí, což celému filmu přidává na emocích. Byla by velká škoda prozrazovat cokoliv dál z příběhu, protože já byl dost překvapen a ze závěru přímo unešen a dojat. Kdo proto zbožňuje Kukaččí hnízdo, měl by okamžitě dát Času probuzení šanci. Williams a De Niro tu předvádí fenomenální výkony a nebýt to takové herecké kapacity, troufl bych si říct, že nejlepší své kariéry. To by ale nesměli mít na kontě tolik ještě lepších rolí. I to jen potvrzuje o jak trefný casting se jednalo. Do toho je tu ondříčkova podmanivá kamera, díky které si (stejně jako Kukačka) film odnáší českou stopu. Čas probuzení je zkrátka neprávem zapomenutý klenot. 85%. ()

cimrman2.

Robert De Niro nám ukáže o 180 stupňů obrácené herectví než obvykle! De Nirův rajón jsou filmy o podsvětí, ale tohle mu taky sedlo na jedničku. Robin Williams sedí do těchto vážnějších rolí (Dobrý Will Hunting, Čas probuzení) skvostně. Spoilery: Bohužel to neskončilo happyendem a děj byl předpovídatelný. Po dokoukání filmu nemám ten pravý pěti - hvězdičkový pocit, takže za 4☆. Je to však film, který mi zůstane v srdci mnohem déle, než rádoby akčňáky s brutálními přestřelkami. Filmy podle skutečné události s tímto námětem, který chytá za srdce má vždy výhodu a pokud je dobře zpracovaný dokáže okouzlit. Tomuto kousku se to povedlo velmi solidně. Film podle skutečné události 86% ()

nash

V první řadě vrchol hereckého mistrovství v podání Roberta De Nira. Jinak velmi silný příběh, při kterém se neubráníte dojetí. Možná trochu moc sentimentální. ()

cici24

Neuvěřitelně silný příběh o jedné z velmi vážných onemocnění....De Niro exceluje....nevím, jestli bych chtěl na chvíli být zase normální a pak se vrítit do své reality?...odopověďet si každý musí sám... ()

Zoidberger

Tento fil mě naprosto dostal. De Niro předvedl strhující výkon. Dlouho už jsem se tatkhle nedojal u filmu jako v tomto případě. ()

EnneX

Popsat slovy sílu tohoto snímku ani nelze. Tohle se musí vidět, je to tak lidský film. Robert De Niro zahrál tak dokonale, že si právem zasloužil oskara. Srovnání s Růží pro Algernon je opravdu asi nejbližší. Tohle je skvostné dílo. ()

paniColombova

Bravo!!! Nádherný a na druhou stranu smutný příběh několika lidí. Alespoň na moment poznali co je to Život a to bylo pro ně to nejdůležitější a pro Dr. Malcolma Sayera to byla ta největší odměna jakou si kdy v životě mohl přát. Oslovení HRDINA si zaslouží Dr. Sayer. Jedinečná podívaná. Nikdo z nás si nedovede představit jak tito lidé žijí, nebo nežijí? Jak vnímají, jak se cítí, jak myslí. Proto si zasloužili čas probuzení, aby mohli šťastně (DO)ŽÍT. Mino jiné : velký potlesk za mistrovský herecký výkon Roberta De Nira. ()

bajahor

Miluju filmy, které jsou natočeny podle skutečných událostí. Tento se jim povedl, Robin Williams umí hrát také vážné role, Robert De Niro předvedl "pana herce"...Ale něco malinkého (i když nevím co konkrétně) mi tam scházelo. ()

Pjotrik

Nádherný film. Je to druh díla, kdy doslova cítíte sílu a zvláštnost hlavní postavy (teď myslím bravurního Robrta de Nira), celou bytostí jí fandíte, ale zároveň víte, že ji nikdy nemůžete ani z poloviny pochopit, protože je její život tak strašně odlišný. Podobné je to např. ve filmu Svět podle Prota. Líbí se mi, jak odhodlání Leonarda motivuje i introvertního doktora Malcolma. Pasáž, kdy se Leonard navrací do nehybného stavu je opravdu velice smutná a je těžké říct jak se člověk může dál vyrovnat s pocitem ,že jen na pár týdnů okusil opravdový život. 90% ()

Dommie

Výborný, opakujem, výborný Robert De Niro. Ale ani Robin Williams za ním nezaostával. A áno, dobrý film so zaujímavým námetom, ale prečo som od začiatku viac-menej tušila, čo sa bude diať? Každopádne slušné tri hviezdy za slušnú snímku. Pán Marshall sa nemusí hanbiť, aj keď Prelet nad kukučím hniezdom to neprebilo. ()

Destiny_M

Niekto sa môže dožiť 100 rokov no nikdy neprežije život spôsobom ako to leto pacienti dr. Sayera. Žiť sa učíme celý život, často sa to naučíme až keď je neskoro. Tento film je určite skvost, ktorý v nás vyvoláva tie správne otázky. ()

Evbad

Zcela srovnatelný film s Přeletem nad kukaččím hnízdem. Herecký koncert a skvělá kamera Miroslava Ondříčka ve filmu o naději, boji a nevzdávání se. Přitom je tak snadné řici, že něco nejde, že se to nezlepší, že to je nemožné. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela