Anděl s ďáblem v těle

TV spot
Komedie / Erotický / Hudební
Československo, 1983, 98 min

V šantánu na zámečku Riviera se baví pánové z lepší společnosti. Elegantní „zaměstnavatelka“ děvčat Gábi Stolařová, zvaná madam, dbá na hladký chod svého podniku. Do Riviery přichází hledat „práci“ bývalá studentka a příležitostná operetní zpěvačka Renáta Vaňková. Madam ihned odhadne, že tato dívka se sebejistým chováním, přitažlivým tělem a andělsky nevinným obličejem bude pro její luxusní nevěstinec silným magnetem... (Bontonfilm)

zette

V mych ocich strasne trapny film. Tragicka choreografie, plany dej, zadna atmosfera ani vtip. Hvezdicku za Hermanka a Studenkovou. ()

dr.fish

Luxusní šantán, ve kterém se při provozování prostituce řídí banky, sestavují rozpočty států a prodávají rozvojové země. Podnik typu "Hotel Tichota" z Obsluhoval jsem anglického krále. Takový podnik vždycky musí vést člověk všemi mastmi mazaný, diskrétní a zároveň kdykoli připravený zasáhnout, když je podnik ohrožen. Taková situace nastává a madam ŠmrncGábi rozjede šarádu, jejíhož konce ani ona sama nedohlédne. Lehká komedie o roztomilém bordelu za Prahou nedosahuje kvalit filmů z tohoto ranku, ale občas se najde dobrý vtip nebo podobná lapálie. Figurky jsou celkem vtipné, zahrané dobrými herci, ale zábava průměrná. 60% ()

fantoci

Mě to nepřipadá jako tak strašně hrozný film. Na tento film jsem se díval hlavně kvůli Zdeně Studénkové a Jiřímu Císlerovi. Tyto dva herci mi tento film rozjasnili, za film dávám dvě hvězdičky a Studénkovou a Císlera také dvě hvězdičky. ()

andrii

Rozsviťte lucerny. Ladné. Pózy rubínové. Naneste pudry intimity, župánky in flagranti. Na pány prominenty po, eminenci v kaviárových oblecích. Lososové slunečnice s boa a podvazky, pod/s noční oblohou, teď pěstuje dáma se sirným květem na prsou. ()

Cushing

Erotické jako hodně oprané spodní prádlo. Paní Studénková výjimečně půvabná. Atmosféra rozverná na sebevraždu. Sexyfilm k promítání v domovech důchodců. Příklad normalizační "dekadence" par excellence. ()

bari68

Nemastná-neslaná slátanina,ktorá keď si hraje na ľahko-erotickú komédiu, chýba jej to najpodstatnejšie:pikantnosť a vtip.Výnimkou je snáď len Karel Heřmánek. ()

xaver

Slušná komedie s bezva hláškami a s ještě lepším hereckým obsazením a hereckými výkony. Takový typický český bordel.Slušné 3*. ()

ViktorD

Troufám si tvrdit, že tento film časem dozrál. Evokace někdejší doby a prostředí je takřka dokonalá, herecké výkony prvotřídní. Přiznám se, že když jsem snímek viděl poprvé (patrně někdy v polovině 80. let), spousta věcí mi přišla nepochopitelných, nemožných, z dávno zašlého světa... 20 let po pádu komunismu, a ejhle! – jako bych sledoval příběh ze současnosti... ()

Paity

Nevím vlastně proč tohle natočili. Zda to byl nějaký pokus o lehce erotický film před zraky komunistů či zda to byl špatný vtip nebo jen pitomý pokus o pohled na první republiku. Vše však dopadlo velmi špatně. ()

Fary

Příběhově je to zmatené, herecky brilantní, ale přepálené, přesvícené a neskutečně blbá kamera... ()

Adramelech

Celkem zdařilý film z pozdně-normalizačního období. Nejlepší hlášku tam pronesl Kopecký: „Na intelektuálky by v bordelu měla být sleva.“ ()

Lionheart

Rozvernost k tehdejší společnosti patřila, a proto nemám s tímto filmem nejmenší problémy. Některé dialogy skvostné a Heřmánek taky. ()

mira007

Jednu hvězdu za Studenkovou jinak ubohost. Normalizační srajda, která si hraje na cosi hot, ale je to impotenntí, takže pokud to je na CSFD v kategorii erotický film tak to je hodně odvážné. ()

zdeny99

Mě se tento "prvorepublikový" film velice líbil. Mohla za to nejvíce líbezná Zdena Studénková. Takhle půvabná byla snad do té doby jen Zuzana Geislerová v televizní inscenaci PÍŠŤALKA PRO DVA. Zaujala i Božidara Turzonovová coby bordelmamá. Její hlášky byly trefné a hlavně pravdivé. Kulisy a znázornění luxusního nevěstince bylo úchvatné, příjemné a vzrušivé. Tak jako celý tento československý film. Jen ten Heřmánek mě tam štval. Jeho prudérské tažení na tak příjemné místo je podle mě zločin. :D A svým pojetím mi připomínal Funese se svým zátahem na nudisty. Oproti němu naopak mě pobavil Jiří Korn, který podle mě poprvé a naposledy skvostně zahrál ve filmu. [2715. hodnocení, 59. komentář, 47%] ()