Anděl s ďáblem v těle

TV spot
Komedie / Erotický / Hudební
Československo, 1983, 98 min

V šantánu na zámečku Riviera se baví pánové z lepší společnosti. Elegantní „zaměstnavatelka“ děvčat Gábi Stolařová, zvaná madam, dbá na hladký chod svého podniku. Do Riviery přichází hledat „práci“ bývalá studentka a příležitostná operetní zpěvačka Renáta Vaňková. Madam ihned odhadne, že tato dívka se sebejistým chováním, přitažlivým tělem a andělsky nevinným obličejem bude pro její luxusní nevěstinec silným magnetem... (Bontonfilm)

Kamil111

Typický příklad, jak se vox populi může mýlit, hlavně ten mládežnický - marvelovka to fakt není (naštěstí). ()

Sa.sa

Kvalitní film, výborné obsazení i námět... Navíc krásné ženy spoře oděné v krásných kostýmech :P Jo tomu říkám noční podnik ne jak dneska... Ženy co se chovají jako ženy a né jako... :/// ()

Cesty timem

Tak tady zvednu hodnocení, poměrně rozkolísané a kupodivu nižší než bych čekal. Proč? Mám rád historii, kostýmy, tehdejší auta co už předcházely dnešním veteránům... jak ten čas letí... a samozřejmě hudbu, jako vždy precizního Jiřího Korna (zpěv, tanec, step), hudba s texty Zdeňka Rytíře, krásné sexy ženy (Božidara s tím svým milým měkkým přízvukem), erotika, pěkné korzety a kostýmy a prostě vše co tento film nabídl. Krom toho i páni (herci), prostě skvělé obsazení. Takže dámy a pánové za 4* :-) ()

Hombre8

Další z případů, kdy absolutně nechápu hodnocení. Tolik puritánů a škarohlídů tu v naší zemičce prostě není. Škoda, že nejde seřadit hodnocení podle času. Mám totiž podezření, že totiž opět někdo ze slovutných otců zakladatelů dal odpad a ovečky se pak už jen zase přidávaly. Muzikál, fraška, férie, či jakým přívlastkem tuhle docela vtipnou komedii lépe stylizovat, není přímo mojí parketou, ale přesto považuji tenhle dvojfilm za zdařilý. Původně hodnoceno třemi, na truc přidávám čtvrtou! ()

Simaaja66

Nemohu si odpustit jednu poznámku na ty, kteří označují tuto v celku zdařilou komedii za trapnost a nudu. Buďto film nepochopili, nebo jsou to tupci a ignoratni..:-D ()

MarnieR

Době vzniku filmu poplatná kritika zhýralých mravů prvorepublikových "buržoustů" mi dnes při pohledu na naši současnou "vedoucí třídu" přidadá zase velice aktuální. V roce 1983 se nám tenhle film jevil téměř jako zjevení v nudné šedi tehdejší socialistické produkce: zajímavé kostýmy, hudba, tanec. Ani nám puberťákúm tehdy nedošlo, že zaměstnankyně bordelu nejsou dostatečně atraktivní. Takže z nostalgie přidávám jednu hvězdičku. ()

yarca

Asi si tenhle film neměl dávat přídomek "erotický" - protože pokud se někdo těší na pořádný prasárny, tak si na svý fakt nepřijde... Ale jako komedie je to půvabný a postavy, které hrají nadčasově krásná Zdena Studenková, skvělá Božidara Turzonovová alias Šmrncgábi, Karel Heřmánek a ostatní, nemají chybu. Pokud si chcete užít sex, pusťte si třebas "Pyramidu". Pokud vám jde "jen" o komedii o prostituce, která uměla využít toho, čím jí příroda vybavila, je "Anděl" slušná volba. ()

horskejvlk

Jedna hvězda za herecké obsazení a další za vykouzlení opravdových 20tých let a 1.republiky, toť vše. Jinak hovadina neskutečného formátu, mezinárodní bankéř, tedy jeho synek se ve “fajnovým bordelu” odpaní s prostitutkou a pak ji pojme za manželku... cha cha cha, v rámci společnosti by se znemožnil a smála by celá Praha i s fůzí Paris. Ale jako laciná aktovka určená zejména na export jo, pamatuji si v kině přístupnost až od 18 😍 ()