Pidzey

Úžasný herecký koncert pana Brodského a paní Zázvorkové,podpořen krásným,vtipným a místy pochmurným scénářem.Jestli to mělo být rozloučení s Panem Brodským,bylo to rozloučení krásné. ()

ondrin

Mimořádně povedená sonda do stáří, která pobaví i dojme. Postava pana Brodského ukazuje, že i ve stáří se dá být svěží. Ustaraná manželka je pak věrným obrazem většiny starších lidí. Vím, je to těžké období, kdy radostí je čím dál méně, ale jakési pouhé přežívání bolest akorát znásobuje. Obrovská poklona za fantastický výkon Vlastimilu Brodskému i Stelle Zázvorkové. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších českých filmů. ()

andaa

Překrásný film. Mám nějakou nostalgii vůči stáří. A je nádherné vidět, že existují ti, ktří nejsou smíření s tím, že už patří do starého železa a umí se s každou minutou náležitě poprat. Ten černý humor, ta ironie, cinismus, láska a protiklady. Je to opravdu velmi povedené, jak scénaristicky, tak kamerově. A ty herecké výkony jsou fakt klasa, Stellinka i Bróďa, ať je jim země lehká byly hvězdy s velkým H, takoví se jen tak nenarodí. ... ()

pipapa

Povzbuzující a zároveń depresivní = nikoho z nás to nemine, ale je třeba žít/nutit se žít, dokud to jen trochu jde. Když to vzdáme, připravíme si velmi smutný předčasný konec...Herci výborní. Brodský unikátní ve svém projevu/mimice. ()

mls

Nezapomenuteľný film pána Brodského. Škoda, že on sám bol tým z "nižšieho poschodia". Brilantne natočené(napr. geniálne stupňovanie atmosféry pri scéne z mlynčekom na mak). ()

John8

Jak by vypadal film pro teenagery obsazený důchodci??? Tak se podívejte na babí léto, až na jednu část jsem se dobře bavil. ()

Mike.mk1

Čistých pět to není ale nemůžu si pomoct, Brodský mě ve své poslední roli naprosto dostal. "Seděl tam tři dny mrtvej a nikdo si toho nevšiml." - "Ten byl mrtvej už zaživa." ()

Hapretor

I když ústřední téma filmu mě míjí velkým obloukem, nemůžu říci, že to bylo nudné nebo špatné. Z českých filmů rozhodně to lepší ne-li velmi dobré. Jen nejspíš záleží na jaké jste zrovna notě. Já jsem očekával více toho humoru, který měl kypět z interakcí Brodský-Zindulka a jejich bláznivých akcí, avšak bylo to více drama, a já už ke konci filmu pociťoval tu neodvratitelnou tíhu smrti, která čeká nás všechny. Nemálo k tomu přispěla postava Stelly Zázvorkové, která hrála dobře (ostatně jako všichni herci její "generace"), ale její postava mi byla velmi nesympatická. Favoritem byl samozřejmě František (Brodský se na tu roli hodil skvěle), Zindulka mu dobře sekundoval, ale ke konci filmu, místo abych vypínal monitor s posměškem, jsem byl v depresi a přemýšlel jsem, jestli ten život má opravdu cenu. Měl jsem nutkání otevřít si konto v bance na "pohřeb". Takže, pokud Vám je ještě relativně málo let, čekáte spíše komedii, spíše se chcete zasmát, nekoukejte na to. Pokud Vám je 70 let a více, na tohle se nekoukejte už vůbec! ()

TerushkaJ

Velice silné dílo na české prostředí - na to, jak český film ''čsfďáci'' kritizujete, tak právě toto dílo by mohl být dle vašeho gusta. Ne žádná přitroublá komedie, žádné přehnané drama. Silná, hořká komedie o muži, který se prostě nehodlá smířit s tím, že brzy zemře, oscilující v silné drama. ()

BeranSon

Vlastimil Brodský předvedl, že i na stará kolena umí zahrát dost peprnou roli. Některé situace jsou vskutku zapeklité a to u filmu vždy rád ocením. Dobrá komedie! -6/10- ()

Denny

Je to snímek o tom, že stáří není důvodem to "zabalit" a starat se jen o to, jaké bude parte, či jaký bude hrob. Chce to prostě užívat život, nehledě na věk. Moc pěkný film!! ()

Miki68

Film, který je pro mě srovnatelný, a možná ještě o chlup lepší, než Vratné lahve. Stejné téma - vyrovnávání se se stářím, ale pojal Michálek kupodivu lépe, lidštěji a uvěřitelněji, než duo Svěráků. Zajisté je to i charismatem hlavních postav. pan Brodský a paní Zázvorková zůstanou pro mě jedněmi z nejlepších českých herců všech dob... ()

dokktor

film na pět hvězdiček. když mu je ale chci dát, probleskávají mi hlavou reminiscence na klišovité momenty a schematicky řešené situace, což způsobuje, že scénář jinak vynikajícímu filmu zbytečně kazí výborné skóre. ()

Jeand´Boa

Přesně tomuto filmu rozumím - také se mi nechce zestárnout a pomalu skončit... velice smutný film z těch veselých... skoro bych se nebál říci, že to patří k české klasice... ()