Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

klerik

Modla, ku ktorej by sa mali všetci (ale hlavne Costner) modliť a uctievať ju. Niektoré scény by sa mohli natočiť krajšie, ale na tú dobu a v Austrálii... ()

Chrustyn

Pokračování temné scifárny je stejně temné a šílené jako první díl. Jen těch automobilových honiček je více. Z automobilů se staly smrtící zbraně a všem jde jen o palivo. Konečná honička s kamionem je nezapomenutelná. ()

iamek

Tak takhle jsem si vždycky představoval Šíleného Maxe. Post apokaliptický svět byl vykreslen parádně ! ()

SeBig

O proti jedničce lepší příběh. Gibson drsnak v poušti co se cpe psím žradlem. Furt mi tam ale prostě neco chybělo. Hodnotim čistým průměrem. ()

korbitch22

Ještě lepší než první díl.Akorát to s prvním nemá nic moc společný,vlastně jen postavu Maxe.Boj o benzin a ropu ve zničeném světě budoucnosti...paráda. ()

LaciLC

Takmer N.E.P.O.R.O.V.N.A.T.E.Ľ.N.E kvalitnejšie a záživnejšie pokračovanie pravdepodobne kultovej, ale pre mňa len vcelku nudnej a amatérskej postapokalyptickej sci:fi, ktorá bola mimochodom pre Mela Gibsona prvou väčšou úlohou. Šialený Max 2: Bojovník ciest je vlastne lepší v každom smere, teda predovšetkým atmosféra je tu vykreslená maximálne vierohodne, výrazne sa zlepšila aj akcia, práve na nej je vidieť ten evidentne vyšší rozpočet. A na koniec je tu samozrejme náš starý známy Max, ktorý je opäť v podaní Mela Gibsona neskutočne cool postavou a myslím, že je to zatiaľ jedna z vôbec najlepších Gibsonových filmových úloh... Skutočne skvelý film, ešte dlhučičký čas naň budem spomínať. ()

Crocuta

Můj nejoblíbenější akční film vůbec s dokonalou punkovou stylizací a výbornou atmosférou, odehrávající se navíc ve věrohodných postapokaliptických kulisách. Viděl jsem ho už nejednou a ještě mnohokrát ho určitě shlédnu. ()

classic

V poslednom čase si vyberám priemerné filmy,neviem,prečo tak činím...Bohužiaľ nezmenil to ani Mel Gibson s Georgom Millerom! Vysoké hodnotenia sa mi zdajú byť príliš! Viac som sa bavil pri novinke,či remaku/SPIN OFF aktuálneho s Tomom Hardym,ale ani nechcem odsudzovať klasiku 80 rokov,ktorá je presne taká,aká sa na tieto roky patrí. Mel Gibson je/nie je dobrý herec.Je lepší režisér a herec zároveň,viď 5 oscarový spektákel Braveheart! Tu mi liezol na nervy,lebo dlhú dobu nevedel,čo chce,až keď si nasral do topánok sa spamätal... Jestvujú fanúšikovia série MAD MAX,ale ja medzi nich patriť nebudem,i keď ak budú pokračovania s Hardym,tak sa nechám znovu ukecať na návštevu kina,lebo tam to má neuveriteľné grády! ()

jojinecko

Hehe, tak patetický úvod, to sa len tak nevidí, geniálne:) Inak je to ešte väčší "punk" ako jednotka, oceňujem najmä parádny strih a geniálnu hudbu (teda, myslím """hudbu""":) + perfektne zvolené exteriéry..Keby to malo 45 minút dávam plný počet! ()

MontyBrogan

Len On a jeho pes. 26 rokov pred I Am Legend, s ešte väčšou charizmou a (prirodzene aj) reálnejším príbehom. Osamelý hrdina - brázdiaci chladné cesty, prekypujúci neprístupnosťou - ktorý príde, urobí čo treba a ostane za ním len kúdol dymu ako keď kopnete do štrku. Plus niekedy až neuveriteľne realisticky natočené akčné scény. Jediné čo ma delí od maximálneho hodnotenia, je občas nelogické chovanie postáv. Nebyť toho, išlo by možno aj o najpoprednejšieho zástupcu žánru postapo (nepočítam samozrejme 12 opíc, to je kategória sama o sebe). PS: Záverečný voiceover bol mega! ()

ArnoldJ

Když jsem Maxe viděl poprvé, bylo mi necelých deset let a byl to pro mě obrovský zážitek. A je vlastně i dnes. Skvělý Mel Gibson coby osamělý jezdec ve světě, kde už neplatí žádné zákony, pouze ten, že přežijí ti nejsilnější a nejodolnější jedinci. Stačí když má plnou nádrž a spolehlivé auto, to je snad jediné co ho zajímá. Skvělá atmosféra postapokalyptického světa, akční scény a především zběsilé jízdy rychlých kol všeho druhu. To vše dělá z tohoto filmu skvělou podívanou, na kterou si vždy rád udělám čas. ()

SOLOM.

Tohle pokračování je stejně dobré ba i lepší než jednička. Gibsonova postava Max se stává nesmrtelnou legendou, která uchvacuje další a další generace diváků. Oproti předešlému filmu se tady ještě více přitvrdili, zvýšil se počet soubojů a především se vylepšily triky i děj. Bez těch by tento film neměl takový úspěch ani omylem. ()

eraserhead666

I když to není v jistých sférách tak syrové jako předcházející Max, je to po všech stránkách lepší, zajímavější, akčnější, prostě postapo jak řemen. A taky je tu alespoň trochu humoru. Humungus coby vzhledově pouštní Jason Voorhees mě dost bavil, hlavně jeho dramatická gesta a opulentní oduševnělé monology. ()

Ilicka

Jednoduchý a málomluvný vzor postapo- filmů, který důkladně vykradl Kevin Reynolds ve Vodním světě.Rychlé tempo, zábavné honičky a nekorektní násilí. ()

ARI50

Hned jsem šel do dvojky zpravit si chuť že by mě třeba i probrala ke změně jedničky a mělo to větší šmrnc ale víc mi to fakt nedalo a začínám mít apsťák. ()

Necrotongue

Bojovník silnic je film,který jsem viděl už mnohokrát a stále mě baví.Parádně nabušená post apokalyptická akční jízda,která mě v žádné své fázi nezklamala.Tato záležitost patří do Top 5 akčních filmů mého dětství spolu s Robocopem,Terminátorem,Vetřelcem a Dobyvateli ztracené archy.Kromě jiného film obsahuje skvělé masky,kostýmy i techniku,ale hlavně mě dokáže vtáhnout do děje a až do konce nepustit. ()

Bauer

K Šílenému Maxovi 1 jsem napsal, že bych to kultem nenazval ale Šílenýho Maxe 2 můžu nazvat kultem.Skvělý akční film s dobrým Gibsonem a výbornou atmosférou.Prostě film kterej mi zůstane v paměti dlouho a rád se na něj kdykoliv podívám. ()

becki_tu

Rozdíl oproti špatné a nudné jedničce je vidět takřka všude. V podstatě všechno důležité z prvního dílu je zde shrnuto v pěti minutách a po tomto informativním úvodu se jde bez okolků na věc. A Gibson už tady nepůsobí jako mladý ucho, ale jako nefalšovaný béčkový hrdina. 70% ()

JASON_X

Druhý díl Maxe u mě docela slušně zabodoval a dal mi zapomenout na můj nevalný dojem z jedničky. Už to není slabomyslný sedmdesátkový exploaťák, ale bizarní osmdesátkové akční postapo a takovým filmům já už rozumím a mám je rád. Nekomplikovaný příběh, skvělá výprava, skvělé kostýmy a skvělé postavy - vládce Pustiny kulturista Humungus s brankářskou maskou, vyšinutý punkový válečník Wez s nahatým zadkem, jedna pěkná naftařská valkýra, jejíž smutný konec jsem fakt nečekal, fajn prcek s bumerangem kterého nikdo nenaučil mluvit a samozřejmě Max, o dvě třídy lepší týpek než ten minulý Max. Spokojenost a těším se na trojku. Jen jsem nějak nepochopil to kamikaze velkého Humunguse na konci. A pak taky když Max s tím šaškem ve žlutých punčocháčích nesli ty čtyři jakoby plné kanystry, taky do nich chlápci od režie taky mohli cmrndnout aspoň pár litrů vody, aby nebyly tak okatě prázdné, na tyhle drobný detaily jsem totiž kapánek přecitlivělej. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)